Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Apple Watch Series 4: Πρώτες εντυπώσεις/πληροφορίες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2681 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#766   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/12/2018 - 21:32

Δεν υπάρχει "φυσιολογικό" όταν σκας τόσα λεφτά..

 

Το χειρότερο είναι οτι όλα το έχουν είτε σε μικρότερο βαθμό, είτε σε μεγαλύτερο.

 

Καλό θα ήταν βέβαια να τσεκάρεις με το γνωστό Wallpaper πιο πίσω.

 

Σίγουρα όμως έχει διαφορά απο αυτό που έδωσες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#767   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2018 - 22:11

Στο Χαβάη τάδε 20 pro που έχει αντίστοιχο θέμα ανακάλεσαν σιωπηρά την πρώτη παρτίδα, και μόνο τα επόμενα με οθόνη άλλου προμηθευτή λένε ότι είναι οκ.

Εδώ δεν έγινε κάτι τέτοιο. Κι επειδή δεν είναι τόσο έντονο το φαινόμενο ούτε πρόκειται να γίνει. Μαζικά.

Ότι είναι ενήμεροι είναι σίγουρο. Το αν έχουν αλλάξει κάτι για να διορθώσουν το πρόβλημα είναι άγνωστο. Το ότι για ένα προϊόν περιορισμένης διαθεσιμότητας παρέλαβες από κεντρικό σημείο service, προϊόν που εξακολουθεί να έχει θέμα μάλλον δείχνει ότι δεν έχουν αλλάξει ακόμα κάτι.

Ίσως σε 1-2 μήνες, ίσως και ποτέ και απλώς θα παίζουμε με τις πιθανότητες του πολύ ή λίγο προβληματικού.

Με όλα όσα έχω δει, μάλλον είμαι ήδη τυχερός και δε θα δοκιμάσω περισσότερο την τύχη μου ακόμα.

Έρχεται και το cellular ρε γαμώτο σύντομα. Πάλι λαχείο θα τραβήξουμε.

#768   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/12/2018 - 23:23

Κάνεις λάθος.. Το φαινόμενο είναι πολύ έντονο και στο εξωτερικό γίνεται χαμούλης.

 

Θα διορθωθεί φυσικά.. Με το S5 του χρόνου.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#769   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/12/2018 - 02:02

Δε συγκρίνεται το “φαινόμενο” του series 4 με αυτό του Χαβάη...

Ούτε σε ένταση ούτε σε συχνότητα. Έστω κι αν υπάρχει παντού κι ας μη γίνεται αντιληπτό.

Και Reddit και rumors μετά τις πρώτες αναφορές ξεφούσκωσαν. Ίσως επειδή όσοι δοκίμασαν αντικατάσταση έπεσαν σε ίδιο ή χειρότερο οπότε το κατάπιαν.

#770   Kostinios

Kostinios

    iPH Enthousiast

  • 362 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/12/2018 - 02:07

γεια σας παιδια

 

1. Θελω το apple watch να σταματησει να μου στελνει στην εφαρμογη υγεια τους καρδιακους μου παλμους και ολα τα ιατρικα. εδω https://support.appl.../el-gr/HT204351 λεει "Για να απενεργοποιήσετε μια πηγή δεδομένων, ώστε να μην συνεισφέρει πλέον δεδομένα για αυτήν την κατηγορία, πατήστε το σύμβολο ελέγχου δίπλα στην πηγή." Εμενα δεν μου αφαιρει το συμβολο που εχει αριστερα και συνεχιζει να τα στελνει τα δεδομενα. νιωθω λες και καποιος με παρακολουθει που λεει ο λογος. δεν μου αρεσει πως το σταματαω?

 

2. Στην εφαρμογη δραστηριοτητα στην πρωτη καρτελα που λεει ιστορικο που βγαζει τα βηματα αποσταση και ενα σορο αλλες πληροφοριες. πως μπορω να το κοψω και αυτο?

 

3. εγω το μονο που θελω ειναι οταν παταω προπονησεις να μου κραταει εκει πληροφοριες μονο οταν αθλουμε (οπως εκανα με το nike οσο ειχα μονο το iphone) και οχι να με καταγραφει στα παντα και να μου τα κραταει!!!



#771   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 22/12/2018 - 02:21

Δεν υπάρχει "φυσιολογικό" όταν σκας τόσα λεφτά..
 
Το χειρότερο είναι οτι όλα το έχουν είτε σε μικρότερο βαθμό, είτε σε μεγαλύτερο.
 
Καλό θα ήταν βέβαια να τσεκάρεις με το γνωστό Wallpaper πιο πίσω.
 
Σίγουρα όμως έχει διαφορά απο αυτό που έδωσες.

Αν δεις λέω φυσιολογικό σε σχέση με το προηγούμενο που είχα.
Σύμφωνο ότι όταν σκας λεφτά πρέπει να είναι απροβλημάτιστο αλλά φαίνεται ότι αναγνωρίζεται το θέμα και πιστεύω θα διορθωθεί. Ίσως βγει του χρόνου κάποιο προγραμμα αντικατάστασης αν δεν λύσουν το θέμα πριν το S5

#772   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/12/2018 - 11:49

γεια σας παιδια

 

1. Θελω το apple watch να σταματησει να μου στελνει στην εφαρμογη υγεια τους καρδιακους μου παλμους και ολα τα ιατρικα. εδω https://support.appl.../el-gr/HT204351 λεει "Για να απενεργοποιήσετε μια πηγή δεδομένων, ώστε να μην συνεισφέρει πλέον δεδομένα για αυτήν την κατηγορία, πατήστε το σύμβολο ελέγχου δίπλα στην πηγή." Εμενα δεν μου αφαιρει το συμβολο που εχει αριστερα και συνεχιζει να τα στελνει τα δεδομενα. νιωθω λες και καποιος με παρακολουθει που λεει ο λογος. δεν μου αρεσει πως το σταματαω?

 

2. Στην εφαρμογη δραστηριοτητα στην πρωτη καρτελα που λεει ιστορικο που βγαζει τα βηματα αποσταση και ενα σορο αλλες πληροφοριες. πως μπορω να το κοψω και αυτο?

 

3. εγω το μονο που θελω ειναι οταν παταω προπονησεις να μου κραταει εκει πληροφοριες μονο οταν αθλουμε (οπως εκανα με το nike οσο ειχα μονο το iphone) και οχι να με καταγραφει στα παντα και να μου τα κραταει!!!

Όπως σου 'χα γράψει και πιο πίσω, δε γίνεται κάτι τέτοιο, να το κάνεις μεμονωμένα.

 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι απο Privacy στο Watch App να κλείσεις τους διακόπτες.

 

Που προφανώς εφαρμόζονται γενικά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#773   k0nstantinio

k0nstantinio

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 22/12/2018 - 12:57

Καλησπερα! Απο apple store γερμανιας μπορω να αγορασω το apple watch μαζι με apple care+(στελνει ελλαδα?)μιας και εδω ελλαδα δεν βλεπω να ερχεται ποτε nike+ που θελω?



#774   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/12/2018 - 13:32

Nike βρίσκεις πιο εύκολα σε σχέση με την απλή έκδοση.

 

Παρόλα αυτά, ναι. Δεν υπάρχει περιορισμός εντός Ε.Ε.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#775   k0nstantinio

k0nstantinio

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 22/12/2018 - 13:47

Nike βρίσκεις πιο εύκολα σε σχέση με την απλή έκδοση.

 

Παρόλα αυτά, ναι. Δεν υπάρχει περιορισμός εντός Ε.Ε.

Οκ ευχαριστω! θελω με το sport loop που δεν το εχει φερει καθολου ελλαδα! μαλλον θα παραγγειλω απο γερμανια !



#776   Kostinios

Kostinios

    iPH Enthousiast

  • 362 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/12/2018 - 14:56

Όπως σου 'χα γράψει και πιο πίσω, δε γίνεται κάτι τέτοιο, να το κάνεις μεμονωμένα.
 
Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι απο Privacy στο Watch App να κλείσεις τους διακόπτες.
 
Που προφανώς εφαρμόζονται γενικά.


Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Μπορείς να μου πεις που είναι ακριβώς στο ρολόι. Αν το ανοίγω από το ρολόι μόνο όταν αδικούμε και τα κλείνω μετά θα καταγράφει μόνο εκείνη την στιγμή;

#777   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/12/2018 - 15:00

Απο το τηλ σου θα το κάνεις στο App του ρολογιού.

 

Καταγράφει γενικά. Δε μπορείς να το περιορίσεις σε κάτι συγκεκριμένα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#778   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 22/12/2018 - 16:00

Οκ ευχαριστω! θελω με το sport loop που δεν το εχει φερει καθολου ελλαδα! μαλλον θα παραγγειλω απο γερμανια !


Αν θες να το παραγγείλεις online από Apple θες διεύθυνση Γερμανίας αφού δε το στέλνουν εκτός χώρας. Από την άλλη αν έχεις κανένα γνωστό η πρόκειται να ταξιδέψεις πιο εύκολο αλλά δεν είναι δεδομένη η διαθεσιμότητα.

#779   k0nstantinio

k0nstantinio

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 22/12/2018 - 16:30

Αν θες να το παραγγείλεις online από Apple θες διεύθυνση Γερμανίας αφού δε το στέλνουν εκτός χώρας. Από την άλλη αν έχεις κανένα γνωστό η πρόκειται να ταξιδέψεις πιο εύκολο αλλά δεν είναι δεδομένη η διαθεσιμότητα.

Ναι δοκιμασα να παραγγειλω και το ειδα οτι δεν στελνουν! θα περιμενω αναγκαστηκα να το φερουν ελλαδα δεν εχω καποιον να μου το φερει!



#780   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/12/2018 - 16:56

Παράγγειλε το από το cyberport.de

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες