Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 13 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
808 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#466   sofnik69

sofnik69

    iPH Enthousiast

  • 584 μηνύματα
  • Twitter:@sofnik1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 20/11/2021 - 15:47

Belkin 3-in-1 Wireless Charger with MagSafe 15W
https://egalaxy.gr/a...InRhZ3MiOiIifV0

Και εδώ με καλύτερη τιμή!! https://www.istorm.g...th-magsafe.html



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#467   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 21/11/2021 - 00:27

Δυστυχώς από το 2008 που είμαι κάτοχος προϊόντων της μηλιάς και θα συνεχίσω, από πέρσι δεν με έχει εντυπωσιάσει σχεδιαστικά για να πάρω το 12 ή το 13. Οι κάμερες είναι εξαιρετικά αντιαισθητικές, το σχέδιο το έχω ξαναζήσει και το βάρος στις pro συσκευές απλά είναι απαράδεκτο για apple συσκευή. Για να μην παρεξηγηθώ, όσα παιδιά το έχουν το χαίρονται και καλά κάνουν, μιλάω πάντα για την προσωπική μου άποψη και αισθητική. Ελπίζω στο 14 να έχουν μια σχεδιαστική ανανέωση όπως στο Χ και να διορθώσουν το βάρος, ειδάλλως θα ζοριστώ πολύ για κάποια αλλαγή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#468   NASA

NASA

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2021 - 11:46

Δυστυχώς από το 2008 που είμαι κάτοχος προϊόντων της μηλιάς και θα συνεχίσω, από πέρσι δεν με έχει εντυπωσιάσει σχεδιαστικά για να πάρω το 12 ή το 13. Οι κάμερες είναι εξαιρετικά αντιαισθητικές, το σχέδιο το έχω ξαναζήσει και το βάρος στις pro συσκευές απλά είναι απαράδεκτο για apple συσκευή. Για να μην παρεξηγηθώ, όσα παιδιά το έχουν το χαίρονται και καλά κάνουν, μιλάω πάντα για την προσωπική μου άποψη και αισθητική. Ελπίζω στο 14 να έχουν μια σχεδιαστική ανανέωση όπως στο Χ και να διορθώσουν το βάρος, ειδάλλως θα ζοριστώ πολύ για κάποια αλλαγή.
Sent from my iPhone using Tapatalk


Το σχέδιο πάντα είναι προσωπική άποψη του καθένα. Αυτό που δεν παλεύεται είναι το βάρος.
Σαν μπριζόλα στο Τέξας με το κόκκαλο ζυγίζει δυστυχώς.
Προτίμησα το μίνι μετά από 6Plus οπα αυτά τα χρόνια ότι έβγαινε σε πλας μαξ και απλά ηρέμησα.
Το έβαζες σε σορτς και στο κατέβαζε. Η καθημερινότητα πλέον με το μίνι είναι μονόδρομος. Καλή η οθόνη και η μπαταρία στα μαξ αλλά η ευκολία της τσέπης δεν παίζεται. Και να πεις ήταν και φτιαγμένο το software για τα μαξ ειδικά άντε. Το ίδιο χωρίς να προσφέρει κάτι.
Έσω επιδότηση κοντά στο 1000 και δεν το σκέφτομαι καν. Ή θα μείνω με το 12 μίνι ή στο 13 θα παω λόγω χωρητικότητες για 512.
Όσοι τα πήραν ή πάρουν φυσικά να τα χαρούνε. Και ιδιαίτερα θα το χαρεί ένας εδώ που το πήρε σε ένα τερρα. Θα ξεχάσει τι είναι η διαγραφή λόγω χώρου.

#469   grigorisP

grigorisP

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/11/2021 - 12:18

Δεν παλευεται το βάρος πράγματι άσε που το σκέφτομαι σοβαρά να γυρίσω στο 12αρι που μετο 15.1 πετάει η μπαταρια….τι να πω κ έχω το pro, αλήθεια εσείς με το μαξ το δουλεύει κανεις σας με ένα χέρι η πάντα με τα δυο η ακουμπισμένο


Sent from my iPhone using Tapatalk

#470   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 21/11/2021 - 12:54

Και εδώ με καλύτερη τιμή!! https://www.istorm.g...th-magsafe.html

Αν βάλω ένα πιο μεγάλο τροφοδοτικό όπως το 65w θα φορτίσω πιο γρήγορα παιδιά τις συσκευές ταυτόχρονα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#471   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/11/2021 - 14:29

Εχω ξαναγράψει την άποψη μου, εδώ πριν λιγο καιρό.

Οι προτεραιότητες στο κινητο, του καθενός ειναι προφανως διαφορετικές, οι οποίες και αυτές όμως μπορούν να αλλάξουν.

Εχω παει απο μικρό σε μεγάλο και τούμπαλιν αρκετές φορες , καθε φορά με τα πλεονεκτήματα αλλα και τα μειονεκτήματα της απόφασης.

Τωρα ειμαι με max, γιατι με ειχε κούρασε το συνεχές φορτισμα, το άγχος με το φορτιστή και η μικρή οθόνη . Βεβαια το μέγεθος βόλευε παντού.

Θα συμφωνήσω ομως οτι το τετραγώνιζε σχήμα , δεν το θεωρώ τοσο εκλεπτυσμένο….
Οπως και το βάρος, για σύγχρονο κινητο του 2022 ειναι too much…..



.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: COSTASK, 21/11/2021 - 14:30


#472   gymsouda

gymsouda

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2021 - 18:40

Ήρθε ο ξάδελφος από Αμερική, μαζί με το πακέτο!! Για αρχή, μεγάλο το τηλέφωνο προερχόμενος από το Χ, αλλά πολύ ωραία οθόνη! Τα υπόλοιπα, σε λίγες μέρες! 😁

Συνημμένα αρχεία



#473   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 23/11/2021 - 11:16

Να το χαρεις ) 



#474   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/11/2021 - 17:08

Ήρθε ο ξάδελφος από Αμερική, μαζί με το πακέτο!! Για αρχή, μεγάλο το τηλέφωνο προερχόμενος από το Χ, αλλά πολύ ωραία οθόνη! Τα υπόλοιπα, σε λίγες μέρες! 😁


Ήρθαν τα Χριστούγεννα πιο νωρίς για σένα μου φαίνεται …

#475   gymsouda

gymsouda

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2021 - 20:26

Να το χαρεις ) 

 

 

Ήρθαν τα Χριστούγεννα πιο νωρίς για σένα μου φαίνεται …

Ευχαριστώ πολύ, παιδιά! Να είστε καλά!! 



#476   stelios256

stelios256

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/11/2021 - 02:03

Η μπαταρία στο 13 pro max είναι από άλλο πλανήτη.
Τέτοιο πράγμα είχα να ζήσω από το 6 plus
Προσωπικά χαλάλι και το βάρος και το μέγεθος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: stelios256, 24/11/2021 - 02:09


#477   zpaf

zpaf

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2021 - 07:38

Ενώ με τον 5w φορτιστή θέλω περίπου 2 ώρες για 40% με 80% δοκίμασα μόλις με τον φορτιστή του MacBook M1 που πήρα φέτος και θέλει μισή ώρα ακριβώς.
Στο πρώτο τέταρτο η συσκευή ζεστάθηκε αρκετά ενώ στο 2ο τέταρτο ήταν νορμαλ.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#478   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/11/2021 - 09:53

https://www.amazon.d...0NsaWNrPXRydWU=

https://www.amazon.d...2xpY2s9dHJ1ZQ==

 

Παιδια πιο απο τα δυο να προτιμησω???Και τα δυο στα 100w αλλα το ενα αν και εχει 4 θυρες ειναι πιο φθηνο απο αλλο με τις 2 θυρες.

Ποια η διαφορα τους και εχουν αυτη την διαφορα στην τιμη???



#479   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2021 - 14:51

Κάτοχος (ακόμα…) ενός 12pro max και πολύ ευχαριστημένος με την μπαταρία του…φυσικά με όλα ανοιχτά και αρκετή χρήση έως πολύ φτάνω το βράδυ με σχεδόν 40% με 50% κάποιες φορές…με την τελευταία αναβάθμιση αλλά και πριν τέτοιους χρόνους είχα. 

Είναι η πρώτη φορά που σκέφτομαι το pro για αγορά και όχι το max. Από το φόρουμ διαβάζω για την εξαιρετική μπαταρία του pro max και ήθελα να ρωτήσω κάποιον κάτοχο του «μικρού» pro πως βλέπει την μπαταρία; Σε σχέση με το 12pro ή ακόμα και το 11pro. 
Υπάρχει καλυτέρευση εκεί; Ευχαριστώ! 



#480   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2021 - 14:53

Κάτοχος (ακόμα…) ενός 12pro max και πολύ ευχαριστημένος με την μπαταρία του…φυσικά με όλα ανοιχτά και αρκετή χρήση έως πολύ φτάνω το βράδυ με σχεδόν 40% με 50% κάποιες φορές…με την τελευταία αναβάθμιση αλλά και πριν τέτοιους χρόνους είχα. 

Είναι η πρώτη φορά που σκέφτομαι το pro για αγορά και όχι το max. Από το φόρουμ διαβάζω για την εξαιρετική μπαταρία του pro max και ήθελα να ρωτήσω κάποιον κάτοχο του «μικρού» pro πως βλέπει την μπαταρία; Σε σχέση με το 12pro ή ακόμα και το 11pro. 
Υπάρχει καλυτέρευση εκεί; Ευχαριστώ! 

Ερχομενος απο 12pro max, μου εκανε εντυπωση πως η μπαταρια του 13pro του μικρου ειναι πανω-κατω στα ιδια επιπεδα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)