Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Apple Watch Series 6: Πρώτες εντυπώσεις/πληροφορίες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1521 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#961   nikolas81

nikolas81

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2020 - 22:45

Επιτέλους ήρθε παραγγελία 14/12
Τέλειο το 44ρι ευχαριστώ τα παιδιά που με βοήθησαν στο μέγεθος γιατί το φοβόμουν.. Το πρώτο μου Apple Watch
7cbd7e76ec5110c0fbf5c4f615a2a8c0.jpeg


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk


Καλοφόρετο!!
Γιατί το φοβόσουν το μέγεθος;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#962   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 21/12/2020 - 23:09

Καλοφόρετο!!
Γιατί το φοβόσουν το μέγεθος;


Ευχαριστώ όλους
Το φοβόμουν γιατί δεν το είχα δοκιμάσει ποτέ και γενικά έχω λεπτό καρπό.. Καμία σχέση αξίζει πολλά σαν μέγεθος


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#963   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 22/12/2020 - 10:55

Ήρθε και το δικό μου! Series 6 Stainless Steel Gold, 40mm.

Είναι πανέμορφο, σαν κόσμημα! Καμία σχέση με το αλουμίνιο που είχα. Φοριέται άνετα σε επίσημες καταστάσεις με το ανάλογο λουράκι. Ακόμα όμως και με το silicon Cyprus green που ήρθε φαίνεται ακριβό και σίγουρα θα το φοραγα σε δουλειά, έξοδο.

Η αναβάθμιση από το series 3 που είχα είναι μεγάλη. Η μέρα με τη νύχτα, κυρίως λόγω μεγέθους οθόνης, αλλά και ταχύτητας, καθώς πλέον το 3 είχε αρκετό lag όταν άνοιγαν εφαρμογές. Η μπαταρία δεν ξέρω αν θα είναι εφάμιλλη (για όσους δεν γνωρίζουν το 3 είχε ως τώρα την μεγαλύτερη χωρητικότητα σε μπαταρία από όλα, ακόμα και από το 4 και το 5). Θα δείξει τις επόμενες μέρες.

Για την ιστορία, το έβαλα παραγγελία από το Amazon Γαλλίας 9/12 με εκτίμηση παραλαβής 15-29/12. Έγινε shipped με UPS στις 18/12 από Ιταλία και στις 19/12 ήταν Ελλάδα. 1b32eb3bef3d1b066318297db9c26b2b.jpg

#964   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 22/12/2020 - 14:03

Επιτέλους ήρθε παραγγελία 14/12
Τέλειο το 44ρι ευχαριστώ τα παιδιά που με βοήθησαν στο μέγεθος γιατί το φοβόμουν.. Το πρώτο μου Apple Watch
7cbd7e76ec5110c0fbf5c4f615a2a8c0.jpeg


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

 

 

Όταν αγόρασα πρώτη φορά Apple Watch και συγκεκριμένα το s4, νόμιζα ότι το 44mm θα φαίνεται μεγάλο στο χέρι μου επειδή ο καρπός μου είναι λεπτός. 

 

Πλέον θεωρώ το 44αρι μικρό  :P

 

Με γεια!  :)  



#965   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 22/12/2020 - 15:39

Καλοφόρετα όλοι!
Ποστ για να αναφέρουμε apps για το Apple Watch υπάρχει στο φόρουμ; Κυκλοφορούν διάφορα apps τα οποία στο AppStore δεν τα βρίσκεις εύκολα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#966   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 22/12/2020 - 16:23

Όταν αγόρασα πρώτη φορά Apple Watch και συγκεκριμένα το s4, νόμιζα ότι το 44mm θα φαίνεται μεγάλο στο χέρι μου επειδή ο καρπός μου είναι λεπτός.

Πλέον θεωρώ το 44αρι μικρό :P

Με γεια! :)

Το ίδιο και εγώ .
Ένα χρόνο με το 40 ( στραβώθηκα κιολας [emoji23])το έδωσα πήρα το 44 και πλέον το θεωρώ και αυτό μικρό


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#967   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/12/2020 - 16:29

Καλοφόρετα όλοι!
Ποστ για να αναφέρουμε apps για το Apple Watch υπάρχει στο φόρουμ; Κυκλοφορούν διάφορα apps τα οποία στο AppStore δεν τα βρίσκεις εύκολα.
Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.iphonehel...-complications/
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#968   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 22/12/2020 - 17:48

Νόμιζα ότι ήταν μόνο για watch faces. Θα ανεβάσω κάποια πραγματάκια εκεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#969   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/12/2020 - 19:18

Με γεια! Είναι πανέμορφο το ρολόι.

Το Stainless είναι έρωτας τέλος. Και στα 3 μοντέλα που βγάζει (ασημί, μαύρο, χρυσό). 

Kάνει το ρολόι "επένδυση". 

 

 

 

Ήρθε και το δικό μου! Series 6 Stainless Steel Gold, 40mm.

Είναι πανέμορφο, σαν κόσμημα! Καμία σχέση με το αλουμίνιο που είχα. Φοριέται άνετα σε επίσημες καταστάσεις με το ανάλογο λουράκι. Ακόμα όμως και με το silicon Cyprus green που ήρθε φαίνεται ακριβό και σίγουρα θα το φοραγα σε δουλειά, έξοδο.

Η αναβάθμιση από το series 3 που είχα είναι μεγάλη. Η μέρα με τη νύχτα, κυρίως λόγω μεγέθους οθόνης, αλλά και ταχύτητας, καθώς πλέον το 3 είχε αρκετό lag όταν άνοιγαν εφαρμογές. Η μπαταρία δεν ξέρω αν θα είναι εφάμιλλη (για όσους δεν γνωρίζουν το 3 είχε ως τώρα την μεγαλύτερη χωρητικότητα σε μπαταρία από όλα, ακόμα και από το 4 και το 5). Θα δείξει τις επόμενες μέρες.

Για την ιστορία, το έβαλα παραγγελία από το Amazon Γαλλίας 9/12 με εκτίμηση παραλαβής 15-29/12. Έγινε shipped με UPS στις 18/12 από Ιταλία και στις 19/12 ήταν Ελλάδα.



#970   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 22/12/2020 - 19:35

Με γεια! Είναι πανέμορφο το ρολόι.
Το Stainless είναι έρωτας τέλος. Και στα 3 μοντέλα που βγάζει (ασημί, μαύρο, χρυσό).
Kάνει το ρολόι "επένδυση".

Ευχαριστώ! Συμφωνώ, καμία σχέση με το αλουμίνιο. Άλλο ρολόι!

Το μόνο που με «στενοχωρεί» είναι ότι φέτος η Apple δεν έχει βγάλει το λουράκι Modern Buckle να ταιριάζει με το χρυσό. Μόνο ασημί υπάρχει.

Το ίδιο και συμβαίνει και με πολλά 3rd party λουράκια, ακόμα και τα καλά. Όσα λένε gold έχουν το μεταλλικό link στην περσινή απόχρωση του SS Gold που ήταν πιο χάλκινη.

Το μόνο προς το παρόν που ταιριάζει ακριβώς είναι της Apple το Milanese loop, που σκέφτομαι να παραγγείλω από Γερμανία.

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 22/12/2020 - 19:37


#971   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 22/12/2020 - 21:07

Επειδή έχω συνηθίσει χρόνια με αναλογικό και μπρασελέ (καλά πολύ άνετο το aw δεν το συζητάω) το φοράτε τσίτα στον καρμπό; (εννοείται όχι να σε ζορίζει) η αφήνετε κάποια λασκα; Το έχετε τέρμα μπροστά στον καρπό η 2-3 εκ πίσω;
Σε ψιλολασκα παίρνει μετρήσεις από όσο δοκίμασα δεν ξέρω αν είναι σωστά βέβαια


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: ikaros13, 22/12/2020 - 21:07


#972   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 22/12/2020 - 22:25

Το ίδιο και εγώ .
Ένα χρόνο με το 40 ( στραβώθηκα κιολας [emoji23])το έδωσα πήρα το 44 και πλέον το θεωρώ και αυτό μικρό


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Το 44αρι μου φαίνεται σαν ψεύτικο πλέον. [emoji28]

Ελπίζω του χρόνου να δούμε 46αρι!

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: soki7, 22/12/2020 - 22:25


#973   coOb

coOb

    iPH Enthousiast

  • 415 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 22/12/2020 - 22:38

Να ρωτήσω κάτι το οποίο Δεν έχω βρει εγώ.
Πως μπορώ να βλέπω τα μηνύματα(iMessage, μηνύματα κτλ) στο iwatch αλλά να μην φαίνεται ότι διαβάστηκε στο κινητό ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#974   al3x1k0

al3x1k0

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Twitter:@al3x1k0
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:al3x1k0

Δημοσίευση 22/12/2020 - 23:57

Ήρθε και το δικό μου! Series 6 Stainless Steel Gold, 40mm.

Είναι πανέμορφο, σαν κόσμημα! Καμία σχέση με το αλουμίνιο που είχα. Φοριέται άνετα σε επίσημες καταστάσεις με το ανάλογο λουράκι. Ακόμα όμως και με το silicon Cyprus green που ήρθε φαίνεται ακριβό και σίγουρα θα το φοραγα σε δουλειά, έξοδο.

Η αναβάθμιση από το series 3 που είχα είναι μεγάλη. Η μέρα με τη νύχτα, κυρίως λόγω μεγέθους οθόνης, αλλά και ταχύτητας, καθώς πλέον το 3 είχε αρκετό lag όταν άνοιγαν εφαρμογές. Η μπαταρία δεν ξέρω αν θα είναι εφάμιλλη (για όσους δεν γνωρίζουν το 3 είχε ως τώρα την μεγαλύτερη χωρητικότητα σε μπαταρία από όλα, ακόμα και από το 4 και το 5). Θα δείξει τις επόμενες μέρες.

Για την ιστορία, το έβαλα παραγγελία από το Amazon Γαλλίας 9/12 με εκτίμηση παραλαβής 15-29/12. Έγινε shipped με UPS στις 18/12 από Ιταλία και στις 19/12 ήταν Ελλάδα. 1b32eb3bef3d1b066318297db9c26b2b.jpg

Καλορίζικο, είναι πανέμορφο! Και εγώ το 3άρι έχω και μάλιστα την «πάτησα», αγοράζοντας το ροζουλί χρυσό. Το ζαχαρώνω και εγώ αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει η διαφορά (200-300€ με το απλό αν δεν κάνω λάθος;). Από λουράκια από ότι λέτε μόνο σιλικόνης και χρυσό milanese πάνε 100%;



#975   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 23/12/2020 - 09:55

Καλορίζικο, είναι πανέμορφο! Και εγώ το 3άρι έχω και μάλιστα την «πάτησα», αγοράζοντας το ροζουλί χρυσό. Το ζαχαρώνω και εγώ αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει η διαφορά (200-300€ με το απλό αν δεν κάνω λάθος ;). Από λουράκια από ότι λέτε μόνο σιλικόνης και χρυσό milanese πάνε 100%;


Καλημέρα! Το αν αξίζει ή όχι τα +200-300 ευρώ είναι και λίγο θέμα ματαιοδοξίας, καθώς η μόνη διαφορά από το αλουμίνιο + cellular είναι αισθητική (και καλύτερη αντοχή στην οθόνη). Εγώ είχα αποφασίσει να πάρω σίγουρα κάποιο με Cellular και αμφιταλαντευόμουν μεταξύ αλουμίνιο και Stainless Steel λόγω της μεγάλης διαφοράς. Πέτυχα όμως στις 9/12 μια προσφορά στο γαλλικό άμαζον που ίσχυε μόνο για το SS Gold και ήταν 100ευρώ κάτω, οπότε σε σχέση με το αλουμίνιο +cellular βγήκε μόνο 100ευρώ πάνω. Έτσι σίγουρα άξιζε. Δεν ξέρω αν θα είχα δώσει +200 όμως αν δεν το είχα δει προσφορά.

Όσον αφορά τα λουράκια, δυστυχώς από αυθεντικά Apple το μόνο από τα premium που ταιριάζει ακριβώς σαν χρώμα είναι το Milanese Loop. Τα σιλικόνης και τα υφασμάτινα πάνε όλα, καθώς δεν έχουν μεταλικά στοιχεία να κάνουν αντίθεση.

Τα 3rd party λουράκια δεν έχουν προσαρμοστεί ακόμα στο νέο χρώμα: όσα είναι Stainless steel Gold ταιριάζουν με το Series 4 & 5 Stainless Steel Gold που ήταν πιο χάλκινο. Δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι έντονη η διαφορά και θα χτυπάει στο μάτι. Είναι και θέμα του πόσο κάποιος είναι "ψείρας". Λόγω του φετινού χρώματος πάντως, πιστεύω ότι στα λουράκια που έχουν ασημί stainless steel αντάπτορα δεν θα φαίνεται έντονα η διαφορά, καθώς το φετινό χρυσό είναι πολύ απαλό και σε κάποιους φωτισμούς ασημίζει. Δυστυχώς δεν έχω λουράκι με ασημί αντάπτορα να το δοκιμάσω, αλλά το έβαλα δίπλα σε ένα ασημί ρολόι και δεν έκανε μπαμ. Μάλιστα το ασημί καθρέφτιζε το χρυσό και έπαιρνε το χρώμα του.

Το δοκίμασα όμως με κάτι 3rd party λουράκια που είχα πάρει για το series 3 rose gold αλουμίνιο και ταίριαζαν με αυτό ακριβώς. Φυσικά υπάρχει διαφορά, απλώς δεν κάνει μπαμ. Αναλόγως το πόσο σε ενοχλεί ή όχι το φοράς.
8b1ec40bfd0910f5d5cae61bf42e5c0e.jpg

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 23/12/2020 - 09:56


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες