Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple: iPhone 6s - Πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας (Νοέμβριος 2016)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
600 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   sotospaliouras

sotospaliouras

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 16/12/2016 - 22:06

Ω ρε γλέντια !!!!


Το νημα αυτο ξεκίνησε 21/11. Σήμερα λογικά συμπληρώνονται 25 ημέρες.
Οποτε πρόλαβες και έκανες αλλαγή μπαταρίας , στα πλαίσια του προγράμματος, στις 21/11 , για να εχουν συμπληρωθεί 25 μερες απο την αλλαγή μπαταρίας ;!;!


Sent from my iPhone using Tapatalk

ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑ.ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΕΔΩ ΣΤΗ ΡΟΔΟ ΚΑΙ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΕΚΛΕΙΝΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.ΠΑΩ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΕΤΣΙ Κ ΕΤΣΙ.ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ARVATO ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΠΤ.ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΟΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ.(1 ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ)ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΑΠΟ 25% ΕΩΣ 30% ΣΒΗΝΕΙ.ΕΝΩ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ ΤΠΤ.ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΙΩΝΑ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΣΚΥΛΙ.ΑΛΛΑ.......ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 16/12/2016 - 22:45

ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑ.ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΕΔΩ ΣΤΗ ΡΟΔΟ ΚΑΙ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΕΚΛΕΙΝΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.ΠΑΩ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΕΤΣΙ Κ ΕΤΣΙ.ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ARVATO ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΠΤ.ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΟΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ.(1 ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ)ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΑΠΟ 25% ΕΩΣ 30% ΣΒΗΝΕΙ.ΕΝΩ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ ΤΠΤ.ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΙΩΝΑ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΣΚΥΛΙ.ΑΛΛΑ.......ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!!

Στην 10.2 είσαι ;
Αν ναι στην 10.1 μετά την αλλαγή είχες θέμα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 16/12/2016 - 22:46

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#408   sotospaliouras

sotospaliouras

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 16/12/2016 - 22:57

Στην 10.2 είσαι ;
Αν ναι στην 10.1 μετά την αλλαγή είχες θέμα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

καλησπερα.οχι φιλε μου την 10.2 δεν την εβαλα ακομα.στην 10.1 ειμαι.



#409   ChrisGrcck

ChrisGrcck

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Twitter:@chriskaramitso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 25/12/2016 - 01:37

Καλησπέρες και χρονια πολλά σε όλους. Πριν τρεις μέρες ήρθε πίσω και το δικό μου, με φρέσκια μπαταρία. Συνολικά "έλειψε" 11 μέρες. Μιας και ειμαι στη δεύτερη φόρτιση δε μπορώ να πω και πολλά. Το μόνο σίγουρο είναι πολύ πιο σταθερή και φυσικά δεν έσβησε παρα μόνο στο 1%. Επίσης μια δοκιμή που έκανα ήταν να τρέξω ένα benchmark με antutu. Με την προηγούμενη μπαταρία, έχανα 9 με 10% στο benchmark. Αυτή έχασε μόνο 4%.
Να θυμίσω οτι δεν ημουν στο πρόγραμμα της αντικατάστασης, αλλά μόνο μέσα στην εγγύηση του πρώτου χρόνου. Επίσης ακόμα δεν έχω περάσει την 10.2. Θα το δοκιμάσω καμιά βδομάδα ακόμα στην 10.1.1. Κι αυτό για να αποδείξω τελικά στον εαυτό μου, οτι η μπαρούφα που λέγαν τα περισσότερα εξουσιοδοτημένα, ήταν απλά φούμαρα. (Οτι και καλα φταιει η εκδοση και το 10.2 το διορθώνει)
Καλά Χριστούγεννα και καλές μάσες σε όλους!!!


Sent from my iPad using Tapatalk

#410   ChrisGrcck

ChrisGrcck

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Twitter:@chriskaramitso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 26/12/2016 - 10:48

Τι διάολο....μπαταρία αυτοκινήτου βάλανε; Πάντως ούτε και του κουτιού όταν ήταν δεν έβγαζε τέτοιους χρόνους.... και λόγω γιορτής, χθές μίλησα σύνολο κάπου στη 1,5 ώρα με Bluetooth.

9f3520d82d44372e70af44c368b58db4.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#411   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 26/12/2016 - 10:52

Τι διάολο....μπαταρία αυτοκινήτου βάλανε; Πάντως ούτε και του κουτιού όταν ήταν δεν έβγαζε τέτοιους χρόνους.... και λόγω γιορτής, χθές μίλησα σύνολο κάπου στη 1,5 ώρα με Bluetooth.

9f3520d82d44372e70af44c368b58db4.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου
Και το δικό μου μετά την αλλαγή είναι πραγματικά άλλη συσκευή
Δεν ήταν ποτέ έτσι το 6s ούτε τις πρώτες μέρες αγοράς του .
Εγώ μάλιστα έμεινα και στην 10.1.1 και δεν αναβάθμισα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#412   ChrisGrcck

ChrisGrcck

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Twitter:@chriskaramitso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 26/12/2016 - 10:55

Κι εγώ στη 10.1.1 είμαι ακόμα δοκιμαστικά. Από Φεβρουάριο το έχω και θυμάμαι καλά τι χρόνους έβγαζε φρέσκο. Τέτοιοι δεν ήταν σε καμία περίπτωση!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#413   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 26/12/2016 - 11:14

Κι εγώ στη 10.1.1 είμαι ακόμα δοκιμαστικά. Από Φεβρουάριο το έχω και θυμάμαι καλά τι χρόνους έβγαζε φρέσκο. Τέτοιοι δεν ήταν σε καμία περίπτωση!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έτσι ακριβώς
Εγώ πάντως δεν αναβαθμιζω ...εδώ θα μείνω


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#414   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/12/2016 - 02:28

Κι επειδη δεν εχω διαβασει ολες τις σελιδες του θεματος,αν εχει απαντηθει συγχωρηστε με ;) .Εχω το 6s και μπηκα στο δευτερο χρονο.εχω τα ιδια θεματα σε γενικες γραμμες.ειμαι jb 9.0.1 αλλα σωστα υποθετω πως πρεπει να κανω set up as new και να καθαρισω το κιν πριν το δωσω για αλλαγη μπαταριας?ειμαι δηλ σε διλλημα jb η μπαταρια?η μηπως το προγραμμα αυτο δεν εχει να κανει και με την εγγυηση του κινητου?



#415   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/12/2016 - 02:35

Μπορείς να τρέξεις απλά Eraser πρίν το πας και να ζητήσεις να μη σου κάνουν Update/Restore.

 

Έτσι και αλλιώς σε αλλαγή μπαταρίας δεν είναι υποχρεωτικό, παρά μόνο σε οθόνη π.χ.

 

Αυτό βέβαια αν καλύπτεσαι απο το πρόγραμμα. Διαφορετικά θα πρέπει να κάνεις χρήση της εγγύησης να σου τρέξουν διαγνωστικά και αν περάσει να στην αλλάξουν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#416   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/12/2016 - 02:44

Ευχαριστω ρε Νικο.Ναι νομιζω πω με καλυπτει.κι ο'τι ειχα αρχισει να το ψαχνω  για αλλαγη μπαταριας "απ' οξω" και να τα σκασω για να μη χασω αυτο το ρημαδι jb.αλλα  τι εννοεις με το eraser? τι ειναι αυτο?καποιου ειδους διαγνωστικο οπως ειπες?



#417   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/12/2016 - 02:49

Cydia Eraser στο Cydia. Ουσιαστικά κάνει Restore της συσκευής μένοντας στην έκδοση που είσαι.

 

Μπορείς να βάλεις το S/N στο Link να δεις αν στο καλύπτουν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#418   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/12/2016 - 02:57

Α ενταξει φιλαρακι τωρα καταλαβα,ευχαριστώ.



#419   A1332

A1332

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/12/2016 - 18:24

Έχω πάει απο 15 δεκ στην iStorm Τσιμισκή και ακόμα περιμένω να με καλέσουν για την αντικατάσταση .... όταν είναι να πληρώσεις για την επισκευή σε μία εργάσιμη έρχεται το ανταλλακτικό ... Τώρα 2 βδομάδες και δεν έχει έρθει μια μπαταρία ??



#420   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9707 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2016 - 18:27

Έχω πάει απο 15 δεκ στην iStorm Τσιμισκή και ακόμα περιμένω να με καλέσουν για την αντικατάσταση .... όταν είναι να πληρώσεις για την επισκευή σε μία εργάσιμη έρχεται το ανταλλακτικό ... Τώρα 2 βδομάδες και δεν έχει έρθει μια μπαταρία ??

25 μερες εκαναν εμενα να με καλεσουν. Τελικα το πηγα και το πηρα σε 20 λεπτα. Οποτε υπομονη



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες