Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 5 ψήφοι

iPhone 13/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1142 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#556   thelos257

thelos257

    iPH Member

  • 278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:thelos257

Δημοσίευση 06/11/2021 - 07:31

Κλείσαμε για φετος!

Καλοριζικο το watch ποιο ειναι ;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#557   thelos257

thelos257

    iPH Member

  • 278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:thelos257

Δημοσίευση 06/11/2021 - 07:32

Δεν το είχα προπληρώσει όχι.

 

Το κουτάκι μπορώ να το βγάλω, το κινητό λίγο δύσκολα :P έχω μια συσκευή αυτήν την στιγμή.

Καλημερα ενταρξη το κουτακι μονο μας αρκει.



#558   stevakos

stevakos

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:St3vakos

Δημοσίευση 06/11/2021 - 08:05

Καλοριζικο το watch ποιο ειναι ;

To 7 σε midnight 45mm



#559   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 06/11/2021 - 08:24

Ρε παιδιά τι λέμε τώρα όταν οι μισοί από δω το παίρνουν χωρίς ΦΠΑ με ΑΦΜ φίλου…


Sent from my iPhone using Tapatalk


Και πολύ καλά κάνουν!Δεν βλέπω κάτι παράνομο ώστε να μας κρατάει πίσω ως χώρα.και στη τελική και ο Κωτσόβολος χωρίς ΦΠΑ το παίρνει για να το πουλήσει .

#560   kotsoscrete

kotsoscrete

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/11/2021 - 11:55

Για κινητό έβαλε το μέσον ο άνθρωπος όχι για να σβήσει χρέη,σοβαρευτείτε λίγο.

Δεν θα πάρει ένας στερημένος το κινητό του σήμερα,θα το πάρει αύριο,τι θα πάθει;

 

Το πρόβλημα σε αυτή την κοινωνία είναι μεγαλύτερο από τα χρήματα.

Ζήλια,πονηριά και απανθρωπιά.

 

Όσον αφορά το ΦΠΑ,η Γερμανία με βαριά βιομηχανία έχει 19%.

Καλύτερα να τα βάζετε με τον εαυτό σας,όχι με το γείτονα.



#561   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2021 - 12:33

Σαν κίνηση το να βάλεις μέσο δεν το θεωρώ σωστό, γιατί παίρνεις την θέση κάποιου, που δεν έχει βάλει…
Και σίγουρα δεν χρειάζεται να το αναφέρεις σε ένα φόρουμ (ειδικά οπως φέτος που έχουν σπάσει τα νεύρα αρκετών με προπαραγγελίες που ακόμα δεν έχουν παραλάβει)…..

Περισσότερο όμως θεωρώ σημαντικό τον αντιεπαγγελματισμο των αλυσίδων , μαγαζιών που δεν σέβονται τους πελάτες τους, εφαρμόζοντας άδικες πρακτικές, διοχετεύοντας κινητά σε γνωστούς και χωρίς να τηρούν την σειρά προτεραιότητας που οι ίδιες διατυμπανίζουν με τις προπαραγγελίες!!!

επίσης αναφορικά με αγορά χωρίς ΦΠΑ, δεν είναι σωστό να γινεται για αυτούς που δεν το δικαιούνται (αγορά με κάρτα άλλου κτλ.)…

Τωρα συζητήσεις του τύπου το κάνουν και αλλοι τόσοι, σιγα την ζημιά (για κινητά μιλάμε), ας πιάσουν πρώτα τους μεγάλους, νομιζω περιττεύουν σχολιασμού……..



Νομιζω ομως οτι οι mod πρεπει να μεταφέρουν αρκετα σχόλια σε αλλη στήλη…


.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: COSTASK, 06/11/2021 - 12:43


#562   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/11/2021 - 12:38

ημαρτον ρε σεις, δεν σκοτωσε κανεναν, πηρε ενα απο τα 50.000 τηλ που ερχονται καθε μηνα (ceo istorm said) ..δηλαδη εσεις που το αγοραζετε χωρις ΦΠΑ επειδη εχετε ενα φιλο που μπορει τι κανετε



#563   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 06/11/2021 - 13:02

Υπάρχουμε και εμείς οι καημένοι που περιμένουμε υπομονετικά κάποια στιγμή να έρθει. Ούτε τιμολόγια ούτε κονέ ούτε τίποτα και ας μπορούσαμε[emoji16]

Αφού μπορούσε οκ καλά έκανε (κατά τη γνώμη του και κάποιων άλλων) αλλά πραγματικά ας μην το έγραφε καν.

Πάντως πραγματικά, όχι ότι δεν το ξέραμε, αλλά ανυπομονώ για το πότε θα με πάρουν τηλέφωνο σε επόμενη διάθεση κινητού από τα "μεγάλα" Ελληνικά καταστήματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#564   stevekrk

stevekrk

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/11/2021 - 13:27

Με αυτά που διαβάζω (τιμολόγια, κονέ κλπ πρακτικές) πιστεύω πλέον ότι δεν θα παραλάβω ούτε αυτό το μήνα και ας έχω κάνει παραγγελία από τον προηγούμενο. 😭
Καλά θα πάει αυτό.

#565   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 06/11/2021 - 13:53

«Δεν θα πάρει ένας στερημένος το κινητό του σήμερα,θα το πάρει αύριο,τι θα πάθει;»
Ελληνάρα εσύ με ΤΗ λογική σου.
Αν ήταν να μην πάθει τίποτα αυτός που του το πήρε, ας μην το έπαιρνε ο ίδιος, δε θα πάθαινε και τίποτα!
Αλλά που…, μακριά από τον κώλο μας και ως θες ας είναι. Τέλος πάντων, ας μην ασχολούμαστε άλλο, θα πάει για εξομολόγηση σε λίγο το παλικάρι, μιας και δεν θέλει τεστ σε χώρους λατρείας.

#566   lalakis13

lalakis13

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα

Δημοσίευση 06/11/2021 - 14:07

Παίδες η ευθύνη έγκειται στα καταστήματα. Τα οποία δεν σέβονται τους πελάτες τους και δεν τηρούν τις διαδικασίες που τα ίδια ανακοινώνουν.

Καθένας μπορεί να ζητάει ότι θέλει ή να επιστρατεύεται διαφορά μέσα. Το θέμα είναι το κάθε κατάστημα να εξυπηρετεί με μια προτεραιότητα και όχι όπως να είναι γιατί στο τέλος αυτό βγαίνει και προς τα έξω και μαθαίνεται και αποτελεί δυσφήμιση για το κάθε κατάστημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#567   panosxxx

panosxxx

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 06/11/2021 - 14:57

Παιδιά, να διευκρινήσω κάτι γιατί φταίω εγω που δεν το ανέφερα αρχικά και σε λίγο θα με κάνετε να αισθανθώ ότι πήγα και έκλεψα τη μπουκιά απο το στόμα πεινασμένου παιδιού και το έσπρωξα να πέσει κιόλας. ΠΡΟΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ, απο την πρώτη μέρα που άνοιξαν στη συγκεκριμένη αλυσίδα ! Απλά στην αρχή δεν αγχώθηκα και είπα Οκ, σε 2-3 βδομάδες θα το φέρουν. Βλέποντας όμως οτι δεν παραλαμβάνει σχεδόν κανένας και έχοντας τον αγοραστή του παλιού μου κινητού να με πιέζει, ΤΟΤΕ πήρα τη γνωστή μου και της είπα να το κοιτάξει αν μπορεί να εξυπηρετήσει την παραγγελία μου και επενέβη να το πάρω, Οπότε, ναί τυπικά σταυρώστε με που το έκανα αλλά στην ουσία κανένα κινητό δεν άρπαξα απο άλλον που έχει προπαραγγείλει γιατί και εγω είχα προπαραγγείλει πρώτη μέρα. Αυτό και ας τελειώσει εδώ η συζήτηση σας παρακαλώ, γιατί ειλικρινά έχω μετανιώσει και που το ανέφερα και που είπα την αλήθεια.


Τελευταία επεξεργασία από: panosxxx, 06/11/2021 - 15:02


#568   afilopou

afilopou

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2021 - 17:42

Πολύ ασχολήθηκες. Enjoy.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#569   bak1983

bak1983

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2021 - 17:52

Παιδιά, να διευκρινήσω κάτι γιατί φταίω εγω που δεν το ανέφερα αρχικά και σε λίγο θα με κάνετε να αισθανθώ ότι πήγα και έκλεψα τη μπουκιά απο το στόμα πεινασμένου παιδιού και το έσπρωξα να πέσει κιόλας. ΠΡΟΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ, απο την πρώτη μέρα που άνοιξαν στη συγκεκριμένη αλυσίδα ! Απλά στην αρχή δεν αγχώθηκα και είπα Οκ, σε 2-3 βδομάδες θα το φέρουν. Βλέποντας όμως οτι δεν παραλαμβάνει σχεδόν κανένας και έχοντας τον αγοραστή του παλιού μου κινητού να με πιέζει, ΤΟΤΕ πήρα τη γνωστή μου και της είπα να το κοιτάξει αν μπορεί να εξυπηρετήσει την παραγγελία μου και επενέβη να το πάρω, Οπότε, ναί τυπικά σταυρώστε με που το έκανα αλλά στην ουσία κανένα κινητό δεν άρπαξα απο άλλον που έχει προπαραγγείλει γιατί και εγω είχα προπαραγγείλει πρώτη μέρα. Αυτό και ας τελειώσει εδώ η συζήτηση σας παρακαλώ, γιατί ειλικρινά έχω μετανιώσει και που το ανέφερα και που είπα την αλήθεια.

Να το χαρείς!  :)



#570   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/11/2021 - 17:52

Ρε παιδιά τι λέμε τώρα όταν οι μισοί από δω το παίρνουν χωρίς ΦΠΑ με ΑΦΜ φίλου…


Sent from my iPhone using Tapatalk


Κρατιόμουν να μην το πω , ευχαριστώ που το είπες , άρα δεν το σκέφτηκα μόνο εγώ …

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)