Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#976   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/11/2020 - 23:08

Θα στο χαλάσω, το ξέρω, αλλά μη περιμένεις η 14.3 να το διορθώσει αυτό.

Δυστυχώς, το έχω φοβηθεί κι εγώ αυτό... [emoji3064]

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#977   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 30/11/2020 - 23:35

Τι πρόβλημα είναι αυτό ακριβώς που αναφέρετε;

Αν μου τύχει, πάει service; νομίζω ότι ο Κωτσόβολος έχει DOA 7 ημερών...



#978   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/11/2020 - 23:38

Λογικά είναι θέμα hardware Νίκο?

Δυστυχώς, το έχω φοβηθεί κι εγώ αυτό... [emoji3064]

Βλέπω κάποιες αντ/στασεις στο MacRumors που -απ' όσο λένε- δεν έχουν πλέον θέμα.

 

Βέβαια δε το λέω γι' αυτό, δε ξέρουμε ακόμα τι γίνεται.

 

Απλά αν ακόμα και τελικά μιλάμε για SW, δε πιστεύω πως θα το διορθώσει η 14.3.
 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#979   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/11/2020 - 23:53

Βλέπω κάποιες αντ/στασεις στο MacRumors που -απ' όσο λένε- δεν έχουν πλέον θέμα.

Βέβαια δε το λέω γι' αυτό, δε ξέρουμε ακόμα τι γίνεται.

Απλά αν ακόμα και τελικά μιλάμε για SW, δε πιστεύω πως θα το διορθώσει η 14.3.

Ακριβώς τα ίδια έχω δει κι εγώ...
Όπως έχω δει πολλούς που έχουν πάρει περισσότερες από μία συσκευές και τις ελέγχουν ταυτόχρονα και η μία δεν έχει το πρόβλημα, ενώ η άλλη το έχει.

Μακάρι να καταφέρουν να το λύσουν έστω και σε μεταγενέστερη αναβάθμιση, γιατί είναι ξενέρα να ανοιχτεί τόσο καινούρια και ακριβή συσκευή για αντικατάσταση οθόνης... Πιστεύετε ότι θα μπορούσε κανείς να απαιτήσει εξ´ολοκλήρου αντικατάσταση συσκευής, αν αποδειχθεί πρόβλημα hardware;

#980   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/12/2020 - 00:29

Προσωπικα δε με καιει καθολου το προβλημα. Το αχνο -φαινεται τελειως ελαχιστα και στο εντελως φουλ σκοταδι. 

 

Αλλα στη χειροτερη if worse gets to worst, ειναι απλο: chat με Amazon, ανοιγουν επιτοπου επιστροφη κινητου, πληρες refund μολις παραλαβουν, και ξαναγοραζεις το καινουργιο. Αλλαζεις και χρωμα στην τελικη.  

 

Νο harm done. Και ετσι επρεπε να κανουν ολα τα καταστηματα εδω, αν θες τη γνωμη μου. 

Ετσι και σκασει καμια στραβη και πρεπει να επιστραφουν τα προβληματικα κινητα, θα γινει party με τις αντικαταστασεις. 

 

Ακριβώς τα ίδια έχω δει κι εγώ...
Όπως έχω δει πολλούς που έχουν πάρει περισσότερες από μία συσκευές και τις ελέγχουν ταυτόχρονα και η μία δεν έχει το πρόβλημα, ενώ η άλλη το έχει.

Μακάρι να καταφέρουν να το λύσουν έστω και σε μεταγενέστερη αναβάθμιση, γιατί είναι ξενέρα να ανοιχτεί τόσο καινούρια και ακριβή συσκευή για αντικατάσταση οθόνης... Πιστεύετε ότι θα μπορούσε κανείς να απαιτήσει εξ´ολοκλήρου αντικατάσταση συσκευής, αν αποδειχθεί πρόβλημα hardware;



#981   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/12/2020 - 00:29

Ακριβώς τα ίδια έχω δει κι εγώ...
Όπως έχω δει πολλούς που έχουν πάρει περισσότερες από μία συσκευές και τις ελέγχουν ταυτόχρονα και η μία δεν έχει το πρόβλημα, ενώ η άλλη το έχει.

Μακάρι να καταφέρουν να το λύσουν έστω και σε μεταγενέστερη αναβάθμιση, γιατί είναι ξενέρα να ανοιχτεί τόσο καινούρια και ακριβή συσκευή για αντικατάσταση οθόνης... Πιστεύετε ότι θα μπορούσε κανείς να απαιτήσει εξ´ολοκλήρου αντικατάσταση συσκευής, αν αποδειχθεί πρόβλημα hardware;

Το θέμα είναι πως αν μιλάμε τελικώς για HW, το μόνο που θα κάνουν είναι αντ/σταση οθόνης.

 

Έχουμε περάσει το όποιο DOA πλέον.

 

Άντε μετά μόνο αν πας με τις 14 μέρες της υπαναχώρησης.

 

"Ευτυχώς" έχει έρθει στα εξουσιοδοτημένα εδώ και κάμποσο καιρό το συγκεκριμένο μηχάνημα, συνεπώς δε θα χρειάζεται να φύγει για Ολλανδία το τηλ.

 

Θα περιμένεις κανά μισάωρο και γειά σας.

 

Απο 'κει και πέρα, όταν σκας τόσα λεφτά δε προσπερνάς, ούτε πέφτεις στη λούπα του "φυσιολογικού". Είναι το λιγότερο αστείο..

 

Είμαι περίεργος να δώ τι θα γίνει με αυτή την ιστορία, γιατί με βεβαιότητα να πείς τι φταίει δε μπορείς.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 01/12/2020 - 00:30

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#982   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/12/2020 - 00:39

Αντε τωρα θα τα πω αν και ξερω οτι πολλοι μαλλον θα τα εχετε ακουσει η θα τα ξερετε ηδη..

Οι τυποι εχουν τα κινητα στα ντουλαπια και πανε τα πελατακια τους απο τα μαγαζια και τα παιρνουν επι τοπου με τα λεφτακια τα ωραια τα ζεστα (και ας εχει κανει ο αλλος την παραγγελια και περιμενει διακαως). 

 

Το πιο προσφατο περιστατικο που εχω δει εγινε τωρα, εν μεσω καραντινας, μπροστα μου, σε καταστημα Γερμανος που πηγα να αλλαξω τη sim, ειχανε τα κινητα με post it στα ντουλαπια ειτε για κρατηση ειτε για αποστολη και επειδη πηγαινε ο αλλος με τα ζεστα λεφτα βγαζανε το postit και το δινανε. Και μαλιστα στο ενα εγινε και κομπλα με μια υπαλληλο που της ειπε γιατι το εδωσες αυτο που ειχε κιτρινο ποστ επανω και ηταν για δικο μου πελατη και της λεει αλλη φορας θα ρωτας. Λεει δεν πειραζει θα του πουμε οτι δεν ηρθε ακομα. 

 

Επισης, αυτα που λεγανε μια μερα καποιοι οτι δεν εξυπηρετουν και οτι δεν πουλανε πραγματα λογω καραντινας, να τους ενημερωσω οτι δε συμβαινει. Mια χαρα τα δινουν και μια χαρα πουλανε. Και το κινητο πουλησε η πωλητρια που ειδα εγω στον τυπο που μπηκε με τα ζεστα του τα μετρητα και εγω αγορασα τζαμακι για το promax κανονικοτατα. 

 

Αυτα.  

 

 

Εγώ ακύρωσα την παραγγελία που είχα κάνει στον Κωτσόβολο και θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά να ξανά ψωνίσω από αυτούς. 

 

Έχω αγοράσει πολλά προϊόντα τα τελευταία χρόνια από Κωτσόβολο αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος σε πολλά πράγματα, με αποκορύφωμα αυτό που έγινε με την παραγγελία που είχα κάνει στις 13/11.  

 

Ο μόνος λόγος που ψώνιζα από εκεί είναι ότι στην Περιοχή που μένω, μόνο ο Κωτσόβολος έχει φυσικό κατάστημα.


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 01/12/2020 - 00:43


#983   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 01/12/2020 - 00:45

Μου στειλανε απο αυτο το email απο τη document για διαθεσιμοτητα αηφον οτι επειδη υπαρχει σιγουρα παραλαβη να κανω τη παραγγελια με ετοιμο κωδικο - λογω τιμολογιου- και να το εξοφλησω με καταθεση οπως ηθελα για να μου ερθει. Εχει λαβει καποιος αντιστοιχο μειλ
ECC2-FACB-1-E2-D-4452-A39-E-2-EBDDB4999-

από την προπαραγγελια με την ίδια διαδικασία έγινε η συναλλαγή . Βάζεις προκαταβολή για να δεσμευτεί και την εξόφληση για αποστολή .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#984   jeremypao

jeremypao

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jeremy mito

Δημοσίευση 01/12/2020 - 07:31

Email από document στις 7:06 για ικανοποιητική διαθεσιμότητα σήμερα ώστε να παραλάβω. P.B. Pro max.

#985   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/12/2020 - 09:54

Το θέμα είναι πως αν μιλάμε τελικώς για HW, το μόνο που θα κάνουν είναι αντ/σταση οθόνης.

Έχουμε περάσει το όποιο DOA πλέον.

Άντε μετά μόνο αν πας με τις 14 μέρες της υπαναχώρησης.

"Ευτυχώς" έχει έρθει στα εξουσιοδοτημένα εδώ και κάμποσο καιρό το συγκεκριμένο μηχάνημα, συνεπώς δε θα χρειάζεται να φύγει για Ολλανδία το τηλ.

Θα περιμένεις κανά μισάωρο και γειά σας.

Απο 'κει και πέρα, όταν σκας τόσα λεφτά δε προσπερνάς, ούτε πέφτεις στη λούπα του "φυσιολογικού". Είναι το λιγότερο αστείο..

Είμαι περίεργος να δώ τι θα γίνει με αυτή την ιστορία, γιατί με βεβαιότητα να πείς τι φταίει δε μπορείς.

Να σε ρωτήσω, αυτό το μηχάνημα που λες, εξασφαλίζει φαντάζομαι άψογο sealing μετά τη διαδικασία, χωρίς να διακινδυνεύεις να χάσεις το water resistance, ελπίζω... Γιατί έχω ακούσει διάφορα...

Είναι όντως αστείο να μιλάμε για άνοιγμα και αντικατάσταση οθόνης σε τόσο ακριβή συσκευή.
Το πιθανότερο είναι ότι θα ξενέρωνα και θα την πουλούσα μετά την αντικατάσταση, καθώς έχω κι εγώ τέρμα OCD.

#986   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/12/2020 - 10:29

Είναι το ίδιο που υπάρχει και στα Apple Stores.

 

Δεν υπάρχει θέμα με αυτό, μη σε αγχώνει.

 

Και στο εξωτερικό που υπάρχει Apple Store το ίδιο θα κάνουν.

 

Δε νομίζω πως θα πάνε σε αντ/ση συσκευής γενικότερα.

 

Ακόμα και πρόγραμμα να βγεί θα επικεντρωθούν -αναμενόμενα- στις οθόνες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#987   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 01/12/2020 - 11:10

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά...

 

Αφού πήρα Κωτσόβολο και μου είπαν ότι έχουν στείλει τη συσκευή από τις 28/11 σε μένα και βλέπω το παρακάτω μήνυμα από την σελίδα τους (ACS).

Με τόσα που ακούγονται, να πεταχτώ στο κατάστημα μπας και είναι εκεί να το παραλάβω ή τζάμπα θα πάω;

 

Συνημμένο αρχείο  iPhone 007.PNG   30.19KB   62 λήψεις



#988   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/12/2020 - 11:24

Αν δεν έχει σκαναριστεί στο κατάστημα, δε θα ξέρουν ούτε αυτοί να σου πουν.

 

Η λογική λέει πάντως πως είναι εκεί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#989   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 01/12/2020 - 11:38

Βλέπω συνέχεια αγγελίες με 12Pro/Max στο facebook από γνωστά μαγαζάκια, και αναρωτιέμαι...αφού δεν υπάρχει διαθεσιμότητα οι συγκεκριμένοι που τα βρίσκουν?



#990   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/12/2020 - 12:02

Παραεισαγωγή :)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες