Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

“Les Miserables” της Αpple και της iStorm Tsimiski.


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
241 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   realme

realme

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/02/2018 - 17:48

Και σε κενό αέρος να το είχες...εφόσον το λύγισες μπροστά στον υπάλληλο έχει περαστεί στο σύστημα ως κακομεταχειρισμένο...

 

Δεν έχει πιά σημασία αν είναι στραβό η όχι και προς τα που γέρνει. Και να βρεις τρόπο να το ισιώσεις πλήρως και να πας στην Apple με μοιρογνωμόνια και αλφάδια η συσκευή σου έχει χαρακτηριστεί κακομεταχειρισμένη και έχεις συμφωνήσει (με την υπογραφή σου) σε αυτό!

Εχω επαναλαμβανω email που δεν αποδεχομαι το στραβωμα. Η υπογραφη μπήκε γιατι αλλιώς δεν γινόταν η παραλαβή του τηλεφωνου. Το τηλεφωνο ΔΕΝ το στραβωσα εγω οσο και να προσπαθεις να με πεισεις οτι είναι δικό μου σφάλμα. Ακόμη και το στράβωμα είναι ελάττωμα του τηλεφώνου εν γένει και όχι κακομεταχείρησης.


Τελευταία επεξεργασία από: realme, 13/02/2018 - 17:56


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   realme

realme

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/02/2018 - 17:51

Το υποτιθέμενο...οκ... φίλε μου αν πραγματικά στην φωτό δεν βλέπεις το λύγισμα ούτε και στην πραγματικότητα τότε προτείνω να πάρεις το LG flex 2...λες τόσα άτομα να σου λένε ψέματα...λες να τα παίρνουμε από την Apple;


Sent from my iPhone using Tapatalk

το εγραψα και πιο πανω θέλεις να σου στειλω φωτο απο κατι πραγματικά στραβο? και 140 χωρες λενε τους σκοπιανους ετσι επειδη το λενε τοσοι εγω πρεπει να το φαω ετσι?χαχαχαχαχα


Τελευταία επεξεργασία από: realme, 13/02/2018 - 17:56


#213   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/02/2018 - 18:09

Εχω επαναλαμβανω email που δεν αποδεχομαι το στραβωμα. Η υπογραφη μπήκε γιατι αλλιώς δεν γινόταν η παραλαβή του τηλεφωνου. Το τηλεφωνο ΔΕΝ το στραβωσα εγω οσο και να προσπαθεις να με πεισεις οτι είναι δικό μου σφάλμα. Ακόμη και το στράβωμα είναι ελάττωμα του τηλεφώνου εν γένει και όχι κακομεταχείρησης.

Έστω λοιπόν οτί ήταν στραβό από όταν το πήρες. Όταν το λύγισες μπροστά στον υπάλλήλο αυτός το χαρακτήρισε λυγισμένο και εσύ το υπέγραψες. Λυγισμένο=κακομεταχείριση.

Όσα email και να στέλνεις και να λες οτι το πήρες σαν ruffles πατατάκι και εσύ πήγες να το κάνεις flat δεν έχουν κάποιο νόημα.

Άλλη φορά να προσέχεις τι υπογράφεις...



#214   realme

realme

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/02/2018 - 18:25

Έστω λοιπόν οτί ήταν στραβό από όταν το πήρες. Όταν το λύγισες μπροστά στον υπάλλήλο αυτός το χαρακτήρισε λυγισμένο και εσύ το υπέγραψες. Λυγισμένο=κακομεταχείριση.
Όσα email και να στέλνεις και να λες οτι το πήρες σαν ruffles πατατάκι και εσύ πήγες να το κάνεις flat δεν έχουν κάποιο νόημα.
Άλλη φορά να προσέχεις τι υπογράφεις...

Άνοιξε λεξικό για να φρεσκαρει ο εγκέφαλος σου την έννοια του όρου λυγίζω iPhone fun boy

#215   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3874 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/02/2018 - 19:03

Άνοιξε λεξικό για να φρεσκαρει ο εγκέφαλος σου την έννοια του όρου λυγίζω iPhone fun boy

Θα σου δώσω μια συμβουλή εντελώς άσχετη με το θέμα. Μην μπαίνεις σε διαδικασία διαλόγου με τον agnostos13, είναι εδώ για να τρολάρει, θα σου λέει το άσπρο μαύρο και το μόνο που θα καταφέρεις θα είναι να σπάσεις τα νεύρα σου...
Καλή τύχη με το πρόβλημα σου!


Sent from my iPad using Tapatalk

#216   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 13/02/2018 - 19:06

Βασικά ειναι από τις λίγες φορές, που ο agnostos λέει τα πράγματα με το όνομα τους, ακριβώς όπως ειναι χωρίς να τρολάρει ή να δίνει καποια αίσθηση υπερβολής.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#217   hal

hal

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/02/2018 - 19:10

Ανεβάσεις φωτό που το κινητό είναι σαν Γ, μετά πας και το στραβώνεις μπροστά στον υπάλληλο και μετά περιμένεις τι?

Είσαι επικά απληροφόρητος για τι παρέλαβες σαν αντικατάσταση από την αντιπροσωπεία, δεν έχεις ρωτήσει κανέναν τι ήταν αυτό στο λευκό κουτί που παρελαβες και τι δικαιώματα έχεις(2 χρόνια εγγύηση προφανώς ???) και έρχεσαι εδώ και σε όποιον σου λέει το αυτονόητο τον στέλνεις στον δι@ολο?

Μας δουλεύεις ρε φίλε? Τηλέφωνο αγόρασες όχι δέσμευση για δια βίου σέρβις και ασυζητητί αντικατάσταση, ασχέτως τι λένε οι 2-3 εκνευριστικά άσχετοι εδώ μέσα.

Τελευταία επεξεργασία από: hal, 13/02/2018 - 19:11


#218   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/02/2018 - 22:48

το λυγισμα που εκανα στον υπαλληλο για να ξεκολλησει ειχε ακριβως την αντιθετη φορα απο το υποτιθεμενο στραβωμα που βλεπετε εσεις στην φωτο. Η συσκευη ηταν εξ αρχης απο την ανακατασκευη λυγισμένη, την οποία και φυσικά δεν είδα γιατι δεν φαινεται όπως τώρα, και γιατι αν παρεις τωρα καινουρια συσκευή και τους πεις οτι εχει στράβωμα η συσκευή σαν το δικό μου θα σου πούνε πως δεν βλέπεις καλα είναι ΟΛΟΙΣΙΟ.

Καταλαβαίνεις νομίζω πως όλα αυτά που λες πάνε περίπατο πλέον.

 

Στο ξαναλέω. Καλώς ή κακώς σημασία έχει το τελικό αποτέλεσμα, που είναι ένα και δεν αλλάζει.

 

Η συσκευή σου είναι λυγισμένη. End of story.

 

Το πότε έγινε, απο ποιόν και που έγινε, δε μπορείς να το αποδείξεις.

 

Έπρεπε να την είχες τσεκάρει -αν όντως στην είχαν παραδόσει έτσι- να μη δεχθείς να παραλάβεις.

 

Θα μου πείς που να το σκεφτείς αυτό εκείνη τη στιγμή. Να όμως που έγινε.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#219   realme

realme

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/02/2018 - 23:43

Θα σου δώσω μια συμβουλή εντελώς άσχετη με το θέμα. Μην μπαίνεις σε διαδικασία διαλόγου με τον agnostos13, είναι εδώ για να τρολάρει, θα σου λέει το άσπρο μαύρο και το μόνο που θα καταφέρεις θα είναι να σπάσεις τα νεύρα σου...
Καλή τύχη με το πρόβλημα σου!


Sent from my iPad using Tapatalk

Δεν σπάω κανένα νεύρο μου. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως, αλλά έχω τόσο απίστευτη υπομονή σε βαθμό αηδίας. Στην ουσία απολαμβάνω τις απαντήσεις τους και τους τρολάρω εγώ ανταυτού. Σε ευχαριστώ για την τυχη :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
 

Ανεβάσεις φωτό που το κινητό είναι σαν Γ, μετά πας και το στραβώνεις μπροστά στον υπάλληλο και μετά περιμένεις τι?

Είσαι επικά απληροφόρητος για τι παρέλαβες σαν αντικατάσταση από την αντιπροσωπεία, δεν έχεις ρωτήσει κανέναν τι ήταν αυτό στο λευκό κουτί που παρελαβες και τι δικαιώματα έχεις(2 χρόνια εγγύηση προφανώς :huh:) και έρχεσαι εδώ και σε όποιον σου λέει το αυτονόητο τον στέλνεις στον δι@ολο?

Μας δουλεύεις ρε φίλε? Τηλέφωνο αγόρασες όχι δέσμευση για δια βίου σέρβις και ασυζητητί αντικατάσταση, ασχέτως τι λένε οι 2-3 εκνευριστικά άσχετοι εδώ μέσα.

Αν σου μάθανε οτι το το Ι είναι Γ πρέπει να ξαναπας σχολείο. Επικά απαράδεκτος εισαι εσύ που παρεμβαίνεις χωρίς να έχεις καταλάβει τι έγινε και δεν έστειλα κανεναν στον διαολο. Τα γραπτα σου βγάζουν εκνευρισμο βαθιές ανασες.
 

Καταλαβαίνεις νομίζω πως όλα αυτά που λες πάνε περίπατο πλέον.

Στο ξαναλέω. Καλώς ή κακώς σημασία έχει το τελικό αποτέλεσμα, που είναι ένα και δεν αλλάζει.

Η συσκευή σου είναι λυγισμένη. End of story.

Το πότε έγινε, απο ποιόν και που έγινε, δε μπορείς να το αποδείξεις.

Έπρεπε να την είχες τσεκάρει -αν όντως στην είχαν παραδόσει έτσι- να μη δεχθείς να παραλάβεις.

Θα μου πείς που να το σκεφτείς αυτό εκείνη τη στιγμή. Να όμως που έγινε.

Εχω φωτογραφίες πριν το παραδωσω και μαρτυρες, Το τηλεφωνο ήταν ολοισιο. Το τηλεφωνο εχει βλαβη με το touch disease οπως και το προηγουμενο. Δεν με νοιάζει το οποιο στράβωμα βλεπουν δημιουργησαν αυτοι. Εγω θελω το τηλεφωνο που πληρωσα δευτερη φορα να δουλευει και ας ειναι ετσι στραβο. Οταν θα καταλαβεις το πραγματικο προβλημα μου το λες.
 

Βασικά ειναι από τις λίγες φορές, που ο agnostos λέει τα πράγματα με το όνομα τους, ακριβώς όπως ειναι χωρίς να τρολάρει ή να δίνει καποια αίσθηση υπερβολής.

Προσλαμβάνουν αυριο στην Apple εφυγες.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 14/02/2018 - 01:07
Merge


#220   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/02/2018 - 00:44

Θα σου δώσω μια συμβουλή εντελώς άσχετη με το θέμα. Μην μπαίνεις σε διαδικασία διαλόγου με τον agnostos13, είναι εδώ για να τρολάρει, θα σου λέει το άσπρο μαύρο και το μόνο που θα καταφέρεις θα είναι να σπάσεις τα νεύρα σου...
Καλή τύχη με το πρόβλημα σου!
Sent from my iPad using Tapatalk

Ξυδάκι φίλε μου...ξυδάκι!

Προσλαμβάνουν αυριο στην Apple εφυγες.

Αν μου βρείς και εμένα μια θέση θα εισηγηθώ στον Cook να στο αλλάξει με ένα X!


#221   hal

hal

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/02/2018 - 01:06

Αν σου μάθανε οτι το το Ι είναι Γ πρέπει να ξαναπας σχολείο. Επικά απαράδεκτος εισαι εσύ που παρεμβαίνεις χωρίς να έχεις καταλάβει τι έγινε και δεν έστειλα κανεναν στον διαολο. Τα γραπτα σου βγάζουν εκνευρισμο βαθιές ανασες.


Δεν χρειάζομαι ψυχανάλυση εσυ προφανώς χρειάζεσαι οφθαλμίατρο, να το κοιτάξεις.
Καλή τύχη στην αναζήτησή σου που δεν πιστεύω να οδηγήσει πουθενά γιατί έβγαλες μόνος τα μάτια σου.

#222   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/02/2018 - 01:20

Εχω φωτογραφίες πριν το παραδωσω και μαρτυρες, Το τηλεφωνο ήταν ολοισιο. Το τηλεφωνο εχει βλαβη με το touch disease οπως και το προηγουμενο. Δεν με νοιάζει το οποιο στράβωμα βλεπουν δημιουργησαν αυτοι. Εγω θελω το τηλεφωνο που πληρωσα δευτερη φορα να δουλευει και ας ειναι ετσι στραβο. Οταν θα καταλαβεις το πραγματικο προβλημα μου το λες.

Πάμε πάλι. Το λύγισμα σε έχει βγάλει αυτομάτως εκτός.

 

Το ποιός το έκανε είναι μια άλλη ιστορία. Που καλό θα ήταν να κράταγες μια πισινή βέβαια στη περίπτωση που το 'χεις κάνει εσύ.

 

Όταν δε μπορείς να ξεχωρίσεις και απο τη φώτο πιο πάνω που κάνει μπαμ.

 

Έχεις φωτογραφίες της συσκευής που να φαίνεται οτι δεν είναι λυγισμένη? Καλή τύχη. Και δε το γράφω καθόλου ειρωνικά.

 

Οι μάρτυρες πάλι τι θα πουν ακριβώς?

 

"Ναι είναι τρομερό παιδί, λέει την αλήθεια! Το κουβάλαγε πάντα σε ξύλινο κουτάκι."


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#223   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 14/02/2018 - 01:32

Βασικα, για να ειμαστε ακριβείς, η συσκευή το Δεκέμβρη δεν είχε έτσι και αλλιώς εγγύηση, αφού είχε περάσει το 3μηνο.

Η Apple λογικά μέσω του support και λόγω της φύσης του προβλήματος, με την επιβεβαίωση του παιδιού ότι το κινητό ειναι άθικτο, εκανε κάποια εξαίρεση και του είπε να το πάει και να του το αντικαταστήσουν.

Και θα το αντικαθιστούσαν αν δεν είχε κάνει την κίνηση μπροστά στον πωλητή του iStorm. Δυστυχώς έχασε το δίκιο του χωρίς λογο, από μια απερισκεψία της στιγμής.

Ακόμα και στην πρώτη φωτογραφία που μας εβαλε, το θολό φόντο μπορεί να κρύβει το στράβωμα και αυτό να υπάρχει ήδη.

Σε κάθε περίπτωση, αναλύουμε τόσες σελίδες και γράφουμε ξανα και ξανα τα ιδια, μονο και μόνο επειδή ο OP δεν μπαίνει στη διαδικασια να δεχτεί οσα του λέμε και περιμένει καποιον να του πει "ναι εχεις δικιο, ειναι αλήτες, δεν φταις σε τίποτα, πρεπει να στο αντικαταστήσουν" και ως δια μαγείας να του αντικατασταθεί η συσκευή.

Εκτός αν ολο το ποστ ήταν εξ αρχης ενας μοχλός πίεσης , τύπου "θα σας αναφέρω σε κάθε forum για να ξέρουν όλοι πόσο κακό σερβις είστε" και πήρε άλλη τροπή από την αναμενόμενη (εξαγριωμένοι χρήστες να βρίζουν το "κακό" iStorm και να δινουν δικια στο μέλος).

P.S. Τώρα που ξαναδιαβάζω το μελοδραματικό τίτλο, είμαι σίγουρος πως όλα εγιναν για το τελευταίο που αναφέρω.

Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 14/02/2018 - 01:33

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#224   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/02/2018 - 02:36

Από ότι καταλαβαίνω ορισμένοι αρέσκονται μόνο στο να τους χαιδεύουν τα αυτιά!
Όποιος τους πει κάτι διαφορετικό είναι αυτομάτως ο περίεργος, ο βαλτός, ο πουλημένος, το troll κλπ..
Κρίμα που έρχεται κάποια στιγμή η ώρα που σπάει η φούσκα και πρέπει να αντικρίσουν την σκληρή πραγματικότητα κατάματα!

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 14/02/2018 - 02:38


#225   dkotanid

dkotanid

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2018 - 08:38

Καλημέρα και από μένα. Εγώ πήγα τον Imac μου στο συγκεκριμένο κατάστημα, ήταν στα όρια της λήξης της διετούς εγγύησης (αγορασμένος από istorm Αθήνας) και ο υπάλληλος ήταν ευγενέστατος. Παρέλαβε το μηχάνημα το έλεγξε, έκανε την χαρτούρα και το παρέλαβε για αντικατάσταση οθόνης, μίας και είχαν εισχωρήσει σκόνες στην κάτω γωνία. Μετά από 3 εργάσιμές έγινε αντικατάσταση με μηδενικό κόστος και αποστολή με κούριερ στο σπίτι μου, με έξοδα βέβαια δικά μου.

Εμπειρία ήταν άριστη!


Τελευταία επεξεργασία από: dkotanid, 14/02/2018 - 08:39


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες