Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

AirPods Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2542 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2296   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 03/02/2022 - 18:32

Θα πρότεινα να κάνεις και ένα reset μηπως διορθωθεί έτσι. Οδηγίες για το reset θα βρεις με ένα γκουγκλάρισμα.

Με ένα reset φίλε λύθηκε! Σε ευχαριστώ παρά πολύ!Ειχαμε δοκιμάσει τα πάντα εκτός από reset γιατί δεν ήξερα αν γινόταν και πως!
XS Max 256 Gb Space Gray

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2297   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/02/2022 - 22:32

Καλησπέρα παιδάκια!
Τα φώτα σας γιατί έχω ένα πρόβλημα!
Αγόρασα μεταχειρισμένα τα AirPods Pro και ενώ το παλικάρι που τα είχε τα έχει αφαιρέσει από τις συσκευές Bluetooth και από την εύρεση
1ον μου πετάει μήνυμα με το που πάω να τα συνδέσω ότι ανήκουν σε άλλο Apple ID( και μ βγάζει με *** το Apple ID του προκατόχου!)
2ον μου πετάει συνέχεια μήνυμα ότι με ακολουθεί η συσκευή αυτή και ο ιδιοκτήτης της μπορεί να βλέπει που βρίσκομαι!
Πέρα από τα σπαστικά αυτά μηνύματα ενώ τα συνδέω κανονικά στο iPhone μου δεν μπορώ να τα συνδέσω με την μία σε όλες τις άλλες apple συσκευές μου( προφανώς γιατί δεν εντοπίζει το δικό μου κοινό Apple ID των συσκευών) και τέλος δεν μπορώ φυσικά να έχω την επιλογή να με ειδοποιεί όταν αφήσω πίσω και ξεχάσω κάπου τα AirPods!
Γνωρίζει κάποιος από που πρέπει να τα αφαιρέσει ο προκάτοχος για να τα βάλω εγώ στο δικό μου Apple ID;;Επίσης τα AirPods δεν είναι από τις συσκεύες που φαίνονται στις συσκευές μας στο Apple ID των ρυθμίσεων!

ακριβως το ίδιο συνέβη και σε μένα με μια ειδοποιό διαφορά:

Αγοραζω τα airpods 3  και μετα απο 20 μερες μου βγαλανε προβλημα στα μπασα. Τα πηγαινω στο καταστημα , σερβις , τα στελνουν Αθηνα.

Μου τηλεφωνουν οτι εγινε αντικατασταση και εχουν ερθει τα καινουρια ( καινουρια οχι βεβαια, η βαση φορτισης ηταν η ιδια. Εγινε αντικατασταση των ακουστικων. Αλλά καινουριο προιον ειναι το προιον του κουτιου- μη ξεχασουμε αυτα που ξερουμε.)

Παντως εγινε η αντικατασταση σε 5 εργασιμες ημερες και μπραβο τους (δε ζω Αθηνα)

Ανοιγοντας τα airpods  στο σπιτι  εγινε ακριβως αυτο που περιγραφεις. Με τη διαφορά οτι εσυ ήξερες τον προηγούμενο κάτοχο, ενώ εγώ οχι. 

Τα πηγα πισω ξανα , απαιτησα επιστροφη χρηματων ή να μου δωσουν αμεσα εκεινη τη στιγμη καινουρια σφραγισμενα του κουτιου.

Προς τιμη τους , χωρις δευτερη κουβεντα , επειδη δεν ειχαν τα airpods 3 διαθεσιμα, μου εδωσαν τα  pro σφραγισμενα καινουρια χωρις επιπλεον χρεωση.

Ο λόγος ; Πέρα από το απαραδεκτο  της ολης καταστασης, ο λογος ειναι τα προσωπικα δεδομενα. Ειναι πολυ βαρύς ο νόμος..

Σημείωση: Υπήρχε και θέμα με την εγγύηση. Η εγγύηση των ακουστικων των καινουριων έληγε 24/12 ενώ τα ακουστικά τα είχα παραλάβει εγώ στις 2/2. Ουσιαστικά μου είχαν φάει και 40 μέρες από την εγγύηση...

Σημείωση 2: πιθανότατα το νεο apple id ηταν του τεχνικου που δοκίμασε τα ακουστικά. Με αφορά αυτό εμένα ως καταναλωτή , δλδ αν μετέπειτα ο τεχνικός τα διέγραφε από τον λογαριασμό του και όλα καλά; 

ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΝΟΙΑ. 



#2298   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 04/02/2022 - 16:02

Παιδιά ενώ λύθηκε το πρόβλημα που αναφέρω παραπάνω και πλέον είναι στο δικό μου Apple ID τα ακουστικά έχω τ εξής θέμα.
Δεν μου εμφανίζει στην εφαρμογή εύρεση την γνωστοποίηση ειδοποίησε με αν αφαιθεί!Και δεν εννοώ ότι το έχει σαν κλειδωμένο με άχνα γράμματα..Δεν το έχει καθόλου σαν επιλογή!Και reset τα ξανάκανα αλλά δεν μου το εμφανίζει!Αντιθετα στα ακουστικά στις ρυθμίσεις Bluetooth είναι ενεργοποιημένη η επιλογή Δίκτυο Εύρεσης.
Γνωρίζει κανείς γιατί δεν μου δίνει αυτή την επιλογή!;Εχω το 13 pro και η έκδοση iOS είναι η τελευταία! 15.3.
XS Max 256 Gb Space Gray

#2299   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/02/2022 - 06:43

Αγοραζω τα airpods 3 και μετα απο 20 μερες μου βγαλανε προβλημα στα μπασα
.

Πως κατάλαβες ότι υπήρχε πρόβλημα στα μπάσα ;


Sent from my iPad using Tapatalk

#2300   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 05/02/2022 - 15:55

Παιδιά ενώ λύθηκε το πρόβλημα που αναφέρω παραπάνω και πλέον είναι στο δικό μου Apple ID τα ακουστικά έχω τ εξής θέμα.
Δεν μου εμφανίζει στην εφαρμογή εύρεση την γνωστοποίηση ειδοποίησε με αν αφαιθεί!Και δεν εννοώ ότι το έχει σαν κλειδωμένο με άχνα γράμματα..Δεν το έχει καθόλου σαν επιλογή!Και reset τα ξανάκανα αλλά δεν μου το εμφανίζει!Αντιθετα στα ακουστικά στις ρυθμίσεις Bluetooth είναι ενεργοποιημένη η επιλογή Δίκτυο Εύρεσης.
Γνωρίζει κανείς γιατί δεν μου δίνει αυτή την επιλογή!;Εχω το 13 pro και η έκδοση iOS είναι η τελευταία! 15.3.


Δες και τι έκδοση λογισμικού έχουν τα ακουστικά.. Μήπως δεν είχαν πάρει τη τελευταία;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2301   Npanathinaikos

Npanathinaikos

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/03/2022 - 11:17

Καλημερα σκεφτομαι να προχωρησω στην αγορα air pods δευτερησ γενειας.κοστιζουν περιπου στα 115 ευρω  αξιζουν σαν ακουστικα η θα βγαλουν τιποτα προβληματα?

σασ ευχαριστω



#2302   hodedoor

hodedoor

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα

Δημοσίευση 24/03/2022 - 20:04

Δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφτεί, αλλά έχει κανένας ιδέα για καλή android εφαρμογή για airpods connectivity / compatibility?

#2303   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/03/2022 - 08:50

Αν περισσεύουν σε κάποιον Foams της Comply (Medium) και θέλει να τα πουλήσει, ας ενημερώσει εδώ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2304   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 29/03/2022 - 18:55

Αν περισσεύουν σε κάποιον Foams της Comply (Medium) και θέλει να τα πουλήσει, ας ενημερώσει εδώ.


Σου χάλασαν;

Εμένα μου σπάασανεl τα νεύρα τα σιλικονάκια πήρα τα airpods 3 καθονται πενα και ησυχασα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2305   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/03/2022 - 22:14

Ναι μωρέ. Άντεξαν ένα ολόκληρο χρόνο και κάτι με φροντίδα και προδέρμ, όταν η πλειοψηφία αλλάζει πάνω στο μήνα.

 

Τα Tips της Apple είναι απλά αστεία..

 

Ευτυχώς δεν είχα γενικότερα πρόβλημα με τα Pro. Δε με ενόχλησαν ποτέ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2306   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/03/2022 - 10:51

Αποτυχια τα σιλικονακια των προ. Μα καλα γιατι δεν τα εβγαλαν σκετα να καθονται στο αυτι; Απαραδεκτο

#2307   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/03/2022 - 11:46

Αποτυχια τα σιλικονακια των προ. Μα καλα γιατι δεν τα εβγαλαν σκετα να καθονται στο αυτι; Απαραδεκτο


Τι εννοείς σκέτα; Όπως τα AirPods 3;
Πως θα πετύχαιναν το ANC;

#2308   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/03/2022 - 14:55

Τι εννοείς σκέτα; Όπως τα AirPods 3;
Πως θα πετύχαιναν το ANC;

Ναι οπως τα 3. Δεν γινεται ANC χωρις σιλικονακια δηλαδη; Δεν υπαρχει τεχνολογια;

Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 30/03/2022 - 14:55


#2309   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/03/2022 - 14:55

Ναι οπως τα 3. Δεν γινεται ANC χωρις σιλικονακια δηλαδη; Δεν υπαρχει τεχνολογια;


Θεωρώ πως όχι!

#2310   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/03/2022 - 16:03

Θα το ξαναπώ.

 

Τα Pro με Memory Foams είναι απλά άλλα ακουστικά.

 

Και κυρίως με το θέμα που έχει τόσος κόσμος με το να μη κάθονται καλά και να φεύγουν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1), Bing (2)