Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

“Les Miserables” της Αpple και της iStorm Tsimiski.


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
241 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3874 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/02/2018 - 10:44

Από ότι καταλαβαίνω ορισμένοι αρέσκονται μόνο στο να τους χαιδεύουν τα αυτιά!
Όποιος τους πει κάτι διαφορετικό είναι αυτομάτως ο περίεργος, ο βαλτός, ο πουλημένος, το troll κλπ..
Κρίμα που έρχεται κάποια στιγμή η ώρα που σπάει η φούσκα και πρέπει να αντικρίσουν την σκληρή πραγματικότητα κατάματα!

Είσαι Θεός. Αν δεν είσαι ο #omorfonios (έχει να συνδεθεί 1 μήνα) ελπίζω να μην του έχεις κάνει κακό για να πάρεις την θέση του...

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   realme

realme

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/02/2018 - 10:45

Από ότι καταλαβαίνω ορισμένοι αρέσκονται μόνο στο να τους χαιδεύουν τα αυτιά!
Όποιος τους πει κάτι διαφορετικό είναι αυτομάτως ο περίεργος, ο βαλτός, ο πουλημένος, το troll κλπ..
Κρίμα που έρχεται κάποια στιγμή η ώρα που σπάει η φούσκα και πρέπει να αντικρίσουν την σκληρή πραγματικότητα κατάματα!

Αν η σκληρή πραγματικότητα ειναι ενα ελαττωματικό τηλεφωνο, δεν ζεις τοτε στην πραγματικοτητα. Λες να καθομαι πριν κοιμηθω να διαβαζω τα λογια παρηγοριάς σας; χαχαχαχαχα 



#228   realme

realme

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/02/2018 - 10:49

Καλημέρα και από μένα. Εγώ πήγα τον Imac μου στο συγκεκριμένο κατάστημα, ήταν στα όρια της λήξης της διετούς εγγύησης (αγορασμένος από istorm Αθήνας) και ο υπάλληλος ήταν ευγενέστατος. Παρέλαβε το μηχάνημα το έλεγξε, έκανε την χαρτούρα και το παρέλαβε για αντικατάσταση οθόνης, μίας και είχαν εισχωρήσει σκόνες στην κάτω γωνία. Μετά από 3 εργάσιμές έγινε αντικατάσταση με μηδενικό κόστος και αποστολή με κούριερ στο σπίτι μου, με έξοδα βέβαια δικά μου.

Εμπειρία ήταν άριστη!

Εγω λύγισα επιδεικτικά το τηλεφωνο μπροστα στον αρχιεπισκοπο υπαλληλο και τον εξοργισα με αυτην την πραξη βανδαλισμου σε αυτή την ιερη ελαττωματική στραβωμενη συσκευη που μου πουλησαν για καινουρια.



#229   realme

realme

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/02/2018 - 10:52

Δεν χρειάζομαι ψυχανάλυση εσυ προφανώς χρειάζεσαι οφθαλμίατρο, να το κοιτάξεις.
Καλή τύχη στην αναζήτησή σου που δεν πιστεύω να οδηγήσει πουθενά γιατί έβγαλες μόνος τα μάτια σου.

Βαθιες ανασες δεν ειναι ειναι τιποτα ενα τηλεφωνο μιας απατης εταιρειας που μου πουλησε ελαττωματικο ανακατασκευασμενο με το ιδιο προβλημα και επιπλεον στραβωμενο τηλεφωνο μετα τον ελεγχο τους ειναι. 



#230   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/02/2018 - 10:55

Πέρα από την ψυχαγωγία των μελών τι άλλο εξυπηρετεί πλέον το συγκεκριμένο τοπικ;
Στις πρώτες σελίδες υπάρχουν νομικές απόψεις και διάφορα άλλα ενδιαφέροντα ποστ αλλά πλέον έχει πέσει σε επίπεδο Τατιάνας....

#231   realme

realme

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/02/2018 - 11:02

Πάμε πάλι. Το λύγισμα σε έχει βγάλει αυτομάτως εκτός.

Το ποιός το έκανε είναι μια άλλη ιστορία. Που καλό θα ήταν να κράταγες μια πισινή βέβαια στη περίπτωση που το 'χεις κάνει εσύ.

Όταν δε μπορείς να ξεχωρίσεις και απο τη φώτο πιο πάνω που κάνει μπαμ.

Έχεις φωτογραφίες της συσκευής που να φαίνεται οτι δεν είναι λυγισμένη? Καλή τύχη. Και δε το γράφω καθόλου ειρωνικά.

Οι μάρτυρες πάλι τι θα πουν ακριβώς?

"Ναι είναι τρομερό παιδί, λέει την αλήθεια! Το κουβάλαγε πάντα σε ξύλινο κουτάκι."

Παμε παλι να το καταλαβεις.
πληρωσα δυο φορες για ενα τηλεφωνο που μου εβλαγε το ιδιο κατασκευαστικο προβλημα. Το τηλεφωνο το παρεδωσα ισιο καθως η κινηση που εκανα για να ξεκολησει ηταν στην αντιθετη φορα, αρα ειχε διπλο ελαττωμα εκτος απο το touch disease ειχε και το bend. Εχω φωτογραφιες πριν το παραδωσω οτι ηταν ισιο. Οπως και μαρτυριες φιλων οτι το παρεδωσα ισιο. Δεν υπαρχει αποδειξη απο οργανο μετρησης οτι ειναι στραβο οποτε η υποκειμενικη σας αποψη χιλιοστων δεν μετραει. Εχεις δωσει τοση σημασια στο υποτιθεμενο στραβωμα και οχι στο προβλημα για το οποιο το πηγα. Το στραβωμα δεν εκανα εγω, η ετσι ηταν, η το προκαλεσαν πανευκολα για να φαινεται και εντονα εκ των υστερων. Δεν ειναι αστυνομια, εταιρεια που προστατευει το συμφερον της ειναι και να πουνε και θα κανουν οτι περναει απο το χερι τους να γλυτωσουν φραγκα. Οπως εσυ το βλεπεις στραβο ο αλλος το βλεπει ισιο οποτε δεν με αγγιζει το σημειο αυτό. Το γεγονος οτι πριν μου ελεγαν οτι έληξε η ασφαλεια και για αυτο δεν αλλαζει και τωρα που πηγανε τα χαρτια των υπηρεσιων δινουν σημασια στο υποτιθεμενο στραβωμα που ακυρωνει την ασφαλεια τα λεει ολα. Αλλά δυστυχως για αυτους οπως εγω υπεγραψα ετσι και αυτοι γραψανε στο χαρτι οτι καινουριο τηλεφωνο έχει μονο 3 μηνες εγγυηση.Τωρα γιατι δεν λενε οτι δεν υπαρχει τρίμηνη ασφαλεια?χαχαχααχαχα γελαω με αυτους και περισσοτερο με εσας τα προβατακια που πραγματικα είσταστε εκτος θεματος και κλιματος.
 

Πέρα από την ψυχαγωγία των μελών τι άλλο εξυπηρετεί πλέον το συγκεκριμένο τοπικ;
Στις πρώτες σελίδες υπάρχουν νομικές απόψεις και διάφορα άλλα ενδιαφέροντα ποστ αλλά πλέον έχει πέσει σε επίπεδο Τατιάνας....

Κανει μερικα παιδακια να χαιρονται που ψωφησε η κατσικα του γειτονα. eNJOY your time.
 

Βασικα, για να ειμαστε ακριβείς, η συσκευή το Δεκέμβρη δεν είχε έτσι και αλλιώς εγγύηση, αφού είχε περάσει το 3μηνο.

Η Apple λογικά μέσω του support και λόγω της φύσης του προβλήματος, με την επιβεβαίωση του παιδιού ότι το κινητό ειναι άθικτο, εκανε κάποια εξαίρεση και του είπε να το πάει και να του το αντικαταστήσουν.

Και θα το αντικαθιστούσαν αν δεν είχε κάνει την κίνηση μπροστά στον πωλητή του iStorm. Δυστυχώς έχασε το δίκιο του χωρίς λογο, από μια απερισκεψία της στιγμής.

Ακόμα και στην πρώτη φωτογραφία που μας εβαλε, το θολό φόντο μπορεί να κρύβει το στράβωμα και αυτό να υπάρχει ήδη.

Σε κάθε περίπτωση, αναλύουμε τόσες σελίδες και γράφουμε ξανα και ξανα τα ιδια, μονο και μόνο επειδή ο OP δεν μπαίνει στη διαδικασια να δεχτεί οσα του λέμε και περιμένει καποιον να του πει "ναι εχεις δικιο, ειναι αλήτες, δεν φταις σε τίποτα, πρεπει να στο αντικαταστήσουν" και ως δια μαγείας να του αντικατασταθεί η συσκευή.

Εκτός αν ολο το ποστ ήταν εξ αρχης ενας μοχλός πίεσης , τύπου "θα σας αναφέρω σε κάθε forum για να ξέρουν όλοι πόσο κακό σερβις είστε" και πήρε άλλη τροπή από την αναμενόμενη (εξαγριωμένοι χρήστες να βρίζουν το "κακό" iStorm και να δινουν δικια στο μέλος).

P.S. Τώρα που ξαναδιαβάζω το μελοδραματικό τίτλο, είμαι σίγουρος πως όλα εγιναν για το τελευταίο που αναφέρω.

Θα σου απαντησω εσενα το απογευμα που θα εχω χρονο.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 14/02/2018 - 12:14
Merge


#232   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/02/2018 - 11:30

Δε νομίζω ότι χαίρεται κανείς που εσυ ταλαιπωρείσαι, αντιθέτως πολλοί έχουν προσπαθήσει να σε βοηθήσουν, κάποιοι έστω απλά εκφράζοντας τη γνώμη τους και κάποιοι άλλοι δίνοντας σου συγκεκριμένες οδηγίες/συμβουλές για το τι μπορείς να κανείς από εδώ και πέρα.

Αν εσυ δε δέχεσαι αντίθετες γνώμες από τη δίκη σου αυτό δε σημαίνει ότι εδώ μέσα υπάρχουν πρόβατα, λυπάμαι αλλά είσαι το λιγότερο προσβλητικός απέναντι σε ανθρώπους που ασχολήθηκαν με το πρόβλημα σου.

Γνώμη μου είναι ότι θα έπρεπε να το κλείσουμε το τοπικ κάπου εδώ και ας επανέλθεις αν έχεις νεότερες εξελίξεις. Από εκεί πέρα αν παραμείνει ανοικτό τότε απλά θα προμηθευτώ ποπ κορν και θα συνεχίσω να ψυχαγωγούμαι με τα νεύρα σου! (μην το πάρεις προσωπικά το τελευταίο σχόλιο, απλά προσπαθώ να σου δείξω πως φαίνεσαι στους απέξω).

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 14/02/2018 - 11:33


#233   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 14/02/2018 - 11:57

Επειδή βλέπω ότι σιγά σιγά το θέμα αρχίζει και ξεφεύγει και αρχίζουν να υπάρχουν προσωπικοί χαρακτηρισμοί, να ζητήσω το εξής.

 

Ή το σταματάτε εδώ από όλες τις απόψεις, ή τουλάχιστον πάτε το ένα βήμα παραπέρα για να μας δώσετε το πάτημα να προβούμε στις απαραίτητες ενέργειες...



#234   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/02/2018 - 12:13

Παμε παλι να το καταλαβεις.
πληρωσα δυο φορες για ενα τηλεφωνο που μου εβλαγε το ιδιο κατασκευαστικο προβλημα. Το τηλεφωνο το παρεδωσα ισιο καθως η κινηση που εκανα για να ξεκολησει ηταν στην αντιθετη φορα, αρα ειχε διπλο ελαττωμα εκτος απο το touch disease ειχε και το bend. Εχω φωτογραφιες πριν το παραδωσω οτι ηταν ισιο. Οπως και μαρτυριες φιλων οτι το παρεδωσα ισιο. Δεν υπαρχει αποδειξη απο οργανο μετρησης οτι ειναι στραβο οποτε η υποκειμενικη σας αποψη χιλιοστων δεν μετραει. Εχεις δωσει τοση σημασια στο υποτιθεμενο στραβωμα και οχι στο προβλημα για το οποιο το πηγα. Το στραβωμα δεν εκανα εγω, η ετσι ηταν, η το προκαλεσαν πανευκολα για να φαινεται και εντονα εκ των υστερων. Δεν ειναι αστυνομια, εταιρεια που προστατευει το συμφερον της ειναι και να πουνε και θα κανουν οτι περναει απο το χερι τους να γλυτωσουν φραγκα. Οπως εσυ το βλεπεις στραβο ο αλλος το βλεπει ισιο οποτε δεν με αγγιζει το σημειο αυτό. Το γεγονος οτι πριν μου ελεγαν οτι έληξε η ασφαλεια και για αυτο δεν αλλαζει και τωρα που πηγανε τα χαρτια των υπηρεσιων δινουν σημασια στο υποτιθεμενο στραβωμα που ακυρωνει την ασφαλεια τα λεει ολα. Αλλά δυστυχως για αυτους οπως εγω υπεγραψα ετσι και αυτοι γραψανε στο χαρτι οτι καινουριο τηλεφωνο έχει μονο 3 μηνες εγγυηση.Τωρα γιατι δεν λενε οτι δεν υπαρχει τρίμηνη ασφαλεια?χαχαχααχαχα γελαω με αυτους και περισσοτερο με εσας τα προβατακια που πραγματικα είσταστε εκτος θεματος και κλιματος.

Άρα λοιπόν μετράει μόνο η δική σου υποκειμενική άποψη και κανενός άλλου.

 

Δεν έχει λοιπόν κανένα νόημα να καθόμαστε να σου γράφουμε διαφορετικά πράγματα απο αυτά που εσύ θες να σου πουν.

 

Το "υποτιθέμενο" - "υποκειμενικό" στράβωμα όπως εσύ θες να το αναφέρεις καλώς ή κακώς υπάρχει.

 

Αυτό καλώς ή κακώς πάλι, σε βγάζει εκτός εγγύησης. Μπορείς να αποδείξεις οτι το έκαναν αυτοί? Καλή τύχη.

 

Απο 'κει πέρα όλες οι απαντήσεις πλέον έχουν δοθεί 16 σελίδες τώρα, αφού το μόνο που κάνουμε είναι να διυλίζουμε τον κώνωπα σε ένα ξεχειλωμένο τόπικ.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 14/02/2018 - 12:36

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#235   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/02/2018 - 12:27

Αν η σκληρή πραγματικότητα ειναι ενα ελαττωματικό τηλεφωνο, δεν ζεις τοτε στην πραγματικοτητα. Λες να καθομαι πριν κοιμηθω να διαβαζω τα λογια παρηγοριάς σας; χαχαχαχαχα 

Και όμως αυτή είναι! Ειδικότερα...για σένα ένα λυγισμένο ελαττωματικό τηλέφωνο! Ήτανε στραβό το κλίμα που λένε...το έφαγε και ο γάιδαρος!

 

Είσαι Θεός. Αν δεν είσαι ο #omorfonios (έχει να συνδεθεί 1 μήνα) ελπίζω να μην του έχεις κάνει κακό για να πάρεις την θέση του...

Με το κόλλημα σου εσύ...

 

 

Επειδή βλέπω ότι σιγά σιγά το θέμα αρχίζει και ξεφεύγει και αρχίζουν να υπάρχουν προσωπικοί χαρακτηρισμοί, να ζητήσω το εξής.

 

Ή το σταματάτε εδώ από όλες τις απόψεις, ή τουλάχιστον πάτε το ένα βήμα παραπέρα για να μας δώσετε το πάτημα να προβούμε στις απαραίτητες ενέργειες...

Ξέρεις τώρα πως είναι αυτά...όταν δεν υπάρχει επιχείρημα αρχίζουν οι χαρακτηρισμοί...



#236   realme

realme

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/02/2018 - 13:57

Και όμως αυτή είναι! Ειδικότερα...για σένα ένα λυγισμένο ελαττωματικό τηλέφωνο! Ήτανε στραβό το κλίμα που λένε...το έφαγε και ο γάιδαρος!

 

Με το κόλλημα σου εσύ...

 

 

Ξέρεις τώρα πως είναι αυτά...όταν δεν υπάρχει επιχείρημα αρχίζουν οι χαρακτηρισμοί...

Εσυ συγκεκριμενα επειδη δηλώθηκες απο αλλο μερος ως εγκάθετος είσαι συνδεδεμενος με το υπερπεραν σχολιασε οσο και οτι θες.



#237   realme

realme

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/02/2018 - 14:19

Για να κλεινει το θεμα.

Το παρον θεμα δεν απευθυνεται σε Apple extreme fun boys, τους ορισμένους απο το κατάστημα να αποπροσανατολίζουν το θεμα, οπαδων και ψηφοφόρων Συριζα και ΝΔ κτλ που αυριο αν γινοταν εκλογες θα ψηφιζαν τους παραπανω, και χειρότερα κάποιους άλλους πιο μικρους και επικινδυνους. 

Το παρόν θέμα απευθυνεται ΜΟΝΟ σε αυτούς που κατέχουν την Απλή κοινή Υγειή σωφροσύνη, λογική και σύνεση, που νοιωθουν και καταλαβαινουν οτι οταν πληρωνουν κάτι σε κάποιον αυτο το κάτι πρεπει να λειτουργει και να ανταποκρίνεται για αυτό που έχει κατασκευαστεί. 

Οταν αυτό για το οποίο πλήρωσες δυο φορές και δεν λειτουργεί και ο πωλητής παρανομεί με δικούς του όρους εγγύησης και δικές του αφορμές για το ελαττωματικό προιόν που πούλησε, αυτό καταπατά τα δικαιώματα του κάθε καταναλωτή του κάθε πολίτη. Τον κοροιδεύει και τον εξαπατα. Προφάσεις εν αμαρτίες είναι για άλλες περιπτώσεις.

Δυο φορές το ίδιο κατασκευαστικό ελάττωμα σε ίδια συσκευή αυτό και μόνο αποτελεί σκάνδαλο.Στην συγκεκριμένη συσκευή εμφανίστηκαν τα πιο χαρακτηριστικά του ελαττώματα γνωστα ανα τον κόσμο, δεν τα ανακάλυψα εγω. Δεν έδωσα λεφτά για να επινοικιάσω συσκευή. Εδωσα λεφτά για αγορά και όπως έτσι όμορφα τα πήρανε και μου πούλησαν για καινουριο τηλέφωνο ενα επανακατασκευής ελαττωματικό, ετσι το ίδιο όμορφα πρεπει να πάρουν πίσω την χαρχάλα και να μου δώσουν ενα να δουλεύει.

Γιουρι γκέλερ αφορμές και παραγοντες της τύχης αυτά να τα υποστηρίξετε στα παιχνίδια του ΟΠΑΠ. Εδώ έχουμε να κάνουμε με πώληση ελαττωματικού προιοντος δεν πάιζουμε σύστημα στο τζοκερ που πιάσαμε το 6 αλλα το συστημα δεν μας το δίνει. Αν πέσει το παραδάκι αναγνωρίζει το touch disease αν δεν πέσει και πρεπει να το αλλάξει φταίω εγω. 

Και η Μακεδονια είναι Ελληνική έτσι; Μην ξεχνίομαστε.....


Τελευταία επεξεργασία από: realme, 14/02/2018 - 14:26


#238   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/02/2018 - 14:29

Εσυ συγκεκριμενα επειδη δηλώθηκες απο αλλο μερος ως εγκάθετος είσαι συνδεδεμενος με το υπερπεραν σχολιασε οσο και οτι θες.

Ο φίλος έχει απωθημένα...

Αν δεν σου κάνουν αυτά που γράφω κάτσε πές τα με το φίλο σου, μάλλον θα τα βρείτε!

Εγώ έχω δείξει πολλάκις τα διαπιστευτήρια μου εδώ μέσα...δεν με αγγίζει η λάσπη από οποιοδήποτε με χαρακτηρίζει απρεπώς γιατί δεν του επιβεβαιώνω αυτά που θέλει.


Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 14/02/2018 - 14:34


#239   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 14/02/2018 - 14:30

Πραγματικά κάποιος moderator να κλειδώσει το τοπικ είναι το θέατρο του παραλόγου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Knowledge Is Power


#240   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3874 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/02/2018 - 14:50

Ο φίλος έχει απωθημένα...

Αν δεν σου κάνουν αυτά που γράφω κάτσε πές τα με το φίλο σου, μάλλον θα τα βρείτε!

Εγώ έχω δείξει πολλάκις τα διαπιστευτήρια μου εδώ μέσα...δεν με αγγίζει η λάσπη από οποιοδήποτε με χαρακτηρίζει απρεπώς γιατί δεν του επιβεβαιώνω αυτά που θέλει.

Κανένα απωθημένο, ίσα - ίσα θεωρώ ότι είναι απαραίτητο να υπάρχουν και τέτοιοι στα διάφορα φόρουμ.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες