Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#721   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/11/2020 - 16:00

Δηλαδή αν σου σπάσει το κινητό ή το χάσεις, δεν μπορείς να αγοράσεις κινητό από τα καταστήματα κινητής;

Και το sms στο 13033 πως θα το στέλνεις με το περιστέρι; 

 

 

Είναι ανοιχτά για πληρωμές λογαριασμών μόνο, όχι για αγορές. Όπως και τα COSMOTE, wind, Vodafone


Sent from my iPhone using Tapatalk


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 21/11/2020 - 16:01


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#722   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 21/11/2020 - 16:25

Δηλαδή αν σου σπάσει το κινητό ή το χάσεις, δεν μπορείς να αγοράσεις κινητό από τα καταστήματα κινητής;
Και το sms στο 13033 πως θα το στέλνεις με το περιστέρι;


Καταρχήν ισχύουν τα χειρόγραφα σημειώματα για μετακινήσεις.. Δεύτερον μπορείς να αγοράσεις διαδικτυακά. Η πεθερά μου αγόρασε χτες διαδυκτικα σε 3 μέρες το είχε
Ειπαμε υπάρχουν ειδικές καταστάσεις μην προσπαθούμε να κάνουμε τη ζωή μας δύσκολη και στο τέλος να λέμε ότι έχουμε lockdown μόνο στην εστίαση η σχολεία


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#723   sofnik69

sofnik69

    iPH Enthousiast

  • 584 μηνύματα
  • Twitter:@sofnik1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 21/11/2020 - 16:30

Παιδιά, σόρι που έρχομαι αργοπορημένος στο πάρτι, άλλα ποια είναι η διαθεσιμότητα του 12 Pro Max 256 αυτη τη στιγμή?

Μου ζητανε επιμονα το 11ρι να το δωσω σημερα, αν το δωσω θα μεινω πολλες μερες χωρις τηλεφωνο;

Το istorm έχει τώρα διαθέσιμο iPhone 12 pro max χρυσό 128 gb


Τελευταία επεξεργασία από: sofnik69, 21/11/2020 - 16:31


#724   GeorgeSohos

GeorgeSohos

    iPH Enthousiast

  • 497 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:lifeowner771

Δημοσίευση 21/11/2020 - 17:00

Υποτίθεται πέρασε σήμερα η ACS και ενώ έχω αφήσει 500 τηλέφωνα και οδηγίες, δεν βρήκε κανεναν. Καταλαβαίνω ότι η κατάσταση είναι πιεσμένη λόγω COVID αλλά είναι τραγικοί οι τύποι.

#725   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/11/2020 - 17:30

Μίλησα σήμερα με acs για παραλαβή του κινητού μου το οποίο εστάλει από Αθήνα την Πέμπτη 19/11 για να έρθει στην Θεσσαλονίκη 20/11 και η κοπέλα μου είπε θα αργήσουμε,σήμερα παραλαμβάνουμε αυτά που εστάλησαν 17/11..



#726   k3rn3l

k3rn3l

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:k3rn3l

Δημοσίευση 21/11/2020 - 17:45

Μίλησα σήμερα με acs για παραλαβή του κινητού μου το οποίο εστάλει από Αθήνα την Πέμπτη 19/11 για να έρθει στην Θεσσαλονίκη 20/11 και η κοπέλα μου είπε θα αργήσουμε,σήμερα παραλαμβάνουμε αυτά που εστάλησαν 17/11..


Εδώ εμένα το έστειλαν με acs από Τσιμισκή για Συκιες από την Πέμπτη και μου λένε Αγίου Δημητρίου δεν το έχουν παραλάβει ακόμα.. από Δευτέρα βλέπουμε λέει.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#727   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/11/2020 - 18:02

To μπλε εξαφανισμένο!



#728   panos121270

panos121270

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/11/2020 - 18:33

To μπλε εξαφανισμένο!

Εγώ τους έστειλα email στην  istorm  για ακύρωση παραγγελιας και επιστροφή χρημάτων(πληρωμή14/11) 

Εννοείται ότι δεν ξαναπαραγγέλνω τίποτα από αυτούς και πριν 5 λεπτά μια παραγγελία στον κοτσόβολο που την έκανα για τον γιο μου χωρίς πληρωμή την στέλνουν τη συσκευή τη ΔΕΥΤΈΡΑ (PRO MAX PB)



#729   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/11/2020 - 18:43

Aν αγοράσεις κινητό διαδικτυακά το πιο πιθανό είναι να το παραλάβεις.... μετά το lockdown. 

Υπάρχουν οικογένειες με 3-4 παιδιά που κάνουν μαθήματα εξ αποστάσεως και λόγω έλλειψης tablet και Η/Υ, κάνουν το μάθημα με το κινητό (φαντάζομαι θα το έχεις δει και στις ειδήσεις).

 

Δεν μπορούν να περιμένουν σαφώς τις καθυστερημένες (στην κυριολεξία) ελληνικές courier. Εννοείται πως για αυτούς τους λόγους άφησαν ανοιχτά τα συγκεκριμένα καταστήματα και όχι για να σουλατσάρει ο καθένας μας για να κάνει τα ψώνια του -αλλιώς δεν έχει νόημα.

 

Καταρχήν ισχύουν τα χειρόγραφα σημειώματα για μετακινήσεις.. Δεύτερον μπορείς να αγοράσεις διαδικτυακά. Η πεθερά μου αγόρασε χτες διαδυκτικα σε 3 μέρες το είχε
Ειπαμε υπάρχουν ειδικές καταστάσεις μην προσπαθούμε να κάνουμε τη ζωή μας δύσκολη και στο τέλος να λέμε ότι έχουμε lockdown μόνο στην εστίαση η σχολεία


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk



#730   spacegucci

spacegucci

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2020 - 19:13

Μίλησα σήμερα με acs για παραλαβή του κινητού μου το οποίο εστάλει από Αθήνα την Πέμπτη 19/11 για να έρθει στην Θεσσαλονίκη 20/11 και η κοπέλα μου είπε θα αργήσουμε,σήμερα παραλαμβάνουμε αυτά που εστάλησαν 17/11..


Μην τους πιστεύεις και εμένα τα ίδια μου είπαν!! Και εγώ περίμενα από Αθήνα προς Θεσσαλονίκη την συσκευή μου. Είδα στο App ότι αφίχθη στο κατάστημα και πήγα και την παρέλαβα

#731   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/11/2020 - 19:16

 

Εγώ τους έστειλα email στην  istorm  για ακύρωση παραγγελιας και επιστροφή χρημάτων(πληρωμή14/11) 

Εννοείται ότι δεν ξαναπαραγγέλνω τίποτα από αυτούς και πριν 5 λεπτά μια παραγγελία στον κοτσόβολο που την έκανα για τον γιο μου χωρίς πληρωμή την στέλνουν τη συσκευή τη ΔΕΥΤΈΡΑ (PRO MAX PB)

 

Ειναι η 3η φορα που κανω το ιδιο λαθος με istorm... στο 11 προ με πηραν μετα απο 20 μερες που εκανα τη παραγγελια και στο series 6 μετα απο 15 ...
Τελος παντων  επειδη ειναι για τη κοπελα δεν βιαζεται αλλα τραγικοι



#732   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/11/2020 - 20:04

Μην τους πιστεύεις και εμένα τα ίδια μου είπαν!! Και εγώ περίμενα από Αθήνα προς Θεσσαλονίκη την συσκευή μου. Είδα στο App ότι αφίχθη στο κατάστημα και πήγα και την παρέλαβα

Εγώ δεν έχω δει όμως στο app πως έφτασε στο υποκατάστημα ,δεν δείχνει κάποιον τερματικό προορισμό,χάος στην acs..



#733   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 21/11/2020 - 20:33

Oχι παιδια δυστυχως. Εγω μαζι σας ειμαι απλα λεω τι γινεται γιατι ενω εχει αποθεμα μεγαλο δεν μας κανει το χατιρι να τελειωνουμε κανεις απο τους 2. 

Αν πηγαινε στο καταστημα θα γινοταν οντως απαλλαγη φπα αλλα τα στελνουν μονο. Μου ειπαν απο γερμανο οτι ειναι κλειστα τα καταστηματα

Εγώ γιατί νομίζω ότι τα καταστήματα είναι ανοιχτά; Ίσως να είναι μόνο για ότι αφορά τις υπηρεσίες κινητής. Θα δω τη Δευτέρα. Μίλησες με το τηλ. κέντρο; Νομίζω ότι είδα και ταμπέλα να λέει ότι είναι και για Pick up.


Τελευταία επεξεργασία από: alej, 21/11/2020 - 20:36


#734   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2020 - 21:04

Καλορίζικο σε όλα τα παιδιά που παραλαμβάνουν!!!!

Λίγη υπομονή στους υπόλοιπους!

#735   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/11/2020 - 21:40

Εγώ γιατί νομίζω ότι τα καταστήματα είναι ανοιχτά; Ίσως να είναι μόνο για ότι αφορά τις υπηρεσίες κινητής. Θα δω τη Δευτέρα. Μίλησες με το τηλ. κέντρο; Νομίζω ότι είδα και ταμπέλα να λέει ότι είναι και για Pick up.

Να τσεκάρω αν ειναι , pick up θα βολευε πολυ αλλα λεει https://sputniknews....ta-katastimata/


Τελευταία επεξεργασία από: metallurgy, 21/11/2020 - 21:41


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες