Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 13 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
808 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/10/2021 - 18:01

McBEkle.png

 

lCoSoMm.jpg


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 01/10/2021 - 18:26

Μια μικρη λεπτομερεια κι απο μενα μετα απο 12 ωρες χρησης του νεου μου Iphone 13 pro . . . το κουμπι του power on/off ειναι πιο ευκολο κι μαλακο στην χρηση, μονο αν το πατησεις μπορεις να το καταλαβεις )) 

 

ειναι επισης αισθητα πιο βαρυ απο το 12 pro 


Τελευταία επεξεργασία από: Leftflowers, 01/10/2021 - 18:27


#78   bougos

bougos

    iPH Member

  • 212 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2021 - 18:29

Καλησπερα και απο μενα σε ολους!
Μια ερωτηση για οσους παρηγγειλαν απο ιταλικο και ισπανικο αμαζον.Μου βγαζει διαθεσιμοτητα ή παραδοση 1-2 μηνες,αν και διαβαζω οτι καποιοι παρηγγειλαν και παρελαβαν μετα απο λιγες μερες.Και σ εσας το ιδιο μηνυμα εβγαζε ή εξαρτατε απο το μοντελο(πχ εγω κοιταω pro 256)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#79   Chrisgti

Chrisgti

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2021 - 18:30

kapoio link ?

Εγώ έβαλα αυτό της spigen και είναι απίστευτο και πανεύκολο https://mozik.gr/axe...max-mstg00162-p
Ταιριάζει άψογα με όλες τις spigen θήκες αφήνουν και περιθώριο να μην εξεχει απο την θήκη και σπάει εύκολα και μπαίνει πανεύκολα.
Και βγαίνει και σε pack των δύο μαζί με πλαίσιο τοποθέτησης για να είναι ακόμα πιο εντελώς αστεία με 19.90.
Τα ίδια είχα και στο 12 pro max δε μου έσπασε ποτέ ούτε είδα την παραμικρή φυσαλίδα μιας και είμαι ψυχαναγκαστίκος να μπει και να κάτσει σωστά..

#80   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/10/2021 - 19:01

Προς κατοχους και υποψηφιους κατοχους:
Θεωρείτε απαραίτητη τη 256gb έκδοση;;

Σαφως και οι αναγκες του καθένα ποικίλουν καθως και οι προτεραιοτητες. Αυτή τη στιγμή ομως είμαι με xs 64gb και έχω ελευθερα τα 22. Να πάω στο 128 ή στο 256;

Από τη μια prores δε ξέρω κατά ποσο θα τραβήξω και σε τι όγκο. Από την άλλη ίσως πλέον οι αναλύσεις των καμερών και ο ογκος των φωτογραφιών καθιστούν αναγκαία τη μετάβαση στο 256. Είναι και 140€ που να πάρει…. Δε τα λες και λίγα [emoji848]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 01/10/2021 - 19:02


#81   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2021 - 19:07

Αν δεν έχεις σκοπό να τραβάς prores, 128 είναι μια χαρά. Εγώ είχα 256 και ούτε 64 δεν γέμιζα.

#82   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/10/2021 - 19:34

Προς κατοχους και υποψηφιους κατοχους:
Θεωρείτε απαραίτητη τη 256gb έκδοση;;

Σαφως και οι αναγκες του καθένα ποικίλουν καθως και οι προτεραιοτητες. Αυτή τη στιγμή ομως είμαι με xs 64gb και έχω ελευθερα τα 22. Να πάω στο 128 ή στο 256;

Από τη μια prores δε ξέρω κατά ποσο θα τραβήξω και σε τι όγκο. Από την άλλη ίσως πλέον οι αναλύσεις των καμερών και ο ογκος των φωτογραφιών καθιστούν αναγκαία τη μετάβαση στο 256. Είναι και 140€ που να πάρει…. Δε τα λες και λίγα [emoji848]

Μόνο αν θες να ασχοληθείς με ProRes.

 

Tα 128GB είναι ο,τι χρειάζεσαι.
 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#83   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 01/10/2021 - 20:36

kapoio link ?


https://www.amazon.d...0?ie=UTF8&psc=1

#84   ktsak

ktsak

    iPH Enthousiast

  • 545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2021 - 21:34

Εγώ έβαλα αυτό της spigen και είναι απίστευτο και πανεύκολο https://mozik.gr/axe...max-mstg00162-p
Ταιριάζει άψογα με όλες τις spigen θήκες αφήνουν και περιθώριο να μην εξεχει απο την θήκη και σπάει εύκολα και μπαίνει πανεύκολα.
Και βγαίνει και σε pack των δύο μαζί με πλαίσιο τοποθέτησης για να είναι ακόμα πιο εντελώς αστεία με 19.90.
Τα ίδια είχα και στο 12 pro max δε μου έσπασε ποτέ ούτε είδα την παραμικρή φυσαλίδα μιας και είμαι ψυχαναγκαστίκος να μπει και να κάτσει σωστά..

Παλιότερα, σε tempered glass που καλυπταν τον proximity sensor υπηρχαν προβληματα δυσλειτουργιας. Εδω, διαπιστωθηκε κατι ?



#85   Chrisgti

Chrisgti

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2021 - 22:38

Παλιότερα, σε tempered glass που καλυπταν τον proximity sensor υπηρχαν προβληματα δυσλειτουργιας. Εδω, διαπιστωθηκε κατι ?

Ενα χρόνο σε 12 pro max κανένα (άλλαξα 2)
Απο χθες σε 13 pro max κανένα
Σε άλλα τρια 11 pro και pro max γυναίκας και οικογένειας επίσης κανένα..
Μιλάμε πάντα για το ίδιο κιόλας το full cover και όχι με το κόψιμο στο notch.
Δεν έχω καν κάνει ποτέ δεύτερο setup στο face id και η οθόνη κλείνει πάντα στις κλήσεις.
Δε ξέρω πόσο άκυρη τοποθέτηση μπορεί να κάνει οποίος αναφέρει οτι αναφέρει.
Έχω χρησιμοποιήσει και klearlook από Amazon που είναι άψογη αλλά μου έσπαγε πολύ πιο ευκολα από τις spigen..
Και μιλάς σε ψυχαναγκαστικό άνθρωπο που αλλάζει συσκευή ανά 6μηνο μαξ και δεν ξεσφραγίζει το κινητό αν δεν έχει έτοιμα θήκη και tempered στο χέρι.

#86   ktsak

ktsak

    iPH Enthousiast

  • 545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2021 - 22:50

Ενα χρόνο σε 12 pro max κανένα (άλλαξα 2)
Απο χθες σε 13 pro max κανένα
Σε άλλα τρια 11 pro και pro max γυναίκας και οικογένειας επίσης κανένα..
Μιλάμε πάντα για το ίδιο κιόλας το full cover και όχι με το κόψιμο στο notch.
Δεν έχω καν κάνει ποτέ δεύτερο setup στο face id και η οθόνη κλείνει πάντα στις κλήσεις.
Δε ξέρω πόσο άκυρη τοποθέτηση μπορεί να κάνει οποίος αναφέρει οτι αναφέρει.
Έχω χρησιμοποιήσει και klearlook από Amazon που είναι άψογη αλλά μου έσπαγε πολύ πιο ευκολα από τις spigen..
Και μιλάς σε ψυχαναγκαστικό άνθρωπο που αλλάζει συσκευή ανά 6μηνο μαξ και δεν ξεσφραγίζει το κινητό αν δεν έχει έτοιμα θήκη και tempered στο χέρι.

Tελεια. Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφοριες



#87   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 02/10/2021 - 07:50

Μεγάλο το δίλημμα. Pro ή Pro. MAX. Η τόση μεγάλη διαφορά στη μπαταρία σε φωνάζει, το μέγεθος σε αποτρέπει. Τι κάνουμε οέο; Δύσκολη η απόφαση, πολλά τα λεφτά.

#88   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 02/10/2021 - 07:55

Μεγάλο το δίλημμα. Pro ή Pro. MAX. Η τόση μεγάλη διαφορά στη μπαταρία σε φωνάζει, το μέγεθος σε αποτρέπει. Τι κάνουμε οέο; Δύσκολη η απόφαση, πολλά τα λεφτά.

δεν Σου φτάνει η μπαταρία για μία ολόκληρη μέρα, παίζεις παιχνίδια, κανείς πολύ browsing πας στο max διαφορετικά στο pro ,και οι δυο συσκευές έχουν τα ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά κάτι που το θεωρω απόλυτα σωστό ,τα χρήματα και στις δυο περιπτώσεις είναι πολλά

Τελευταία επεξεργασία από: SLK200GR, 02/10/2021 - 07:59


#89   Rallyegeo

Rallyegeo

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/10/2021 - 09:12

Μεγάλο το δίλημμα. Pro ή Pro. MAX. Η τόση μεγάλη διαφορά στη μπαταρία σε φωνάζει, το μέγεθος σε αποτρέπει. Τι κάνουμε οέο; Δύσκολη η απόφαση, πολλά τα λεφτά.

αγορασα το pro max 12 το Νοέμβριο και τώρα έχω το pro 12 (έδωσα στη γυναίκα μου το max)
Δεν άντεχα στην καθημερινότητα το μεγάλο μέγεθος του max… Για παράδειγμα, πολλές φορές πάνω στο ποδήλατο δεν έφτανε ο αντίχειρας να απαντήσω κλήση!
Κατά τα αλλά μπαταρία και οθόνη σαφώς στα συν του max.
Η μπαταρία του max έβγαζε άνετα την μέρα ενώ το μικρό μερικές φορές δεν μου φτάνει…
Αν δε σε ενοχλεί στην καθημερινότητα το μέγεθος τότε φουλ για max!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#90   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 02/10/2021 - 09:17

Όλοι το ίδιο σκεφτόμαστε😁 Εχω μια βδομάδα να αποφασίσω. Το μέγεθος του pro τέλειο, η μπαταρία του (τουλάχιστον στο 11) δεν με φτάνει με τίποτα μια μέρα. Το μέγεθος του max μεγάλο. Θα δείξει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες