Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

[Οδηγός] Pangu JailBreak iOS 9.2 - 9.3.3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2171 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/07/2016 - 13:13

συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες . :rolleyes:

Για να εξιλεωθώ θα κάνω σήμερα όλα τα Demo iPhones του Πλαίσιο & Public, jailbreak μέσω Safari (OTA)

 

Μουφα δηλαδη οτι θα βγει για 32bit συσκευες?

Η συγκεκριμένη πληροφορία φίλε μου ναι.

Το παραπάνω δεν αποκλείει να δοθεί στο άμεσο μέλλον Jb για τις 32-bit


Big things have small beginnings

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/07/2016 - 13:14

Και κατι τελευταίο. Υπαρχει περίπτωση να βγει untethered οπως στο δικο μου;

Δε θα δούμε Untethered..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#228   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/07/2016 - 14:00

Καλησπερα σε ολους! Παρακολουθουσα παθητικα το θεμα απο τα χριστουγεννα μεχρι και σημερα! Εχω διαβασει ολα τα ποστς ενα-ενα και μου εχουν δημιουργηθει καποιες βασικες αποριες! Αρχικα τι ειναι το respring και ποια η δiαφορα του με το reboot? Πως κανουμε το ενα και πως το αλλο? Ποια ειναι η σωστη σειρα : backup, επαναφορα ρυθμισεων, set up as new, jb και τελος επαναφορα back up? βαλτε τα μου στην σωστη σειρα! Ποιες οι διαφορες jb μεσω safari-jb μεσω pc? Εκτος απο το οτι απο σαφαρι ειναι πιο ευκολο και οτι απο το πσ απαιτειται Apple ID! Ειναι ακριβως ιδια? Εχουν την ιδια ισχυ? Μπορειτε να μου παραθεσετε τα πλεον ισχυοντα λινκ? Ποια απο τις 2 μεθοδους μου προτεινετε να ακολουθησω και γιατι?

 

Συγγνωμη αν κουραζω αλλα δεν εχω ξανα ασχοληθει με jb και ειμαι σχετικα καινουριος Apple χρηστης! Εχω ενα iphone 6s plus 64 gb και ενα 4s 16 gb το οποιο με κοροιδεψαν στις αγγελιες και δεν μπορω ουτε να συνδεθω αλλα ουτε να αποσυνδεθω απο το icloud του προηγουμενου χρηστη! Μαλλον κλεμενο ειναι! δεν μου δημιουργει προβλημα πουθενα εκτοσ του οτι δεν μπορω να κανω επαναφορα ρυθμισεων αρα ουτε αναβαθμιση αρα ουτε jb λογικα μιας και δεν μπορω να απενεργοποιησω την ευρεση τηλεφωνου!


Τελευταία επεξεργασία από: Makavelli, 26/07/2016 - 14:04


#229   xfondas

xfondas

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/07/2016 - 14:07

λοιπόν μιας και μετά το reboot δεν μου δούλευε έκανα restore στην 9,3,3  και μετά εγκατάσταση απο online απο εδώ : http://totoateam.com/pangujb

και δουλέυει και πάλι.

reboot δεν έχω κάνει ακόμα αλλά παρατήρησα ότι την ώρα που κάνεις trust το profile πρέπει το app απο κάτω να είναι ήδη verified αν δεν είναι έχουμε πρόβλημα.

Θα κάνω μερικά τεστ και θα σας πώ αν έχω κάτι.



#230   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/07/2016 - 14:15

Καλησπερα σε ολους! Παρακολουθουσα παθητικα το θεμα απο τα χριστουγεννα μεχρι και σημερα! Εχω διαβασει ολα τα ποστς ενα-ενα και μου εχουν δημιουργηθει καποιες βασικες αποριες! Αρχικα τι ειναι το respring και ποια η δiαφορα του με το reboot? Πως κανουμε το ενα και πως το αλλο? Ποια ειναι η σωστη σειρα : backup, επαναφορα ρυθμισεων, set up as new, jb και τελος επαναφορα back up? βαλτε τα μου στην σωστη σειρα! Ποιες οι διαφορες jb μεσω safari-jb μεσω pc? Εκτος απο το οτι απο σαφαρι ειναι πιο ευκολο και οτι απο το πσ απαιτειται Apple ID! Ειναι ακριβως ιδια? Εχουν την ιδια ισχυ? Μπορειτε να μου παραθεσετε τα πλεον ισχυοντα λινκ? Ποια απο τις 2 μεθοδους μου προτεινετε να ακολουθησω και γιατι?

 

Συγγνωμη αν κουραζω αλλα δεν εχω ξανα ασχοληθει με jb και ειμαι σχετικα καινουριος Apple χρηστης! Εχω ενα iphone 6s plus 64 gb και ενα 4s 16 gb το οποιο με κοροιδεψαν στις αγγελιες και δεν μπορω ουτε να συνδεθω αλλα ουτε να αποσυνδεθω απο το icloud του προηγουμενου χρηστη! Μαλλον κλεμενο ειναι! δεν μου δημιουργει προβλημα πουθενα εκτοσ του οτι δεν μπορω να κανω επαναφορα ρυθμισεων αρα ουτε αναβαθμιση αρα ουτε jb λογικα μιας και δεν μπορω να απενεργοποιησω την ευρεση τηλεφωνου!

Είναι όλα θέμα επιλογών. Βλέπεις το Mail του προηγούμενου χρήστη στις ρυθμίσεις, επικοινωνείς να δώσεις πίσω κάτι που ουσιαστικά δε σου ανήκει.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#231   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/07/2016 - 14:39

Καλημέρα σας,προσπαθώ να κατεβάσω απο Cydia ena Tweak και μου πεταει αυτό το μήνυμα.Έλεγα μήπως ήταν που έκανα update την εφαρμογή αλλά σύμφωνα με τα log files του tweak είναι ΚΑΙ Αυτό αναβαθμισμένο..

Χώρο έχω,που σε προηγούμενο ποστ μου είπατε να ελέγξω.

 

Ακόμα σήμερα μου είπε να κάνω ενημέρωση το Youtube++ και μου έκανε κάτι παρόμοιοι αν όχι το ίδιο δε θυμάμαι..

 

Any ideas??

 

 

post-82242-0-98878600-1469457409_thumb.p



#232   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 26/07/2016 - 14:50

Χωρο στο partition μαλλον δεν εχεις. Δες απο cydia στην αρχικη ποσο χωρο εχεις.

#233   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/07/2016 - 14:50

Καλημέρα σας,προσπαθώ να κατεβάσω απο Cydia ena Tweak και μου πεταει αυτό το μήνυμα.Έλεγα μήπως ήταν που έκανα update την εφαρμογή αλλά σύμφωνα με τα log files του tweak είναι ΚΑΙ Αυτό αναβαθμισμένο..

Χώρο έχω,που σε προηγούμενο ποστ μου είπατε να ελέγξω.

 

Ακόμα σήμερα μου είπε να κάνω ενημέρωση το Youtube++ και μου έκανε κάτι παρόμοιοι αν όχι το ίδιο δε θυμάμαι..

 

Any ideas??

Λόγω χώρου παίρνεις το παραπάνω, μιας και δε γίνεται σωστός διαμοιρασμός των φακέλων στο root της συσκευής.

 

Αν έχεις περάσει iCleaner δες το χώρο απο εκεί, ή στο Storage του Cydia.

 

Για την ώρα η μοναδική λύση είναι το Stashing απο το Repo του Coolstar.

https://coolstar.org/publicrepo/

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 26/07/2016 - 14:51

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#234   mesia

mesia

    iPH Enthousiast

  • 519 μηνύματα
  • Twitter:@mtsiftsis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/07/2016 - 14:55

Παιδιά εγω αντιμετωπίζω αλλο πρόβλημα,ενώ τα εκανα ολα στο 6αρι μου ios 9.3.3 και πήγαν καλα,εχω cydia κατεβάζω κανονικά!κρασαρει συνέχεια!αλλα συνέχεια!καθε ενα λεπτό κανει respring μονο του και μου βγάζει αυτη την εικόνα!56ab9b7c502889aaeb55641d166c06f4.png
Γνωρίζει κανεις γιατι;



Sent from my iPhone using Tapatalk


Αν πέρασες κάποιο πειρατικό ειναι φυσιολογικό.
Αλλιώς μπορεί κάποιο tweak που πέρασες δεν ειναι συμβατό ακόμα με το iOS που είσαι

#235   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 26/07/2016 - 15:06

b2d4960b62924c8b3264e4267f686ac0.pngπριν λιγο μου εβγαλε αυτο!!!απλα θελω να ξερω τι μπορει να το προκαλεσε
Rafael Nadal

#236   oceanbreeze

oceanbreeze

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 26/07/2016 - 15:07

τελικα μεντο stashing εχουμε κανα νεο; δουλευουν τα tweaks μετα την εγκατασταση του; δημιουργει εξτρα χωρο; ευχαριστω


Sent from my iPhone using Tapatalk

#237   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/07/2016 - 15:09

Όλα καλά με ένα καθαρισματάκι μέσω icleaner Pro και το tweak που μου πρότειναν!ευχαριστώ!



#238   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 26/07/2016 - 15:11

Ηταν που θα αντεχα και δε θα γινομουν και γω πειραματοζωο. :P Οι παλιες αγαπες δε ξεχνιουνται.. :)

acc3b60c767c7b2df82705846f9753a6.png

#239   jaymzz

jaymzz

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Twitter:@Jaymzz23
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 26/07/2016 - 15:18

Καλησπέρα Νίκο μια ερώτηση εμείς που έχουμε jailbreak στην iOS 9.0.2 αξίζει να πάμε στην 9.3.3 και να το κάνουμε εκεί ή να μείνουμε στα αβγά μας ειδικά σε εμένα μια χαρά δουλεύει το τηλέφωνο με όλα τα tweaks που θέλω και είναι πάρα πολλά, με άλλα λόγια αξίζει η 9.3.3 σε σχέση με την 9.0.2. Η άποψη σου ξέρεις μετράει! Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

#240   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 26/07/2016 - 15:39

Καλησπέρα Νίκο μια ερώτηση εμείς που έχουμε jailbreak στην iOS 9.0.2 αξίζει να πάμε στην 9.3.3 και να το κάνουμε εκεί ή να μείνουμε στα αβγά μας ειδικά σε εμένα μια χαρά δουλεύει το τηλέφωνο με όλα τα tweaks που θέλω και είναι πάρα πολλά, με άλλα λόγια αξίζει η 9.3.3 σε σχέση με την 9.0.2. Η άποψη σου ξέρεις μετράει! Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

μενεις εκει που εισαι φιλε μου δεν αξιζει να ερθεις στην 9.3.3 και να κανεις jailbreak
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες