Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

[Οδηγός] Pangu JailBreak iOS 9.2 - 9.3.3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2171 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 26/07/2016 - 15:43

ωραια , αντε μια ερωτηση κι απο μενα , εχω βαλει την ios 10 beta tester , τι πρεπει να κανω για να γυρισω στην 9.3 ωστε να εχω jailbreak ? 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 26/07/2016 - 15:46

ωραια , αντε μια ερωτηση κι απο μενα , εχω βαλει την ios 10 beta tester , τι πρεπει να κανω για να γυρισω στην 9.3 ωστε να εχω jailbreak ?

9.3 δεν πας η 9.3.2 που υπογραφεται ακομα η 9.3.3 και κανεις το jailbreak
Rafael Nadal

#243   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 26/07/2016 - 15:48

ναι αλλα πώς παω , αυτη ηταν η ερωτηση 



#244   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 26/07/2016 - 15:54

ναι αλλα πώς παω , αυτη ηταν η ερωτηση

κατεβασε το ipsw για την συσκευη σου απο δω https://ipsw.me και shift και restore,επιλεγεις το ipsw που εχεις κατεβασει και αφηνεις να κανει την δουλεια του το itunes!!!

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 26/07/2016 - 15:54

Rafael Nadal

#245   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 26/07/2016 - 15:58

ναι αλλα πώς παω , αυτη ηταν η ερωτηση

να δες κι αυτο το βιντεακι ισως σε βοηθησει καλυτερα!!!https://youtu.be/YCRpJ450Mlw
Rafael Nadal

#246   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/07/2016 - 15:59

Καλησπέρα Νίκο μια ερώτηση εμείς που έχουμε jailbreak στην iOS 9.0.2 αξίζει να πάμε στην 9.3.3 και να το κάνουμε εκεί ή να μείνουμε στα αβγά μας ειδικά σε εμένα μια χαρά δουλεύει το τηλέφωνο με όλα τα tweaks που θέλω και είναι πάρα πολλά, με άλλα λόγια αξίζει η 9.3.3 σε σχέση με την 9.0.2. Η άποψη σου ξέρεις μετράει! Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλησπέρες. Το βασικό θέμα είναι πως η 9.3.3 είναι απείρως καλύτερη και πιο σταθερή σε σχέση με τις 9.0.x.

 

Το πόσο καλύτερη σε μια απο τις χειρότερες εκδόσεις του iOS, είναι βέβαια μια άλλη ιστορία.

 

Αν σε ενοχλεί το Semi Tethered και όλες οι υπόλοιπες αλλαγές με αυτό αλλά και δεν έχεις κάποιο πρόβλημα εκεί που είσαι, άφησε το και πας σε iOS 10 κατευθείαν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#247   jaymzz

jaymzz

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Twitter:@Jaymzz23
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 26/07/2016 - 16:10

Καλησπέρες. Το βασικό θέμα είναι πως η 9.3.3 είναι απείρως καλύτερη και πιο σταθερή σε σχέση με τις 9.0.x.
 
Το πόσο καλύτερη σε μια απο τις χειρότερες εκδόσεις του iOS, είναι βέβαια μια άλλη ιστορία.
 
Αν σε ενοχλεί το Semi Tethered και όλες οι υπόλοιπες αλλαγές με αυτό αλλά και δεν έχεις κάποιο πρόβλημα εκεί που είσαι, άφησε το και πας σε iOS 10 κατευθείαν.


Σε ευχαριστώ Νίκο έτσι θα κάνω μια και καλή στην 10!

#248   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/07/2016 - 16:36

Είναι όλα θέμα επιλογών. Βλέπεις το Mail του προηγούμενου χρήστη στις ρυθμίσεις, επικοινωνείς να δώσεις πίσω κάτι που ουσιαστικά δε σου ανήκει.

Και η προκατάληψη επιλογή ειναι και μάλιστα κακή! Γιαυτο πριν δείξεις κάτι με το δάχτυλο θυμήσου πως τα υπόλοιπα 4 δείχνουν εσένα! Πριν κρίνεις ψάξε, ρωτά και μετα βγάλε συμπεράσματα και φόρτωσε ευθύνες! Ποσο παραπάνω ήθελες να επεκταθώ σε ένα δικό μου ζήτημα όταν αυτο δεν ειναι το θέμα μας ;;!! Έψαξα βρήκα τον προηγούμενο χρήστη και επικοινώνησα μαζι του! Ηταν μια κοπέλα! Βρήκα όλο της τον περίγυρο και την ίδια στο Facebook και επικοινώνησα μαζι της επώνυμα και οχι ανώνυμα με ένα μαιλ! Της εξήγησα πως το κινητό βρέθηκε στα χέρια μου και "προσπάθησε να με βοηθήσει"! Αρχικά μου είπε πιθανούς κωδικούς ώστε να από συνδεθώ από το iCloud της αλλα τζίφος! Μου εξήγησε πως εκλάπη το κινητό και οτι ξερει ποιος της το πήρε! Της πρότεινα να κυνηγήσουμε όσο μπορούμε και μας συμφέρει, τον κλέφτη αλλα μου ξεκαθάρισε πως δεν θέλει καμμια ανάμιξη με το κινητό! Ύστερα με ειρωνευόταν αποκαλώντας με κορόιδο! Τωρα που ακριβώς φταίω εγω δεν ξερω! Φταίω στο οτι δεν απαίτησα να ελέγξω το κινητό πριν το πληρώσω! Πουθενά άλλου ομως! Τωρα αν μπορεις και θέλεις να με βοηθήσεις με το οτιδήποτε θα σου ήμουν υπόχρεος! Αν πάλι οχι, ευχαριστώ για τον χρόνο σου, θα κάνω bump το πρόβλημα μου και θα με βοηθήσεις άλλος!

#249   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/07/2016 - 16:58

Και η προκατάληψη επιλογή ειναι και μάλιστα κακή! Γιαυτο πριν δείξεις κάτι με το δάχτυλο θυμήσου πως τα υπόλοιπα 4 δείχνουν εσένα! Πριν κρίνεις ψάξε, ρωτά και μετα βγάλε συμπεράσματα και φόρτωσε ευθύνες! Ποσο παραπάνω ήθελες να επεκταθώ σε ένα δικό μου ζήτημα όταν αυτο δεν ειναι το θέμα μας ;;!! Έψαξα βρήκα τον προηγούμενο χρήστη και επικοινώνησα μαζι του! Ηταν μια κοπέλα! Βρήκα όλο της τον περίγυρο και την ίδια στο Facebook και επικοινώνησα μαζι της επώνυμα και οχι ανώνυμα με ένα μαιλ! Της εξήγησα πως το κινητό βρέθηκε στα χέρια μου και "προσπάθησε να με βοηθήσει"! Αρχικά μου είπε πιθανούς κωδικούς ώστε να από συνδεθώ από το iCloud της αλλα τζίφος! Μου εξήγησε πως εκλάπη το κινητό και οτι ξερει ποιος της το πήρε! Της πρότεινα να κυνηγήσουμε όσο μπορούμε και μας συμφέρει, τον κλέφτη αλλα μου ξεκαθάρισε πως δεν θέλει καμμια ανάμιξη με το κινητό! Ύστερα με ειρωνευόταν αποκαλώντας με κορόιδο! Τωρα που ακριβώς φταίω εγω δεν ξερω! Φταίω στο οτι δεν απαίτησα να ελέγξω το κινητό πριν το πληρώσω! Πουθενά άλλου ομως! Τωρα αν μπορεις και θέλεις να με βοηθήσεις με το οτιδήποτε θα σου ήμουν υπόχρεος! Αν πάλι οχι, ευχαριστώ για τον χρόνο σου, θα κάνω bump το πρόβλημα μου και θα με βοηθήσεις άλλος!

Καμία προκατάληψη. Απάντησα απλά σε ο,τι ανέφερες πρίν. Τέσπα.. Το αφήνω γιατί είμαστε Off έτσι και αλλιώς.

 

Το Respring είναι η επανεκίνηση του Springboard για να εφαρμοστούν οι αλλαγές και ρυθμίσεις που κάνεις στα Tweaks. Δεν έχει σχέση με το Reboot της συσκευής.

 

Αν θες να πας σε νεότερο iOS ή απλά να κάνεις Restore, θα πάρεις πρώτα Backup και το επεναφέρεις μετά.

 

Όσο για τους 2 τρόπους του Pangu, δεν αλλάζει κάτι. Το ίδιο πράγμα είναι, με βασική διαφορά οτι απο Safari δε θα χρειαστεί να δηλώσεις iD.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#250   asklipios120

asklipios120

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 26/07/2016 - 16:59

Καλησπέρα όποτε πάω να κατεβάσω κάτι από το Cydia μου Βγαζη αυτή την εικονα υπαρχη κάποια λύση;

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: asklipios120, 26/07/2016 - 17:08


#251   lunadark

lunadark

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/07/2016 - 17:08

Για jailbreak πρέπει να πάμε στην 9.3.3 ή γίνεται και στην 9.3.2;

#252   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/07/2016 - 17:10

Γίνεται και στην 9.3,2

#253   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/07/2016 - 17:31

Καλησπέρα όποτε πάω να κατεβάσω κάτι από το Cydia μου Βγαζη αυτή την εικονα υπαρχη κάποια λύση;

 

Λόγω χώρου παίρνεις το παραπάνω, μιας και δε γίνεται σωστός διαμοιρασμός των φακέλων στο root της συσκευής.

 

Αν έχεις περάσει iCleaner δες το χώρο απο εκεί, ή στο Storage του Cydia.

 

Για την ώρα η μοναδική λύση είναι το Stashing απο το Repo του Coolstar.

https://coolstar.org/publicrepo/

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#254   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/07/2016 - 17:31

Δεν λειτουργεί το λινκ για απευθείας απτο σαφάρι...κατι έπαθε...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#255   jimgri18

jimgri18

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα

Δημοσίευση 26/07/2016 - 17:35

Ξερει κανεις για ποιο λογο δεν μου βγαζει στο find extensions for applications τιποτα;664f52171f1ddcbc01080eecd96d8168.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)