Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#811   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/11/2020 - 16:37

Παράγγειλα σήμερα από πλαίσιο το απλό 12 το έλεγε διαθέσιμο και ακόμα το λέει δηλαδή
Γιατί μόλις έγινε η πληρωμή μου είπε αναμενόμενη παράδοση την Δευτέρα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#812   manu

manu

    iPH Enthousiast

  • 473 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 24/11/2020 - 17:03

Γεια σας κι από μένα. Ειδα σήμερα από κοντά το iPhone 12 pro max (μπλε) σε καταστημα Κοσμοτε (Θεσσαλονίκη) και τα σπάει. Απ όσο μου είπαν στην κοσμοτε υπάρχει διαθεσιμότητα και αν το παρηγγελνα μέσω του καταστήματος, θα μου ερχόταν σε 2 εργάσιμες ημέρες από την κεντρική αποθήκη, καθώς δεν μπορώ να το αγοράσω απευθείας από το κατάστημα λόγω των περιορισμών του COVID. Έχω την εξής ερώτηση όμως. Πως μπορώ να ελέγξω ποια οθόνη φοράει το 12αρι ώστε να μην πέσω σε ελαττωματικό (αναφέρομαι στα προβλήματα οθόνης που έχουν πολλά 12αρια). Επίσης, πως μπορούμε να ξέρουμε ποιας παρτίδας iPhone είναι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#813   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2020 - 17:05

Με πήραν τηλέφωνο το πρωί από Document για μια εκδήλωση ενδιαφέροντος που είχα κάνει για το 128 pro που ούτε καν θυμόμουν. Πλήρωσα αμέσως μετά με πιστωτική και μου είπαν ότι θα το στείλουν ως αύριο με δικό τους courier. Ενώ από πλαίσιο που είχα κάνει προ παραγγελία κανένα νέο.

#814   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2020 - 17:15

Ξέχασα να πω ότι είχαν λέει νέα παραλαβή σήμερα.Πάντως ήταν κάτι που Τριτιάτικα δε το περίμενα.

#815   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/11/2020 - 17:16

Γεια σας κι από μένα. Ειδα σήμερα από κοντά το iPhone 12 pro max (μπλε) σε καταστημα Κοσμοτε (Θεσσαλονίκη) και τα σπάει. Απ όσο μου είπαν στην κοσμοτε υπάρχει διαθεσιμότητα και αν το παρηγγελνα μέσω του καταστήματος, θα μου ερχόταν σε 2 εργάσιμες ημέρες από την κεντρική αποθήκη, καθώς δεν μπορώ να το αγοράσω απευθείας από το κατάστημα λόγω των περιορισμών του COVID. Έχω την εξής ερώτηση όμως. Πως μπορώ να ελέγξω ποια οθόνη φοράει το 12αρι ώστε να μην πέσω σε ελαττωματικό (αναφέρομαι στα προβλήματα οθόνης που έχουν πολλά 12αρια). Επίσης, πως μπορούμε να ξέρουμε ποιας παρτίδας iPhone είναι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όταν λες παρτίδα?

 

Μπορείς να δείς βδομάδα παραγωγής.

 

Για την οθόνη όπως έγραψα σε άλλο Topic, κατεβάζεις 3uTools, συνδέεις το τηλ και πατάς στο Verification Report.

 

Εκεί κοιτάς το Screen Serial Number.

 

Τα Pro Max συνήθως με Sammy, όπου το G9N δείχνει ελάχιστη πιθανότητα να πέσεις σε κακό πάνελ, ενώ το G9P οι πιθανότητες ανεβαίνουν στο μισό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#816   TAKIS6

TAKIS6

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Twitter:@takis6
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:takis6

Δημοσίευση 24/11/2020 - 17:17

Μετά από 5 μέρες λοιπόν αναμονής από την acs επιτέλους παρέλαβα.
36d5e94428ce49cc7cdaa24a3f82e456.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#817   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2020 - 17:23

Εμενα αυτο που με εξοργιζει ειναι το δεν γνωριζουμε ποτε θα παραλαβουμε.Δηλαδη εν ετη 2020 ειναι δυνατον να μην υπαρχει στοιχειωδη ενημερωση;Ας μου πει εξαρχης "θα παραλαβω σε 20 μερες εισαι 2 κυμα προπαραγγελιων θα παραλαβεις!"δλδ δεν μπορουν να εχουν ενα στοιχειωδη συστημα προπαραγγελιων και να ταξινομουνται ολα ομορφα και ωραια,παρα καθε χρονο να ειμαστε σαν τους βλακες πανω στα τηλεφωνα και στα tracking number να δουμε διαθεσιμοτητα και ποτε παραλαμβανουμε;εχει καταντησει αηδια.



#818   giwrgos7

giwrgos7

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2020 - 17:41

Παιδιά καλησπέρα και καλές παραλαβές! Το δικό μου Pacific Blue Max 128gb το πήρα προχθες, αλλά δυστυχώς προτιμώ το Graphite. Αν κάποιος ενδιαφέρεται για ανταλλαγή, με ενημερώνει!



#819   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/11/2020 - 17:44

Ενημέρωση απο document-istorm οτι ειχανε σημερα παραλαβες αρκετα κομματια οποτε θα εξυπηρετηθουν αμεσα ολες οι προπαραγγελιες. Μου ειπε η κοπελα οτι εχουν εξυπηρετησει μεχρι τις 15/11 προπαραγγελίες , δεν ξερω αν ισχυει ή οχι



#820   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2020 - 17:45

Γινεται ο χαμος στις courier. Ο κυριος που βλεπετε και μιλησε πριν λιγο ειπε πριν οτι μονο σημερα στην Πατρα εκανε παραδοση 100 τηλεορασεων μονο η δικη του courier (ρωτηθηκε αν κινουνται οι αγορες ηλεκτρικων και ηλεκτρονικων συσκευων).

a18c9ff888e4bf0bb6e1ab2c3515d670.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#821   nonliner

nonliner

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2020 - 17:48

Ενημέρωση απο document-istorm οτι ειχανε σημερα παραλαβες αρκετα κομματια οποτε θα εξυπηρετηθουν αμεσα ολες οι προπαραγγελιες. Μου ειπε η κοπελα οτι εχουν εξυπηρετησει μεχρι τις 15/11 προπαραγγελίες , δεν ξερω αν ισχυει ή οχι


13/11 Προπαραγγελια πληρωμενη. Καμία ενημέρωση

#822   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/11/2020 - 18:07

Εμενα αυτο που με εξοργιζει ειναι το δεν γνωριζουμε ποτε θα παραλαβουμε.Δηλαδη εν ετη 2020 ειναι δυνατον να μην υπαρχει στοιχειωδη ενημερωση;Ας μου πει εξαρχης "θα παραλαβω σε 20 μερες εισαι 2 κυμα προπαραγγελιων θα παραλαβεις!"δλδ δεν μπορουν να εχουν ενα στοιχειωδη συστημα προπαραγγελιων και να ταξινομουνται ολα ομορφα και ωραια,παρα καθε χρονο να ειμαστε σαν τους βλακες πανω στα τηλεφωνα και στα tracking number να δουμε διαθεσιμοτητα και ποτε παραλαμβανουμε;εχει καταντησει αηδια.

Το πρόβλημα δε προέκυψε τώρα λόγω Lockdown.

 

Υπήρχε εκεί χρόνια ολόκληρα τώρα.

 

Χθες π.χ. είχε πέσει για ώρες το Tracking της ACS. Γίνεται της Ποπάρας.

 

Και πρόσεξε, μιλάμε για εταιρείες που έβλεπαν τι έρχεται και δεν προετοιμάστηκαν ΠΟΤΕ εν γνώσει τους.

 

Είχα δέμα απο τη προηγούμενη Δευτέρα, μετά απο πόσα τηλ και απειλή ακύρωσης παραγγελίας, παρέλαβα σήμερα.

 

Εγώ ξαναλέω χαίρομαι που μέσα απο τα Lockdown ξεγυμνώθηκαν όλοι αυτοί, δείχνοντας ακριβώς τι είναι.

 

Πλήρη ανικανότητα σε όλα τα επίπεδα.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 24/11/2020 - 18:08

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#823   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2020 - 18:22

Καλα αυτοι ειναι γελοιοι δεν το συζητω.Εγω αναφερομαι επισης στις μεγαλες αλυσιδες που εμεις αγοραζουμε και δεν εχουμε την αναλογη αντιμετωπιση.Ειναι δυνατον,να λεει αναμονη διαθεσιμοτητας και να μην εχει ενα προβλεπομενο χρονο;Ας μου ελεγε οτι απο την στιγμη που βαζω προπαραγγελια θα εξυπηρετηθεις σε 15 μερες η σε 20 μερες!Παρα καθομαστε καθε χρονο επειδη θελουμε με το που βγει κατι να το αποκτησουμε,να σπαμε τα νευρα μας,και τηλεφωνα με τις ωρες,για να μαθουμε 2-3αυτονοητα πραγματα;Παραγγειλα 12 pro max 128 graphite 13/11 18:02 το απογευμα απο κοτσοβολο.Χθες μπηκα να δω,και βλεπω οτι το εχει διαθεσιμο για αποστολη.Καπακια παιρνω τηλεφωνο και μου λενε περιμενουμε παραλαβη δεν ξερουμε ποτε,και τους λεω αφου λετε διαθεσιμο,και μου απανταει οτι κατα λαθος.ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ σε μια εταιρια με 99 καταστηματα οπως βροντοφωναζουν οι ιδιοι.Ανεπιτρεπτο να μην υπαρχει ενα συστημα να φενονται οι προπαραγγελιες και να βλεπει ο καθενας στο περιπου ποτε θα παραλαβει.

Το πρόβλημα δε προέκυψε τώρα λόγω Lockdown.

 

Υπήρχε εκεί χρόνια ολόκληρα τώρα.

 

Χθες π.χ. είχε πέσει για ώρες το Tracking της ACS. Γίνεται της Ποπάρας.

 

Και πρόσεξε, μιλάμε για εταιρείες που έβλεπαν τι έρχεται και δεν προετοιμάστηκαν ΠΟΤΕ εν γνώσει τους.

 

Είχα δέμα απο τη προηγούμενη Δευτέρα, μετά απο πόσα τηλ και απειλή ακύρωσης παραγγελίας, παρέλαβα σήμερα.

 

Εγώ ξαναλέω χαίρομαι που μέσα απο τα Lockdown ξεγυμνώθηκαν όλοι αυτοί, δείχνοντας ακριβώς τι είναι.

 

Πλήρη ανικανότητα σε όλα τα επίπεδα.



#824   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 24/11/2020 - 18:25

Εντωμεταξύ η ACS είναι μακράν η πιο ακριβή και πραγματικά περίμενες σε πολλά θέματα καλύτερη εξυπηρέτηση. Όπως ειπώθηκε και παραπάνω για την επαρχία έχω άλλη αποψη. Επειδή οι δικοί μου είναι στην Κρήτη, βολεύει η ACS επειδή είναι στο διπλανό χωριό και οπότε θέλω να στείλω κάτι το στέλνω αναγκαστικά έτσι. Ε πραγματικά οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες.

Τελευταία επεξεργασία από: michkal91, 24/11/2020 - 18:25


#825   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/11/2020 - 18:32

Γενικά η επαρχία δεν έχει πρόβλημα την άλλη μέρα παραλαμβάνεις το πολύ πολύ να χρειαστεί να πας εσυ από εκεί


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες