Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple: iPhone 6s - Πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας (Νοέμβριος 2016)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
600 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/12/2016 - 22:36

Έχω πάει απο 15 δεκ στην iStorm Τσιμισκή και ακόμα περιμένω να με καλέσουν για την αντικατάσταση .... όταν είναι να πληρώσεις για την επισκευή σε μία εργάσιμη έρχεται το ανταλλακτικό ... Τώρα 2 βδομάδες και δεν έχει έρθει μια μπαταρία ??


Υπομονή... Και να πλήρωνες για την συγκεκριμένη επισκευή, πάλι κάπου τόσο θα έκανε. Είναι θέμα αποστολής των μπαταριών.

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   DanteInferno

DanteInferno

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2016 - 01:23

καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλα!

έχω και εγώ ένα 6s Week 39 και είναι eligible η συσκευή. στη θεσσαλονίκη η καλύτερη λύση είναι το istorm στο κέντρο;; επίσης όπως όλα μου τα iphone έτσι και αυτό έχει ραγισμένη οθόνη παρότι με θήκη από την 1η μέρα (πάλι καλά γιατί έπεσα πάνω του όταν είχα πτώση από τη μηχανή μου, ξύπνησα στο ασθενοφόρο και όταν πήγα να πάρω τηλ. να
ενημερώσω το είδα έτσι) θα μου πουν να αλλάξω οθόνη;;; και αν ναι έχει κανείς ιδέα πόσο πάει το μαλλί; έχω μάθει να έχω ραγισμένες οθόνες αφού πάνω στη δουλειά ή όπως στη δική μου περίπτωση κάτι θα πάει στραβά. το πρόβλημα με την μπαταρία είναι ανυπόφορο όμως δεν θέλω να αναγκαστώ να αλλάξω οθόνη (ίσως και να το κάνω αν είναι λογικά τα λεφτά)

υγ δεν είμαι apple fanboy αλλά θα πω την ιστορία μου με τα iphone: έχουν περάσει από την κατοχή μου όλα τα "s" και όλα με εξέπληξαν όταν ήρθε η κατάλληλη στιγμή, ενδεικτικά να πω ότι το 3gs μου μου έφυγε από την top τσέπη με πάνω από 250km, γύρισα το βρήκα και δεν είχε καν κλείσει (τύχη θα μου πείτε) εγώ το λέω μοίρα! το 3gs ακόμη λειτουργεί by the way. στα τόσα χρόνια το μόνο flaw που βρήκα είναι αυτό με την μπαταρία τώρα αλλά από ότι φαίνεται δίνουν κάποια λύση έστω και έχει και αυτή τις δυσκολίες της.

#423   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/12/2016 - 01:47

Πιθανόν να χρειαστεί να σου αλλάξουν και την οθόνη πρώτα για να γίνει η αντ/σταση της μπαταρίας.

 

Γι' αυτό υπολογίζεις περίπου 170€.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#424   AntonisssVR46

AntonisssVR46

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/01/2017 - 21:06

Επειδή στο 6S Plus ακόμα κάνει τα τερτίπια η μπαταρία και σβήνει μεταξύ 10%-20%, εάν το πάω στην infoquest υπάρχει περίπτωση να βγει άκρη ή τζάμπα θα ταλαιπωρηθώ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#425   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/01/2017 - 21:45

Θα πας βάση εγγύησης.

Απλά θα τρέξουν πρώτα διαγνωστικά και αν το προβλημα φανεί εκεί, θα κάνουν αντ/σταση.


Sent from my Ericsson T28s using Tapafone Ultimate Edition
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#426   stapd21

stapd21

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/01/2017 - 12:12

Σε δική μου επίσκεψη στο istorm το διαγνωστικό δεν έδειξε πρόβλημα και δεν μου την αντικατέστησαν. Κάπου διάβασα ότι αν το έχεις σε λειτουργία χαμηλής ισχύος, δεν κλείνει. Το δοκίμασα και δύο μέρες τώρα δεν έκλεισε. Ίδωμεν. 



#427   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 10/01/2017 - 14:45

Σε δική μου επίσκεψη στο istorm το διαγνωστικό δεν έδειξε πρόβλημα και δεν μου την αντικατέστησαν. Κάπου διάβασα ότι αν το έχεις σε λειτουργία χαμηλής ισχύος, δεν κλείνει. Το δοκίμασα και δύο μέρες τώρα δεν έκλεισε. Ίδωμεν.

Αν έχεις 6s και είσαι στο προγράμμα αντικατάστασης είτε δείξει είτε δεν δείξει κάτι το διαγνωστικό ( πιθανότερο να μην δείξει) θα στην αλλάξουν αν αναφέρεις ότι κλείνει ξαφνικά η συσκευή
Έτσι μου είπε η document και μου την άλλαξε χώρις να δείξει πρόβλημα το διαγνωστικό .


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#428   STERGIOS16

STERGIOS16

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/01/2017 - 15:24

Επειδή στο 6S Plus ακόμα κάνει τα τερτίπια η μπαταρία και σβήνει μεταξύ 10%-20%, εάν το πάω στην infoquest υπάρχει περίπτωση να βγει άκρη ή τζάμπα θα ταλαιπωρηθώ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σβήνει συχνά;

Για 1η φορά σήμερα μου το έκανε κι εμένα στα 18%....
Αγορασμένο πέρυσι το Νοέμβριο



#429   stapd21

stapd21

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/01/2017 - 16:22

Είμαι εκτός του προγράμματος αντικατάστασης αλλά η μπαταρία μάλλον το κινητό, εξακολουθεί να κλείνει στο 30% ή και πιο πριν. Μπορούν να αρνηθούν αντικατάσταση αν επιμείνω;

#430   takispapathe

takispapathe

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/01/2017 - 17:15

Αλλαγή μπαταρίας και όλα θα είναι καλα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#431   stapd21

stapd21

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/01/2017 - 07:30

Αλλαγή μπαταρίας και όλα θα είναι καλα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το πρόβλημα είναι ότι αφού το διαγνωστικό τους δε δείχνει τίποτα και δεν είναι στο πρόγραμμα αντικατάστασης, δεν την αλλάζουν



#432   giwrgosflatland

giwrgosflatland

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/01/2017 - 14:35

Παιδια καλημερα!Μολις χτες πηγα το κινητο μου στην Ιnfoquest Ρεντη για αντικατασταση μπαταριας στο προγραμμα που ειχε δωσει η Appe για καποια μοντελα 6s,πηγα λοιπον,και μεσα σε  45 λεπτα μου ειχαν αλαξει την μπαταρια!!Αψογη εξυπηρετηση!!Να ενημερωσω επισης μετα την αλλαγη της μπαταριας στο 6s μου,ειναι σαν καινουριο,αναμονη 20 ωρες και υπολοιπο 56% εχω παθει πλακα!



#433   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/01/2017 - 15:08

Παιδια καλημερα!Μολις χτες πηγα το κινητο μου στην Ιnfoquest Ρεντη για αντικατασταση μπαταριας στο προγραμμα που ειχε δωσει η Appe για καποια μοντελα 6s,πηγα λοιπον,και μεσα σε 45 λεπτα μου ειχαν αλαξει την μπαταρια!!Αψογη εξυπηρετηση!!Να ενημερωσω επισης μετα την αλλαγη της μπαταριας στο 6s μου,ειναι σαν καινουριο,αναμονη 20 ωρες και υπολοιπο 56% εχω παθει πλακα!



Από πότε είχες επικοινωνήσει μαζί τους;
Εγώ πήρα τηλέφωνο στις 30 Νοεμβρίου , έδωσα τα στοιχεία μου, του τηλεφώνου κλπ, μου είπαν θα επικοινωνήσουμε εμεις μαζι σας για την αλλαγή κι ακόμα τιποτα. Στο μεσοδιάστημα τους ειχα παρει τηλέφωνο και μου είπαν περιμένουμε μπαταρίες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#434   giwrgosflatland

giwrgosflatland

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/01/2017 - 15:16

Από πότε είχες επικοινωνήσει μαζί τους;
Εγώ πήρα τηλέφωνο στις 30 Νοεμβρίου , έδωσα τα στοιχεία μου, του τηλεφώνου κλπ, μου είπαν θα επικοινωνήσουμε εμεις μαζι σας για την αλλαγή κι ακόμα τιποτα. Στο μεσοδιάστημα τους ειχα παρει τηλέφωνο και μου είπαν περιμένουμε μπαταρίες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τους ειχα παρει τηλ 3 βδομαδες πριν,μου λενε θα σε ενημερωσουμε bla bla bla,δεν με ενημερωσαν ποτε..τους παιρνω τηλ,την τριτη που μας περασε και τους λεω το κινητο μου κλεινει κ,λ,π και μου ειπαν να παω παρασκευη να αλλαξω τη μπαταρια,πηγα και ολα καλα!



#435   manolovas

manolovas

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/01/2017 - 10:45

Μπορεί κάποιος να μου πει πάνω κάτω ποιοι είναι οι νορμαλ χρόνοι για το 6s?Εχω ένα 5 μηνών και με νορμαλ χρήση χωρίς παιχνίδια μου βγάζει γύρω στις 6 ώρες χρήση και 16 ώρες αναμονή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες