Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Apple Watch Series 4: Πρώτες εντυπώσεις/πληροφορίες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2681 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 30/11/2018 - 13:37

Μόλις το δοκίμασα και εγω
Ναι μόνο με το συγκεκριμένο φόντο το κανει στην δεξιά πλευρά
Πουθενά άλλου όμως δεν έχει θέμα
Όποτε αν είναι μόνο εκεί απλά ξεχάστε το άποψη μου
Υ.Γ μήπως είναι γενικό το πρόβλημα
Θεωρώ πως όσοι και μα το δοκιμάσουν θα διαπιστώσουν το ίδιο

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 30/11/2018 - 13:43

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 30/11/2018 - 13:42

Μάλλον τα δικά μας είναι σε μεγαλύτερο βαθμό από ότι φαίνεται.
Γενικώς υπάρχει θεματάκι, σε κάποιους λίγο που δεν τους ενοχλεί και δεν φαίνεται στις καθημερινές λειτουργίες ενώ σε άλλους φαίνεται αρκετά όπως πχ σε εμένα που το παρατηρώ σε πολλά σημεία και είναι αισθητό

#333   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 30/11/2018 - 13:44

Μάλλον τα δικά μας είναι σε μεγαλύτερο βαθμό από ότι φαίνεται.
Γενικώς υπάρχει θεματάκι, σε κάποιους λίγο που δεν τους ενοχλεί και δεν φαίνεται στις καθημερινές λειτουργίες ενώ σε άλλους φαίνεται αρκετά όπως πχ σε εμένα που το παρατηρώ σε πολλά σημεία και είναι αισθητό

Πιστεύω και εγω πως σε όλους έτσι λειτουργεί δυστυχως η oled του Apple Watch
Σε άλλους λιγότερο σε άλλους περισσότερο


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#334   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2018 - 13:55

Για την ακρίβεια, γενικό δε σημαίνει καθολικό. Και εξαιρέσεις μπορεί να υπάρχουν και διακύμανση στην ένταση μιας που απ ότι φαίνεται εξαρτάται και από άλλους παράγοντες.

 

Κι εγώ δεν είχα καταλάβει κάτι. Μόλις το διάβασα δοκίμασα με μαύρο background και πάλι όλα ήταν ομοιόμορφα. Δοκιμάζοντας όμως το συγκεκριμένο υπήρχε διακύμανση στην μια άκρη και υπό συγκεκριμένες συνθήκες.

 

Τώρα, σε φυσιολογικό φως ημέρας ακόμα και με συννεφιά δεν φαίνεται το παραμικρό. Και γενικά και με τη συγκεκριμένη φωτο σε full screen.

 

Το θέμα όμως υπάρχει ασχέτως αν ενοχλεί ή όχι ή αν πρέπει να είναι έτσι ή όχι.

 

Αυτές οι κ@λοοθόνες θα απασχολούν δυστυχώς για πολύ καιρό πολύ κόσμο. Από ρολόγια μέχρι τηλεοράσεις. Η συγκεκριμένη φωτογραφία ακόμα και στο Xs Max σε απόλυτο σκοτάδι και μηδενική φωτεινότητα έκανε νερά. Όχι τέτοιου τύπου αλλά προβλημάτισε (όποιος θέλει ας δοκιμάσει σε full screen).

 

Επίσης στο ρολόι είναι όπως φαίνεται θέμα επίδρασης pixel με γειτονικά του (όπως ανέφερε και κάποιος σε ξένο forum). Η ίδια η φωτό δείχνει να "κινείται" σχεδόν καθώς τρεμοπαίζουν τα pixels. Σαν gif.

 

Προβλέπω στο 5.1.2 να καταργείται η αυτόματη φωτεινότητα και όλα καλά. Σχεδόν.

 

Από Δευτέρα θα ενημερωθώ και από επίσημο service provider για το δικό μου, αν και δεν ξέρω αν θέλω να ξεκινήσω διαδικασία δοκιμής ρολογιών.   



#335   CoMM4nd0

CoMM4nd0

    iPH User

  • 108 μηνύματα

Δημοσίευση 30/11/2018 - 14:06

Αυτό προφανώς δεν είναι κάτι που μπορεί να στρώσει με κάποιο update σωστά ;; Άρα μιλάμε για αλλαγή μέσω εγγύησης ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#336   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/11/2018 - 14:23

Όλο αυτό είναι θέμα των OLED και κατ' επέκταση των OLED της Apple, που έχουν ψωμιά ακόμα για να φτάσουν στο επίπεδο που έφτασε της LCD.

 

Απο 'κει και πέρα, όσοι έχουν τόσο έντονο θέμα στο CC, NC ή ακόμα και στα Watch Faces, που δε χρειάζεται να εκβιάσουν καταστάσεις για να αναπαράγουν το πρόβλημα, προφανώς και πάνε άμεσα για αντ/σταση.

 

Απλά έχετε υπόψην σας πως και το επόμενο πολύ πιθανό να κάνει το ίδιο.

 

Είτε σε μικρότερη κλίμακα, είτε σε μεγαλύτερη στο χειρότερο σενάριο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#337   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 30/11/2018 - 14:25

Για την ακρίβεια, γενικό δε σημαίνει καθολικό. Και εξαιρέσεις μπορεί να υπάρχουν και διακύμανση στην ένταση μιας που απ ότι φαίνεται εξαρτάται και από άλλους παράγοντες.
 
Κι εγώ δεν είχα καταλάβει κάτι. Μόλις το διάβασα δοκίμασα με μαύρο background και πάλι όλα ήταν ομοιόμορφα. Δοκιμάζοντας όμως το συγκεκριμένο υπήρχε διακύμανση στην μια άκρη και υπό συγκεκριμένες συνθήκες.
 
Τώρα, σε φυσιολογικό φως ημέρας ακόμα και με συννεφιά δεν φαίνεται το παραμικρό. Και γενικά και με τη συγκεκριμένη φωτο σε full screen.
 
Το θέμα όμως υπάρχει ασχέτως αν ενοχλεί ή όχι ή αν πρέπει να είναι έτσι ή όχι.
 
Αυτές οι κ@λοοθόνες θα απασχολούν δυστυχώς για πολύ καιρό πολύ κόσμο. Από ρολόγια μέχρι τηλεοράσεις. Η συγκεκριμένη φωτογραφία ακόμα και στο Xs Max σε απόλυτο σκοτάδι και μηδενική φωτεινότητα έκανε νερά. Όχι τέτοιου τύπου αλλά προβλημάτισε (όποιος θέλει ας δοκιμάσει σε full screen).
 
Επίσης στο ρολόι είναι όπως φαίνεται θέμα επίδρασης pixel με γειτονικά του (όπως ανέφερε και κάποιος σε ξένο forum). Η ίδια η φωτό δείχνει να "κινείται" σχεδόν καθώς τρεμοπαίζουν τα pixels. Σαν gif.
 
Προβλέπω στο 5.1.2 να καταργείται η αυτόματη φωτεινότητα και όλα καλά. Σχεδόν.
 
Από Δευτέρα θα ενημερωθώ και από επίσημο service provider για το δικό μου, αν και δεν ξέρω αν θέλω να ξεκινήσω διαδικασία δοκιμής ρολογιών.


Εγώ περιμένω από Document το mail για την αίτηση του service και θα το στείλω. Εμένα φαίνεται ακόμα και με συννεφιά μπορώ να πω. Δυστυχώς θα ταλαιπωρηθουμε αλλά τι να κάνουμε.. μπήκαμε στον χορό και θα χορέψουμε!

#338   CoMM4nd0

CoMM4nd0

    iPH User

  • 108 μηνύματα

Δημοσίευση 30/11/2018 - 14:26

Να ένας καλός λόγος για ακύρωση παραγγελίας !!! Κατά τ αλλά συζητάμε για stainless και 500 ευρώ +


Sent from my iPhone using Tapatalk

#339   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 30/11/2018 - 14:27

Όλο αυτό είναι θέμα των OLED και κατ' επέκταση των OLED της Apple, που έχουν ψωμιά ακόμα για να φτάσουν στο επίπεδο που έφτασε της LCD.
 
Απο 'κει και πέρα, όσοι έχουν τόσο έντονο θέμα στο CC, NC ή ακόμα και στα Watch Faces, που δε χρειάζεται να εκβιάσουν καταστάσεις για να αναπαράγουν το πρόβλημα, προφανώς και πάνε άμεσα για αντ/σταση.
 
Απλά έχετε υπόψην σας πως και το επόμενο πολύ πιθανό να κάνει το ίδιο.
 
Είτε σε μικρότερη κλίμακα, είτε σε μεγαλύτερη στο χειρότερο σενάριο.

Το χειρότερο σενάριο είναι που με φοβίζει και εμένα αλλά τι να κάνουμε τώρα.. όλα για όλα

#340   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/11/2018 - 14:35

Εννοείται πως δε το αφήνεις. Δεν υπάρχουν "φυσιολογικά".

 

Μη πέφτετε στη παγίδα όταν σκάτε τόσα λεφτά.

 

Ειδικά στη δική σου περίπτωση που βγάζει μάτι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#341   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2018 - 14:44

Ποιο επίπεδο των LCD βρε nikosgnr ; Τόσα χρόνια μετά, και τα clouding και dse πάνε κι έρχονται ακόμα και σε προιόντα άνω της μέσης κατηγορίας "σοβαρών" εταιρειών. Τέλος πάντων. Δοκιμαστές θα είμαστε για καιρό ακόμα.

 

Το ότι σε συνθήκες επαρκούς φωτισμού δε φαίνεται, με κάνει να πιστεύω πως μέσω software μπορεί να γίνει μια κάποια διόρθωση. Και στο Xs max με το true tone = αυτόματη προσαρμογή ενεργοποιημένο φαίνεται το "θεματάκι" που ανέφερα. Με σταθερή αλλά αυξημένη φωτεινότητα ίσως το πρόβλημα μειωθεί σημαντικά.

 

Αν δοθεί η δυνατότητα διατήρησης του δικού μου μετά από έλεγχο καινούριου θα μπω κι εγώ σε διαδικασία αλλαγής, έτσι για την περιέργεια.

 

Και ναι, μπορεί τα 1000 να μην τα δίνεις για καλύτερη οθόνη αλλά για τα υπόλοιπα υλικά, αλλά την ίδια οθόνη θα πάρεις και είναι κάπως...


Τελευταία επεξεργασία από: DiS, 30/11/2018 - 14:45


#342   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 30/11/2018 - 14:48

Εννοείται πως δε το αφήνεις. Δεν υπάρχουν "φυσιολογικά".

Μη πέφτετε στη παγίδα όταν σκάτε τόσα λεφτά.

Ειδικά στη δική σου περίπτωση που βγάζει μάτι.

Θα ενημερώσω για ότι προκύψει και με το επόμενο που θα λάβω. Όταν μίλησα με αυτούς χθες τους είπα τι γίνεται σε περίπτωση που έχει και το επόμενο ίδιο θέμα και μου λέει δύσκολα να τύχει κάτι τέτοιο.. who knows?!

Τελευταία επεξεργασία από: iFasMan, 30/11/2018 - 14:51


#343   CoMM4nd0

CoMM4nd0

    iPH User

  • 108 μηνύματα

Δημοσίευση 30/11/2018 - 14:49

Θα ενημερώσω για ότι προκύψει και με το επόμενο που θα λάβω. Όταν μίλησα με αυτούς χθες τους είπα τι γίνεται δεν περίπτωση που έχει και το επόμενο ίδιο θέμα και μου λέει δύσκολα να τύχει κάτι τέτοιο.. who knows?!


Και σου είπαν θα περιμένεις πολύ μέχρι να παραλάβεις ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#344   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 30/11/2018 - 14:50

Και σου είπαν θα περιμένεις πολύ μέχρι να παραλάβεις ;;
Sent from my iPhone using Tapatalk

Ακολουθείται διαφορετική διαδικασία από ότι με ενημέρωσε και θα χρειαστεί καμία βδομάδα

#345   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/11/2018 - 14:50

Ποιο επίπεδο των LCD βρε nikosgnr ; Τόσα χρόνια μετά, και τα clouding και dse πάνε κι έρχονται ακόμα και σε προιόντα άνω της μέσης κατηγορίας "σοβαρών" εταιρειών. Τέλος πάντων. Δοκιμαστές θα είμαστε για καιρό ακόμα.

 

Το ότι σε συνθήκες επαρκούς φωτισμού δε φαίνεται, με κάνει να πιστεύω πως μέσω software μπορεί να γίνει μια κάποια διόρθωση. Και στο Xs max με το true tone = αυτόματη προσαρμογή ενεργοποιημένο φαίνεται το "θεματάκι" που ανέφερα. Με σταθερή αλλά αυξημένη φωτεινότητα ίσως το πρόβλημα μειωθεί σημαντικά.

 

Αν δοθεί η δυνατότητα διατήρησης του δικού μου μετά από έλεγχο καινούριου θα μπω κι εγώ σε διαδικασία αλλαγής, έτσι για την περιέργεια.

 

Και ναι, μπορεί τα 1000 να μην τα δίνεις για καλύτερη οθόνη αλλά για τα υπόλοιπα υλικά, αλλά την ίδια οθόνη θα πάρεις και είναι κάπως...

Μιλάω συγκεκριμένα για τα iPh στις LCD.

 

Αυτά δε θα διορθωθούν με κάποιο Update πάντως.

 

Όταν μίλησα με αυτούς χθες τους είπα τι γίνεται δεν περίπτωση που έχει και το επόμενο ίδιο θέμα και μου λέει δύσκολα να τύχει κάτι τέτοιο..

Κασέτα έπαιξε..

 

Αυτό δε μπορεί να στο εγγυηθεί κανείς.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες