Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1486   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/12/2020 - 12:50

:D

Θα έπρεπε όμως να κρατάνε σειρά προτεραιότητας και το site να ενημερώνεται αυτόματα όπως της Apple σε χώρες που έχει Apple stores.

Αλλιώς ας πουλάνε xiaomi, huawei, κλπ. ίσως τους έρθει και πιο εύκολο.

Κρατάνε σειρά προτεραιότητας,αυτό μου το ειπσνε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1487   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 29/12/2020 - 12:59

Κρατάνε σειρά προτεραιότητας,αυτό μου το ειπσνε


Sent from my iPhone using Tapatalk

αντε να δουμε απο τις 10-12 εχω παραγγειλει προ 256 και αρχιζω και τεντωνω



#1488   Ldak

Ldak

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/12/2020 - 13:18

Παιδιά να πώ και εγώ τον πόνο μου, παραγγελία iphone pro 128gb pf, απο Κωτσόβολο 26/11 με άτοκες δόσεις black friday.

 

Δεν εχω παραλάβει τίποτα εκτός απο μηνύματα απο Κωτσόβολο "Η παραγγελία σας θα καθυστερήσει λόγω αναβολής παραλαβής απο Προμηθευτή". Έχω μιλήσει δύο φορές στο live chat και έχω πάρει μόνο τυποποιημένες απαντήσεις βγαλμένες απο κατάψυξη.

 

Εννοείται ότι άμα πάρεις τηλέφωνο στα κεντρικά δεν βγαίνεις ποτέ σε καμία γραμμή με εκπρόσωπο ακόμα και σε αναμονή άνω της μισής ώρας, τα καταστήματα όλα κλειστά λόγω της κατάστασης.

 

Έχω πληρώσει και την πρώτη δόση γιατί έχει περάσει ο πρώτος μήνας. Γενικότερα μία κωμικοτραγική κατάσταση.



#1489   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 29/12/2020 - 13:32

Το ΦΠΑ της Ελλάδας.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk


ΦΠΑ Γερμανίας. Η συναλλαγή γίνεται στην Γερμανία. Η παράδοση γίνεται Ελλάδα.
Αυτές τις τιμές έχει στο Amazon.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1490   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 29/12/2020 - 13:49

ΦΠΑ Γερμανίας. Η συναλλαγή γίνεται στην Γερμανία. Η παράδοση γίνεται Ελλάδα.
Αυτές τις τιμές έχει στο Amazon.


Sent from my iPhone using Tapatalk

αν και εχει καιρο η ιστορια γιατι τα τελευταια χρονια παιρνω χωρις φπα ,πριν απο αυτο καποιες φορες πληρωνα καποια προιοντα ,οχι ολα )λιγο παραπανω ,σε ερωτηση που εκανα τοτε μου ειπαν οτι ειναι η διαφορα του φπα της γερμανιας με της ελλαδας,δεν ασχολήθηκα τοτε αλλο γιατι ετσι και αλλιως ηταν μικρη η διαφορα



#1491   menthol1979

menthol1979

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2020 - 13:51

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μόλις μίλησα και εγώ με Πλαίσιο για iPhone 12 Pro. Εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής παρτίδας ... : Μάρτιος.

Έκανα μια προπαραγγελία / κράτηση (μου έδωσαν και ένα voucher) αλλά θα το πάρω όπου αλλού το βρω πρώτο.

Υπάρχουν μερικά σκόρπια Max από δω και απο κει αλλά θέλει λίγο προσοχή εαν είναι επιστροφές / ανοιγμένα κτλ .



#1492   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/12/2020 - 14:07

Παιδιά να πώ και εγώ τον πόνο μου, παραγγελία iphone pro 128gb pf, απο Κωτσόβολο 26/11 με άτοκες δόσεις black friday.
 
Δεν εχω παραλάβει τίποτα εκτός απο μηνύματα απο Κωτσόβολο "Η παραγγελία σας θα καθυστερήσει λόγω αναβολής παραλαβής απο Προμηθευτή". Έχω μιλήσει δύο φορές στο live chat και έχω πάρει μόνο τυποποιημένες απαντήσεις βγαλμένες απο κατάψυξη.
 
Εννοείται ότι άμα πάρεις τηλέφωνο στα κεντρικά δεν βγαίνεις ποτέ σε καμία γραμμή με εκπρόσωπο ακόμα και σε αναμονή άνω της μισής ώρας, τα καταστήματα όλα κλειστά λόγω της κατάστασης.
 
Έχω πληρώσει και την πρώτη δόση γιατί έχει περάσει ο πρώτος μήνας. Γενικότερα μία κωμικοτραγική κατάσταση.


Αδελφε μου τα έχουμε δυστυχώς ξαναπεί.
Είναι πρωταθλητής ο συγκεκριμένος.
Αλλά και ‘σύ μέγα λάθος που ψώνισες και έβαλες και δόσεις χωρίς να έχεις το προϊόν στα χέρια σου.

Αν ανηφορίσεις προς τα πίσω, έχει ξανά ειπωθεί ότι ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ αν δεν έχουμε 100% σιγουριά ότι θα πάρουμε ΑΜΕΣΑ το προϊόν.

Ελπίζω να έρθει γρήγορα γιατί στις μέρες μας είναι το λιγότερο ατιμία να πληρώνει κάποιος δόσεις (που μια χαρά ζητάνε και σε βάζουν να υπογράψεις για τις δόσεις)

#1493   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 29/12/2020 - 14:19

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μόλις μίλησα και εγώ με Πλαίσιο για iPhone 12 Pro. Εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής παρτίδας ... : Μάρτιος.

Έκανα μια προπαραγγελία / κράτηση (μου έδωσαν και ένα voucher) αλλά θα το πάρω όπου αλλού το βρω πρώτο.

Υπάρχουν μερικά σκόρπια Max από δω και απο κει αλλά θέλει λίγο προσοχή εαν είναι επιστροφές / ανοιγμένα κτλ .

αν ειναι τον μαρτιο καλυτερα να περιμενουμε λιγο ακομα να παρουμε το 13



#1494   autodidact

autodidact

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2020 - 14:22

Κρατάνε σειρά προτεραιότητας,αυτό μου το ειπσνε


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σίγουρο είναι αυτό;  

 

Αδελφε μου τα έχουμε δυστυχώς ξαναπεί.
Είναι πρωταθλητής ο συγκεκριμένος.
Αλλά και ‘σύ μέγα λάθος που ψώνισες και έβαλες και δόσεις χωρίς να έχεις το προϊόν στα χέρια σου.

Αν ανηφορίσεις προς τα πίσω, έχει ξανά ειπωθεί ότι ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ αν δεν έχουμε 100% σιγουριά ότι θα πάρουμε ΑΜΕΣΑ το προϊόν.

 

Πολύ σωστό! Κάνουν "εξυπνάδες" οι περισσότεροι. Βάζουν το προϊόν διαθέσιμο στο site αλλά αν πας να κάνεις click away ή εμφανίζεται απενεργοποιημένο ή δεν έχει επιλογή πληρωμής στο κατάστημα. Και ακόμα όταν έχει (π.χ. δοκίμασα με mediamarkt) σε γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια και δεν στέλνουν ποτέ μήνυμα επιβεβαίωσης της παραγγελίας. 

Όλη αυτή η κατάσταση με την πανδημία είναι μια ευκαιρία να απαιτήσουμε καλύτερες υπηρεσίες από τα καταστήματα γιατί το έχουν παραξηλώσει.


Τελευταία επεξεργασία από: autodidact, 29/12/2020 - 14:23


#1495   menthol1979

menthol1979

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2020 - 14:26

αν ειναι τον μαρτιο καλυτερα να περιμενουμε λιγο ακομα να παρουμε το 13

Πες το ψέμματα.

Βασικά πιστέυω ότι κατά καιρούς θα παίρνουν ελάχιστα κομμάτια (10-20 ξέρω γω) τα οποία θα φεύγουν απο εδώ και απο εκεί χωρίς να το παίρνουμε χαμπάρι.

Μόνη λύση (εαν μπορεί να θεωρηθεί) είναι να βάλει κάποιος προ-παραγγελία χωρίς προκαταβολή (όπου γίνεται) και αμα έρθει ήρθε.

Στην iStorm έχω βάλει δύο παραγγελίες, για Pro και Pro Max αλλά δεν μπορώ να τους πετύχω στο τηλ. να μου πουν εαν οι παραγγελίες μπαίνουν σε σειρά προτεραιότητας ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο.

Στο Πλαίσιο έβαλα παραγγελία αλλά όταν τους πήρα τηλ. έπρεπε να την "μαρκάρουν" ως pre-order (εξού και το voucher) ώστε να έχω κάποια ελπίδα (λέμε).

Οι άλλοι δεν υποστηρίζουν παραγγελία χωρίς εξόφληση και όπως είπε και ο φίλος δεν δίνω φράγκο εαν δεν έχω εξασφάλιση του πότε θα το έχω στα χέρια μου,.



#1496   afilopou

afilopou

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2020 - 14:30

ΦΠΑ Γερμανίας. Η συναλλαγή γίνεται στην Γερμανία. Η παράδοση γίνεται Ελλάδα.
Αυτές τις τιμές έχει στο Amazon.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν ίσχυε αυτό τότε στο checkout το προϊόν θα είχε την τιμή που βλέπεις στην αρχική σελίδα. Κατι που δεν συμβαίνει όμως.

https://www.amazon.d...odeId=200223930



Sent from my Pixel XL using Tapatalk

#1497   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/12/2020 - 14:33

Σίγουρο είναι αυτό;

Πολύ σωστό! Κάνουν "εξυπνάδες" οι περισσότεροι. Βάζουν το προϊόν διαθέσιμο στο site αλλά αν πας να κάνεις click away ή εμφανίζεται απενεργοποιημένο ή δεν έχει επιλογή πληρωμής στο κατάστημα. Και ακόμα όταν έχει (π.χ. δοκίμασα με mediamarkt) σε γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια και δεν στέλνουν ποτέ μήνυμα επιβεβαίωσης της παραγγελίας.
Όλη αυτή η κατάσταση με την πανδημία είναι μια ευκαιρία να απαιτήσουμε καλύτερες υπηρεσίες από τα καταστήματα γιατί το έχουν παραξηλώσει.

Έτσι μου είπαν για την σειρά
Θεωρώ ότι είναι ψιλοσοβαροι!!


Sent from my iPad using Tapatalk

#1498   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 29/12/2020 - 14:42

Αν ίσχυε αυτό τότε στο checkout το προϊόν θα είχε την τιμή που βλέπεις στην αρχική σελίδα. Κατι που δεν συμβαίνει όμως.

https://www.amazon.d...odeId=200223930



Sent from my Pixel XL using Tapatalk

ειναι αυτο που εγραψα πιο πανω,η διαφορα απο το ελληνικο φπα 21 γερμανια -24 εμεις



#1499   afilopou

afilopou

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2020 - 14:44

ειναι αυτο που εγραψα πιο πανω,η διαφορα απο το ελληνικο φπα 21 γερμανια -24 εμεις

Η Γερμανία έχει χαμηλότερο ΦΠΑ από 21% (δεν θυμάμαι πόσο) μέχρι 31/12/2020.

Ναι το γνωρίζω :-)

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

#1500   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 29/12/2020 - 15:13

Μεγάλη χαζομάρα μου, αντι να κλείσω αυριο ραντεβου που πληρωνομαι στην istorm κολωνακι , εκλεισα μεθαυριο το απογευμα. Τώρα δεν ακυρώνεται το ραντεβου μου λέει πρέπει να ακυρωσω παραγγελια και να κανω αλλη. Μα θα το χάσω και έρχεται μια η άλλη... Δεν μου απάντησε ακομα η κοπελια. Οτι να ναι και εγω και αυτοι



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες