Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

MacBook Pro (2016): Με TouchBar και Touch ID


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
243 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/11/2016 - 11:59

ΘΑ ΣΕΒΕΣΤΕ.

 

h7pdFzR.png


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 03/11/2016 - 12:16

στα 2Κ € δεν τα δινω να παρω allienware?? ωραια - χρυσα τα mac μου αρεσουν σε ολους τους τομεις αλλα πιστευω ξεφυγαν τιμολογιακα.....



#168   IIIuvatar1981

IIIuvatar1981

    iPH Contributor

  • 1202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/11/2016 - 12:30

Φαίνεται πάντως ότι δεν είμαστε εμείς οι γκρινιάρηδες οι Έλληνες που την κράζουμε για τα νέα Macbook. 

 

Κυκλοφορεί δήλωση στο Independent του Phil Schiller που προσπαθεί να μαζέψει τα ασυμμάζευτα...

Και μάλιστα με δικαιολογίες που μόνο γέλια και περισσότερο εκνευρισμό προκαλούν!

Όπως αυτό με την υποδοχή της θύρας SD που είπε ότι η υποδοχή είναι λίγο "δυσκίνητη" όταν συνδέεις την κάρτα μνήμης και ότι προεξέχει κιόλας από το υπόλοιπο σώμα του υπολογιστή και αμέσως μετά είπε ότι υπάρχουν USB Readers που λύνουν το πρόβλημα.

Δες μας είπε μόνο αν αυτοί οι USB Card Readers είναι αόρατοι!  :lol:


Τελευταία επεξεργασία από: IIIuvatar1981, 03/11/2016 - 12:33


#169   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/11/2016 - 12:35

Και μάλιστα με δικαιολογίες που μόνο γέλια και περισσότερο εκνευρισμό προκαλούν!

Όπως αυτό με την υποδοχή της θύρας SD που είπε ότι η υποδοχή είναι λίγο "δυσκίνητη" όταν συνδέεις την κάρτα μνήμης και ότι προεξέχει κιόλας από το υπόλοιπο σώμα του υπολογιστή και αμέσως μετά είπε ότι υπάρχουν USB Readers που λύνουν το πρόβλημα.

Δες μας είπε μόνο αν αυτοί οι USB Card Readers είναι αόρατοι!  :lol:

Πραγματικά, επιχειρήματα για γέλια... :lol: 

Πάντως γενικά παντού υπάρχει γκρίνια για τα νέα MacBook... 



#170   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/11/2016 - 12:41

τα μινι αξιζουν σαν αγορα?



#171   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/11/2016 - 12:56

τα μινι αξιζουν σαν αγορα?

Ναι, είναι σκυλιά σαν μηχανήματα. Αλλά περίμενε να δεις αν θα το βγάλουν με νέους επεξεργαστές. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#172   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/11/2016 - 13:04

Βίοι παράλληλοι ή μάλλον φιάσκα παράλληλα, θα έλεγα·

 

Οι "λυκόφιλοι" Samsung και Apple με το τηλέφωνο που σκάει και

με τα MMPs που δεν θα μας σκάσουν βέβαια. 


vires acquirit eundo


#173   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/11/2016 - 13:06

Επειδή σκέφτομαι την αντικατάσταση του MacBook Pro Mid-2012 που έχω αλλά σε καμία περίπτωση δε διαθέτω τα εξωφρενικά ποσά που ζητάει η Apple για τα νέα μοντέλα θέλω να ρωτήσω το εξής.Το προηγούμενο μοντέλο στις 13 ίντσες βγαίνει με μνήμη Ram 8GB.Είναι αρκετή για να τρέχει χωρίς κολλήματα εφαρμογές τύπου iMovie iBooks Author και λοιπές που έχουν αρκετές απαιτήσεις? Διότι από ότι έμαθα, όλα τα μοντέλα μετά το δικό μου δεν δέχονται καμία αναβάθμηση όσον αφορά μνήμη και δίσκο.Συγνώμη αν είμαι off topic.



#174   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 03/11/2016 - 13:13

Επειδή σκέφτομαι την αντικατάσταση του MacBook Pro Mid-2012 που έχω αλλά σε καμία περίπτωση δε διαθέτω τα εξωφρενικά ποσά που ζητάει η Apple για τα νέα μοντέλα θέλω να ρωτήσω το εξής.Το προηγούμενο μοντέλο στις 13 ίντσες βγαίνει με μνήμη Ram 8GB.Είναι αρκετή για να τρέχει χωρίς κολλήματα εφαρμογές τύπου iMovie iBooks Author και λοιπές που έχουν αρκετές απαιτήσεις? Διότι από ότι έμαθα, όλα τα μοντέλα μετά το δικό μου δεν δέχονται καμία αναβάθμηση όσον αφορά μνήμη και δίσκο.Συγνώμη αν είμαι off topic.

Μια χαρά πάει το μηχανάκι μου base model του 15..οπότε προχώρα άφοβα!



#175   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 03/11/2016 - 13:13

Θα πας σε 16gb Ram για να κρατησει το μηχανημα παραπάνω.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#176   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 03/11/2016 - 13:14

Θα πας σε 16gb Ram για να κρατησει το μηχανημα παραπάνω.

Το σκέφτηκα μετά να του το πω...εγώ έχω και desktop με 32..οπότε με καλύπτουν τα 8 του pro



#177   antonispap40

antonispap40

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Twitter:@antonispap40
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:antonispap40

Δημοσίευση 03/11/2016 - 13:16

Επειδή είμαι κοντά στην αγορά υπολογιστή (ο σταθερός μου μετά από χρόνια δεν αντέχει) σκεφτόμουν για αγορά MacBook. 13αρι για εμένα μου φαίνεται καλύτερη επιλογή λόγω μεγέθους και λόγω τιμής!! Περίμενα τα νέα MBP αλλά με απογοήτευσε η τιμή τους! Εντάξει, θα πέσει αρκετά στο μέλλον, αλλά έλεγα να κινηθώ σε άλλα κύματα..

Και σκέφτομαι πως η αγορά του προηγούμενου μοντέλου στα 1200€ που έχει τώρα στο Σκρουτζ είναι μονόδρομος για εμένα, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει η αγορά ή αν είναι καλό να περιμένω μέχρι να πέσει η τιμή τους !!!

Με το ίδιο σκεπτικό γιατί να μην πάρω με τα ίδια λεφτά ένα Alienware ?? Η με τα ίδια χρήματα γιατί να μην πάρω το mbp που είπα και να φτιάξω έναν πυργο στα 900€ με την gtx 1060 πάνω;;

Ξέρω πως είναι άκυρο που τα γράφω εδώ μέσα αλλά νιώθω πως κάπου πρέπει να τα πω!!! Η χρήση που κάνω συνήθως στον υπολογιστή είναι για προγραμματισμό κυρίως.

#178   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/11/2016 - 13:19

Επειδή είμαι κοντά στην αγορά υπολογιστή (ο σταθερός μου μετά από χρόνια δεν αντέχει) σκεφτόμουν για αγορά MacBook. 13αρι για εμένα μου φαίνεται καλύτερη επιλογή λόγω μεγέθους και λόγω τιμής!! Περίμενα τα νέα MBP αλλά με απογοήτευσε η τιμή τους! Εντάξει, θα πέσει αρκετά στο μέλλον, αλλά έλεγα να κινηθώ σε άλλα κύματα..

Και σκέφτομαι πως η αγορά του προηγούμενου μοντέλου στα 1200€ που έχει τώρα στο Σκρουτζ είναι μονόδρομος για εμένα, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει η αγορά ή αν είναι καλό να περιμένω μέχρι να πέσει η τιμή τους !!!

Με το ίδιο σκεπτικό γιατί να μην πάρω με τα ίδια λεφτά ένα Alienware ?? Η με τα ίδια χρήματα γιατί να μην πάρω το mbp που είπα και να φτιάξω έναν πυργο στα 900€ με την gtx 1060 πάνω;;

Ξέρω πως είναι άκυρο που τα γράφω εδώ μέσα αλλά νιώθω πως κάπου πρέπει να τα πω!!! Η χρήση που κάνω συνήθως στον υπολογιστή είναι για προγραμματισμό κυρίως.

Το θέμα είναι να αποφασίσεις εσύ αν θέλεις lap top η σταθερό υπολογιστή...

 

Μακάρι να γινόταν να τα είχες και τα 2, αλλά θα πρέπει να δεις τι έχει πιο πολύ ανάγκη. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#179   nkarafo

nkarafo

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 03/11/2016 - 13:31

Γιατί δεν σκέφτεστε και τα imac ? Είναι και αυτά ακριβούτσικα αλλά είναι κανονικοί υπολογιστές. Βέβαια δεν ξέρω τις απαιτήσεις - χρήσεις σας. Οπότε αν θέλετε για φορητότητα, όχι δεν είναι καλά.



#180   antonispap40

antonispap40

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Twitter:@antonispap40
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:antonispap40

Δημοσίευση 03/11/2016 - 13:37

Τα έχω σκεφτεί και αυτά.. η αλήθεια είναι πως μάλλον θα μου χρειαστεί η φορητότητα και για αυτό σκέφτομαι το MacBook Pro.. αλλά μου έκατσε κάπως άσχημα η παρουσίαση... ναι είναι πιο δυνατά, αλλά... υπάρχει αυτό το αλλά!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες