Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#736   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2020 - 01:02

Ωραια πραγματα,και εμεις εχουμε παραγγειλει κωτσοβολο απο τις 13/11 και ακομα λεει αναμονη διαθεσιμοτητας(pro max 128gb graphite)

 

Εγώ τους έστειλα email στην  istorm  για ακύρωση παραγγελιας και επιστροφή χρημάτων(πληρωμή14/11) 

Εννοείται ότι δεν ξαναπαραγγέλνω τίποτα από αυτούς και πριν 5 λεπτά μια παραγγελία στον κοτσόβολο που την έκανα για τον γιο μου χωρίς πληρωμή την στέλνουν τη συσκευή τη ΔΕΥΤΈΡΑ (PRO MAX PB)

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#737   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/11/2020 - 03:24

Εν τω μεταξυ ο Γερμανος οτι εχει & δεν εχει απο iphone,τα εχει σχεδον ολα διαθεσιμα https://prnt.sc/vnm9ee  εκτος βεβαια απο το 12 pro 128 pacific που θελω εγω.  Βεβαια δε εχω ορεξη  ουτε απ' εξω να περναω(ειδικα οσον αφορα τουλαχιστον το θεμα εγγυηση)  αλλα λεμε τωρα.Το pacific blue παντως φαινεται να εχει καποια  μεγαλυτερη ζητηση σε ολες τις εκδοσεις.


Τελευταία επεξεργασία από: kostas4, 22/11/2020 - 03:25


#738   Dilinger

Dilinger

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2020 - 07:53

Καλημέρα,

Λοιπόν μη σας πιανει πάνινος.

Παρηγγειλα στις 14.11 το
Iphone 12 Pro Max 256gb σε δυο τρία μαγαζιά (κοτσοβολο,πλαίσιο,istorm)

Από 17.11 όλοι με παίρναν τηλέφωνο για ολοκλήρωση πληρωμης.
Δεν ήθελα να προπληρώσω χώρος να ξέρω ημερομηνία παράδοσης.
Επειδή στο πλαίσιο ήταν πιο εύκολοι στη χρεωση, στην εξαίρεση ΦΠΑ κλπ για το τιμολόγιο και μου έδωσαν και 50€ δωροεπιταγή, το πήρα από εκεί και τη Παρασκευή μου το φέρανε στη πόρτα μου χωρίς πολλά πολλά.

Νομιζω όλοι θα βρείτε σύντομα και τα σενάρια περι Χριστουγέννων μάλλον είναι υπερβολικά.

Εν αναμονή Macbook M1 τώρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#739   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 22/11/2020 - 09:27

Θα βαλει κανεις Apple Care+? Μπορει να μας πει τι διαδικασια ακολουθει;

#740   k3rn3l

k3rn3l

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:k3rn3l

Δημοσίευση 22/11/2020 - 17:27

Μην τους πιστεύεις και εμένα τα ίδια μου είπαν!! Και εγώ περίμενα από Αθήνα προς Θεσσαλονίκη την συσκευή μου. Είδα στο App ότι αφίχθη στο κατάστημα και πήγα και την παρέλαβα


Έχει να κάνει με το υποκατάστημα... δεν λέει κάτι που εσύ παρέλαβες... 19 έφυγε το δικό μου για μετακίνηση εντός Θεσσαλονίκης και από βδομάδα βλέπουμε λέει..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#741   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 865 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/11/2020 - 17:38

Έχει να κάνει με το υποκατάστημα... δεν λέει κάτι που εσύ παρέλαβες... 19 έφυγε το δικό μου για μετακίνηση εντός Θεσσαλονίκης και από βδομάδα βλέπουμε λέει..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Όταν θα παραλάβουμε εμείς , οι άλλο θα ποστάρουν  " εντυπώσεις μετά από μία εβδομάδα με το 12 pro max "........αχαχαχαχα.....και η πλάκα είναι ότι έφυγαν μαζί  με όλα τα άλλα από την istorm.....



#742   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 22/11/2020 - 18:38

Να ρωτήσω κάτι από περιέργεια ,βλέπω ότι κάποιοι θέλετε το promax ,γιατί δεν βλέπετε και στο Amazon που υπάρχει διαθεσιμότητα είναι φθηνότερο από ότι στην Ελλάδα και γίνεται και απαλλαγή ΦΠΑ αυτόματη?

#743   k3rn3l

k3rn3l

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:k3rn3l

Δημοσίευση 22/11/2020 - 18:53

Όταν θα παραλάβουμε εμείς , οι άλλο θα ποστάρουν  " εντυπώσεις μετά από μία εβδομάδα με το 12 pro max "........αχαχαχαχα.....και η πλάκα είναι ότι έφυγαν μαζί  με όλα τα άλλα από την istorm.....

Εγώ τελευταίος θα παραλάβω... το έχω πάρει απόφαση... υπάρχει και ένα καλό όμως σε όλο αυτό.. όταν θα έρθει η ώρα να πουλήσουμε θα είναι ποιο καινούργιο


Τελευταία επεξεργασία από: k3rn3l, 22/11/2020 - 18:54


#744   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/11/2020 - 19:08

Να ρωτήσω κάτι από περιέργεια ,βλέπω ότι κάποιοι θέλετε το promax ,γιατί δεν βλέπετε και στο Amazon που υπάρχει διαθεσιμότητα είναι φθηνότερο από ότι στην Ελλάδα και γίνεται και απαλλαγή ΦΠΑ αυτόματη?


Έτσι το έχω κάνει και ας έρθει και ποιο αργά. Έχω παραγγείλει 29/10 και λέει παραλαβή την Πέμπτη αλλά δεν έχει φύγει ακόμα.
Αργεί η αλήθεια είναι αλλά η τιμή του (χωρίς ΦΠΑ) 12 pro είναι 965€ από 991€ στην αντιπροσωπεία και 1079€ στο Σκρουτζ.
Δεν τρελαίνομαι και να το πάρω γρήγορα , αρκεί να το πάρω.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#745   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/11/2020 - 19:31

Να ρωτήσω κάτι από περιέργεια ,βλέπω ότι κάποιοι θέλετε το promax ,γιατί δεν βλέπετε και στο Amazon που υπάρχει διαθεσιμότητα είναι φθηνότερο από ότι στην Ελλάδα και γίνεται και απαλλαγή ΦΠΑ αυτόματη?

Πως γινεται αυτο, εννοω αν εγω δωσω ενα ΑΦΜ στην τυχη η εστω το κανονικο μου σαν ιδιωτης που θα ξερει το αμαζον να μου κοψει η οχι το ΦΠΑ



#746   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/11/2020 - 20:09

Πως γινεται αυτο, εννοω αν εγω δωσω ενα ΑΦΜ στην τυχη η εστω το κανονικο μου σαν ιδιωτης που θα ξερει το αμαζον να μου κοψει η οχι το ΦΠΑ


Πρέπει να έχεις το κατάλληλο account για να γίνεται αυτόματα.

#747   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 22/11/2020 - 21:08

Πως γινεται αυτο, εννοω αν εγω δωσω ενα ΑΦΜ στην τυχη η εστω το κανονικο μου σαν ιδιωτης που θα ξερει το αμαζον να μου κοψει η οχι το ΦΠΑ

Είναι μία διαδικασία που την κάνεις πιο πριν, πλέον κρατάει περίπου μία μέρα η επιβεβαίωση των στοιχείων,από τη στιγμή που θα το κάνεις μία φορά ύστερα πάντα θα έχεις απαλλαγεί φπα σε ολα ( εκτος αν δεν θέλεις σε όλα τα προϊόντα)από ευρωπαϊκά παντα Amazon

#748   Dilinger

Dilinger

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2020 - 21:24

Θα βαλει κανεις Apple Care+? Μπορει να μας πει τι διαδικασια ακολουθει;


Υπάρχει; Και αν ναι, από που;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#749   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 22/11/2020 - 21:32

Έτσι το έχω κάνει και ας έρθει και ποιο αργά. Έχω παραγγείλει 29/10 και λέει παραλαβή την Πέμπτη αλλά δεν έχει φύγει ακόμα.
Αργεί η αλήθεια είναι αλλά η τιμή του (χωρίς ΦΠΑ) 12 pro είναι 965€ από 991€ στην αντιπροσωπεία και 1079€ στο Σκρουτζ.
Δεν τρελαίνομαι και να το πάρω γρήγορα , αρκεί να το πάρω.
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

όταν λέει Πέμπτη τοτε Πέμπτη θα τα πάρεις, ψωνίζω 23 χρονια από αμαζον και απλα δεν παίζονται, πολλές φορές έχω παραγγείλει Κυριακή με εξπρές και παρέλαβα Τρίτη πρωί,Πέμπτη λοιπόν θα σου πούμε καλορίζικο

#750   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 22/11/2020 - 21:35

Υπάρχει; Και αν ναι, από που;


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ονλαιν γίνεται απο το σαιτ το apple, απλά η κάρτα που θα κάνεις την πληρωμή πρέπει να έχει εκδοθεί στην εκάστοτε χώρα που θα επιλέξεις.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)