Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple Watch: Από 1η Ιουνίου αποκλειστικά με νέες, ταχύτερες "native" εφαρμογές στο App store


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
49 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 26/04/2016 - 21:29

Βασικός κανόνας επιχειρηματολογίας:
Αν ο άλλος είναι αντίθετος από σένα, είναι απρόσφορα τα οποιαδήποτε "αναλογικά" παραδείγματα.

Οπότε οι φράσεις Ferrari/Apple - Kia/Android πιάνουν τόπο μόνο όταν ο άλλος ενδιαφέρεται. Έτσι οι παραβολές έχουν εκπαιδευτικό χαρακτήρα (μιας και είναι και Μεγάλη Εβδομάδα).

 

Στα του θέματος.

Όλοι λένε ότι η αγορά των Wearables δεν πούλησε γενικότερα. Αύριο μεθαύριο, πάλι όλοι θα λένε για τα υπέρογκα ποσά που κέρδισε η Apple μόνο από το ρολόι. 

Εγώ είδα ότι πολύς κόσμος το ευχαριστήθηκε το gadget. Άλλοι ίσως περίμεναν τον Μεσσία στον καρπό τους.

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι ο ανταγωνισμός βρίσκεται ακόμα στην προθέρμανση, και η Apple έχει μπει στο 2ο ημίχρονο και παίζει μπάλα μόνη της.

Και τώρα, την λέει απλά στους ποδοσφαιριστές/developers, να κάνουν κανά ψαλιδάκι, μπας και γευτούμε εμείς σαν θεατές λίγο παραπάνω αυτό το υπέροχο ρολογομάτς.

Κερδισμένο παιχνίδι είναι!

 

Μια μικρή παραβολή από μένα.

Καλό Πάσχα σε όλους μας!


Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 26/04/2016 - 21:32


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/04/2016 - 21:38

Έχει μέλλον ακόμα το κομμάτι smart watch κατα την άποψη μου. Beta testers είναι στην ουσία όλοι οι τωρινοί αγοραστές. Προσωπικά θα περιμένω να ωριμάσει κι άλλο το κομμάτι αυτο και έπειτα θα προβώ σε αγορά.


Sent from my iPhone 6S Plus 
Once You Go Mac You Never Go Back

#18   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/04/2016 - 21:45

Βασικός κανόνας επιχειρηματολογίας:
Αν ο άλλος είναι αντίθετος από σένα, είναι απρόσφορα τα οποιαδήποτε "αναλογικά" παραδείγματα.
Οπότε οι φράσεις Ferrari/Apple - Kia/Android πιάνουν τόπο μόνο όταν ο άλλος ενδιαφέρεται. Έτσι οι παραβολές έχουν εκπαιδευτικό χαρακτήρα (μιας και είναι και Μεγάλη Εβδομάδα).

Στα του θέματος.
Όλοι λένε ότι η αγορά των Wearables δεν πούλησε γενικότερα. Αύριο μεθαύριο, πάλι όλοι θα λένε για τα υπέρογκα ποσά που κέρδισε η Apple μόνο από το ρολόι.
Εγώ είδα ότι πολύς κόσμος το ευχαριστήθηκε το gadget. Άλλοι ίσως περίμεναν τον Μεσσία στον καρπό τους.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι ο ανταγωνισμός βρίσκεται ακόμα στην προθέρμανση, και η Apple έχει μπει στο 2ο ημίχρονο και παίζει μπάλα μόνη της.
Και τώρα, την λέει απλά στους ποδοσφαιριστές/developers, να κάνουν κανά ψαλιδάκι, μπας και γευτούμε εμείς σαν θεατές λίγο παραπάνω αυτό το υπέροχο ρολογομάτς.
Κερδισμένο παιχνίδι είναι!

Μια μικρή παραβολή από μένα.
Καλό Πάσχα σε όλους μας!

fenix 3 και παει το παιχνιδι το εχασε η apple...
Καλο πασχα Αθανασιε!

#19   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 26/04/2016 - 21:59

Χαχαχα καταλήγουμε τελικα να λέμε τα ίδια σε πολλά θέματα. Δεν κανω copy paste πάλι :P
Το πρόβλημα ειναι γιατί τα ανακινουμε σε κάθε θέμα; Μάλλον μας αρέσει η σκανδαλολογία. :P

#20   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/04/2016 - 22:01

Χαχαχα καταλήγουμε τελικα να λέμε τα ίδια σε πολλά θέματα. Δεν κανω copy paste πάλι :P
Το πρόβλημα ειναι γιατί τα ανακινουμε σε κάθε θέμα; Μάλλον μας αρέσει η σκανδαλολογία. :P

εεεε αμα δεν εχει και λιγη καζουρα δεν εχει γουστο!!

#21   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 26/04/2016 - 22:26

Έχει μέλλον ακόμα το κομμάτι smart watch κατα την άποψη μου. Beta testers είναι στην ουσία όλοι οι τωρινοί αγοραστές. Προσωπικά θα περιμένω να ωριμάσει κι άλλο το κομμάτι αυτο και έπειτα θα προβώ σε αγορά.


Sent from my iPhone 6S Plus 

 

Αυτο ακριβως. mi band μεχρι τοτε. B)


You'll Never Walk Alone


#22   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 27/04/2016 - 06:37

 

 

Ferrari λέει ο άλλος... Αρα και το android με το 80+ % του μεριδίου είναι η ΚΙΑ και η Apple η Ferrari

H μήπως η "συγκριση" αυτή δεν ταιριάζει...; :P

 

σαφεστατα και ταιριαζει,τι σχεση εχει το ios με τα androit /?(λογισμικο του κωλου)



#23   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 27/04/2016 - 08:03

fenix 3 και παει το παιχνιδι το εχασε η apple...
Καλο πασχα Αθανασιε!

To fenix 3 πολυ μπροστα,αδιαβροχο (sport ρολοι και να μην ειναι αδιαβροχο με ξεπερναει ),μπαταρια,αυτονομο gps,δεν γρατσουνιεται η οθωνη , αντε σταματαω 



#24   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/04/2016 - 09:33

To fenix 3 πολυ μπροστα,αδιαβροχο (sport ρολοι και να μην ειναι αδιαβροχο με ξεπερναει ),μπαταρια,αυτονομο gps,δεν γρατσουνιεται η οθωνη , αντε σταματαω

και πολλα πολλα αλλα....!!!

#25   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 27/04/2016 - 10:48

Δεν είναι όμως ικανό για quick reply, maps directions, Siri reminders/conversions/mathematical executions/calls/Camera shutter button/changeable bands, Apple Pay, home automation και άλλα.
Ποσά από αυτά χρησιμοποιώ; Τουλάχιστον τα μισά σε καθημερινή βάση.
Άρα το Fenix 3 είναι άχρηστο για μένα. Τζάμπα λεφτά...

Σας εύχομαι όμως οι νονοί σας να σας πάρουν ένα Fenix. Αφού αυτό βλέπετε ως απόλυτο εργαλείο. Θα περάσω από το νήμα καμία μέρα, μπας και μου ανοίξουν τα μάτια. Έχετε νήμα?


Sent from my iPad using Tapatalk

#26   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 27/04/2016 - 10:56

Δεν είναι όμως ικανό για quick reply, maps directions, Siri reminders/conversions/mathematical executions/calls/Camera shutter button/changeable bands, Apple Pay, home automation και άλλα.
Ποσά από αυτά χρησιμοποιώ; Τουλάχιστον τα μισά σε καθημερινή βάση.
Άρα το Fenix 3 είναι άχρηστο για μένα. Τζάμπα λεφτά...

Σας εύχομαι όμως οι νονοί σας να σας πάρουν ένα Fenix. Αφού αυτό βλέπετε ως απόλυτο εργαλείο. Θα περάσω από το νήμα καμία μέρα, μπας και μου ανοίξουν τα μάτια. Έχετε νήμα?


Sent from my iPad using Tapatalk

Ποια χρησιμοποιεις καθημερινα?το Apple Pay,το  Camera shutter η το siri? :P ,προσεχε οταν πλενεις τα χερια σου,φημες λενε πως εχουν σκουριασει πολλα,να με θυμασαι οταν θα βγει το watch το 2 θα καταλαβεις τι μπιχλιμπιδι εχεις (εχω πιστη στην apple ασχετα την κριτικη που κανω σε μερικα προιοντα)


Τελευταία επεξεργασία από: SLK200GR, 27/04/2016 - 10:58


#27   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/04/2016 - 11:05

Ποια χρησιμοποιεις καθημερινα?το Apple Pay,το Camera shutter η το siri? :P ,προσεχε οταν πλενεις τα χερια σου,φημες λενε πως εχουν σκουριασει πολλα

εγω ναι χρησιμοποιώ το Apple Pay πολλαπλές φορές τη ημέρα, και την Siri επίσης. Επίσης η οθόνη στο stainless Apple Watch που έχω δεν γρατζουνιζεται. Και για σκουριές δεν σχολιάζω. Το fenix αποτελεί ένα καταπληκτικό εργαλείο για μια μερίδα καταναλωτών. Εμένα ούτε εμφανισιακά δεν με έλκει προσωπικά και δεν θα το αγόραζα γιατι θα μου ήταν άχρηστες οι περισσότερες λειτουργίες και αυτά που χρησιμοποιώ δεν τα έχει. Ευτυχώς όμως υπάρχουν για όλους επιλογές στην αγορά και ευτυχώς που υπάρχουν διάφορες επιλογές για όλες τις ανάγκες και όλα τα γούστα. Όμως δεν καταλαβαίνω τον λόγο που θέλεις και προσπαθείς να προσβάλεις ένα προϊόν και σε συνέχεια όλους τους φίλους εδώ στο φόρουμ που έχουν κάνει αυτήν την αγορά. Δεν σου αρέσει το Apple Watch. Το έχουμε καταλάβει. Σου αρέσει το fenix. Και αυτό το έχουμε καταλάβει. Γιατί η επανάληψη και οι προσβολές; Ψόφια άλογα, Σκουριές, άχρηστο, τι μπιχλιμπίδι έχεις, κτλ. Νιώθεις ωραία όταν νομίζεις ότι μειώνεις τους συμπολίτες σου; Άσε το καθένα να ευχαριστηθεί την αγορά του.

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 27/04/2016 - 11:06


#28   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/04/2016 - 11:05

Δεν είναι όμως ικανό για quick reply, maps directions, Siri reminders/conversions/mathematical executions/calls/Camera shutter button/changeable bands, Apple Pay, home automation και άλλα.
Ποσά από αυτά χρησιμοποιώ; Τουλάχιστον τα μισά σε καθημερινή βάση.
Άρα το Fenix 3 είναι άχρηστο για μένα. Τζάμπα λεφτά...

Σας εύχομαι όμως οι νονοί σας να σας πάρουν ένα Fenix. Αφού αυτό βλέπετε ως απόλυτο εργαλείο. Θα περάσω από το νήμα καμία μέρα, μπας και μου ανοίξουν τα μάτια. Έχετε νήμα?


Sent from my iPad using Tapatalk

αχαχαχαχααχχα μπορεις να το βαλεις λιγακι στην θαλασσα να δω κατι;;φορτιστη μην ξεχνας να παρεις αν φυγεις για κανενα τριημερο...siri??ποια siri??(ειδικα για ελλαδα πεφτει πολυ γελιο.)maps direction??εχει δικο του gps χωρις συνδεσεις απο iphone κτλ..(εχει και εφαρμογες αν μπεις στο connect της garmin γιατι βαριεμαι να τα γραφω)...calls?μια χαρα κλησεις δεχεται απαντας η το κλεινεις απο το ρολοι...μηνηματα;;τα διαβαζει ολα και μειλ και γενικα οτι θες.ημερολογιο;;σαφως και εχει και χτυπαει ενημερωσεις που εχεις βαλει απο το iphone.camera??εχει εφαρμογη που πατας και βγαζει φωτο η βιντεο σε περιπτωση που θελεις να βγαλεις μια selfie ας πουμε.apple pay?(εδω ξαναγελαω με ελλαδα)
ΤΟ ΡΟΛΟΙ(το τονιζω οχι playmobile) το εχω δεν θα μου το παρει ο νονος μου..θα του ζητησω ομως ενα ipad pro 64 :)

#29   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 27/04/2016 - 11:06

Ποια χρησιμοποιεις καθημερινα?το Apple Pay,το Camera shutter η το siri? :P ,προσεχε οταν πλενεις τα χερια σου,φημες λενε πως εχουν σκουριασει πολλα,να με θυμασαι οταν θα βγει το watch το 2 θα καταλαβεις τι μπιχλιμπιδι εχεις (εχω πιστη στην apple ασχετα την κριτικη που κανω σε μερικα προιοντα)


Μη σου πω ότι την Siri την δουλεύω κανονικότατα και περισσότερο απ'όλα.
Τα υπόλοιπα είναι δυνατότητες για το άμεσο μέλλον. Τα έχει όμως.
Όσο για τα χεράκια μου, μια χαρά κάνω και μπάνιο καθημερινά με το ρολόι. Αν σκουριάσει, εγώ θα το πληρώσω. Εγώ εμπιστεύομαι τα λόγια του Tim σε αυτό το θέμα.

#30   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/04/2016 - 11:20

εγω ναι χρησιμοποιώ το Apple Pay πολλαπλές φορές τη ημέρα, και την Siri επίσης. Επίσης η οθόνη στο stainless Apple Watch που έχω δεν γρατζουνιζεται. Και για σκουριές δεν σχολιάζω. Το fenix αποτελεί ένα καταπληκτικό εργαλείο για μια μερίδα καταναλωτών. Εμένα ούτε εμφανισιακά δεν με έλκει προσωπικά και δεν θα το αγόραζα γιατι θα μου ήταν άχρηστες οι περισσότερες λειτουργίες και αυτά που χρησιμοποιώ δεν τα έχει. Ευτυχώς όμως υπάρχουν για όλους επιλογές στην αγορά και ευτυχώς που υπάρχουν διάφορες επιλογές για όλες τις ανάγκες και όλα τα γούστα. Όμως δεν καταλαβαίνω τον λόγο που θέλεις και προσπαθείς να προσβάλεις ένα προϊόν και σε συνέχεια όλους τους φίλους εδώ στο φόρουμ που έχουν κάνει αυτήν την αγορά. Δεν σου αρέσει το Apple Watch. Το έχουμε καταλάβει. Σου αρέσει το fenix. Και αυτό το έχουμε καταλάβει. Γιατί η επανάληψη και οι προσβολές; Ψόφια άλογα, Σκουριές, άχρηστο, τι μπιχλιμπίδι έχεις, κτλ. Νιώθεις ωραία όταν νομίζεις ότι μειώνεις τους συμπολίτες σου; Άσε το καθένα να ευχαριστηθεί την αγορά του.

πολυ σωστη απαντηση.μπραβο σου!(εσυ στην αγγλια εχεις παραπανω προνομοια!)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες