Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 12 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2521 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1501   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 24/12/2020 - 13:41

Κάλησπερα φέτος θέλω να κάνω αναβάθμιση αλλά μέχρι να ανοίξουν τα μαγαζιά και να λυθούν τα προβληματα το βλέπω αρκετά δύσκολο Έλεγα να πάρω το 12 mini, τυχαία είδα σε ένα μαγαζί θήκες για 12 mini για Pro και Pro max .Το mini είναι αρκετά μικρό ,παιδικό θα έλεγα μικρότερο από το 6 που έχω ,τσάμπα λεφτά θα έλεγα για αυτά που προσφέρει ,εδώ στα χέρια του γιου μου 7 ετών η θηκη ήταν αρκετά μικρή Τo Max η μεγαλύτερη παντόφλα που έχω δει (άποψη μου)το ιδανικό μέγεθος είναι το 12 και το 12 pro .Tο θέμα ειναι ότι αν δεν τα δω από κοντά και να τα πιάσω δεν μπορώ να βγάλω σίγουρα συμπεράσματα και μετά να τη πατήσω ,δεν είναι κάτι που αλλάζεται εύκολα, αν το ανοίξεις το κουτί, τη πάτησες .Επισης με προβληματίζουν τα προβληματα που διαβάζω εδώ μέσα αλλά και σε ξένα forum .Nορίζω ότι το πρόβλημα οθονης δεν είναι software γιατί αν ήταν έτσι θα το είχαν διορθώσει αμεσα για να μην πέσουν οι πωλησεις .Συμπερασμα ;θα περιμενω να ανοίξουν τα μαγαζιά να δω πως κάθονται στο χέρι μου και να δω την εξέλιξη με το θέμα της οθονης και όχι μόνο διαβάζω και θέματα μπαταρίας .Τα ποσά αυτά για τα σημερινά ελληνικα δεδομένα είναι εξωπραγματικά και θέλει αρκετό ψάξιμο .Εντυπωση μου κανει στο άλλο νήμα πως κανει ο κόσμος έτσι για τη διαθεσηνοτητα για κάτι που οχι απλά δεν το έχει δει αλλά δεν το έχει πάρει στα χέρια του και με τα προβληματα που υπάρχουν λες και τα δίνουν προσφορά και οποίος προλάβει .1300e και μπλε κίτρινες και κόκκινες οθόνες όχι βρε παιδια κάτι παίζεται εδώ .Το θέμα με το Κλείδωμα του mini βγήκε update και λύθηκε Αρα κάπου βρωμάει εδώ η δουλειά .
Η Apple περιμένει να δει πως θα εξελιχθεί το θέμα είναι και ο ιός τώρα που υπολειτουργούν πολλά θέματα και μετά βλέπω ανάκληση με ανακατασκευασμένα η αντικατάσταση οθονης .Η διαίσθηση μου είναι ότι η Apple φέτος την πάτησε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: ilzals, 24/12/2020 - 13:47


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1502   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 24/12/2020 - 13:55

Οι πιο πολλοί πάντως εδώ μέσα θα πάνε καρφί για το iPhone 13 όταν βγει επομένως κάντε υπομονή (ούτε) ένα χρόνο και τα προβλήματα θα λυθούν!



#1503   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 24/12/2020 - 14:02

Οι πιο πολλοί πάντως εδώ μέσα θα πάνε καρφί για το iPhone 13 όταν βγει επομένως κάντε υπομονή (ούτε) ένα χρόνο και τα προβλήματα θα λυθούν!

Eχω μπει και εγώ σε αυτή τη σκέψη φαντάσου ότι έχω 6αρι εδώ και 6 χρονια αλλά κάνω υπομονή .Τα θέματα είναι παρα πολλά με το 12 ,αλλά θέλω να δω και αλλά πράγματα ,οπως την επέκταση δικτύου 5g μέχρι τη καλοκαίρι και πως συμπεριφέρονται τα 12 άρια στη διαχείρηση μπαταρίας με 5g .Επισης στο επόμενο νομίζω ότι η οθονης θα παεο στα 120hz και θα φύγει η κουμουτσα πάνω την οθονη και θα βάλουν μπαταρία καλύτερη και όχι χειρότερη απο τα 11 αρις Το μεγαλύτερο θέμα όμως για μένα είναι τα προβληματα αντε τώρα να έχεις θέμα και να πας για αλλαγή με το lock down που υπάρχει σε όλο το κόσμο και να έχεις δωσει αυτά τα λεφτά .Εδω μιλάμε για χιλιάρικα ευρώ οχι για 100 και 200 xiaomi redmi κτλ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: ilzals, 24/12/2020 - 14:04


#1504   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1581 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/12/2020 - 15:15

Κάθε χρονιά κάτι θα λείπει και θα λέμε το επόμενο πως θα είναι καλύτερο. πχ για το θέμα των 120hz οθόνη αναρωτιέμαι τι θα την κανετε οι περισσότεροι.
Να έλεγα πως είναι τηλεόραση να πω φυσικά θα αξίζει, γιατί θελουμε smooth εικόνα. Να έλεγα πως θα είναι υπολογιστής να πω οκ, υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν video editing ή παίζουν παιχνίδια κτλ.
Στο κινητό καλώς να ορίσει αλλά δε νομίζω να είναι κάτι βασικό.
Οσον αφορά το 5G, στο 99% του πληθυσμού δε θα δει κάποιος τεράστιες διάφορες. Ας εξελίξουν οι κόκκινη και η μπλε το 4G που οι ταχύτητες τους είναι χειρότερες και από VDSL πρώτα, και μετά ας δούνε και το 5G.

#1505   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 24/12/2020 - 17:02

Οποίος πάει με το σκεπτικό θα περιμένω να δω του χρόνου τι θα βγάλουν δεν θα πάρει ποτέ κινητό!Σιγουρα τα νέα θα έχουν ένα παραπάνω στοιχείο για να μας κάνει να το αγοράσουμε.Αν είναι έτσι και με το αυτοκίνητο ας μη παίρνουμε καινούργια γιατί σε 2 χρόνια θα βγει facelift και σε 4 ριζική αλλαγή μοντέλου κι εκεί μιλάμε για πολλά χιλιάρικα.Τα iPhone λίγο πολύ ξέρουμε τι είναι.Δεν είναι ρούχο να πρέπει να το δω από κοντά για να το δοκιμάσω και γι αυτό και υπάρχει και θέμα με την διαθεσιμότητα!

#1506   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 24/12/2020 - 18:07

Φέτος για πολλούς (συμπεριλαμβανομένου και εμου) ήταν μεγάλο fail που δεν έδωσε τα 120hz. Ξέρω ότι για κάποιους φαίνεται μηδαμινό σαν feature σε σχέση πχ με αυτά των καμερών ή του design, αλλά όταν έχεις iPad Pro με pro motion display, ναι κάνουν διαφορά τα 120hz σε σχέση με τα 60hz του Xs που έχω στην κατοχή μου.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1507   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 24/12/2020 - 18:53

Κάθε χρονιά κάτι θα λείπει και θα λέμε το επόμενο πως θα είναι καλύτερο. πχ για το θέμα των 120hz οθόνη αναρωτιέμαι τι θα την κανετε οι περισσότεροι.
Να έλεγα πως είναι τηλεόραση να πω φυσικά θα αξίζει, γιατί θελουμε smooth εικόνα. Να έλεγα πως θα είναι υπολογιστής να πω οκ, υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν video editing ή παίζουν παιχνίδια κτλ.
Στο κινητό καλώς να ορίσει αλλά δε νομίζω να είναι κάτι βασικό.
Οσον αφορά το 5G, στο 99% του πληθυσμού δε θα δει κάποιος τεράστιες διάφορες. Ας εξελίξουν οι κόκκινη και η μπλε το 4G που οι ταχύτητες τους είναι χειρότερες και από VDSL πρώτα, και μετά ας δούνε και το 5G.

sorry 1200plus κινητό χώρις 120hz και αναρωτιέσαι ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1508   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 24/12/2020 - 19:03

Οποίος πάει με το σκεπτικό θα περιμένω να δω του χρόνου τι θα βγάλουν δεν θα πάρει ποτέ κινητό!Σιγουρα τα νέα θα έχουν ένα παραπάνω στοιχείο για να μας κάνει να το αγοράσουμε.Αν είναι έτσι και με το αυτοκίνητο ας μη παίρνουμε καινούργια γιατί σε 2 χρόνια θα βγει facelift και σε 4 ριζική αλλαγή μοντέλου κι εκεί μιλάμε για πολλά χιλιάρικα.Τα iPhone λίγο πολύ ξέρουμε τι είναι.Δεν είναι ρούχο να πρέπει να το δω από κοντά για να το δοκιμάσω και γι αυτό και υπάρχει και θέμα με την διαθεσιμότητα!

φιλε μου εδώ μιλάμε για lock down ψωνίζεις κάτι 1200plus και δεν το έχεις δει παρα σε video ,δεν μιλάμε για παντόφλες των 10e.Η σχεδίαση είναι διαφορετική το 12 το απλό λένε ότι είναι φτηνιάρικο ,το Pro αφήνει δακτύλιες στο ατσάλι ,το Max είναι τεράστιο ,αυτά για σένα δεν είναι μερικά θέματα για να αναβάλει καποιος την αγορά για λίγο μέχρι να το δει από κοντά και να λυθούν κάποια προβληματα ;Επισης ο σάλος που έχεις γίνει και το έχει παραδεχτεί επίσημα η Apple ότι υπάρχει πρόβλημα στις οθόνες ,αυτό το προσπερνάμε έτσι ;Εγώ δεν λέω να περιμένουμε του χρόνου αλλά εδώ έχουν βγάλει μια συσκευη που την βλέπουμε στο YouTube με χιλιάδες video με πράσινες κίτρινες πορτοκαλί οθόνες και με προβληματα σε μπαταρία .Επισης αυτό που λες για νέα τηλεφωνα με κόστος χιλιάρικου ακριβότερα από τα προηγούμενα ,εγώ βλέπω τα τελευταία χρονια ρίχνουν τη τιμή του προηγούμενου μοντέλου 100-150e και πουλάνε το νέο στη τιμή του προηγούμενου .Σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να φτάσει ένα τηλ στα 2-3000e .Αυτο το έκανε η Samsung γιατί πλάσαρε μια νέα τεχνολογια με αναδιπλούμενη οθονη .Oι τιμές εκεί θα μείνουν στα 1200 το ξεκίνημα με έκπτωση 150-200e του προηγούμενου μοντέλου .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: ilzals, 24/12/2020 - 19:04


#1509   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9698 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/12/2020 - 19:05

Οντως υπαρχει διαφορα που την αντιλαμβανεται το ματι  σε οθονες 6,5 ιντσων η μικροτερων ?Ας μας διαφωτισει καποιος που εχει συγκρινει σε συσκευες με 120Hz. Oχι 11 ιντσες με 6 ιντσες αλλα ιδιες σχετικα οθονες σε μεγεθος.



#1510   sofnik69

sofnik69

    iPH Enthousiast

  • 584 μηνύματα
  • Twitter:@sofnik1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/12/2020 - 19:08

Έχω το 12 pro και το 12 pro max χωρίς κανένα πρόβλημα ! Τώρα για μερικούς που κουράζουν εδώ μέσα ας περιμένουν το iPhone 17 turbo pro xl super max Οσι έχουν iPhone ξέρουν πολύ καλά πως θα είναι το κινητό και ας μην το έχουν δει!! Καλές γιορτές με υγεία !!!!

#1511   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1581 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/12/2020 - 19:10

sorry 1200plus κινητό χώρις 120hz και αναρωτιέσαι ;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ναι, και;

#1512   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 24/12/2020 - 19:39

Έχω το 12 pro και το 12 pro max χωρίς κανένα πρόβλημα ! Τώρα για μερικούς που κουράζουν εδώ μέσα ας περιμένουν το iPhone 17 turbo pro xl super max Οσι έχουν iPhone ξέρουν πολύ καλά πως θα είναι το κινητό και ας μην το έχουν δει!! Καλές γιορτές με υγεία !!!!

είσαι από τους τυχερούς αλλά Δυστυχως υπάρχουν χιλιάδες άτομα που έχουν προβληματικές οθόνες που λογικά είναι θέμα προμηθευτή .Όταν πας να αγοράσεις παίζεις τζόκερ εγώ δεν μπορώ να μπω στη διαδικασία να σκάσω 1229 και να κλειστώ στο δωμάτιο να δω το οθονη μου έτυχε .Το 6 αρι στο 2 χρόνο εγγυησης έβγαλε σοβαρό θέμα ήταν αγορασμένο από γνωστή αλυσίδα έμεινα χωρίς τηλ 3 μήνες μέχρι να μου το αντικαταστήσουν με ανακατεσκευασμενο Φυσικα και τράβηξα παρα πολλά για να δεχτούν το 2 χρόνο εγγυησης

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: ilzals, 24/12/2020 - 19:41


#1513   ilzals

ilzals

    iPH Member

  • 202 μηνύματα

Δημοσίευση 24/12/2020 - 19:43

Ναι, και;

οταν ζητάς αυτά τα λεφτά πρέπει να έχεις και ουσιαστική αναβάθμιση και όχι υποβάθμιση δίνω λίγο καλη κάμερα βάζω χειρότερη μπαταρία κτλ κτλ


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1514   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1581 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/12/2020 - 19:53

Μην το αγοράζεις. Δεν καταλαβαίνω τι γίνεται τώρα από κάποιους. Αν δεν σας αρέσει κάτι, ΜΗΝ το αγοράζεται. Δεν υπογράψατε καμία σύμβαση που να λέει πως σας υποχρεώνει η Apple ή η κάθε Apple πως θα πρέπει να αγοράζετε κάθε χρόνο τα προϊόντα της.

Δεν σας άρεσε αυτό που έβγαλε; Αγοράστε Samsung ή Huawei ή οποία έχει βγάλει 120hz, 100 megapixel κάμερες, 3λιτρο κινητήρα και 600 άλογα.

Η εταιρία κοστολογεί τα προϊόντα της τόσο. Οποίος θέλει τα ζυγίζει και αν θεωρεί ότι αξίζει το αγοράζει. Αν εσυ τώρα πιστεύεις πως δεν αξίζει να δωσεις 1200€, τότε μην το πάρεις.
Η εταιρία δεν ήταν εντάξει με τους πελάτες της και τους πούλησε προβληματικά τηλέφωνα; Άλλαξε εταιρία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1515   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/12/2020 - 20:20

Μην το αγοράζεις. Δεν καταλαβαίνω τι γίνεται τώρα από κάποιους. Αν δεν σας αρέσει κάτι, ΜΗΝ το αγοράζεται. Δεν υπογράψατε καμία σύμβαση που να λέει πως σας υποχρεώνει η Apple ή η κάθε Apple πως θα πρέπει να αγοράζετε κάθε χρόνο τα προϊόντα της.

Δεν σας άρεσε αυτό που έβγαλε; Αγοράστε Samsung ή Huawei ή οποία έχει βγάλει 120hz, 100 megapixel κάμερες, 3λιτρο κινητήρα και 600 άλογα.

Η εταιρία κοστολογεί τα προϊόντα της τόσο. Οποίος θέλει τα ζυγίζει και αν θεωρεί ότι αξίζει το αγοράζει. Αν εσυ τώρα πιστεύεις πως δεν αξίζει να δωσεις 1200€, τότε μην το πάρεις.
Η εταιρία δεν ήταν εντάξει με τους πελάτες της και τους πούλησε προβληματικά τηλέφωνα; Άλλαξε εταιρία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ρε εσείς οι 2-3 που δεν καταλαβαίνετε τα προβλήματα που έχουν τα iPhones σας και οι άλλες συσκευές σας, γιατί αποκλείεται να μην έχουν προβλήματα, όλες έχουν, εσείς δεν τα καταλαβαίνετε, σταματήσετε να γράφετε, μας χαλάτε το αφήγημα.

Πληρώσαμε με τα λεφτά μας την Apple γιατί έπρεπε να έχουμε Apple και κλαίμε τα λεφτά μας ήδη και θα κράξουμε για να αποκτήσει νόημα η ζωή μας άμα γουστάρουμε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες