Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 13 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
808 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#646   vaggelis83

vaggelis83

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 16/02/2022 - 08:01

Έρχομαι στην παρέα των 13PM. Χρυσό φέτος γιατί το είδα και εντυπωσιάστηκα.

Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να περάσω όσα έχω στο 12PM στο νέο;

Με ενδιαφέρει κυρίως ο όγκος φώτο/βίντεο. 30-40GB περίπου.

Παίρνω backup στο λάπτοπ με iTunes; κάνω συνδρομή στο iCloud για 1 μήνα; μεταφορά δεδομένων από παλιά συσκευή;


Εγώ τα έβαλα δίπλα δίπλα και έκανε αντιγραφή το ένα στο άλλο. Σε 15 λεπτά , ανάλογα και με την ταχύτητα του Ίντερνετ, έχεις τελειώσει. Και θα είναι ακριβώς όπως και το παλιό σου τηλέφωνο. Δεν άνοιξα το λαπτοπ καθόλου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#647   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/02/2022 - 11:15

Εγώ τα έβαλα δίπλα δίπλα και έκανε αντιγραφή το ένα στο άλλο. Σε 15 λεπτά , ανάλογα και με την ταχύτητα του Ίντερνετ, έχεις τελειώσει. Και θα είναι ακριβώς όπως και το παλιό σου τηλέφωνο. Δεν άνοιξα το λαπτοπ καθόλου.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Αν δεν κάνω λάθος το ένα δίπλα στο άλλο είναι επικοινωνία μεταξύ τους δεν βγαίνει στον Ιστό, επικοινωνία σε τοπικό επιπεδο χρειάζεσαι.

#648   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 16/02/2022 - 12:49

Έκανα μεταφορά από xs max σε 13pro max δίπλα δίπλα κάπου 62gb ένα τέταρτο και μια χαρά..
Τώρα.. έχοντας κάποιες μέρες με το 13pro max και χωρίς να είμαι ο πιο απαιτητικός χρήστης σε σχέση με το xs max δεν μπορώ να πω ότι μου έπεσε και το σαγόνι. Ναι καλύτερη οθόνη ναι καλύτερη μπαταρία και κάμερα( για βραδινές κυρίως).. αλλά μέχρι εκεί.
Δεν παρατήρησα καμία εμφανή σβελτάδα έχοντας τα δίπλα δίπλα.. ένα κλικ πιο γρήγορο αν κάτσεις και το παρατηρείς.
Σαν σχεδιασμός παρόλο που στα μάτια μου είναι πιο όμορφο, στο χέρι είναι κάπως άβολο και χοντροκομμένο.. προσπαθώ να το συνηθίσω..
Γενικά ισχύει για τους απλούς χρήστες ότι αλλαγές από χρόνο σε χρόνο δεν αξίζει με την καμία μη σας πω και άλλη μια σειρά πιο πίσω


Sent from my iPhone using Tapatalk

#649   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 16/02/2022 - 13:47

Εγώ πάντως έρχομαι από 12PM 256GB σε 13PM 128GB. 



#650   NASA

NASA

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2022 - 14:25

Έκανα μεταφορά από xs max σε 13pro max δίπλα δίπλα κάπου 62gb ένα τέταρτο και μια χαρά..
Τώρα.. έχοντας κάποιες μέρες με το 13pro max και χωρίς να είμαι ο πιο απαιτητικός χρήστης σε σχέση με το xs max δεν μπορώ να πω ότι μου έπεσε και το σαγόνι. Ναι καλύτερη οθόνη ναι καλύτερη μπαταρία και κάμερα( για βραδινές κυρίως).. αλλά μέχρι εκεί.
Δεν παρατήρησα καμία εμφανή σβελτάδα έχοντας τα δίπλα δίπλα.. ένα κλικ πιο γρήγορο αν κάτσεις και το παρατηρείς.
Σαν σχεδιασμός παρόλο που στα μάτια μου είναι πιο όμορφο, στο χέρι είναι κάπως άβολο και χοντροκομμένο.. προσπαθώ να το συνηθίσω..
Γενικά ισχύει για τους απλούς χρήστες ότι αλλαγές από χρόνο σε χρόνο δεν αξίζει με την καμία μη σας πω και άλλη μια σειρά πιο πίσω
Sent from my iPhone using Tapatalk


Το περιέγραψες όπως είναι πραγματικά.

#651   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/02/2022 - 18:00

Όσοι αλλάξατε μαγκιά σας , όσοι μείνατε με τα ήδη υπάρχον μαγκιά σας πάλι . Είναι υποκειμενικό για τον καθένα αν αξίζει η αλλαγή ή όχι . Και εγώ που άλλαξα , έρχομαι από πιο πίσω βέβαια , αλλά γενικά εγώ έχω φιλοσοφία για να αλλάξω θέλω να του πιω το αίμα και μετά και ισχύει σε όλα τα πράγματα … δεν σημάνει ούτε ότι είμαι εγώ πιο σωστός από τον άλλο που αλλάζει κάθε χρόνο , ούτε ότι είμαι πιο λάθος . Όπως το αισθάνεται ο καθένας

#652   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 17/02/2022 - 15:32

20220217-143935.jpg

Άντε και στα δικά σας. Στήνω

#653   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 17/02/2022 - 17:59

Παίδες πόση ώρα θα κάνει για να ανακτήσει 27,7GB από iCloud; 

Έχει μείνει έτσι και οι εφαρμογές είναι σε αναμονή εγκατάστασης.



#654   jimdem

jimdem

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/02/2022 - 22:02

Παίδες πόση ώρα θα κάνει για να ανακτήσει 27,7GB από iCloud; 

Έχει μείνει έτσι και οι εφαρμογές είναι σε αναμονή εγκατάστασης.

Είναι bug αυτό με τις εφαρμογές. Δοκίμασε να σβήσεις μια απο αυτές που είναι σε αναμονή και θα ξεκολλήσει



#655   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 17/02/2022 - 22:24

Έκανα μια επανεκκίνηση και ξεκόλλησε. Στήθηκε. Όλα καλά.

#656   ktsak

ktsak

    iPH Enthousiast

  • 545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/02/2022 - 22:31

Σε κατάσταση stby όλο το βράδυ κατανάλωση 0. Σήμερα, μετά από πολύ χρήση (έπαιζα συνέχεια με widgets & οθονες Lockscreen - Homescreen) μου εβγαλε δυο 24ωρα (συνδεδεμενο πανω AW7, data συνεχεια ανοικτα. Νομιζω πολυ καλα 



#657   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/02/2022 - 08:14

Βγάζουν αρκετά αν και το βάζω λειτουργία πτήσης εγώ τα βραδιά για να σταματήσουν να σκάνε mail /μνμ άσε μην πάρει και κανένας βραδιάτικα που απλά κάτι θυμήθηκε , αλλά με πολλές κλήσεις μέρα στην ημέρα και συνέχεια εναλλαγή Wi-Fi / data

#658   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/02/2022 - 08:15

Βγάζουν αρκετά αν και το βάζω λειτουργία πτήσης εγώ τα βραδιά για να σταματήσουν να σκάνε mail /μνμ άσε μην πάρει και κανένας βραδιάτικα που απλά κάτι θυμήθηκε , αλλά με πολλές κλήσεις μέρα στην ημέρα και συνέχεια εναλλαγή Wi-Fi / data

#659   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 18/02/2022 - 08:56

Φωρτοση 100% από τις 6 το πρωί πριν κοιμηθώ κατά τις 12 έχω περίπου 40% το λιγότερο παίζοντας ένα παιχνίδι αρκετές ώρες και γενικά σκαλίζοντας κάθε 3 και λίγο.. Αρκετά καλά θα έλεγα PM


Sent from my iPhone using Tapatalk

#660   ktsak

ktsak

    iPH Enthousiast

  • 545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/02/2022 - 10:49

Βγάζουν αρκετά αν και το βάζω λειτουργία πτήσης εγώ τα βραδιά για να σταματήσουν να σκάνε mail /μνμ άσε μην πάρει και κανένας βραδιάτικα που απλά κάτι θυμήθηκε , αλλά με πολλές κλήσεις μέρα στην ημέρα και συνέχεια εναλλαγή Wi-Fi / data

Γιωργο καλημερα. Δε χρειαζεταΙ νατο βαζεις σε λειτουργια πτησης πλεον φιλε. Χρησιμοποιησε το Focus. Ρυθμισε το Personal τι ωρες θελεις να ενεργοποιειται, βαλε και αν θελεις καποιο νουμερο (πχ συζυγος η παιδια η γονεις) να μπορει να σε καλεσει η νεσου στειελι μηνυμα και ησυχασες. Θα ενεργοποιειται και θα απενεργοποιειται μονο του στις ωρες που εσυ εχεις επιλεξει και δεν θα σε ενοχλει κανενας αλλος



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)