Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Zagg invisibleSHIELD Full Cover.. είναι το καλύτερο;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
141 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Zagg invisibleSHIELD Full Cover.. είναι το καλύτερο;

Zagg invisibleSHIELD Full Cover.. είναι το καλύτερο;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#61   prototype

prototype

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2010 - 13:15

Ευχαριστώ. Βασικά επειδή μέσω paypal και ebay έχω κάνει πάρα πολλές αγορές και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 23/02/2010 - 13:19

Εγώ θα ήθελα αν ξέρει κανείς από ελληνικό e-shop αλλιώς απευθείας από την εταιρία!


Λοιπόν βρήκα e-shop και για τις bodyguarz , και φυσικά τις zagg τις βρισκεις απο το γνωστό site , το οποίο διαφημίζεται και εδώ.
Το κατά πόσο αυτά τα site είναι αξιόπιστα κλπ, δεν ξέρω να σου πω...
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#63   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 23/02/2010 - 14:13

Εσύ από που αγόρασες να πάρω κι εγώ;
Απευθείας από το site της bodyguardz ή από κάποιο ελληνικό e-shop;
Άργησε να σου έρθει και πόσα μεταφορικά πλήρωσες;
Ευχριστώ! 8)

Εγώ το πήρα κατευθείαν από την σελίδα της Bodyguardz. Έκαναν γύρω στην μιάμιση εβδομάδα να έρθουν με απλό ταχυδρομείο.

Πάντως μην βιαστείτε στην τοποθέτηση. Βρέξτε καλά τα δάχτυλα σας και τα skins πριν την τοποθέτηση και ακουμπήστε τα από το κέντρο και σιγά-σιγά αφήστε να ξεδιπλωθεί (στο μάκρος) προς τα άκρα της συσκευής, προσέχοντας όμως να "πέσει" εκεί που πρέπει μετακινώντας το αν χρειαστεί. Έτσι δεν θα έχετε καθόλου, έως πολύ λίγες φυσαλίδες. Φυσικά δεν ξεχνάμε να καθαρίσουμε καλά την οθόνη ή το πίσω μέρος πριν την τοποθέτηση και να κοιτάξουμε τη συσκευή από πολλές οπτικές γωνίες για τυχόν σκόνη που έχει μείνει. Πολύ μικροί κόκκοι θα δημιουργήσουν φυσαλίδες που δεν θα φεύγουν με το squeegee. Ύστερα τοποθετούμε το skin σχετικά γρήγορα για να μην πέσει άλλη σκόνη πάνω στην επιφάνεια. Αφού ακουμπήσουμε το skin πάνω στην επιφάνεια το κουνάμε ακριβώς εκεί που θέλουμε να το πάμε. Σπρώχνουμε με το squeegee το υγρό και τυχόν φυσαλίδες που έχουν δημιουργηθεί μαλακά και όχι με δύναμη για να μην χαλάσουμε το skin. Το βίντεο στη σελίδα της Bodyguardz είναι πολύ κατατοπιστικό πάντως.

#64   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 23/02/2010 - 14:29

οι 2 μπροστινες με τα μεταφορικα κοστιζουν $21.90..για αποφυγη αναμονης μηπως υπαρχει σε κανεναν γερμανο,public η μπα?για αυτοκολητο πισω τι προτεινετε(αυτες με τα σχεδια οχι τα φιλμακια) !

Τελευταία επεξεργασία από: konza, 23/02/2010 - 14:29


#65   prototype

prototype

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2010 - 15:33

Λοιπόν βρήκα e-shop και για τις bodyguarz , και φυσικά τις zagg τις βρισκεις απο το γνωστό site , το οποίο διαφημίζεται και εδώ.
Το κατά πόσο αυτά τα site είναι αξιόπιστα κλπ, δεν ξέρω να σου πω...

Έλεος με τα μεταφορικά βγαίνουν 26 ευρώ ενώ εγώ που τις παρήγγειλα από Ιρλανδία θα μου βγει 22 Ευρώ. Μήπως δεν ξέρουν τι ζητάνε αυτοί από το expansys σε μεταφορικά?

#66   idomeneas

idomeneas

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2010 - 19:09

Μπορείς να αναφέρεις το link από εκεί που το αγόρασες; :rolleyes:
Πότε υπολογίζεις να σου έρθει; :unsure:
Σε χρεώσανε και αν ναι πόσα μεταφορικά;

#67   prototype

prototype

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2010 - 19:34

http://cgi.ebay.ie/w...&Category=68029
Φαντάζομαι καμιά βδομάδα θα κάνει περίπου. Ήδη μου έστειλε mail ότι το ταχυδρόμησε. Μεταφορικά δε χρεώνει ο συγκεκριμένος. :D

#68   panosa3

panosa3

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/02/2010 - 20:28

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος ποια είναι η διαφορά του Bodyguardz από το InvisibleSHIELD της ZAGG? Εγώ που έριξα μια ματιά στο site της bodyguardz δεν είδα να προσφέρει κάτι παραπάνω. Ίσα ίσα που δεν δίνει και εγγύηση εφόρου ζωής που δίνει η Zagg! Μπορεί κάποιος να μας πει?

#69   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 23/02/2010 - 21:07

Σαν προϊόντα δεν διαφέρουν ιδιαίτερα το ίδιο πράγμα κάνουν στο κάτω-κάτω. Στο review του iLounge αναφέρει ότι έχει τους λιγότερο διακριτούς κόκκους και ότι είναι το πιο διάφανο. Σαν τιμή σου δίνει δύο σετ σε σχέση με τό ένα της Zagg στην ίδια τιμή. (Θα μου πεις η Zagg δίνει εγγύηση ευ όρου ζωής, οκ το δέχομαι, αλλά αλλιώς είναι όταν παίρνεις 2 σετ στα χέρια χωρίς την ταλαιπωρία της αντικατάστασης). Διάφορα reviews στο net και στο youtube αναφέρουν ότι η Invisible shield κιτρινίζει με τον καιρό, κάτι που δεν είναι πρόβλημα σε ένα μαύρο iphone, αλλά σε ένα άσπρο ή στο ipod touch στην περίπτωσή μου με επηρρέασε αρνητικά. Δεν έχω πάρε-δώσε με την Bodyguardz απλά είμαι ευχαριστημένος και θέλω να ενημερώσω όποιον ψάχνει και για μια άλλη επιλογή. Στο κάτω-κάτω είναι προσωπικό θέμα το τι επιλέγει ο καθένας. :)

#70   eGalaxy

eGalaxy

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/02/2010 - 23:00

Το θέμα του κιτρινίσματος στο λευκό iPhone είναι όντως πρόβλημα μετά από 3 μήνες, αλλά πιστεύω ότι με την εγγύηση αντικατάστασης (και ειδικά όταν αυτή παρέχεται εδώ στην ελλάδα από εμάς χωρίς να χρειάζεται να σταλθεί το προϊόν στην Αμερική) λύνεται πολύ εύκολα.

#71   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 23/02/2010 - 23:54

Μακάρι να ήταν όλοι οι αντιπρόσωποι σαν εσάς πάντως. Χαίρομαι να βλέπω εξυπηρετικούς και ευγενικούς ανθρώπους. Ελπίζω να τύχει κάποια στιγμή να χρειαστώ κάτι που μπορώ να το προμηθευτώ από εσάς.

#72   eGalaxy

eGalaxy

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/02/2010 - 00:24

Να 'σαι καλά :) θα χαρούμε πολύ!

#73   idomeneas

idomeneas

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2010 - 09:07

http://cgi.ebay.ie/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=260523632276&Category=68029
Φαντάζομαι καμιά βδομάδα θα κάνει περίπου. Ήδη μου έστειλε mail ότι το ταχυδρόμησε. Μεταφορικά δε χρεώνει ο συγκεκριμένος. :D


Έβαλα κι εγώ παραγγελία!!
Ευχαριστώ!! :D

#74   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2010 - 15:40

Εδώ και μερικές μέρες φόρεσα και εγώ μια Zagg invisible shield στο iPhone μου αλλά μόνο στο πίσω μέρος!

Έβαλα μόνο στο πίσω μέρος γιατί είμαι και εγώ ένας απο αυτούς που όταν το αγγίζω θέλω η αίσθηση της οθόνης να είναι όσο το δυνατόν πιο αυθεντική! Με την Zagg τα δάχτυλά μου δεν γλιστράνε και τόσο στην οθόνη!

Δοκίμασα ενώς φίλου που την έχει μπρος-πίσω και με δυσκόλευε!
Πάντος πρέπει να πω πως προτιμούσα στο σπρέι που είχαν οι παλιές απο το σφουγκαράκι που έχουν οι καινούριες και αυτό γιατί το σπρέι μπορείς να το φυλάξεις και να το ξαναχρησιμοποιήσεις!

#75   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 25/02/2010 - 09:35

Απο Ελλάδα την πήρες;
Πες μας τις εντυπώσεις σου...
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες