Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

iPhone 14/Plus/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1267 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   dimpia

dimpia

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/09/2022 - 11:12

Καλή τύχη σε όσους ήταν μεταξύ δυο χρωμάτων. Ήμουν πεπεισμένος πως το Deep Purple ήταν το χρώμα μου. Βγήκα μια βόλτα σήμερα στην αγορά να δω τα χρώματα και όντως το μαύρο είναι αρκετά εντυπωσιακό θα έλεγα, όπως και το μωβακι, έτσι;

Όποτε ξανά λέω σε όσους ήταν σε δίλημμα.. Καλή τύχη!

Εγω εχω φτασει στο σημειο να τους λεω παραγγειλτε μου οτι χρωμα βρειτε διαθεσιμο απ'τα δυο

Παντως αν εβλεπαν στην apple τι πανικος γινεται στην Ελλαδα, θα μπορουσαν να το βαλουν ανετα στα 4.000, ευρω, δεν θα αλλαζε κατι



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 23/09/2022 - 11:17

Καλημέρα. Στο Γερμανικό Amazon είχες παραγγείλει και τι χρώμα?

στο Γερμανικο και μαυρο.

τελικα δυστυχως δεν ηταν χρεωση αλλα μηνυμα επαναληψης της δεσμευσης.

οποτε η αναμονη συνεχιζεται. Η παραδοση λεει 30/9-24/10



#348   bougos

bougos

    iPH Member

  • 212 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2022 - 11:25

Εγω!
Public, Πλαισιο, Κωτσοβολο, 2 Γερμανους και Media Markt
Γελασαν ολοι
Στο Πλαισιο μονο μου ειπαν οτι εχουν διαθεσιμα σκετα 14αρια


καταλαβα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#349   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 23/09/2022 - 11:27

Πολύ ωραία η συσκευή παιδιά! Τι να λέμε; premium συσκευές οι Apple δεν παίζονται! Μόλις είδα το κινητό στονI storm στο River West και με έβαλε σε σκέψεις να πουλήσω το 12 pro μου και να το αγοράσω.Κόσμημα το άτιμο….
Αν ξέρετε κάποιο καλό σάιτ με αγγελίες για να πουλήσω τη συσκευή μου ενημερώστε! 😁 Ευχαριστώ

#350   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 23/09/2022 - 11:27

καταλαβα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Στο σαιτ του Κωτσοβολου πάντως δείχνει διαθέσιμα 14 pro 128 GB Space Black σε 6 καταστήματα, βέβαια δεν ξέρω αν όντως ισχύει.


Τελευταία επεξεργασία από: soki7, 23/09/2022 - 11:30


#351   bougos

bougos

    iPH Member

  • 212 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2022 - 11:31

Εγω εχω φτασει στο σημειο να τους λεω παραγγειλτε μου οτι χρωμα βρειτε διαθεσιμο απ'τα δυο
Παντως αν εβλεπαν στην apple τι πανικος γινεται στην Ελλαδα, θα μπορουσαν να το βαλουν ανετα στα 4.000, ευρω, δεν θα αλλαζε κατι

Νομιζω δεν ειμαστε τοσοι πολλοι που θα το αγορασουμε.Απλα ειμαστε αρκετοι μαζεμενοι εδω μεσα και μας φαινεται ετσι.
Θα ειχε ενδιαφερον ενα poll[emoji28]


Sent from my iPhone using Tapatalk

#352   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 23/09/2022 - 11:57

Υπάρχει ένα iPhone 14 Pro 128GB σε μαύρο χρώμα κρατημένο σε κατάστημα του Κωτσόβολου στην Αθήνα για φίλο μου που τελικά δεν θα το πάρει.

Όποιος θέλει να το παραλάβει ας μου στείλει ένα μήνυμα.



#353   rebel1

rebel1

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα

Δημοσίευση 23/09/2022 - 12:03

Νομιζω δεν ειμαστε τοσοι πολλοι που θα το αγορασουμε.Απλα ειμαστε αρκετοι μαζεμενοι εδω μεσα και μας φαινεται ετσι.
Θα ειχε ενδιαφερον ενα poll[emoji28]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έτοιμο από τον soki7 το poll. Να δούμε πόσοι το θέλουν
@polakis είδες; Με το 7 κάτι γίνεται....

Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: rebel1, 23/09/2022 - 12:04


#354   fastmac

fastmac

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 23/09/2022 - 12:07

Η πλάκα είναι ότι φέτος δεν βιάστηκα να το παραγγείλω μπήκα από  12:30-1:00 16/9

Λέω μπα ποιος είναι τόσο τρελός όσο εμένα να πάει να δώσει 1550 € φέτος  :D (14 pro max 128 black)

ε λοιπόν δε μ' έχει πάρει κανένα κατάστημα που σημαίνει ότι υπήρχαν πολλοί  :D



#355   fastmac

fastmac

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 23/09/2022 - 12:10

η COSMOTE χθες έδειχνε ότι είχε κάποια διαθέσιμα το ίδιο και ο Γερμανός που στην ουσία το ίδιο πράγμα είναι 

Αλλά μόλις έβαζες ότι θέλεις τιμολόγιο σου έλεγε να περάσεις από το κατάστημα.

Και άμα ήθελες λιανική τότε σου ζητούσε να το προπληρώσεις όλο και να παραλάβεις μέχρι τις 29/9

Και λέω αααα γι' αυτό υπάρχουν ακόμα διαθέσιμα τελικά σήμερα το πρωί τα είχαν πάρει και με αυτούς τους όρους...



#356   nickvog

nickvog

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 23/09/2022 - 12:48

Πήρα σήμερα  στο istorm να ρωτήσω για την πορεία της παραγγελίας μου (18.9.2022, δυστυχώς λόγω κάποιου θέματος υγείας) για ένα 14 pro SP 256GB.

 

Δυστυχώς για μένα, το σήκωσε ένα ΑΝΑΙΔΕΣΤΑΤΟΣ υπάλληλος με ύφος "άσε μας ρε φίλε" και αντί να μου δώσει κάποια πληροφορία για το πότε περίπου θα έχουν νέες παραλαβές, μου είπε "δεν ξέρω τίποτα απολύτως" (δύσκολο να το πιστέψω) και το αμίμητο "όταν θα σας ειδοποιήσουν, τότε θα το πάρετε", τον ρώτησα "μπορεί και μετά τις Γιορτές??" και μου είπε "ναι και μετά τις Γιορτές". Ήταν σαφής.

 

ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ που τους έκλεισα με κάρτα την παραγγελία, αυτοί πληρώθηκαν κανονικά και τώρα... άνετοι ΟΟΟΟΟΤΑΝ το φέρουν, θα πάρω κι εγώ στα χέρια τη συσκευή που έχω αγοράσει !!!!

 

Ξέρει κανείς (για μελλοντική χρήση της πληροφορίας) τι θα μπορούσα να έχω κάνει καλύτερα ?

 

Ευχαριστώ πολύ.


Τελευταία επεξεργασία από: nickvog, 23/09/2022 - 12:57


#357   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/09/2022 - 12:54

Πήρα σήμερα  στο istorm να ρωτήσω για την πορεία της παραγγελίας μου (18.9.2022, δυστυχώς λόγω κάποιου θέματος υγείας) για ένα 14 pro SP 256GB.

 

Δυστυχώς για μένα, το σήκωσε ένα ΑΝΑΙΔΕΣΤΑΤΟΣ υπάλληλος με ύψος "άσε μας ρε φίλε" και αντί να μου δώσει κάποια πληροφορία για το πότε περίπου θα έχουν νέες παραλαβές μου είπε "δεν ξέρω τίποτα απολύτως" "όταν θα σας ειδοποιήσουν, τότε θα το πάρετε", τον ρώτησα "μπορεί και μετά τις Γιορτές??" και μου είπε "ναι και μετά τις Γιορτές".

 

ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ που τους έκλεισα με κάρτα την παραγγελία, αυτοί πληρώθηκαν κανονικά και τώρα... άνετοι ΟΟΟΟΟΤΑΝ το φέρουν, θα πάρω κι εγώ στα χέρια τη συσκευή που έχω αγοράσει !!!!

 

Ξέρει κανείς (για μελλοντική χρήση της πληροφορίας) τι θα μπορούσα να έχω κάνει καλύτερα ?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Όπως κάθε χρόνο, θα θέσω πάλι το -κλασικό- ρητορικό ερώτημα. :)

 

Αυτό που πληρώνετε για κάτι που δεν έχετε στα χέρια σας, δε θα το καταλάβω ποτέ..

 

Για τα υπόλοιπα, καλώς ή κακώς καλά σου είπε. Δεν ξέρουν πότε θα παραλάβουν ξανά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#358   dimpia

dimpia

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/09/2022 - 12:54

Πήρα σήμερα  στο istorm να ρωτήσω για την πορεία της παραγγελίας μου (18.9.2022, δυστυχώς λόγω κάποιου θέματος υγείας) για ένα 14 pro SP 256GB.

 

Δυστυχώς για μένα, το σήκωσε ένα ΑΝΑΙΔΕΣΤΑΤΟΣ υπάλληλος με ύψος "άσε μας ρε φίλε" και αντί να μου δώσει κάποια πληροφορία για το πότε περίπου θα έχουν νέες παραλαβές μου είπε "δεν ξέρω τίποτα απολύτως" "όταν θα σας ειδοποιήσουν, τότε θα το πάρετε", τον ρώτησα "μπορεί και μετά τις Γιορτές??" και μου είπε "ναι και μετά τις Γιορτές".

 

ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ που τους έκλεισα με κάρτα την παραγγελία, αυτοί πληρώθηκαν κανονικά και τώρα... άνετοι ΟΟΟΟΟΤΑΝ το φέρουν, θα πάρω κι εγώ στα χέρια τη συσκευή που έχω αγοράσει !!!!

 

Ξέρει κανείς (για μελλοντική χρήση της πληροφορίας) τι θα μπορούσα να έχω κάνει καλύτερα ?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Ποτε και για κανενα λογο δεν πληρωνουμε την ωρα της παραγγελιας

Επιλέγουμε παραλαβη και πληρωμη στο καταστημα (εκτος απ'το Πλαισιο και τον Γερμανο που το παιζουν ντιβες)



#359   mat_pep

mat_pep

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/09/2022 - 12:55

Πήρα σήμερα  στο istorm να ρωτήσω για την πορεία της παραγγελίας μου (18.9.2022, δυστυχώς λόγω κάποιου θέματος υγείας) για ένα 14 pro SP 256GB.

 

Δυστυχώς για μένα, το σήκωσε ένα ΑΝΑΙΔΕΣΤΑΤΟΣ υπάλληλος με ύψος "άσε μας ρε φίλε" και αντί να μου δώσει κάποια πληροφορία για το πότε περίπου θα έχουν νέες παραλαβές μου είπε "δεν ξέρω τίποτα απολύτως" "όταν θα σας ειδοποιήσουν, τότε θα το πάρετε", τον ρώτησα "μπορεί και μετά τις Γιορτές??" και μου είπε "ναι και μετά τις Γιορτές".

 

ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ που τους έκλεισα με κάρτα την παραγγελία, αυτοί πληρώθηκαν κανονικά και τώρα... άνετοι ΟΟΟΟΟΤΑΝ το φέρουν, θα πάρω κι εγώ στα χέρια τη συσκευή που έχω αγοράσει !!!!

 

Ξέρει κανείς (για μελλοντική χρήση της πληροφορίας) τι θα μπορούσα να έχω κάνει καλύτερα ?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Δυστυχώς όταν προπληρώνεις σε ελληνικό κατάστημα παίζεις τζόκερ.. Ίσως πιο ασφαλής λύση είναι να κάνεις προπαραγγελία μόνο σε κατάστημα που δέχεται να πληρώσεις κατά την παραλαβή στο κατάστημα. Αλλιώς amazon που ακόμα και αν αργήσουν , θα σε χρεώσουν την ημέρα που θα το στείλουν και αν δεις ότι αργεί το ακυρώνεις χωρίς να σου έχουν δεσμευμένα τα χρήματα



#360   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3911 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 23/09/2022 - 13:11

Μακάρι μακάρι. Ευτυχώς δεν καίγομαι διότι το 12 Pro θα το δώσω σε μια φίλη και μπορεί να περιμένει μέχρι να μου έρθει το 14.


Μπορώ να στο κάμω unboxing όταν έρθει αν δεν βιάζεσαι!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)