Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 13 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
808 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#751   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 21/04/2022 - 20:30

Όταν βγάζω μια φωτογραφία κοντινή παρατήρησα ότι σα να αλλάζει η εστίαση. Είναι λόγω του LiDAR?

Είναι γιατί χρησιμοποιεί άλλον φακό


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#752   alex89

alex89

    iPH Addict

  • 881 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:ALEXJRMS

Δημοσίευση 08/06/2022 - 00:55

Γεια χαρά σε όλους κάτοχος iPhone 13 Pro Max SB από τον Ιανουάριο ποτέ δεν έχει πέσει πάντα με θήκη και γενικά το προσέχω ,, σήμερα που ήθελα να αλλάξω μια σιμ ,,, επειδή είχε πολλές δαχτυλιες το άρχισα να το καθαρίζω με το πανάκι και διαπίστωσα ότι έχει 2 πολύ μικρές γρατσουνιές σαν τρίχα μου κάνει εντυπώση πως γίναν μιας και δεν βγάζω την θήκη ,,, λογικά μπορεί από την σκόνη ,,, αλλά από την άλλη τόσο ευαίσθητο είναι κρίμα που είναι δήθεν ανθεκτικό κιόλας χαχχαχαχαχαχα !!!
Υπάρχει κάποιο προϊόν για να το ζυαλισω να μην τις βλέπω ,,, ψυχολογικό είναι το ζήτημα παρά ότι κάτι έχει η συσκευή !!!

Τελευταία επεξεργασία από: alex89, 08/06/2022 - 00:57


#753   NASA

NASA

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2022 - 01:15

Γεια χαρά σε όλους κάτοχος iPhone 13 Pro Max SB από τον Ιανουάριο ποτέ δεν έχει πέσει πάντα με θήκη και γενικά το προσέχω ,, σήμερα που ήθελα να αλλάξω μια σιμ ,,, επειδή είχε πολλές δαχτυλιες το άρχισα να το καθαρίζω με το πανάκι και διαπίστωσα ότι έχει 2 πολύ μικρές γρατσουνιές σαν τρίχα μου κάνει εντυπώση πως γίναν μιας και δεν βγάζω την θήκη ,,, λογικά μπορεί από την σκόνη ,,, αλλά από την άλλη τόσο ευαίσθητο είναι κρίμα που είναι δήθεν ανθεκτικό κιόλας χαχχαχαχαχαχα !!!
Υπάρχει κάποιο προϊόν για να το ζυαλισω να μην τις βλέπω ,,, ψυχολογικό είναι το ζήτημα παρά ότι κάτι έχει η συσκευή !!!


Υπάρχει αυτό το προϊόν αλλά δεν νομίζω ότι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις λόγω του χρώματος.
Αν κάνω λάθος διόρθωσε με.
Μόνο το ασημένιο έχει πραγματικά ασημένιο πλαίσιο ανοξείδωτο.
Όλα τα άλλα έχουν τον ανάλογο χρωματισμό της συσκευής και αν το χρησιμοποιήσεις θα στο ξεβάψει από ότι έχω ακούσει.
Κάνε ότι δεν το βλέπεις και να παρακαλάς τα προβλήματα σου να είναι αυτές οι δυο τρίχες.

https://www.homeprak...AiABEgLtj_D_BwE

#754   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 08/06/2022 - 06:28

Γεια χαρά σε όλους κάτοχος iPhone 13 Pro Max SB από τον Ιανουάριο ποτέ δεν έχει πέσει πάντα με θήκη και γενικά το προσέχω ,, σήμερα που ήθελα να αλλάξω μια σιμ ,,, επειδή είχε πολλές δαχτυλιες το άρχισα να το καθαρίζω με το πανάκι και διαπίστωσα ότι έχει 2 πολύ μικρές γρατσουνιές σαν τρίχα μου κάνει εντυπώση πως γίναν μιας και δεν βγάζω την θήκη ,,, λογικά μπορεί από την σκόνη ,,, αλλά από την άλλη τόσο ευαίσθητο είναι κρίμα που είναι δήθεν ανθεκτικό κιόλας χαχχαχαχαχαχα !!!
Υπάρχει κάποιο προϊόν για να το ζυαλισω να μην τις βλέπω ,,, ψυχολογικό είναι το ζήτημα παρά ότι κάτι έχει η συσκευή !!!

Για βάλε καμιά φωτογραφία από τις γρατσουνιές, αν και γνώμη μου είναι να μην κάνεις τίποτα. 



#755   alex89

alex89

    iPH Addict

  • 881 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:ALEXJRMS

Δημοσίευση 08/06/2022 - 09:40

Παραθέτω και τις φωτογραφίες !!

Συνημμένα αρχεία



#756   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/06/2022 - 09:44

Παραθέτω και τις φωτογραφίες !!

Μπορεί να είναι και εργοστασιακές μη τρελενεσαι. Εκτος και αν δε το είχες βγάλει ποτέ από τη θήκη και μπήκε κανένα σκουπιδάκι πιο σκληρό και τριφτηκε με το ss. Καλά είναι κάθε 15 μέρες να το βγάζεις για καθάρισμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#757   alex89

alex89

    iPH Addict

  • 881 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:ALEXJRMS

Δημοσίευση 08/06/2022 - 09:49

Πιθανόν δεν ξέρω ,,, να κάνω εγώ κάτι δεν είναι σωστό γιατί όπως είπε το παιδί ποιο πάνω θα χαλάσω το χρώμα ,,,, απλά όλο είναι τέλειο και εκεί έχει τις βλακείες ,,, δεν θα πεθάνω κιόλας μιας και τον Οκτώβριο θα φάει πόδι ,,, αλλά μου έκανε εντύπωση ποσό ευαίσθητο είναι !!!

#758   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2022 - 12:22

Με βαση τη δικια μου εμπειρια θα ελεγα οτι μεχρι στιγμης δειχνει πολυ ανθεκτικο στις διαφορες μικρογρατσουνιες που γινονται χωρις η με θηκη.



#759   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 08/06/2022 - 13:15

Εγώ το άφησα 4 ημέρες χωρίς τζαμί και απέκτησε γρατζουνιά στην οθόνη. Ακόμα ψάχνω να βρω τι έγινε


Sent from my iPhone using Tapatalk

#760   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/06/2022 - 18:19

Εχω παραγγειλει απο alie fullcover ζελατινα γιατι και μενα απο τις θηκες μ εκανε σημαδακια. Κοστος κατω απο 2 ευρω.

#761   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/06/2022 - 19:24

Εχω παραγγειλει απο alie fullcover ζελατινα γιατι και μενα απο τις θηκες μ εκανε σημαδακια. Κοστος κατω απο 2 ευρω.


Χρησιμοποιώ θήκες χρόνια , δεν μου έχει τύχει να το γρατσουνίσω από την θηκη. Βέβαια την βγάζω συχνά πλέον για καθάρισμα μην έχει πάρει τίποτα ανάμεσα στο τοίχωμα και στο iPhone ( χρησιμοποιώ Apple θήκες )

#762   alex89

alex89

    iPH Addict

  • 881 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:ALEXJRMS

Δημοσίευση 08/06/2022 - 20:56

Από

Χρησιμοποιώ θήκες χρόνια , δεν μου έχει τύχει να το γρατσουνίσω από την θηκη. Βέβαια την βγάζω συχνά πλέον για καθάρισμα μην έχει πάρει τίποτα ανάμεσα στο τοίχωμα και στο iPhone ( χρησιμοποιώ Apple θήκες )


Από ότι είδες στις φωτό δεν γίναν μεγάλες βαθιές γρατσουνιές ,,, είναι παρά πολύ μικρές και φαίνονται κάτω από φως με δυσκολία ,,, λογικά θα εισχώρησε κάτι στην θήκη και έκανε αυτές τις αμυχές ,,,, τέλος πάντων γενικά όμως κρέμα γυαλίσματος σε iPhone πέραν του silver έχει δοκιμάσει κανείς η θα χαλάσει το χρώμα ;;;

#763   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/06/2022 - 06:48

Από
Από ότι είδες στις φωτό δεν γίναν μεγάλες βαθιές γρατσουνιές ,,, είναι παρά πολύ μικρές και φαίνονται κάτω από φως με δυσκολία ,,, λογικά θα εισχώρησε κάτι στην θήκη και έκανε αυτές τις αμυχές ,,,, τέλος πάντων γενικά όμως κρέμα γυαλίσματος σε iPhone πέραν του silver έχει δοκιμάσει κανείς η θα χαλάσει το χρώμα ;;;


Απλά δεν μου έχει τύχει. Για κρέμα προσωπικά δεν θα έβαζα για τόσο μικρή αμυχή. Από αυτά που εχω διαβάσει κατά καιρούς για αλλοίωση χρώματος εκτός silver δεν αξίζει το ρίσκο

#764   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 09/06/2022 - 06:54

Από
Από ότι είδες στις φωτό δεν γίναν μεγάλες βαθιές γρατσουνιές ,,, είναι παρά πολύ μικρές και φαίνονται κάτω από φως με δυσκολία ,,, λογικά θα εισχώρησε κάτι στην θήκη και έκανε αυτές τις αμυχές ,,,, τέλος πάντων γενικά όμως κρέμα γυαλίσματος σε iPhone πέραν του silver έχει δοκιμάσει κανείς η θα χαλάσει το χρώμα ;;;

Μην κάνεις τίποτα. Θα το μετανιώσεις. Κανείς δεν δίνει σημασία σε hairlines/αμυχές στο πλαίσιο. Να μιλούσαμε για οθόνη ή κάμερα, εκεί να σε πονέσει...



#765   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 09/06/2022 - 16:52

Παραθέτω και τις φωτογραφίες !!

Η θήκη σου είναι ταλαιπωρημένη. Όλες οι οπές κατά μήκος του ηχείου είναι κομμένες. Αυτό γίνεται μετά από πτώση! Και μάλιστα, επειδή όλες οι οπές είναι κομμένες εγκάρσια και στο ίδιο σημείο, σχηματίζεται μια νοητή ευθεία γραμμή. Αυτό γίνεται μετά από πτώση, από μικρό ύψος, αλλά πτώση, γιατί πρέπει να έχει φάει ζόρι η θήκη. Βέβαια, απορρόφησε ενέργεια από την πτώση αλλά η υπόλοιπη μπορεί να προκάλεσε αυτή την χρωματική αλλοίωση.

Α ρε που…άνα Apple, εμπειρογνώμονες σε περιπτώσεις ατυχημάτων μας έχεις κάνει για να βρούμε τι έφταιξε και έκανε γρατζουνιές η συσκευή.  

Πέρα από την πλάκα, μη σκας, σιγά το πράγμα, κινητό είναι. Σαν εκείνους που πέφτουν, χτυπάνε και το βεμμα τους είναι στο κινητό, μην πάθει τίποτα. Χρησιμοποίησέ το και άσε το να πάθει τέτοιες φθορές καθημερινής χρήσης.

Επίσης, συμφωνώ απόλυτα με το rromeodim περί της ανθεκτικότητας σε μικρογρατζουνιές στο πλαίσιο. 


Τελευταία επεξεργασία από: BIOXALK, 09/06/2022 - 16:54


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες