Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#826   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2020 - 18:55

Ενημέρωση απο document-istorm οτι ειχανε σημερα παραλαβες αρκετα κομματια οποτε θα εξυπηρετηθουν αμεσα ολες οι προπαραγγελιες. Μου ειπε η κοπελα οτι εχουν εξυπηρετησει μεχρι τις 15/11 προπαραγγελίες , δεν ξερω αν ισχυει ή οχι

ισχυει. 12:15 σήμερα με πήραν τηλέφωνο ότι έχουν απόθεμα.Μετά από 10’ πλήρωσα με κάρτα και 17:50 παρέλαβα το κινητό με δικό τους κούριερ.Τρελά γρήγορη διαδικασία

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: kostas4, 24/11/2020 - 18:58


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#827   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2020 - 19:08

ισχυει. 12:15 σήμερα με πήραν τηλέφωνο ότι έχουν απόθεμα.Μετά από 10’ πλήρωσα με κάρτα και 17:50 παρέλαβα το κινητό με δικό τους κούριερ.Τρελά γρήγορη διαδικασία



Σαν ACS ένα πράγμα #NOT!
Μεγειές [emoji482]

Τελευταία επεξεργασία από: PanosI, 24/11/2020 - 19:10


#828   Thansimo

Thansimo

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Twitter:@ThanosSimo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:simo79

Δημοσίευση 24/11/2020 - 19:11

ισχυει. 12:15 σήμερα με πήραν τηλέφωνο ότι έχουν απόθεμα.Μετά από 10’ πλήρωσα με κάρτα και 17:50 παρέλαβα το κινητό με δικό τους κούριερ.Τρελά γρήγορη διαδικασία

Καλοριζικο φιλε! Εγω το εχω παραγγείλει (12 pro max 128 pac blue) πολυ πριν ανοιξουν επισημα οι προπαραγγελίες και ακόμα ειμαι στην αναμονη διαθεσιμότητας. Μαλλον η iSquare εχει γηωσει εντελως τα μεγαλα καταστηματα και εξυπηρετουν μονο δικες τους προπαραγγελιες συν document isystem και λοιπα αντιστοιχα καταστηματα... Δεν εξηγειται αλλιως...



#829   nonliner

nonliner

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2020 - 19:23

 Ακυρωσα απο iStorm το 12 pro  (PB - 256) ζητησα επιστροφη χρηματων και το πηρα απο Amazon.de (PB - 512) σχεδον ιδια τιμη που το ειχε διαθεσιμο.

Δεν τους ξαναδινω τα λεφτα μου!

 

Προπαραγγελια 12/11 στις 12:59 και ακομα δεν ηξεραν αν και ποτε θα παρουμε..



#830   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 24/11/2020 - 19:48

Το πρόβλημα δε προέκυψε τώρα λόγω Lockdown.

 

Υπήρχε εκεί χρόνια ολόκληρα τώρα.

 

Χθες π.χ. είχε πέσει για ώρες το Tracking της ACS. Γίνεται της Ποπάρας.

 

Και πρόσεξε, μιλάμε για εταιρείες που έβλεπαν τι έρχεται και δεν προετοιμάστηκαν ΠΟΤΕ εν γνώσει τους.

 

Είχα δέμα απο τη προηγούμενη Δευτέρα, μετά απο πόσα τηλ και απειλή ακύρωσης παραγγελίας, παρέλαβα σήμερα.

 

Εγώ ξαναλέω χαίρομαι που μέσα απο τα Lockdown ξεγυμνώθηκαν όλοι αυτοί, δείχνοντας ακριβώς τι είναι.

 

Πλήρη ανικανότητα σε όλα τα επίπεδα.

Ναι και;

Και τι θα γίνει δηλαδή;

 

Όπως αναφέρεις είναι χρόνια τώρα και κανείς δεν έχει κάνει τίποτα για καμία εταιρεία που τα κάνει αυτά.

Τώρα θα έχουν και δικαιολογίες για συνωστισμό σε αποθήκες με covid-19 και πράσινα άλογα.

 

Αν η ΕΕΤΤ δεν ασχοληθεί σοβαρά με αυτό, αυτή η κατάσταση θα συνεχίσει...

 

Ξέρουμε ο Κωτσόβολος ποια εταιρεία κούριερ χρησιμοποιεί;



#831   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2020 - 19:51

Ναι και;

Και τι θα γίνει δηλαδή;

 

Όπως αναφέρεις είναι χρόνια τώρα και κανείς δεν έχει κάνει τίποτα για καμία εταιρεία που τα κάνει αυτά.

Τώρα θα έχουν και δικαιολογίες για συνωστισμό σε αποθήκες με covid-19 και πράσινα άλογα.

 

Αν η ΕΕΤΤ δεν ασχοληθεί σοβαρά με αυτό, αυτή η κατάσταση θα συνεχίσει...

 

Ξέρουμε ο Κωτσόβολος ποια εταιρεία κούριερ χρησιμοποιεί;

acs νομιζω



#832   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/11/2020 - 20:01

Καλα αυτοι ειναι γελοιοι δεν το συζητω.Εγω αναφερομαι επισης στις μεγαλες αλυσιδες που εμεις αγοραζουμε και δεν εχουμε την αναλογη αντιμετωπιση.Ειναι δυνατον,να λεει αναμονη διαθεσιμοτητας και να μην εχει ενα προβλεπομενο χρονο;Ας μου ελεγε οτι απο την στιγμη που βαζω προπαραγγελια θα εξυπηρετηθεις σε 15 μερες η σε 20 μερες!Παρα καθομαστε καθε χρονο επειδη θελουμε με το που βγει κατι να το αποκτησουμε,να σπαμε τα νευρα μας,και τηλεφωνα με τις ωρες,για να μαθουμε 2-3αυτονοητα πραγματα;Παραγγειλα 12 pro max 128 graphite 13/11 18:02 το απογευμα απο κοτσοβολο.Χθες μπηκα να δω,και βλεπω οτι το εχει διαθεσιμο για αποστολη.Καπακια παιρνω τηλεφωνο και μου λενε περιμενουμε παραλαβη δεν ξερουμε ποτε,και τους λεω αφου λετε διαθεσιμο,και μου απανταει οτι κατα λαθος.ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ σε μια εταιρια με 99 καταστηματα οπως βροντοφωναζουν οι ιδιοι.Ανεπιτρεπτο να μην υπαρχει ενα συστημα να φενονται οι προπαραγγελιες και να βλεπει ο καθενας στο περιπου ποτε θα παραλαβει.

Αν δεν υπάρχει ενημέρωση απο τον προμηθευτή τους, τι να σου πουν?

 

Κάθε χρόνο αυτά έχουμε για όσους πάνε Day 1.

 

Και φέτος το πράγμα για την ώρα πήγε -παραδόξως- πολύ καλά.

 

Ναι και;

Και τι θα γίνει δηλαδή;

 

Όπως αναφέρεις είναι χρόνια τώρα και κανείς δεν έχει κάνει τίποτα για καμία εταιρεία που τα κάνει αυτά.

Τώρα θα έχουν και δικαιολογίες για συνωστισμό σε αποθήκες με covid-19 και πράσινα άλογα.

 

Αν η ΕΕΤΤ δεν ασχοληθεί σοβαρά με αυτό, αυτή η κατάσταση θα συνεχίσει...

 

Ξέρουμε ο Κωτσόβολος ποια εταιρεία κούριερ χρησιμοποιεί;

Δεν υπάρχει δικαιολογία πλέον. Εκεί θέλω να καταλήξω.

 

Δε περιμένει κανείς νομίζω να γίνει κάτι, ή να αλλάξει κάτι..

 

Εδώ τόσες μέρες έχουν επιστρατευτεί ταξί για παραδόσεις.. Τι να λέμε?

 

Ο Κώτσο έχει και δικά του μέσα όπως το Πλαίσιο.
 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#833   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2020 - 20:10

Αν δεν υπάρχει ενημέρωση απο τον προμηθευτή τους, τι να σου πουν?

 

Κάθε χρόνο αυτά έχουμε για όσους πάνε Day 1.

 

Και φέτος το πράγμα για την ώρα πήγε -παραδόξως- πολύ καλά.

 

 

 

Απο τον προμηθευτη ξεκιναει το κακο,εκει θελω να καταληξω.Δηλαδη με την λογικη ατομα παραλαβανε 14-16-17-18 που ειχανε κανει προπαραγγελιες και αλλοι που εκαναν 12 προς 13 νοεμβριου ακομα ειναι στο περιμενε.Με ποιο γνωμονα δλδ γινεται αυτο;Και σου μιλαω παντα απο το ιδιο καταστημα,δεν μπλεκω καταστηματα γιατι θα ηταν αδικο.Δεν ξερω θεωρω οτι επρεπε οταν ο προμηθευτης αναλαμβανει την ποσοτητα να πρατει αναλογως και το καταστημα επειτα να ενημερωνει το πελατολογιο του.Μπορει να ειναι και λαθος το σκεπτικο μου κιολας να μην το βλεπω εγω σωστα τι να πω.

 

 

Και περυσι απο οσο θυμαμαι δεν υπηρχαν ευτραπελα,ολα κυλησαν σχετικα καλα...Ευχομαι τουλαχιστον χρονο με το χρονο να ομαλοποιηθει αυτη η κατασταση.


Τελευταία επεξεργασία από: ainerone, 24/11/2020 - 20:11


#834   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2020 - 20:11

Ευχαριστώ παιδιά. Καλές παραδωσεις σε όλους.

#835   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/11/2020 - 20:25

Απο τον προμηθευτη ξεκιναει το κακο,εκει θελω να καταληξω.Δηλαδη με την λογικη ατομα παραλαβανε 14-16-17-18 που ειχανε κανει προπαραγγελιες και αλλοι που εκαναν 12 προς 13 νοεμβριου ακομα ειναι στο περιμενε.Με ποιο γνωμονα δλδ γινεται αυτο;Και σου μιλαω παντα απο το ιδιο καταστημα,δεν μπλεκω καταστηματα γιατι θα ηταν αδικο.Δεν ξερω θεωρω οτι επρεπε οταν ο προμηθευτης αναλαμβανει την ποσοτητα να πρατει αναλογως και το καταστημα επειτα να ενημερωνει το πελατολογιο του.Μπορει να ειναι και λαθος το σκεπτικο μου κιολας να μην το βλεπω εγω σωστα τι να πω.

 

 

Και περυσι απο οσο θυμαμαι δεν υπηρχαν ευτραπελα,ολα κυλησαν σχετικα καλα...Ευχομαι τουλαχιστον χρονο με το χρονο να ομαλοποιηθει αυτη η κατασταση.

Αυτό μόνο το κατάστημα μπορεί να το απαντήσει.

 

Υποτίθεται πως υπάρχει σειρά προτεραιότητας, εκτός και αν πρέπει να εξυπηρετηθούν γνωστοί, κουμπάροι, κολλητοί.

 

Τα ξέρουμε και τα ζούμε χρόνια.

 

Προσωπικά πάντως φέτος είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

23:45 είχε γίνει προπαραγγελία με τρ. κατάθεση, με πήραν τηλ να πληρώσω, το έκανα και Παρασκ. πρωί το είχα στα χέρια μου.

 

Αυτά όταν περίμενα στη καλύτερη να παραλάβω Δεκέμβρη.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#836   Thansimo

Thansimo

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Twitter:@ThanosSimo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:simo79

Δημοσίευση 24/11/2020 - 20:47

Αυτό μόνο το κατάστημα μπορεί να το απαντήσει.

 

Υποτίθεται πως υπάρχει σειρά προτεραιότητας, εκτός και αν πρέπει να εξυπηρετηθούν γνωστοί, κουμπάροι, κολλητοί.

 

Τα ξέρουμε και τα ζούμε χρόνια.

 

Προσωπικά πάντως φέτος είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

23:45 είχε γίνει προπαραγγελία με τρ. κατάθεση, με πήραν τηλ να πληρώσω, το έκανα και Παρασκ. πρωί το είχα στα χέρια μου.

 

Αυτά όταν περίμενα στη καλύτερη να παραλάβω Δεκέμβρη.

Τυχερός είσαι! Εμείς σίγουρα Δεκέμβρη και αν... Καλορίζικο!



#837   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/11/2020 - 21:06

«Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο»... NOT !

Η Ε.Ο. θα έπρεπε να είχε 20 λωρίδες στα διόδια για να μην έχει κίνηση στις εξόδους ; Μάλλον όχι. Οποίος θέλει φεύγει και πήζει στην κίνηση. Οι internet providers έπρεπε να αναβαθμίσουν υποδομές για την αυξημένη κίνηση των ημερών ; Μάλλον όχι. Μας ρίξανε από 100mbps στα 80 και δείξαμε κατανόηση. Οι κούριερ θα έπρεπε να προσλάβουν διπλάσιο προσωπικό επειδή καθόμαστε σπίτι και παραγγέλνουμε ότι βλακεία μας κατέβει και διπλασιάσαμε τον όγκο των παραγγελιών ; Όχι λέω εγώ.

Αλλά επειδή, αν και δεύτερη φορά, η κατάσταση είναι κάπως πρωτόγνωρη και μάλλον εμείς οι πελάτες δεν το έχουμε συνειδητοποιήσει ακόμα, θα έπρεπε να υπήρχε ενημέρωση. Πρώτα από τα καταστήματα που συνεχίζουν να αναφέρουν τις παλιές διορίες παράδοσης και μετέπειτα από τις κούριερ. Αν έλεγε το σάιτ κατά το checkout παράδοση σε μια βδομάδα θα έκανα την παραγγελία ; Μπορεί. Αν την έκανα είχα δικαίωμα να κράζω ; Μάλλον όχι.

Πριν κράξετε, πελάτης είμαι κι εγώ και καμία σχέση δεν έχω με τις μεταφορικές. Σήμερα 10 φορές μπήκα να ελέγξω αν έστειλαν το τηλέφωνο και πριν από κάθε φορά γαμωσταύριζα από μέσα μου. Κι ας έφυγε σε μισή μέρα από την παραγγελία τελικά...

Ένας premium κι ένας απλός ταπεινός reseller έφαγαν άκυρο την Παρασκευή μόνο και μόνο επειδή συνεργάζονται με ACS και Speedex αντίστοιχα. Κι ας ήξερα πως αν μου κάτσει DOA θα ´χω τραβήγματα.

Περίμενα διαθεσιμότητα στο Γερμανό που ξέρω ότι στέλνει με Elta courier που ξέρω ότι είτε έχει μικρότερο όγκο είτε το διαχειρίζεται καλύτερα, τουλάχιστον στο πρακτορείο της περιοχής μου, και είναι η μόνη εταιρία στο χώρο που κρατάει πλέον έστω τα προσχήματα.

Αυτά. Ψυχραιμία.

#838   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/11/2020 - 21:40

Τυχερός είσαι! Εμείς σίγουρα Δεκέμβρη και αν... Καλορίζικο!

Σ'ευχαριστώ. 2 Τζόκερ τα έπαιξα.

 

Δε θα περιμένεις πολύ πάντως.

 

Αυτό θα στο πω με σιγουριά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#839   panos121270

panos121270

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/11/2020 - 22:53

Ενημέρωση απο document-istorm οτι ειχανε σημερα παραλαβες αρκετα κομματια οποτε θα εξυπηρετηθουν αμεσα ολες οι προπαραγγελιες. Μου ειπε η κοπελα οτι εχουν εξυπηρετησει μεχρι τις 15/11 προπαραγγελίες , δεν ξερω αν ισχυει ή οχι

Η istorm εχει ενημέρωση για .........................................................................................



#840   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2020 - 23:05

Το απόγευμα παρέλαβα και εγώ . Πάλι καλά τίποτα από πράσινιλα σε σκοτεινό δωμάτιο.
Το μόνο που δεν μου άρεσε σε σχέση με το Xs Max , είναι το 3D Touch. Όταν ήθελα να διορθώσω κάτι ποιο πριν πατούσα πάνω στο πληκτρολόγιο σε οποιοδήποτε γράμμα . Τώρα πρέπει να πατάω το space για να μετακινηθώ .


Sent From My iPhone 12 Pro Max Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες