Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 14: Special Event | 07/09


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
361 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   bak1983

bak1983

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2022 - 20:23

Φοβάμαι πως θα το μετανιώσεις αν πας σε μικρό. Όσο εύχρηστο και αν είναι θα σου λείψει η κινητάρα που έχεις

Και αυτό το έχω σκεφτεί, γι’αυτο και ήθελα να ακούσω και τις γνώμες άλλων.
Πάντως, όσο το σκέφτομαι, νομίζω ότι τελικά η καλύτερη συμβιβαστική λύση είναι να πάω στο απλό 14. Θα μου λείψουν αρκετά pro χαρακτηριστικά, αλλά από την άλλη θα έχω και ένα κινητό που θα με εξυπηρετεί καλύτερα στην καθημερινότητα μου. Συν ότι θα έχω και καλύτερο modem εσωτερικά, Bluetooth 5.3 (έχω προπαραγγείλει ήδη τα νέα AirPods Pro) και καλύτερα thermals. Θα δοκιμάσω και ένα διαφορετικό χρώμα από το silver που έχω τώρα.

Πείτε ρε παιδιά καμιά προτεινόμενη τιμή πώλησης για αγγελία. Είναι 13 Pro Max Silver στα 256 GB σε άψογη κατασταση χωρίς γρατζουνιές κλπ, σε θήκη και με τζαμάκι από την πρώτη μέρα, με 99% υγεία μπαταρίας. Στο κουτί του, με απόδειξη αγοράς από Κωτσόβολο

Τελευταία επεξεργασία από: bak1983, 14/09/2022 - 20:24


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/09/2022 - 21:10

Και αυτό το έχω σκεφτεί, γι’αυτο και ήθελα να ακούσω και τις γνώμες άλλων.
Πάντως, όσο το σκέφτομαι, νομίζω ότι τελικά η καλύτερη συμβιβαστική λύση είναι να πάω στο απλό 14. Θα μου λείψουν αρκετά pro χαρακτηριστικά, αλλά από την άλλη θα έχω και ένα κινητό που θα με εξυπηρετεί καλύτερα στην καθημερινότητα μου. Συν ότι θα έχω και καλύτερο modem εσωτερικά, Bluetooth 5.3 (έχω προπαραγγείλει ήδη τα νέα AirPods Pro) και καλύτερα thermals. Θα δοκιμάσω και ένα διαφορετικό χρώμα από το silver που έχω τώρα.

Πείτε ρε παιδιά καμιά προτεινόμενη τιμή πώλησης για αγγελία. Είναι 13 Pro Max Silver στα 256 GB σε άψογη κατασταση χωρίς γρατζουνιές κλπ, σε θήκη και με τζαμάκι από την πρώτη μέρα, με 99% υγεία μπαταρίας. Στο κουτί του, με απόδειξη αγοράς από Κωτσόβολο

Μην πας επουδενί σε συσκευή χωρίς 120 Hz. Είναι τεράστια η διαφορά στο user experience. Και η οθόνη είναι κάτι που χρησιμοποιούμε όλη την ώρα.
Για εμένα καλύτερα να πας σε 14 Pro. Ίδιο μέγεθος με το απλό 14.
Πάντως την ίδια μετάβαση θα κάνω κι εγώ φέτος, από 13 ΡΜ σε 14 Pro.
Τα 13 ΡΜ 256gb παίζουν 1050-1150 στο insomnia.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#333   kchris298

kchris298

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:kchris298

Δημοσίευση 14/09/2022 - 22:17

Τελικά μετά τα βίντεο στο YouTube πιο χρώμα σας άρεσε εμένα το space black.

#334   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 15/09/2022 - 04:51

Έτσι φαίνεται αλλά όταν ανοίγουν και τα δύο στο ίδιο βίντεο φαίνεται να τους κάνει εντύπωση λίγο περισσότερο το purple

#335   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 15/09/2022 - 06:36

Μην πας επουδενί σε συσκευή χωρίς 120 Hz. Είναι τεράστια η διαφορά στο user experience. Και η οθόνη είναι κάτι που χρησιμοποιούμε όλη την ώρα.
Για εμένα καλύτερα να πας σε 14 Pro. Ίδιο μέγεθος με το απλό 14.
Πάντως την ίδια μετάβαση θα κάνω κι εγώ φέτος, από 13 ΡΜ σε 14 Pro.
Τα 13 ΡΜ 256gb παίζουν 1050-1150 στο insomnia.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το θέμα δεν είναι ποσά ζητάει ο πωλητής. Αλλά ποσό μπορεί τελικά να πουληθεί. Αυτή την στιγμή υπάρχει τεράστια προσφορά αλλά μικρή ζήτηση. 1000€ μετρητά είναι πολλά στις εποχές μας. Εγω πέρυσι δυσκολεύτηκα πολύ να δώσω ενα 11 pro που είχα. Και παρατήρησα οτι όσο περνάει ο καιρός τόσο ποιο δύσκολα φεύγει ενα ακριβό κινητού


Sent from my iPad using Tapatalk

#336   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 15/09/2022 - 07:23

Φαίνεται τρομερό το smoke on the water... εεεε deep purple 

Εγω παω σε μωβ 14 προ 128gb ελπιζω να καταφέρω να δωσω 900-950 το sierra blue 13pm. Θα σας ενημερώσω το βραδυ τι εγινε τωρα που το εβαλα.

Πάντως ρε παιδια πολυ τρομερο το dynamic island , integration απιστευτο



#337   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/09/2022 - 08:28

Το δυναμικό νησί σκέψου πως ακόμα είναι στα πρώτα του βήματα και έχει πολλά να δώσει/προσθέσει ακόμα.

Σίγουρα η καλύτερη προσθήκη για 'μένα, χωρίς να είναι κατί "ουάου".

Ακόμα και απο τα 48MP που τα περίμενα χρόνια.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#338   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2022 - 08:57

Το θέμα δεν είναι ποσά ζητάει ο πωλητής. Αλλά ποσό μπορεί τελικά να πουληθεί. Αυτή την στιγμή υπάρχει τεράστια προσφορά αλλά μικρή ζήτηση. 1000€ μετρητά είναι πολλά στις εποχές μας. Εγω πέρυσι δυσκολεύτηκα πολύ να δώσω ενα 11 pro που είχα. Και παρατήρησα οτι όσο περνάει ο καιρός τόσο ποιο δύσκολα φεύγει ενα ακριβό κινητού


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Συμφωνώ φίλε μου , όσο ανεβαινει η τιμη, απ απευθυνεσαι σε λιγοτερους και επίσης τρως πολύ παζάρι , για να το διώξεις, λόγω της μεγάλης προσφοράς, πολλοί τελικά υποκείπτυον στο σκότωμα της συσκευής...

 

με αποτέλεσμα να γινεται ακόμα ποιο δύσκολο....

 

 

.



#339   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2022 - 09:03

Το δυναμικό νησί σκέψου πως ακόμα είναι στα πρώτα του βήματα και έχει πολλά να δώσει/προσθέσει ακόμα.

Σίγουρα η καλύτερη προσθήκη για 'μένα, χωρίς να είναι κατί "ουάου".

Ακόμα και απο τα 48MP που τα περίμενα χρόνια.

 

Το δυναμικό νησί , φαίνεται όντως εντυπωσιακό, καθως και τι μπορεί να κάνει στο μέλλον , έχοντας άμεση προσβαση τις ανοικτες εφαρμογές , με λίγες κινήσεις και εύκολη πρόσβαση....

 

Ήδη κυκλοφορούν video να κοποιαρει ο ανταγωνισμός το νησί.....

 

 

Από την άλλη σκεφτομουν αυτό δεν θα μπορούσε να το ενσωματώσει και για τους παλιότερος με notch, αφού είναι καθαρά θέμα software.????

Βεβαι θα μου πεις πως θα πλασάρει το ΝΕΟ 14.........

 

 

 

.



#340   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/09/2022 - 09:57

Το θέμα δεν είναι ποσά ζητάει ο πωλητής. Αλλά ποσό μπορεί τελικά να πουληθεί. Αυτή την στιγμή υπάρχει τεράστια προσφορά αλλά μικρή ζήτηση. 1000€ μετρητά είναι πολλά στις εποχές μας. Εγω πέρυσι δυσκολεύτηκα πολύ να δώσω ενα 11 pro που είχα. Και παρατήρησα οτι όσο περνάει ο καιρός τόσο ποιο δύσκολα φεύγει ενα ακριβό κινητού


Sent from my iPad using Tapatalk

Οι τιμές ορίζονται από προσφορά και ζήτηση. Τα 1050-1150€ (ή έστω και 1000) που πωλούνται τα 13 ΡΜ 256 είναι μία πάρα πολύ λογική τιμή για μία συσκευή που κοστίζει 1500€ και αυτές οι τιμές έχουν καθιερωθεί λόγω της προσφοράς και ζήτησης. Όποιος νομίζει βέβαια ότι τα 1000+€ για ένα 13 ΡΜ 256 είναι πολλά μπορεί να δώσει 1500€ να πάρει ένα από τα τελευταία καινούρια που θα έχουν μείνει στην αγορά (η παραγωγή του 13 Pro και 13 ΡΜ σταμάτησε κι επίσημα).

 

Συμφωνώ φίλε μου , όσο ανεβαινει η τιμη, απ απευθυνεσαι σε λιγοτερους και επίσης τρως πολύ παζάρι , για να το διώξεις, λόγω της μεγάλης προσφοράς, πολλοί τελικά υποκείπτυον στο σκότωμα της συσκευής...

 

με αποτέλεσμα να γινεται ακόμα ποιο δύσκολο....

 

 

.

Δυστυχώς, σε αυτή την περίπτωση φταίνε οι πωλητές. 



#341   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2022 - 10:13

Οι τιμές ορίζονται από προσφορά και ζήτηση. Τα 1050-1150€ (ή έστω και 1000) που πωλούνται τα 13 ΡΜ 256 είναι μία πάρα πολύ λογική τιμή για μία συσκευή που κοστίζει 1500€ και αυτές οι τιμές έχουν καθιερωθεί λόγω της προσφοράς και ζήτησης. Όποιος νομίζει βέβαια ότι τα 1000+€ για ένα 13 ΡΜ 256 είναι πολλά μπορεί να δώσει 1500€ να πάρει ένα από τα τελευταία καινούρια που θα έχουν μείνει στην αγορά (η παραγωγή του 13 Pro και 13 ΡΜ σταμάτησε κι επίσημα).

 

 

Συμφωνώ .... και μάλιστα οι τιμές που αναφέρεις , είναι οι ονομαστικές που ζητάνε οι πωλήτες.....

 

Η πραγματική συναλλαγή σήμερα γίνεται στα 900 (αφού 128 και 256 στην πώληση σχεδόν ευθυγραμίζονται), μπορεί και πιο κάτω......... για ένα κινητο που χθες ήταν το ΤΟΡ μοντέλο, αλλά και μετά την χθεσινη παρουσίαση του 14, δεν νομίζω ότι άλλαξε κάτι δραματικά !!!!!     

 

είναι πραγματικά κρίμα.......

 

 

 

 

.



#342   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 338 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2022 - 10:17

Είναι ναι μεν πολύ πιο δύσκολο να δώσεις συσκευή, αλλά να σας πω την αλήθεια παιδιά ότι βάζω για πούλημα Γερμανία που είμαι και παράλληλα Ελλάδα, 99% φεύγει στην Ελλάδα. Και για τα παζάρια που λέτε συγκεκριμένα, εγώ τουλάχιστον έχω δει πολύ μικρά τύπου 20-30€, ενώ Γερμανία μπορεί να σου κάνουν στο 60-70% της τιμής.
Που θέλω να καταλήξω, ότι Ελλάδα σε κινητά και περιφερειακά τους τουλάχιστον η αγορά στα μεταχειρισμένα είναι πολύ καλύτερη σε σχέση με Γερμανία.

#343   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 15/09/2022 - 11:04

Το δυναμικό νησί , φαίνεται όντως εντυπωσιακό, καθως και τι μπορεί να κάνει στο μέλλον , έχοντας άμεση προσβαση τις ανοικτες εφαρμογές , με λίγες κινήσεις και εύκολη πρόσβαση....

 

Ήδη κυκλοφορούν video να κοποιαρει ο ανταγωνισμός το νησί.....

 

 

Από την άλλη σκεφτομουν αυτό δεν θα μπορούσε να το ενσωματώσει και για τους παλιότερος με notch, αφού είναι καθαρά θέμα software. :huh:?

Βεβαι θα μου πεις πως θα πλασάρει το ΝΕΟ 14.........

 

 

 

.

Δεν ειναι αποκλειστικα θεμα software στα μοντελα πριν του 14. Ειναι και το hardware οπου το κομματι του notch δεν ειναι ¨οθονη" οποτε θεωρω δεν μπορει να "προβαλει" τιποτα.



#344   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2022 - 11:08

Δεν ειναι αποκλειστικα θεμα software στα μοντελα πριν του 14. Ειναι και το hardware οπου το κομματι του notch δεν ειναι ¨οθονη" οποτε θεωρω δεν μπορει να "προβαλει" τιποτα.

 

 

Νομίζω ότι και στο 14 το κεντρικό κομμάτι του pill παραμένει πάντοτε μαύρο, και οι εφαρμογές επεκτείνονται δεξιά και αριστερά του.... 

 

 

.



#345   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 15/09/2022 - 11:13

Νομίζω ότι και στο 14 το κεντρικό κομμάτι του pill παραμένει πάντοτε μαύρο, και οι εφαρμογές επεκτείνονται δεξιά και αριστερά του.... 

 

 

.

Το 14 δεν εχει Dynamic Island. Μονο 14 Pro & Pro Max.

Ναι σωστα το λες. Ετσι ειναι και στο 11αρι μου και γενικα το 14 / Plus εχουν το ιδιο notch οπως ολα τα παλαιοτερα.


Τελευταία επεξεργασία από: petran17, 15/09/2022 - 11:15


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες