Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 5 ψήφοι

iPhone 13/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1142 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#601   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2021 - 16:41

Δυστηχώς τα νέα δεν είναι καλά:

 

https://9to5mac.com/...-limited-in-q4/

 

 

Η προσφορά θα συναντήσει την ζήτηση μέχρι τον ΦΕΒ' 22...


Τελευταία επεξεργασία από: COSTASK, 08/11/2021 - 16:42


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#602   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 08/11/2021 - 17:28

. Απλό 13;


Ναι ,13 midnight 128gb

#603   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/11/2021 - 17:58

Όπως πάνε οι παραδώσεις θα πέσουν μαζί iphone 13 και 14 μαζί  :lol:



#604   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/11/2021 - 18:04

Δυστηχώς τα νέα δεν είναι καλά:

https://9to5mac.com/...-limited-in-q4/


Η προσφορά θα συναντήσει την ζήτηση μέχρι τον ΦΕΒ' 22...

Εδώ πάντως είναι πιο αισιόδοξοι:

https://www.macrumor...son-approaches/

#605   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 08/11/2021 - 18:10

Ναι ,13 midnight 128gb

Καλορίζικο. Πολύ ωραίο. Αν έπαιρνα 13άρι, αυτό το χρώμα θα ήταν επιλογή μου φέτος. Το μπλεμαυρίζον. 



#606   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 08/11/2021 - 18:36

Καλορίζικο. Πολύ ωραίο. Αν έπαιρνα 13άρι, αυτό το χρώμα θα ήταν επιλογή μου φέτος. Το μπλεμαυρίζον.


Ευχαριστουμε!Οντως είναι πολύ ωραίο χρωμα,δεν το περίμενα.Η αλήθεια είναι πως σαν
Γυναίκα ήθελε άσπρο,ροζ ή κοκκινο αλλά είχαν άγνωστη ημερομηνία παράδοσης και "αναγκαστικά" πηγαμε στο μαύρο επειδή είχε παράδοση 15/11 αλλά μας ήρθε νωρίτερα και δεν την χάλασε καθόλου !!

#607   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/11/2021 - 20:01

Σήμερα ήρθα σε επικοινωνία σε live chat με υπάλληλο από Κωτσόβολο , στην ερώτηση που έκανα σχετικά για την εξέλιξη της παραγγελίας μου η απάντηση που έλαβα ήταν :

 

"Το είδος με κωδικό (******) βρίσκεται σε κατάσταση αναμονής εισαγωγής του στις κεντρικές μας αποθήκες από τον προμηθευτή. Μόλις ολοκληρωθεί η εισαγωγή πρόκειται να επικοινωνήσει μαζί σας εκπρόσωπος της εταιρίας μας , προκειμένου να σας ενημερώσει σχετικά και να ορισθεί η ημερομηνία παράδοσης."

 

Έχω κάνει παραγγελία το 13 pro 128gb 18/10...... άρα ακόμα στην αναμονή. <_<



#608   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 08/11/2021 - 20:48

Σήμερα ήρθα σε επικοινωνία σε live chat με υπάλληλο από Κωτσόβολο , στην ερώτηση που έκανα σχετικά για την εξέλιξη της παραγγελίας μου η απάντηση που έλαβα ήταν :

 

"Το είδος με κωδικό (******) βρίσκεται σε κατάσταση αναμονής εισαγωγής του στις κεντρικές μας αποθήκες από τον προμηθευτή. Μόλις ολοκληρωθεί η εισαγωγή πρόκειται να επικοινωνήσει μαζί σας εκπρόσωπος της εταιρίας μας , προκειμένου να σας ενημερώσει σχετικά και να ορισθεί η ημερομηνία παράδοσης."

 

Έχω κάνει παραγγελία το 13 pro 128gb 18/10...... άρα ακόμα στην αναμονή. <_<

Σήμερα πρωί είχε 13 pro 128 για μερικά λεπτά στο σαιτ του σε μαύρο και μετά έφυγε. Γενικά αν δεν σε ενδιαφέρει το χρωμα τσέκαρε συχνά και ίσως το πετύχεις. Και εγώ εκανα. 18/10 παραγγελία προ 256 λευκό και μια μέρα είχε μαύρο διαθέσιμο αλλά είπα ας περιμένω να το πάρω όπως ακριβώς μου αρέσει 



#609   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/11/2021 - 21:09

Σήμερα πρωί είχε 13 pro 128 για μερικά λεπτά στο σαιτ του σε μαύρο και μετά έφυγε. Γενικά αν δεν σε ενδιαφέρει το χρωμα τσέκαρε συχνά και ίσως το πετύχεις. Και εγώ εκανα. 18/10 παραγγελία προ 256 λευκό και μια μέρα είχε μαύρο διαθέσιμο αλλά είπα ας περιμένω να το πάρω όπως ακριβώς μου αρέσει 

Θέλω να πιστεύω ότι αυτό το μήνα θα παραλάβω την συσκευή , η παραγγελία είναι με πλάνο δόσεων .



#610   xbvsm

xbvsm

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2021 - 21:42

Παραγγελία απο istorm Κολωνάκι:Δημιουργήθηκε την 8 Οκτ 2021, 1:23:14 π.μ. ,δεν έχω κανένα νέο ακόμη.Την επόμενη μέρα της παραγγελίας πήγα το πρωί απο το κατάστημα γιατί θυμάμαι την εποχή του iphone X day 1,δεν εξυπηρετούσαν τις προπαραγγελίες και πουλούσαν σε όποιον πήγαινε στο κατάστημα,μου είπαν να περιμένω μήνυμα,ρώτησα πόση αναμονή θα έχω αφού έκανα την προπαραγγελία στην πρώτη 1,5 ώρα και μου είπε ο υπάλληλος ότι έχει πολλή ζήτηση,κλασική απάντηση απο υπάλληλο στην istorm.Θυμάμαι τέτοιες μέρες πέρυσι είχα πάρει το 12 pro max 128 gb απο μαγαζί που ανακάλυψα στο marketplace και μάλιστα στα 1300,ούτε καν καπέλο στην τιμή,ενώ δεν είχε έρθει επίσημα στα Ελληνικά καταστήματα.Φέτος δεν ξέρω τι παίζει και που πηγαίνουν οι συσκευές και πως ξαφνικά ενώ δεν υπάρχει σε επίσημα Ελληνικά καταστήματα,βρίσκεις συσκευή εύκολα σε σκρουτζομάγαζα και marketplace με καπέλο 300€.Όσο και να έχω ψηθεί,θα περιμένω να το πάρω σε κανονική τιμή.



#611   grigorisP

grigorisP

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2021 - 22:11

Παραγγελία απο istorm Κολωνάκι:Δημιουργήθηκε την 8 Οκτ 2021, 1:23:14 π.μ. ,δεν έχω κανένα νέο ακόμη.Την επόμενη μέρα της παραγγελίας πήγα το πρωί απο το κατάστημα γιατί θυμάμαι την εποχή του iphone X day 1,δεν εξυπηρετούσαν τις προπαραγγελίες και πουλούσαν σε όποιον πήγαινε στο κατάστημα,μου είπαν να περιμένω μήνυμα,ρώτησα πόση αναμονή θα έχω αφού έκανα την προπαραγγελία στην πρώτη 1,5 ώρα και μου είπε ο υπάλληλος ότι έχει πολλή ζήτηση,κλασική απάντηση απο υπάλληλο στην istorm.Θυμάμαι τέτοιες μέρες πέρυσι είχα πάρει το 12 pro max 128 gb απο μαγαζί που ανακάλυψα στο marketplace και μάλιστα στα 1300,ούτε καν καπέλο στην τιμή,ενώ δεν είχε έρθει επίσημα στα Ελληνικά καταστήματα.Φέτος δεν ξέρω τι παίζει και που πηγαίνουν οι συσκευές και πως ξαφνικά ενώ δεν υπάρχει σε επίσημα Ελληνικά καταστήματα,βρίσκεις συσκευή εύκολα σε σκρουτζομάγαζα και marketplace με καπέλο 300€.Όσο και να έχω ψηθεί,θα περιμένω να το πάρω σε κανονική τιμή.

Φέτος είναι διαφορετικά όσο και αν εν θέλουν να το καταλάβουν κάποιοι, μην περιμένετε πριν τα Χριστούγεννα…δεν είναι χαζοί αυτοί που αγοράζουν με 300 καπέλο, υπάρχει μεγάλη έλλειψη


Sent from my iPhone using Tapatalk

#612   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 08/11/2021 - 22:11

Καλά εννοείται δεν δίνουμε ούτε ευρώ παραπάνω σε αυτούς...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#613   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2021 - 22:53

Εδώ πάντως είναι πιο αισιόδοξοι:

https://www.macrumor...son-approaches/


Μακάρι, αλλά όσο θα πλησιάζουμε σε Black Friday & xmas οι ζήτηση θα μεγαλώνει ακόμα περισσότερο…..

Αν είναι τόσο χάλια τα πράγματα τώρα, θα πρέπει αντίστοιχα και η [emoji519] να αυξήσει την παραγωγή….




.






Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: COSTASK, 08/11/2021 - 22:55


#614   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 09/11/2021 - 11:31

Φέτος είναι διαφορετικά όσο και αν εν θέλουν να το καταλάβουν κάποιοι, μην περιμένετε πριν τα Χριστούγεννα…δεν είναι χαζοί αυτοί που αγοράζουν με 300 καπέλο, υπάρχει μεγάλη έλλειψη


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι δεν είναι χαζοί , για νόμπελ οικονομικών είναι !!

Έξυπνος είναι αυτός που τους τα πουλάει με 300€ γιατί εκμεταλευεται τη ματαιοδοξία τους. Αφού βρίσκει καλά κάνει. Το έχω από 3/10 τo 13 pro max και η μόνη ουσιαστική διαφορά στην καθημερινότητα είναι η μπαταρία,το refresh της οθόνης και οι βραδινές φωτογραφίες. Αν έχει κάποιος 12,11,ακόμα και πιο παλιό , ποιό ακριβώς είναι το χαρακτηριστικό που θεωρεί αναγκαίο για να σκάσει 300€ παραπάνω και να μην περιμένει να αγοράσει με κανονικη τιμή ; Κανένα. Η φιγούρα και η ματαιοδοξία σε συνδυασμό με το ότι μπορεί . 


Τελευταία επεξεργασία από: xsiv74, 09/11/2021 - 11:33


#615   kotsoscrete

kotsoscrete

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/11/2021 - 11:34

Έχω (2) iPhone 13 pro Max 512gb sierra blue σφραγισμένα στην κατοχή μου,όποιος ενδιαφέρεται.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες