Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Zagg invisibleSHIELD Full Cover.. είναι το καλύτερο;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
141 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Zagg invisibleSHIELD Full Cover.. είναι το καλύτερο;

Zagg invisibleSHIELD Full Cover.. είναι το καλύτερο;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#91   spyrakos

spyrakos

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2010 - 12:19

παιδια εγω λιγο που το δοκιμασα σε iphone φιλου δε μου αρεσε καθολου η αισθηση του το χερι κολλαγε πανω του κ επρεπε να πατησεις με τη δυναμη την οθονη για ν'ανταποκριθει καμια σχεση η αισθηση της αφης χωρις αυτο!ειναι πολυ πλαστικο κ χοντρο συμφωνω οτι προστατευει αλλα χανεις πολυ απο την αισθηση της μαγικης οθονης αφης του iphone!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2010 - 12:48

Το φαινόμενο του κιτρινίσματος αφορά μόνο τα λευκά IPhone και αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι το invisibleSHIELD είναι φτιαγμένο έτσι ώστε να αυξάνει το grip της συσκευής π.χ. αν το ακουμπήσεις πάνω σε τζάμι δεν κουνιέται αριστερά και δεξιά αλλά μόνο προς τα πάνω. Έτσι σιγά σιγά (ειδικά εάν δεν έχει γίνει σωστή τοποθέτηση) κολλάνε μικροσκοπικοί κόκοι σκόνης στη ζελατίνα που ενώ φυσικά στη μαύρη πρόσοψη και στην οθόνη δε γίνονται αντιληπτοί ποτέ, στο άσπρο iPhone φαίνεται μετά από 3 μήνες περίπου (ανάλογα και με τη χρήση) σαν ένα κιτρίνισμα. Όπως έχουμε πει όμως άλλωστε κι άλλες φορές, ισχύει η άμεση και δωρεάν αντικατάστασή της. Σε λίγες μέρες θα έχουμε και κάποιο δείγμα Bodyguardz στο μαγαζί και όποιος θέλει θα μπορεί να τα συγκρίνει δίπλα δίπλα.

Μπορούμε να κάνουμε αντικατάσταση με τις νέες ζελατίνες που έχουν σχέδια?

#93   idomeneas

idomeneas

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/04/2010 - 23:28

Μόλις έκλεισα ένα μήνα με την bodyguardz..
Οι εντυπώσεις μου πολύ καλές!
Η αίσθηση της δε στην οθόνη αφής με έχει ικανοποιήσει πλήρως!! 8)

Παιδιά την προτείνω ανεπιφύλακτα!!! :D

#94   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 20:39

παιδια πηγα σημερα να δω στο public για screen protector κ ολα τα ειχανε 10+Ε...δεν δινω τοσα πολλα για ενα απλο..και σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο της zagg...το invisible shield...τι λετε?

#95   idomeneas

idomeneas

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 23:17

Η δικιά μου η εμπειρία λέει να προτιμήσεις την Bodyguardz!!!
Την χρησιμοποιώ εδώ και αρκετό καιρό και παράπονο μηδέν!!!

#96   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2010 - 14:15

τιμη,link...?νομιζω πως εχω δει αρκετα βιντεο π δειχνουν πως της zagg δεν φθειρεται ευκολα....

#97   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 28/04/2010 - 14:33

φίλε κοίτα στις πιο πίσω σελίδες, έχουμε ποστάρει κάποια.

#98   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2010 - 14:39

εγω τεινω στη zagg παντως...μαυρο iphone εχω..με πιστωτικη θα πληρωσω δεν εχω μεταφοτικα...εχει εγγυηση..ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ....κ εχω δει ενα βιντεο στο youtube π γρατζουναει με κλειδι ενα iphone με zagg και δεν παθαινει τιποτα....τωρα π η bodyguardz δινει 2 δεν εχει σημασια..κατι ξερει κ δινει κ αυτη 2...

#99   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 28/04/2010 - 15:24

Εγώ την έχω στο iPod touch, το οποίο πριν την μεμβράνη με απίστευτα προσεκτική χρήση είχε γρατζουνιές στο πίσω μέρος. Έχω την bodyguardz σχεδόν 4 μήνες όπου βάζου το iPod στην τσέπη με τα ψιλά (και ενίοτε και τα κλειδιά) και κάνω ποδήλατο. Μιλάμε για έντονη χρήση σε βόλτες αρκετών χιλιομέτρων. Έχει τύχει να το βάλω και στην τσάντα μου στην πλάτη μαζί με τα εργαλεία. Δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα! Πρόσφατα αγόρασα και για το nokia μου.

Το μόνο αρνητικό (για να πούμε και τα στραβά) είναι ότι το κομμάτι που προστατεύει τις γωνίες μου άρχισε να ξεκολλάει πάνω στο δίμηνο γιατί είχε κολλήσει σκόνη από μέσα. Βέβαια αυτό είναι λογικό γιατί μιλάμε για πολύ κυρτή επιφάνεια ελάχιστων mm (όποιος έχει δει iPod touch καταλαβαίνει). Για την ακρίβεια ήμουν σίγουρος ότι κάποια στιγμή θα συνέβαινε αυτό όταν την τοποθετούσα. Στα iPhone δεν νομίζω να υπάρξει κανένα πρόβλημα γιατί έχουν μεγαλύτερη επιφάνεια στο πλάι. Νομίζω μπορεί να το επιβεβαιώσει και ο φίλος από πάνω.

#100   skylos28

skylos28

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2010 - 21:39

χθες εκανα την εγκατασταση και ειναι παρα πολυ ωραια και εχει πολυ καλη εφαρμογη!ουτε φουσκαλες ουτε κολαει στα χερια!

#101   abominable

abominable

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/05/2010 - 01:38

Χαίρετε και από εμένα.

Μόλις το φόρεσα στο κινητό και ήθελα να ρωτήσω, το application solution που μου περίσσεψε να το φυλάξω μην μου ξεκολήσει τπτ ή να το πετάξω; Βασικά για το 1ο δεν ξέρω κατά πόσο είναι εύκολο λόγο ότι δεν ξανακλείνει η συσκευασία. Απλά δεν ξέρω εάν θα ξαναχρειαστώ στο μέλλον.

Ευχαριστώ.

#102   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/05/2010 - 09:20

Την έβαλα και εγω πριν μία εβδομάδα. Πράγματι περισσεύει αρκετό υγρό. Εγω προσωπικά το έβαλα ξανά στην συσκευασία του και την εκλεισα αλλα πιστεύω πως απο τη στιγμή που κολλήσει πάνω και περάσουν οι 48 ώρες, θα τη χαλάσεις όταν την ξεκολλήσεις. Ότι θέλεις κάνεις... B)

#103   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 23/05/2010 - 13:22

Οι μεμβράνες είναι μιας χρήσης. Αν αφαιρεθούν δεν ξανακολλάνε. Άσε που από το τράβηγμα για να αφαιρεθούν ξεχειλώνουν...

#104   Pantel

Pantel

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 11:24

Είχα τη Zagg λίγο πιό παλιά σε ένα Samsung Omnia... Σύμφωνα με τη δικιά μου εμπειρία, δε θα την έβαζα ποτέ σε iphone για 2 λόγους. Ο πρώτος είναι οτι λόγο της υφής της (σα φλοιός πορτοκαλιού ΚΑΠΩΣ), ψευτίζει λίγο τη συσκευή. Ο δεύτερος είναι οτι χάνεις σε αίσθηση του touch. Δηλαδή το δάχτυλο δε γλυστράει σωστά πάνω της. Κιτρινίλες παρατήρησα κι εγώ, αλλα σε μέρη που είχε ξεκολλήσει ελαφρώς.

Bottom line:
Σε συσκεύη με τόσο καλή οθόνη αφής όπως τα iphone-ipod, δε θα έβαζα ποτέ Zagg...

Τελευταία επεξεργασία από: Pantel, 08/09/2010 - 11:28


#105   Socratis10

Socratis10

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 12:57

Παιδια αγορασα ενα screen protector απο multirama,το εβαλα κανονικα,ουτεμ ια φουσκαλα.Με το που ανοιξα ομως το κινητο ,τα χρωματα ηταν απογοητευτικα.Με την αντανακλαση του ηλιου πανω στην ζελατινα ,εβλεπα τα εικονιδια ψιλοφουξια κτλ.Μηπως ειναι μαπα το screen protector που μου εδωσαν ή ετσι ειναι ολα?8 ευρωκανει και λεγετε Ultrapiece screeen protector/mirror

Τελευταία επεξεργασία από: Socratis10, 08/09/2010 - 12:58


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες