Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#946   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 28/11/2020 - 16:31

Στο 99% των περιπτώσεων οι διαθεσιμότητες του Κώτσου δεν ισχύουν.
 
Προσοχή για να μη τρέχετε..

Πράγματι εχθές το βράδυ ανέβασε ο Κώτσος τρεις-τέσσερις φορές το iPhone Pro 256 και Pacific για 10 λεπτά με διαθεσιμότητα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#947   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/11/2020 - 16:48

Πράγματι εχθές το βράδυ ανέβασε ο Κώτσος τρεις-τέσσερις φορές το iPhone Pro 256 και Pacific για 10 λεπτά με διαθεσιμότητα

Θα βαριούνται και θα λένε ας βάλουμε έτσι για πλάκα να δούμε πόσοι τυχεροί θα τσιμπήσουν....
Αν ο Νίκος έλεγε για τζόκερ με το 12αρι promax του, εδώ νομιζω για να στο φέρει η συγκεκριμένη αλυσίδα εγκαίρως, παρόλο που ζητάει προπληρωμες, μάλλον όλο το προπατζιδικο πρέπει να έχεις και να παίζεις όλη μέρα κινο, τζόκερ, ακόμη και σκρατς.

Τελευταία επεξεργασία από: vagfilippo, 28/11/2020 - 16:48


#948   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 28/11/2020 - 16:57

Νέες παραλαβές ποτε λέτε να έχουν ;

#949   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 28/11/2020 - 17:00

Εμένα προχθές μου είπαν ότι παραλάβανε αρκετά τεμάχια λόγω ζήτησης συν κάτι παραπάνω...

 

Μπορεί να είναι και μούφα η διαθεσιμότητα αλλά ποτέ δε ξέρεις... προχωρήστε με δική σας ευθύνη για παραγγελίες...

 

Μου ήρθε μήνυμα πάντως ότι παραλαμβάνω Τετάρτη το κινητό (όπως το πρόβλεψα πιο πίσω) οπότε πάω για τζόκερ κι εγώ...



#950   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/11/2020 - 17:41

Εμένα προχθές μου είπαν ότι παραλάβανε αρκετά τεμάχια λόγω ζήτησης συν κάτι παραπάνω...

 

Μπορεί να είναι και μούφα η διαθεσιμότητα αλλά ποτέ δε ξέρεις... προχωρήστε με δική σας ευθύνη για παραγγελίες...

 

Μου ήρθε μήνυμα πάντως ότι παραλαμβάνω Τετάρτη το κινητό (όπως το πρόβλεψα πιο πίσω) οπότε πάω για τζόκερ κι εγώ...

Eιναι μουφα η διαθεσιμοτητα.Επιβεβαιωσα πριν 5 λεπτα.



#951   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 29/11/2020 - 15:40

Μου στειλανε απο αυτο το email απο τη document για διαθεσιμοτητα αηφον οτι επειδη υπαρχει σιγουρα παραλαβη να κανω τη παραγγελια με ετοιμο κωδικο - λογω τιμολογιου- και να το εξοφλησω με καταθεση οπως ηθελα για να μου ερθει. Εχει λαβει καποιος αντιστοιχο μειλ 

ECC2-FACB-1-E2-D-4452-A39-E-2-EBDDB4999-



#952   iTsikos

iTsikos

    iPH Member

  • 321 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/11/2020 - 20:13

Στο iStorm βλέπω διαθεσιμότητα στο 12 Pro Max Gold 128gb οποίος ενδιαφέρεται .
Αναμονή από 16/11 για Graphite και ελπίζω να παραλάβω σύντομα.

https://www.istorm.g...d/category/634/

#953   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/11/2020 - 20:19

Στο iStorm βλέπω διαθεσιμότητα στο 12 Pro Max Gold 128gb οποίος ενδιαφέρεται .
Αναμονή από 16/11 για Graphite και ελπίζω να παραλάβω σύντομα.

https://www.istorm.g...d/category/634/

Και αυτοί στα βήματα του Κώτσου πιο πίσω.

 

Οι διαθεσιμότητες που εμφανίζονται δεν ισχύουν.

 

Προσοχή, γιατί το φαινόμενο να τους πληρώνεις και μετά να σε ενημερώνουν πως τελικά θα περιμένεις, είναι σύνηθες.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 29/11/2020 - 20:20

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#954   iTsikos

iTsikos

    iPH Member

  • 321 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/11/2020 - 20:24

Και αυτοί στα βήματα του Κώτσου πιο πίσω.

Οι διαθεσιμότητες που εμφανίζονται δεν ισχύουν.

Προσοχή, γιατί το φαινόμενο να τους πληρώνεις και μετά να σε ενημερώνουν πως τελικά θα περιμένεις, είναι σύνηθες.

Τους είχα για πιο σοβαρούς η αλήθεια είναι.

Προσωπικά τους ρώτησα αν πρέπει να κάνω κατάθεση από το επαγγελματικό λογαριασμό και μου είπαν πως θα με ενημερώσουν όταν θα είναι διαθέσιμο να προχωρήσω στην εξόφληση.

Τελευταία επεξεργασία από: iTsikos, 29/11/2020 - 20:26


#955   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/11/2020 - 20:31

Το Site τους πνέει τα λοίσθια..

 

Μόνο τρ. καταθέση ως επιλογή όπου σε ενημερώνουν για να προχωρήσουν μετά στην αποστολή.

 

Ποτέ προπληρωμή ότι και να εμφανίζουν στη διαθεσιμότητα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#956   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 29/11/2020 - 21:02

Φαντάζομαι ότι αυτό γίνεται από τα μεγάλα καταστήματα γιατί θέλουν να έχουν σίγουρα την πληρωμή καβατζωμένη και να μην τους μείνουν (αλλά πως γίνεται να τους μείνει κάτι που έχει ζήτηση;;; )

Ωστόσο μήπως αυτό έχει προκληθεί εμμέσως πλην σαφώς αρχικά από εμάς;;

 

Δηλαδή, αν βλέπουν ότι κάνουν συνέχεια εκδήλωση ενδιαφέροντος οι ίδιοι κάθε χρόνο ή σε νούμερα 500 άτομα και τελικά όταν ανοίγουν οι προπαραγγελίες κάνουν προπαραγγελία οι 50 μιλάμε για τρελή μείωση ενδιαφέροντος και ΟΚ, δε θα τους μείνουν τα κινητά σε βάθος χρόνου, αλλά καλώς ή κακώς τα apple προϊόντα είναι τέτοια που δεν πέφτουν οι τιμές τους εύκολα όπως τα android.

 

Και δεν έχουν και τρελό κέρδος από αυτό, οπότε φαντάζομαι ότι κοιτάνε το κοντινό μέλλον για τις "επενδύσεις" τους σε προϊόντα παρά το μακρινό, γιατί καλύτερα να φέρνουν με το σταγονόμετρο τις συσκευές και να έχουν πολύ μικρό απόθεμα, παρά να φέρουν +1000 συσκευές οι οποίες μπορεί να φύγουν σε βάθος χρόνου (πχ 6-12 μήνες).

 

Να ξέρετε ότι οι αλυσίδες μεταξύ τους, ανταλλάσουν πληροφορίες (όχι προσωπικά δεδομένα, αλλά αριθμούς) οπότε και με βάση προηγούμενες εμπειρίες και πωλήσεις, βγάζουν στατιστικά για το πόσες πραγματικά παραγγελίες θα δεχτούν.

 

Δεν πιστεύω ότι είναι χαζοί και βλάκες, αλλά κοιτάνε το δικό τους συμφέρον και ενεργούν βάση αυτού.

 

ΥΓ. Διάβασα ότι ετοιμάζεται η Amazon να πάρει έκταση εδώ στην Ελλάδα για να κάνει αποθήκες. Αν συμβεί αυτό που θα συμβεί, (μιας και η κυβέρνηση δίνει αρκετά ατού πλέον στις ξένες επενδύσεις) θα γίνει χαμός με τις μεγάλες αλυσίδες και την τιμολογιακή πολιτική τους.



#957   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2020 - 21:09

Φαντάζομαι ότι αυτό γίνεται από τα μεγάλα καταστήματα γιατί θέλουν να έχουν σίγουρα την πληρωμή καβατζωμένη και να μην τους μείνουν (αλλά πως γίνεται να τους μείνει κάτι που έχει ζήτηση;;; )

Ωστόσο μήπως αυτό έχει προκληθεί εμμέσως πλην σαφώς αρχικά από εμάς;;

 

Δηλαδή, αν βλέπουν ότι κάνουν συνέχεια εκδήλωση ενδιαφέροντος οι ίδιοι κάθε χρόνο ή σε νούμερα 500 άτομα και τελικά όταν ανοίγουν οι προπαραγγελίες κάνουν προπαραγγελία οι 50 μιλάμε για τρελή μείωση ενδιαφέροντος και ΟΚ, δε θα τους μείνουν τα κινητά σε βάθος χρόνου, αλλά καλώς ή κακώς τα apple προϊόντα είναι τέτοια που δεν πέφτουν οι τιμές τους εύκολα όπως τα android.

 

Και δεν έχουν και τρελό κέρδος από αυτό, οπότε φαντάζομαι ότι κοιτάνε το κοντινό μέλλον για τις "επενδύσεις" τους σε προϊόντα παρά το μακρινό, γιατί καλύτερα να φέρνουν με το σταγονόμετρο τις συσκευές και να έχουν πολύ μικρό απόθεμα, παρά να φέρουν +1000 συσκευές οι οποίες μπορεί να φύγουν σε βάθος χρόνου (πχ 6-12 μήνες).

 

Να ξέρετε ότι οι αλυσίδες μεταξύ τους, ανταλλάσουν πληροφορίες (όχι προσωπικά δεδομένα, αλλά αριθμούς) οπότε και με βάση προηγούμενες εμπειρίες και πωλήσεις, βγάζουν στατιστικά για το πόσες πραγματικά παραγγελίες θα δεχτούν.

 

Δεν πιστεύω ότι είναι χαζοί και βλάκες, αλλά κοιτάνε το δικό τους συμφέρον και ενεργούν βάση αυτού.

 

ΥΓ. Διάβασα ότι ετοιμάζεται η Amazon να πάρει έκταση εδώ στην Ελλάδα για να κάνει αποθήκες. Αν συμβεί αυτό που θα συμβεί, (μιας και η κυβέρνηση δίνει αρκετά ατού πλέον στις ξένες επενδύσεις) θα γίνει χαμός με τις μεγάλες αλυσίδες και την τιμολογιακή πολιτική τους.

Μακαρι να ερθει,μακαρι να εχουμε και εμεις τα πλεονεκτηματα στο εξωτερικο,για να πεσουν οι πωλησεις απο τους ελληνες,μπας και βαλουν μυαλο!



#958   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/11/2020 - 04:30

Μου στειλανε απο αυτο το email απο τη document για διαθεσιμοτητα αηφον οτι επειδη υπαρχει σιγουρα παραλαβη να κανω τη παραγγελια με ετοιμο κωδικο - λογω τιμολογιου- και να το εξοφλησω με καταθεση οπως ηθελα για να μου ερθει. Εχει λαβει καποιος αντιστοιχο μειλ
ECC2-FACB-1-E2-D-4452-A39-E-2-EBDDB4999-

Ναι σε μένα ήρθε
Είχα στείλει φόρμα ενδιαφέροντος Σάββατο μεσημέρι και μου έστειλε χτες πρωι


Sent from my iPad using Tapatalk

#959   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/11/2020 - 09:21

Ναι σε μένα ήρθε
Είχα στείλει φόρμα ενδιαφέροντος Σάββατο μεσημέρι και μου έστειλε χτες πρωι


Sent from my iPad using Tapatalk

Thanx!



#960   panos121270

panos121270

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/11/2020 - 13:26

Ο Κωτσόβολος έχει άμεσα διαθέσιμο εδώ και καμιά ώρα το ProMax 12 - 256GB PF για όποιον ενδιαφέρεται...

attachicon.gifimage_2020-11-28_144620.png

Σας δουλευουν.

Ο αδελφός μου για το συγκεκριμένο το έχει παραγγείλει και το εχει πληρώσει από 13/11 στον κοτσόβολο και ακόμη τίποτα, όλο στη τιμολόγηση ειναι.

Εγώ του πρότεινα να ακυρώσει τη παραγγελια και να  παρει τα λεφτά του πίσω



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)