Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

AirPods Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2542 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#376   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/11/2019 - 13:36

Let’s agree to disagree.
Ιδού και οι εντυπώσεις ενός audiophile:https://9to5mac.com/...reless-earbuds/

  

Ακόμα και τώρα τα Xiaomi HD Pro των 20€ , ρίχνουν με άνεση στα αυτιά ως προς τη καθαρότητα και ποιότητα του ήχου.
 


that he doesn’t like how they sound, but the overall features and experience are great.

However, he still doesn’t think wireless earbuds are close to good enough to replace wired headphones.

Thank you.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#377   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2019 - 14:02

Thank you.

Να διάβαζες και τι έγραφες...
Δεν είπε κανείς να αντικαταστήσουμε τα wired, αλλά αν κανείς τον κόπο να δεις το review θα διαπιστώσεις ότι του άρεσαν ηχητικά.
Το να απομονώνεις σχόλια είναι ανάξιο σχολιασμού.

Τελευταία επεξεργασία από: takisot, 16/11/2019 - 14:04


#378   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2019 - 14:07

Τελικά άνοιξα σήμερα τα AirPods pro (είχαν έρθει από την Πέμπτη) μιας και είχα ενδοιασμούς σχετικά με το αν είναι καλή αναβάθμιση από τα AirPods 2.

Είμαι εντυπωσιασμένος μπορώ να πω. Τα 2 δεν μου κάθονταν ποτέ καλά και έπρεπε ανά 3 λεπτά να τα πατάω μέσα στα αυτιά όποτε παίζει και αυτό τον ρόλο του αλλά γενικά είναι πολύ καλά. Τρέξτε πάρτε τα :)

#379   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2019 - 14:18

Εν έχουν ίδια ποιότητα σε ήχο με τα beatsx εγώ θα είμαι παρά πολύ ευχαριστημένος....


Sent from my iPhone using Tapatalk

#380   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/11/2019 - 14:33

Let’s agree to disagree.

Ιδού και οι εντυπώσεις ενός audiophile:

https://9to5mac.com/...reless-earbuds/

Καλά αυτός είπε πως για μουσική είναι καλύτερα τα wired zst των 19€ πάρα τα airpods.
Να και η φωτογραφία για ποιο λέει
90cb6e0ff5e907b7390fe5ef9871c32e.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 16/11/2019 - 14:35


#381   sofiawinny

sofiawinny

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 16/11/2019 - 14:39

Εν έχουν ίδια ποιότητα σε ήχο με τα beatsx εγώ θα είμαι παρά πολύ ευχαριστημένος....


Sent from my iPhone using Tapatalk

απ´οτι έχω καταλάβει, γιατί γιατί και εγώ τα beats X έχω, είναι καλύτερα από τα beats.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#382   Yiannis70

Yiannis70

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/11/2019 - 14:56

Δε νομίζω πως η apple προσπαθεί να φτιάξει ακουστικά που να έχουν τον καλύτερο ήχο, στην αγορά. Φυσικά, θέλει να είναι καλός ο ήχος - καλύτερος από τα περισσότερα ακουστικά που κυκλοφορούν στην αγορά - αλλά την ίδια στιγμή θα πρέπει να

  • έχουν καλή εφαρμογή στα αυτιά 
  • λειτουργούν σωστά μεσα στο οικοσήστημά της
  • μπορούν να προσφέρουν καινούρια feature


#383   eudel

eudel

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2019 - 14:56

OK όπως είπα και σε προηγούμενο post, ναι δεν υπάρχει σχέση μεταξύ ποιότητας ήχου με τα 299 ευρώ που κοστίζουν.

Και σίγουρα τα ενσύρματα ακουστικά μπορούν να δώσουν πολύ πιο ποιοτικό ήχο σε λιγότερα χρήματα.

Π.χ. τα SONY MDR-1A που έχω εδώ και μερικά χρόνια κοστίζουν 199 ευρώ και ο ήχος τους είναι μέρα με την νύχτα σε σχέση με τα airpods pro.

Αλλά με τα 299 αγοράζεις άνεση, ακύρωση θορύβου και λειτουργικότητα. Για συνολική εμπειρία που δεν συγκρίνεται με τίποτα άλλο.

Και πάλι πολλά είναι τα λεφτά αλλά αν θέλουμε Apple, καλά να πάθουμε!



#384   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/11/2019 - 15:11

Να διάβαζες και τι έγραφες...
Δεν είπε κανείς να αντικαταστήσουμε τα wired, αλλά αν κανείς τον κόπο να δεις το review θα διαπιστώσεις ότι του άρεσαν ηχητικά.
Το να απομονώνεις σχόλια είναι ανάξιο σχολιασμού.

Μα και 'μενα μου άρεσαν ηχητικά σε σχέση πάντα με τα προηγούμενα.

 

Αυτό όμως δεν αλλάζει την ουσία αυτού που έγραψα και πιο πίσω και θα το γράψω ξανά.

 

Για τα 300€ που έχουν τα ακουστικά ο ήχος είναι απλά μέτριος.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#385   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2019 - 15:43

Μα και 'μενα μου άρεσαν ηχητικά σε σχέση πάντα με τα προηγούμενα.

Αυτό όμως δεν αλλάζει την ουσία αυτού που έγραψα και πιο πίσω και θα το γράψω ξανά.

Για τα 300€ που έχουν τα ακουστικά ο ήχος είναι απλά μέτριος.

Και σου επαναλαμβάνω πως δεν είναι μέτριος, αλλά καλός για την κατηγορία. Διάβασε και το review που έβαλα παραπάνω που έχει και διαγράμματα.

#386   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 16/11/2019 - 15:55

Σε σχέση με τα Sony 1000xm3 είναι καλύτερα η όχι, που παίζουν στην ίδια τιμή πάνω κάτω (τα Sony φθηνότερα); Αντικειμενικά όχι να υποστηρίζουμε κάθε τι της Apple


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#387   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/11/2019 - 16:23

Σε σχέση με τα Sony 1000xm3 είναι καλύτερα η όχι, που παίζουν στην ίδια τιμή πάνω κάτω (τα Sony φθηνότερα); Αντικειμενικά όχι να υποστηρίζουμε κάθε τι της Apple


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Συγκεκριμένα στη ποιότητα του ήχου, υποδεέστερα.


Sent from my Ericsson T28s using Tapafone Ultimate Edition

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 16/11/2019 - 16:35

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#388   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/11/2019 - 16:25

Σε σχέση με τα Sony 1000xm3 είναι καλύτερα η όχι, που παίζουν στην ίδια τιμή πάνω κάτω (τα Sony φθηνότερα); Αντικειμενικά όχι να υποστηρίζουμε κάθε τι της Apple
Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Ανάλογα το καλύτερο τι είναι. Καλύτερο σε ήχο κλήσης; Καλύτερο σε μπάσο; Καλύτερα σαν σύνολο;
Αλήθεια πως καταλαβαίνεται ότι είναι καλύτερος ήχος από το ένα ακουστικό στο άλλο;
Δεν θα δώσω βραβείο στα ακουστικά τα συγκεκριμένα αλλά ο ήχος που βγάζουν είναι αρκετά καλός.
Κάπου Καταντά κουραστικό να προσπαθούμε να κάνουμε vs όλα τα τοπικ! Διάβασα ακόμα ότι υπάρχουν ακουστικά των 20 ευρώ τα οποία έχουν καλύτερο ήχο, με λίγα λόγια αρχίζει το τοπικ να γίνετε αστείο σιγά σιγά

#389   LaQuaLe

LaQuaLe

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/11/2019 - 16:51

Έστειλα ένα email στα Public πριν από λίγο, όχι ότι θα αλλάξει κάτι αλλά έτσι για το γαμώτο της υπόθεσης... Περιμένω να δω τι θα απαντήσουν και πως θα δικαιολογηθούν... Παραθέτω το email για όποιον ενδιαφέρεται να κάνει κάτι αντίστοιχο σε αυτό ή σε άλλο κατάστημα που θεωρεί ότι δεν τον σεβάστηκε.



« Έχω κάνει παραγγελία το προϊόν Bluetooth Handsfree Apple AirPods Pro με Θήκη Φόρτισης - Λευκό από την 1/11/2019 και ώρα 15:40 και ακόμα δεν έχω παραλάβει καν ενημέρωση για το πότε θα έρθει παρά μόνο ανακρίβειες! Δεν θα αρκεστώ μόνο στο πόσο απαράδεκτη ήταν η συμπεριφορά σας αλλά και στο ότι το προϊόν ήταν άμεσα διαθέσιμο στης 7/11/2019 σύμφωνα με την ηλεκτρονική σας σελίδα (παραθέτω και τα αποδεικτικά στοιχεία).

Αναρωτιέμαι λοιπόν πως γίνεται μια τόσο σοβαρή αλυσίδα καταστημάτων όπως θέλετε να λέγεστε να μην έχει εξυπηρετήσει μια παραγγελία εδώ και 15 μέρες με την δικαιολογία του ότι δεν έχετε απόθεμα και περιμένετε παραλαβή από τον προμηθευτή σας ενώ πριν από 8 μέρες ήταν άμεσα διαθέσιμα για καινούργια παραγγελία για όποιον επιθυμούσε! Για να μην σχολιάσω το γεγονός του ότι υπήρχαν κομμάτια σε καταστήματα της Αθήνας (συγκεκριμένα στο Σύνταγμα) αλλά και σε αλλά που δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω, όπου έμπαινε ο καθένας μέσα που δεν είχε κάνει καν παραγγελία και τα έβρισκε σε στοκ! Προφανώς έχετε μια δικιά σας λογική γύρω από την λέξη «προπαραγγελία»-«παραγγελία» κατά την οποία εξυπηρετούνται τελευταίοι ή και καθόλου όσοι την έχουν επιλέξει άκρως αντίθετα με το πως θα έπρεπε να συμβαίνει με βάση την λογική της λέξεως.

Υ.Γ. Περιμένω μια σοβαρή και τεκμηριωμένη απάντηση που να δικαιολογεί την συμπεριφορά σας χωρίς ανακρίβειες και τεχνάσματα παραπλάνησης μου είτε ηλεκτρονικά είτε τηλεφωνικά. Βέβαια, πλέον μετά από όλα αυτά δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο (ειδικά από εσάς)!

Υ.Γ.2 Εάν ψάχνετε τρόπους και τεχνικές ούτως ώστε να χάνετε πελάτες που συμβάλουν σημαντικά με τις αγορές τους την επιχείρηση σας μπορώ να πω ότι είστε σε πολύ καλό δρόμο!

#390   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2019 - 18:35

Ησουν to the point. Aν (λέμε αν τυχόν) σου απαντήσουν ενημέρωσέ μας. Αν μη τι άλλο σε αυτές τις περιπτώσεις -οι σωστές επιχειρήσεις, δίνουν ένα εκπτωτικό κουπόνι σε τόσο μεγάλες καθυστερήσεις παραγγελίας, ή σε σφάλμα που έχει γίνει σε προπαραγγελία -ενώ υπήρχε διαθέσιμο σε walk in πελάτες.   

 

Έστειλα ένα email στα Public πριν από λίγο, όχι ότι θα αλλάξει κάτι αλλά έτσι για το γαμώτο της υπόθεσης... Περιμένω να δω τι θα απαντήσουν και πως θα δικαιολογηθούν... Παραθέτω το email για όποιον ενδιαφέρεται να κάνει κάτι αντίστοιχο σε αυτό ή σε άλλο κατάστημα που θεωρεί ότι δεν τον σεβάστηκε.



« Έχω κάνει παραγγελία το προϊόν Bluetooth Handsfree Apple AirPods Pro με Θήκη Φόρτισης - Λευκό από την 1/11/2019 και ώρα 15:40 και ακόμα δεν έχω παραλάβει καν ενημέρωση για το πότε θα έρθει παρά μόνο ανακρίβειες! Δεν θα αρκεστώ μόνο στο πόσο απαράδεκτη ήταν η συμπεριφορά σας αλλά και στο ότι το προϊόν ήταν άμεσα διαθέσιμο στης 7/11/2019 σύμφωνα με την ηλεκτρονική σας σελίδα (παραθέτω και τα αποδεικτικά στοιχεία).

Αναρωτιέμαι λοιπόν πως γίνεται μια τόσο σοβαρή αλυσίδα καταστημάτων όπως θέλετε να λέγεστε να μην έχει εξυπηρετήσει μια παραγγελία εδώ και 15 μέρες με την δικαιολογία του ότι δεν έχετε απόθεμα και περιμένετε παραλαβή από τον προμηθευτή σας ενώ πριν από 8 μέρες ήταν άμεσα διαθέσιμα για καινούργια παραγγελία για όποιον επιθυμούσε! Για να μην σχολιάσω το γεγονός του ότι υπήρχαν κομμάτια σε καταστήματα της Αθήνας (συγκεκριμένα στο Σύνταγμα) αλλά και σε αλλά που δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω, όπου έμπαινε ο καθένας μέσα που δεν είχε κάνει καν παραγγελία και τα έβρισκε σε στοκ! Προφανώς έχετε μια δικιά σας λογική γύρω από την λέξη «προπαραγγελία»-«παραγγελία» κατά την οποία εξυπηρετούνται τελευταίοι ή και καθόλου όσοι την έχουν επιλέξει άκρως αντίθετα με το πως θα έπρεπε να συμβαίνει με βάση την λογική της λέξεως.

Υ.Γ. Περιμένω μια σοβαρή και τεκμηριωμένη απάντηση που να δικαιολογεί την συμπεριφορά σας χωρίς ανακρίβειες και τεχνάσματα παραπλάνησης μου είτε ηλεκτρονικά είτε τηλεφωνικά. Βέβαια, πλέον μετά από όλα αυτά δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο (ειδικά από εσάς)!

Υ.Γ.2 Εάν ψάχνετε τρόπους και τεχνικές ούτως ώστε να χάνετε πελάτες που συμβάλουν σημαντικά με τις αγορές τους την επιχείρηση σας μπορώ να πω ότι είστε σε πολύ καλό δρόμο!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)