Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iOS 14


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4263 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2791   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/01/2021 - 11:28

@billviper Ανάψες το κινητό μεταξύ 5-6;Δεν εξηγείται το screen on.Γιατι έχεις 4 λεπτά ανοικτή οθόνη. Αν το συνδυάσω με το συμπέρασμα μου ότι το μόντεμ του 12 τραβάει περισσότερα από το XS που είχα ναι λογική κατανάλωση είχες.


Sent from my iPad using Tapatalk

Εκείνη τη στιγμή απλά έκανα διπλό tap στην οθόνη για να δω την ώρα. To Dropbox και το AdGuard που έχουν παύλες σημαίνει ότι δε τράβηξαν μπαταρία σωστά;

Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί πολλά παιδιά γράφουν ότι όλο το βράδυ είχαν καταναλώσεις της τάξεως 1-2% σε σχέση με το δικό μου 8%.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2792   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2021 - 11:39

Εκείνη τη στιγμή απλά έκανα διπλό tap στην οθόνη για να δω την ώρα. To Dropbox και το AdGuard που έχουν παύλες σημαίνει ότι δε τράβηξαν μπαταρία σωστά;

Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί πολλά παιδιά γράφουν ότι όλο το βράδυ είχαν καταναλώσεις της τάξεως 1-2% σε σχέση με το δικό μου 8%.

Εκείνη την ώρα ενεργοποιήθηκε και το WiFi για αυτό και σου αύξησε την κατανάλωση. Σε 12 εκτός και αν έχεις σήμα καμπάνα δεν υπάρχει περίπτωση να χάσεις 1-2%. Εκτός αν εννοείς να ξεκινάς από 100 οπότε ναι μπορεί να χάσεις 1-2.Είναι ένα πράγμα σαν το παραμύθι της υγείας όλο αυτό.Το ποσό πραγματικά έχασε μόνο με τα mah μπορεί να σου πει την αλήθεια. Λόγω του ότι τα iphone αργούν να χάσουν από το 100 και αργούν επίσης στο τελος.Και αν πεις ξεκίνησα από 100 τότε πάλι λάθος είσαι γιατί αν δεις από το 100 και μετά μέχρι να πας για ύπνο έχεις δραστηριότητα παρασκήνιο. Κλείσε τα όλα το βράδυ και να δεις που με 100 θα ξυπνήσεις.
Εγώ που είχα Xs και τώρα 12 pro με ίδιο setup (με τη διαφορά ότι το Xs ήταν στην 13.5) μπορώ να σου πω ότι το 12 pro έχει μεγαλύτερη κατανάλωση σε σχέση με το Xs όταν το αφήνω στο ίδιο σημείο το βράδυ με 1 sim και 1 esim ενεργές. Με μόνη διαφορά το Xs ήταν στην 13.5 το pro στην 14.3

Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: grigoris_a, 28/01/2021 - 11:44


#2793   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/01/2021 - 11:45

Κατάλαβα Γρηγόρη, σε ευχαριστώ και πάλι. Θα το δοκιμάσω πάλι σήμερα λοιπόν με τον τρόπο που μου είπες, DND κλασσικά, και κλείσιμο WiFi μέσα από τα settings για να μην ανοίξει αυτόματα. 



#2794   MarkosMonk

MarkosMonk

    iPH Member

  • 249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/01/2021 - 12:00

Αυτό είναι όπως φαίνεται θέμα απο το PC σου.

 

Μπορείς να αφαιρέσεις απο πίνακα ελέγχου τα παρακάτω και ξανά εγκατάσταση ως .exe.

 

Apple Mobile Device Support
Apple Software Update
Bonjour
iTunes

Μολις το εκανα κι αυτο.

Να σε ρωτησω και κατι αλλο (απο ρα 1.000 πραγματα που σε εχω ρωτησει), αμα κανω επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων και το στεισω απ εκει θα γινει η δουλεια η μπα; 



#2795   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/01/2021 - 12:20

Αυτό δε θα σου αλλάξει κάτι ιδιαίτερο.

 

Σκοπός είναι να περάσεις με Restore ως καθαρή εγκατάσταση για να ξεκινήσεις απο την αρχή.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2796   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 28/01/2021 - 12:47

Εκείνη τη στιγμή απλά έκανα διπλό tap στην οθόνη για να δω την ώρα. To Dropbox και το AdGuard που έχουν παύλες σημαίνει ότι δε τράβηξαν μπαταρία σωστά;

Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί πολλά παιδιά γράφουν ότι όλο το βράδυ είχαν καταναλώσεις της τάξεως 1-2% σε σχέση με το δικό μου 8%.

 

Για το adguard δεν μπορώ να μιλήσω. Αλλά εγώ στις περισσότερες εφαρμογές έχω κλείσει τα notifications και σε κάποιες το background refresh και το βράδυ έχει 0 κατανάλωση.

Πχ στο dropbox δεν το χρειάζεσαι τόσο, στο email αν δουλεύεις χωρίς push notifications πάλι το ίδιο. To adguard αν δουλεύει όπως τα vpn μάλλον να είναι ανοιχτό κλπ



#2797   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/01/2021 - 13:31

Για το adguard δεν μπορώ να μιλήσω. Αλλά εγώ στις περισσότερες εφαρμογές έχω κλείσει τα notifications και σε κάποιες το background refresh και το βράδυ έχει 0 κατανάλωση.
Πχ στο dropbox δεν το χρειάζεσαι τόσο, στο email αν δουλεύεις χωρίς push notifications πάλι το ίδιο. To adguard αν δουλεύει όπως τα vpn μάλλον να είναι ανοιχτό κλπ

Τα push notifications τα χρειάζομαι για το Gmail.
Απενεργοποίησα τώρα που το είπες το background app refresh στο Dropbox, και θα δω το πως θα πάει σήμερα το βράδυ.

#2798   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/01/2021 - 14:45

To App Tracking Transparency ετοιμάζεται -τελικά- να ξεκινήσει την άνοιξη.

Privacy means peace of mind, it means security, and it means you are in the driver’s seat when it comes to your own data. Our goal is to create technology that keeps people’s information safe and protected. We believe privacy is a fundamental human right, and our teams work every day to embed it in everything we make.

A Day in the Life of Your Data

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 28/01/2021 - 14:46

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2799   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/01/2021 - 15:07

To App Tracking Transparency ετοιμάζεται -τελικά- να ξεκινήσει την άνοιξη.

A Day in the Life of Your Data

Αναρωτιέμαι αν τελικά όλο αυτό θα βοηθήσει κάπου, ή αν θα γυρίσουμε στα ίδια, με άλλη μέθοδο. Δεν ξέρω τι ακριβώς σημαίνει αυτό που συμβούλευσε η Google τους developers:
"To help improve iOS monetization rates, we encourage developers to upgrade to version 7.64 of the Google Mobile Ads SDK for new features like SKAdNetwork support.", αλλά δεν ακούγεται πολύ θετικό.
Και το καρέ συμπληρώνει το ότι δεν έχουν αναβαθμιστεί εδώ και καιρό τα Google apps, οπότε μάλλον κάτι μαγειρεύουν...

Εν τω μεταξύ, με τρελαίνει που ο Zuckerberg πάει να το γυρίσει εναντίον της Apple, λέγοντας ότι το κάνει για το δικό της συμφέρον, προκειμένου να ωθήσει τους developers να λανσάρουν το συνδρομητικό μοντέλο στις εφαρμογές τους.
Ακόμα κι αν επωφεληθεί από αυτό, δεν αναιρεί τη "σατανική" δράση του FB.

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 28/01/2021 - 15:08


#2800   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/01/2021 - 15:23

Μάλλον το έκλεισες από το κέντρο ελέγχου το wifi(βγάζει σχετικό μνμ ότι θα ανοίξει την επόμενη). Μόνο από ρυθμίσεις κλείνει τελείως. Τώρα για την κατανάλωση δες πρώτα στα στατιστικά της μπαταρίας αν είχε κάτι να τρέχει την νύχτα.


Sent from my iPad using Tapatalk

Καλησπέρα, ποιά είναι η διαφορά?

Μπορεί να μπει shortcut, που θα το ανοιγοκλείνει από τα settings?



#2801   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 28/01/2021 - 15:43

Μετά από αναβάθμιση σε ios14 , όταν μου στέλνει κάποιος στο messenger , μου έρχεται ειδοποίηση και fb & messenger , πως ακυρώνεται η ειδοποίηση στο fb , μεμονωμένα για τα μηνύματα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2802   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/01/2021 - 15:46

Αναρωτιέμαι αν τελικά όλο αυτό θα βοηθήσει κάπου, ή αν θα γυρίσουμε στα ίδια, με άλλη μέθοδο. Δεν ξέρω τι ακριβώς σημαίνει αυτό που συμβούλευσε η Google τους developers:
"To help improve iOS monetization rates, we encourage developers to upgrade to version 7.64 of the Google Mobile Ads SDK for new features like SKAdNetwork support.", αλλά δεν ακούγεται πολύ θετικό.
Και το καρέ συμπληρώνει το ότι δεν έχουν αναβαθμιστεί εδώ και καιρό τα Google apps, οπότε μάλλον κάτι μαγειρεύουν...

Εν τω μεταξύ, με τρελαίνει που ο Zuckerberg πάει να το γυρίσει εναντίον της Apple, λέγοντας ότι το κάνει για το δικό της συμφέρον, προκειμένου να ωθήσει τους developers να λανσάρουν το συνδρομητικό μοντέλο στις εφαρμογές τους.
Ακόμα κι αν επωφεληθεί από αυτό, δεν αναιρεί τη "σατανική" δράση του FB.


Οτι περίμενες εσύ, εγώ, όλοι μας, να πει η καλή Google "ναι σε όλα και έχετε δίκιο"..

Όλο αυτό προσωπικά μου θυμίζει εποχές JB που η Apple έπαιζε το παιχνίδι της γάτας με το ποντίκι.

Τώρα το ίδιο παιχνίδι πέρασε στο App Tracking Transparency και εννοείται είμαστε ακόμα στην αρχή.

Δεν αποκλείω βέβαια πως η Apple θέλει να φτιάξει το δικό της δίκτυο διαφημίσεων κτλ..

Αυτό θα ‘ναι το "καλό" που μας αγαπάει και νοιάζεται.

Για το καρκίνωμα που λέγεται FB.. ‘Νταξ. Τα χειρότερα μόνο εύχομαι.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2803   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 28/01/2021 - 20:28

Θα έρθει με την επόμενη beta.6b79cd1e8a5041ace0d37d3e8fba8320.png


Sent from my iPhone 12 Pro using Tapatalk Pro

#2804   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 28/01/2021 - 20:52

Είχα παρατηρήσει ότι σε δωμάτιο με λίγο φως, την φωτεινότητα της οθόνης περίπου στο 10-15% και με ενεργοποιημένο το dark mode, σαν να υπήρχε μια πράσινη απόχρωση στην οθόνη.

Καθώς έκανα την αναβάθμιση σε 14.4 πλέον δεν υπάρχει αυτό το πρασίνισμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: soki7, 28/01/2021 - 20:56


#2805   rs280ps

rs280ps

    iPH Enthousiast

  • 458 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 28/01/2021 - 23:14

Ερώτηση, ξέρει κάνεις γιατί ενώ βλέπω μέσω AirPlay2 ταινία ον-λάιν μέσω σαφάρι να κόβεται όταν σβήνει η οθόνη του κινητού; Δε συνεχίζει να παίζει κ ενώ είναι κλειδωμένο το κινητό όπως με το YouTube?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)