Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Apple Watch Series 6: Πρώτες εντυπώσεις/πληροφορίες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1521 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#901   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/12/2020 - 15:48

Μόλις φύγει θα λάβεις tracking number. Εφόσον είναι expedited πάντα λαμβάνεις tracking και η αποστολή γίνεται με UPS ή DHL. 

Αν είσαι Αθήνα και οι δυο courier είναι πολύ εντάξει στους χρόνους τους ακόμα και σε πιεσμένες περιόδους. 

Στην covid εποχή το Amazon έχει δώσει προτεραιότητα στα είδη πρώτης ανάγκης σε όλες τις χώρες παγκοσμίως. 

Επιπλέον, το Δεκέμβρη είναι πάντα επιβεβαρυμένες οι αποστολές λόγω εορτών, φέτος πολύ περισσότερο αφού πολλές χώρες ξαναμπαίνουν σε lockdown με κλειστά μαγαζιά.   

 

Όχι δεν έχει φύγει ακόμα και έχουν περάσει 5 μέρες, αυτό μου κάνει εντύπωση. Έχω βάλει expedited delivery, οπότε ελπίζω τουλάχιστον να έχω tracking και courier.

 

Κάπου πήρε το μάτι μου στο γαλλικό amazon, ότι δίνουν προτεραιότητα σε παραγγελίες φαρμάκων και τροφίμων. Επίσης έκανα πριν λίγο chat με το customer service (στα γαλλικά!) και μου είπαν να μην ανησυχώ και θα παραλάβω κανονικά στο διάστημα που γράφει (15-29/12) - άρα δεν έμαθα κάτι που δεν ήξερα...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#902   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 14/12/2020 - 16:39

Μόλις φύγει θα λάβεις tracking number. Εφόσον είναι expedited πάντα λαμβάνεις tracking και η αποστολή γίνεται με UPS ή DHL. 

Αν είσαι Αθήνα και οι δυο courier είναι πολύ εντάξει στους χρόνους τους ακόμα και σε πιεσμένες περιόδους. 

Στην covid εποχή το Amazon έχει δώσει προτεραιότητα στα είδη πρώτης ανάγκης σε όλες τις χώρες παγκοσμίως. 

Επιπλέον, το Δεκέμβρη είναι πάντα επιβεβαρυμένες οι αποστολές λόγω εορτών, φέτος πολύ περισσότερο αφού πολλές χώρες ξαναμπαίνουν σε lockdown με κλειστά μαγαζιά.   

 

Thanks! Μακάρι να έρθει με UPS/DHL, καθώς οι συγκεκριμένοι είναι γρήγοροι. Πάντως δεν είμαι 100% σίγουρη μιας και το έβαλα από το Amazon Γαλλίας που το είχε σε έκπτωση.

 

Για reference πάντως, χθες βράδυ έβαλα παραγγελία από το Amazon Γερμανίας μια Apple θήκη για το iPhone και σήμερα έγινε shipped και πήρα και tracking. Ενώ ο φίλος πιο πάνω αναφέρει ότι έχει βάλει παραγγελία το ρολόι από τις 28/11 και δεν έχει γίνει shipped. Τείνω λοιπόν να πιστεύω ότι δεν είναι θέμα όγκου παραγγελιών, αλλά δεν έχουν στοκ στα Apple Watch και περιμένουν παραλαβή από Apple.


Τελευταία επεξεργασία από: marian, 14/12/2020 - 16:40


#903   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 14/12/2020 - 17:55

Thanks! Μακάρι να έρθει με UPS/DHL, καθώς οι συγκεκριμένοι είναι γρήγοροι. Πάντως δεν είμαι 100% σίγουρη μιας και το έβαλα από το Amazon Γαλλίας που το είχε σε έκπτωση.
 
Για reference πάντως, χθες βράδυ έβαλα παραγγελία από το Amazon Γερμανίας μια Apple θήκη για το iPhone και σήμερα έγινε shipped και πήρα και tracking. Ενώ ο φίλος πιο πάνω αναφέρει ότι έχει βάλει παραγγελία το ρολόι από τις 28/11 και δεν έχει γίνει shipped. Τείνω λοιπόν να πιστεύω ότι δεν είναι θέμα όγκου παραγγελιών, αλλά δεν έχουν στοκ στα Apple Watch και περιμένουν παραλαβή από Apple.

το ρολόι το ακύρωσα και το πήρα τελικά από δω ,το περιμένω αυτές τις μέρες ,στην παραγγελία που την έκανα 28 Νοεμβρίου εχω ένα tablet και διάφορα παρελκόμενα τα οπεια ακόμα δεν έχουν αποσταλεί την ημέρα που έκανα παραγγελία ήταν διαθέσιμα στις αποθήκες του Amazon και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω Αύριο θα μιλήσω στο chat

#904   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/12/2020 - 18:18

Πολύ πιθανό κάτι από τα παρελκόμενα να σου αργοπόρησε την αποστολή. 

Μου έχει συμβεί κι εμένα. Αν και πολλές φορές τα στέλνουν ξεχωριστά αν αργήσει κάτι. 

 

το ρολόι το ακύρωσα και το πήρα τελικά από δω ,το περιμένω αυτές τις μέρες ,στην παραγγελία που την έκανα 28 Νοεμβρίου εχω ένα tablet και διάφορα παρελκόμενα τα οπεια ακόμα δεν έχουν αποσταλεί την ημέρα που έκανα παραγγελία ήταν διαθέσιμα στις αποθήκες του Amazon και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω Αύριο θα μιλήσω στο chat



#905   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 15/12/2020 - 11:34

Εγώ νομίζω ότι κάτι άλλο παίζει. Στην δική μου παραγγελία είναι μόνο το ρολόι και έλεγε in stock όταν την έβαλα. Παρόλα αυτά έχει περάσει ακριβώς μια βδομάδα και ακόμα δεν έχει γίνει ship, ενώ μια θήκη που πήρα σε ξεχωριστή παραγγελία έγινε ship αμέσως. Πιστεύω ότι δεν έχουν στοκ και περιμένουν παραλαβή, παρόλα αυτά, έλεγε in stock.

 

Στο chat που ρώτησα χθες μου είπαν να μην ανησυχώ και θα παραδοθεί στην ώρα της, βάσει του τι λέει στις παραγγελίες μου: 15-29/12.

 

Η αλήθεια είναι ότι το ήξερα από την αρχή το 15-29/12, καθώς μου το έλεγε πριν βάλω την παραγγελία. Απλώς θα ήθελα να έχει γίνει ήδη ship γιατί φοβάμαι ότι δεν υπολογίζουν την καθυστέρηση των ελληνικών courier και τελικά θα καταλήξει να έρθει από του χρόνου...

 

Αν δεν το είχα πάρει με μεγάλη έκπτωση πάντως, θα το είχα ακυρώσει κι εγώ... Πρόκειται για το Stainless Steel Gold και το είχαν βγάλει για μια μέρα στα 660 καινούριο, ενώ Ελλάδα έχει 820 αυτή τη στιγμή.


Τελευταία επεξεργασία από: marian, 15/12/2020 - 11:34


#906   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 15/12/2020 - 11:57

λοιπον μολις παρελαβα το ρολοι απο ελλαδα ,ολα καλα και ωραια το μονο κακο οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα στα iphone οποτε θα μεινει στο κουτι .Μιλησα και εγω με το chat και το παιζανε κινεζοι ,μου ειπαν εχετε δικηο συγνωμη 4 φορες αλλα η παραδοση μεχρι τις 4/1 δεν αλαζει ,ειναι το ipad ,pencil και διαφορα παρελκομενα που στο αμαζον ειναι αισθητα φθινοτερα απο εδω γιαυτο και δεν το ακυρωνω τουλαχιστον μεχρι να βρεθει μια τιμη καλυτερη εδω



#907   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 15/12/2020 - 12:23

Εγώ νομίζω ότι κάτι άλλο παίζει. Στην δική μου παραγγελία είναι μόνο το ρολόι και έλεγε in stock όταν την έβαλα. Παρόλα αυτά έχει περάσει ακριβώς μια βδομάδα και ακόμα δεν έχει γίνει ship, ενώ μια θήκη που πήρα σε ξεχωριστή παραγγελία έγινε ship αμέσως. Πιστεύω ότι δεν έχουν στοκ και περιμένουν παραλαβή, παρόλα αυτά, έλεγε in stock.

 

Στο chat που ρώτησα χθες μου είπαν να μην ανησυχώ και θα παραδοθεί στην ώρα της, βάσει του τι λέει στις παραγγελίες μου: 15-29/12.

 

Η αλήθεια είναι ότι το ήξερα από την αρχή το 15-29/12, καθώς μου το έλεγε πριν βάλω την παραγγελία. Απλώς θα ήθελα να έχει γίνει ήδη ship γιατί φοβάμαι ότι δεν υπολογίζουν την καθυστέρηση των ελληνικών courier και τελικά θα καταλήξει να έρθει από του χρόνου...

 

Αν δεν το είχα πάρει με μεγάλη έκπτωση πάντως, θα το είχα ακυρώσει κι εγώ... Πρόκειται για το Stainless Steel Gold και το είχαν βγάλει για μια μέρα στα 660 καινούριο, ενώ Ελλάδα έχει 820 αυτή τη στιγμή.

Θα παραλάβεις κανονικά. Δύο ρολόγια από Amazon πήρα αυτές τις μέρες ήρθαν και τα δύο εντός των προθεσμιών.



#908   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 15/12/2020 - 12:26

Θα παραλάβεις κανονικά. Δύο ρολόγια από Amazon πήρα αυτές τις μέρες ήρθαν και τα δύο εντός των προθεσμιών.

Και εγώ επιβεβαιώνω παραγγελία από Amazon ήρθε την πρώτη μέρα που έδινε ως άφιξη. Έφυγε 1/12 από Γερμανία και 4/12 το είχα. Αυτός έδινε παραλαβή από 4-7/12 και όταν έφυγε έδινε 7/12 παραλαβή.

Τελευταία επεξεργασία από: tsitadim, 15/12/2020 - 12:27


#909   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/12/2020 - 12:40

Θα παραλάβεις μέσα στο διάστημα που σου λένε. Εαν είναι Αθήνα θα παραλάβεις με DHL ή UPS. 

Στην επαρχία η UPS το δίνε σε συνεργαζόμενη. 

Καλά έκανες και πήρες το stainless από Amazon. 

Stainless steel από skroytzoμαγαζο μετά τον 1ο χρόνο αν πάθει κάτι απλά κλαις...   

 

Όταν παραλάβεις με το καλό βγάλε μας φωτό να το απολαύσουμε. 

 

 

Εγώ νομίζω ότι κάτι άλλο παίζει. Στην δική μου παραγγελία είναι μόνο το ρολόι και έλεγε in stock όταν την έβαλα. Παρόλα αυτά έχει περάσει ακριβώς μια βδομάδα και ακόμα δεν έχει γίνει ship, ενώ μια θήκη που πήρα σε ξεχωριστή παραγγελία έγινε ship αμέσως. Πιστεύω ότι δεν έχουν στοκ και περιμένουν παραλαβή, παρόλα αυτά, έλεγε in stock.

 

Στο chat που ρώτησα χθες μου είπαν να μην ανησυχώ και θα παραδοθεί στην ώρα της, βάσει του τι λέει στις παραγγελίες μου: 15-29/12.

 

Η αλήθεια είναι ότι το ήξερα από την αρχή το 15-29/12, καθώς μου το έλεγε πριν βάλω την παραγγελία. Απλώς θα ήθελα να έχει γίνει ήδη ship γιατί φοβάμαι ότι δεν υπολογίζουν την καθυστέρηση των ελληνικών courier και τελικά θα καταλήξει να έρθει από του χρόνου...

 

Αν δεν το είχα πάρει με μεγάλη έκπτωση πάντως, θα το είχα ακυρώσει κι εγώ... Πρόκειται για το Stainless Steel Gold και το είχαν βγάλει για μια μέρα στα 660 καινούριο, ενώ Ελλάδα έχει 820 αυτή τη στιγμή.


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 15/12/2020 - 12:41


#910   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 15/12/2020 - 12:49

Ρε παιδιά μια απορία. Αυτή η «Οξυγόνωση» πως μπορεί και στην διάρκεια της ημέρας βγάζει τιμή από μόνη της περιοδικά και όταν πάμε να την πάρουμε από μόνοι μας, μας βγάζει την πίστη, να μην κουνιόμαστε, ακίνητος και οριζόντιο το χέρι κτλ;

#911   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 15/12/2020 - 13:22

Κάτοχος κι εγώ του Appewatch από χθες το απόγευμα. Θα γράψω τις πρώτες μου εντυπώσεις.

 

 

Εκτός από το χρώμα, δεν καταλαβαίνεις καμία διαφορά σε σχέση με τα s4 και s5, δηλαδή είναι περισσότερο μια S έκδοση.

 

Παρόλο που στην αρχή μου άρεσε περισσότερο το κόκκινο, επέλεξα τελικά να πάρω το μπλε γιατί είναι πιο διακριτικό, και κατά τη γνώμη μου δεν θα με περιορίζει τόσο σε λουράκια και στο ντύσιμο. 

Το μπλε πάντως είναι φοβερό!

 

Το ρολόι είναι πιο γρήγορο και το καταλαβαίνεις αμέσως στο άνοιγμα των εφαρμογών.

 

Το Blood Oxygen είναι ένα χαρακτηριστικό που δεν με ενδιαφέρει αλλά εφόσον υπάρχει οκ. Πάντως όσες φόρες έκανα μέτρηση έγινε με την πρώτη προσπάθεια και γενικά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημά.

 

Για την μπαταρία δεν έχω ακόμη γνώμη μιας και δεν το έχω ούτε 24 ώρες.

 

Η οθόνη είναι πιο φωτεινή και βοηθάει αρκετά όταν βρίσκεσαι σε εξωτερικό χώρο. Το always on είναι ένα χαρακτηριστικό που δεν με συγκινεί και δεν το χρησιμοποιούσα ούτε στο s5.

 

 

 

 

Άποψη μου είναι ότι, αν είσαι κάτοχος του s4 η s5 δεν αξίζει η μετάβαση στο s6, καλύτερα να κάνει κάποιος έναν χρόνο υπομονή και να πάει στο επόμενο μοντέλο.

Όσοι είναι κάτοχοι παλαιότερου μοντέλου ή δεν έχουν καθόλου ρολόι, φυσικά και αξίζει!


Τελευταία επεξεργασία από: soki7, 15/12/2020 - 13:23


#912   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 15/12/2020 - 13:41

Κάτοχος κι εγώ του Appewatch από χθες το απόγευμα. Θα γράψω τις πρώτες μου εντυπώσεις.


Εκτός από το χρώμα, δεν καταλαβαίνεις καμία διαφορά σε σχέση με τα s4 και s5, δηλαδή είναι περισσότερο μια S έκδοση.

Παρόλο που στην αρχή μου άρεσε περισσότερο το κόκκινο, επέλεξα τελικά να πάρω το μπλε γιατί είναι πιο διακριτικό, και κατά τη γνώμη μου δεν θα με περιορίζει τόσο σε λουράκια και στο ντύσιμο.
Το μπλε πάντως είναι φοβερό!

Το ρολόι είναι πιο γρήγορο και το καταλαβαίνεις αμέσως στο άνοιγμα των εφαρμογών.

Το Blood Oxygen είναι ένα χαρακτηριστικό που δεν με ενδιαφέρει αλλά εφόσον υπάρχει οκ. Πάντως όσες φόρες έκανα μέτρηση έγινε με την πρώτη προσπάθεια και γενικά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημά.

Για την μπαταρία δεν έχω ακόμη γνώμη μιας και δεν το έχω ούτε 24 ώρες.

Η οθόνη είναι πιο φωτεινή και βοηθάει αρκετά όταν βρίσκεσαι σε εξωτερικό χώρο. Το always on είναι ένα χαρακτηριστικό που δεν με συγκινεί και δεν το χρησιμοποιούσα ούτε στο s5.




Άποψη μου είναι ότι, αν είσαι κάτοχος του s4 η s5 δεν αξίζει η μετάβαση στο s6, καλύτερα να κάνει κάποιος έναν χρόνο υπομονή και να πάει στο επόμενο μοντέλο.
Όσοι είναι κάτοχοι παλαιότερου μοντέλου ή δεν έχουν καθόλου ρολόι, φυσικά και αξίζει!



d90a8155637b0b851037728aa5264549.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#913   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1662 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 15/12/2020 - 13:46

Υπεροχο !!!! Με 'γεια !!!



#914   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 15/12/2020 - 14:35

Ρε παιδιά μια απορία. Αυτή η «Οξυγόνωση» πως μπορεί και στην διάρκεια της ημέρας βγάζει τιμή από μόνη της περιοδικά και όταν πάμε να την πάρουμε από μόνοι μας, μας βγάζει την πίστη, να μην κουνιόμαστε, ακίνητος και οριζόντιο το χέρι κτλ;


Έλα ντε! Το ότι μετράει και κάθε 5-10 λεπτά στον ύπνο πως το καταφέρνει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#915   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 15/12/2020 - 15:54

Μακάρι να είναι όπως τα λέτε παιδιά! Δίνει 15-29, αλλά αμφιβάλλω ότι αύριο θα παραλάβω αφού ακόμα δεν έχει σταλεί. Αν παραλάβω όμως εντός του Δεκεμβρίου είμαι ΟΚ, εξαρχής το υπολόγιζα έτσι εξάλλου. Αθήνα είμαι οπότε ελπίζω να έρθει με UPS (η παραγγελία έγινε από το γαλλικό και όχι το γερμανικό Amazon, καθώς είχε έκπτωση σε σχέση με την Γερμανία και θα έχω πάλι 2 χρόνια εγγύηση λόγω ΕΕ).

 

Μόλις έρθει θα ανεβάσω το Gold SS να το δείτε. :)

 

 

Θα παραλάβεις κανονικά. Δύο ρολόγια από Amazon πήρα αυτές τις μέρες ήρθαν και τα δύο εντός των προθεσμιών.

 

 

Και εγώ επιβεβαιώνω παραγγελία από Amazon ήρθε την πρώτη μέρα που έδινε ως άφιξη. Έφυγε 1/12 από Γερμανία και 4/12 το είχα. Αυτός έδινε παραλαβή από 4-7/12 και όταν έφυγε έδινε 7/12 παραλαβή.

 

 

Θα παραλάβεις μέσα στο διάστημα που σου λένε. Εαν είναι Αθήνα θα παραλάβεις με DHL ή UPS. 

Στην επαρχία η UPS το δίνε σε συνεργαζόμενη. 

Καλά έκανες και πήρες το stainless από Amazon. 

Stainless steel από skroytzoμαγαζο μετά τον 1ο χρόνο αν πάθει κάτι απλά κλαις...   

 

Όταν παραλάβεις με το καλό βγάλε μας φωτό να το απολαύσουμε. 


Τελευταία επεξεργασία από: marian, 15/12/2020 - 15:56


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες