Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

iPhone 14/Plus/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1267 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#361   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/09/2022 - 13:16

Η πλάκα είναι ότι φέτος δεν βιάστηκα να το παραγγείλω μπήκα από  12:30-1:00 16/9

Λέω μπα ποιος είναι τόσο τρελός όσο εμένα να πάει να δώσει 1550 € φέτος  :D (14 pro max 128 black)

ε λοιπόν δε μ' έχει πάρει κανένα κατάστημα που σημαίνει ότι υπήρχαν πολλοί  :D

 

Σε επικοινωνία με αλυσίδα και φέτος οι κωδικοί που έχουν την μεγαλύτερη ζήτηση είναι τα ΡΜ (και στα 2 χρώματα).

 

 

 

.


Τελευταία επεξεργασία από: COSTASK, 23/09/2022 - 13:23


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#362   nickvog

nickvog

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 23/09/2022 - 14:07

Ποτε και για κανενα λογο δεν πληρωνουμε την ωρα της παραγγελιας

Επιλέγουμε παραλαβη και πληρωμη στο καταστημα (εκτος απ'το Πλαισιο και τον Γερμανο που το παιζουν ντιβε

Το κακό με την περίπτωσή μου ήταν ότι δεν θα είχα όλο το ποσό της παραγγελίας κατά την πληρωμή στο κατάστημα και δεν γνωρίζω αν μπορούσα να βάλω δόσεις εκείνη τη στιγμή.

Γι' αυτό το αγόρασα με δόσεις και παραλαβή με courier.

Καταλαβαίνω πλέον ότι έκανα λάθος που το πήρα έτσι, στο επόμενο θα είμαι πιο σοφός (και ίσως θα έχω κάνει και την πρέπουσα αποταμίευση).



#363   mat_pep

mat_pep

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/09/2022 - 14:37

Το κακό με την περίπτωσή μου ήταν ότι δεν θα είχα όλο το ποσό της παραγγελίας κατά την πληρωμή στο κατάστημα και δεν γνωρίζω αν μπορούσα να βάλω δόσεις εκείνη τη στιγμή.

Γι' αυτό το αγόρασα με δόσεις και παραλαβή με courier.

Καταλαβαίνω πλέον ότι έκανα λάθος που το πήρα έτσι, στο επόμενο θα είμαι πιο σοφός (και ίσως θα έχω κάνει και την πρέπουσα αποταμίευση).

Κανονικά θα μπορούσες να βάλεις δόσεις με την πιστωτική στο POS στο κατάστημα.. Ίσως να ρωτήσεις αν μπορεί να ακυρωθεί η παραγγελία αν το βρίσκεις αλλού πιο άμεσα ή και για να τους πιέσεις. Δεν έχουν δικαίωμα να σου αρνηθούν την ακύρωση



#364   bougos

bougos

    iPH Member

  • 212 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2022 - 14:59

Πήρα σήμερα στο istorm να ρωτήσω για την πορεία της παραγγελίας μου (18.9.2022, δυστυχώς λόγω κάποιου θέματος υγείας) για ένα 14 pro SP 256GB.

Δυστυχώς για μένα, το σήκωσε ένα ΑΝΑΙΔΕΣΤΑΤΟΣ υπάλληλος με ύφος "άσε μας ρε φίλε" και αντί να μου δώσει κάποια πληροφορία για το πότε περίπου θα έχουν νέες παραλαβές, μου είπε "δεν ξέρω τίποτα απολύτως" (δύσκολο να το πιστέψω) και το αμίμητο "όταν θα σας ειδοποιήσουν, τότε θα το πάρετε", τον ρώτησα "μπορεί και μετά τις Γιορτές??" και μου είπε "ναι και μετά τις Γιορτές". Ήταν σαφής.

ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ που τους έκλεισα με κάρτα την παραγγελία, αυτοί πληρώθηκαν κανονικά και τώρα... άνετοι ΟΟΟΟΟΤΑΝ το φέρουν, θα πάρω κι εγώ στα χέρια τη συσκευή που έχω αγοράσει !!!!

Ξέρει κανείς (για μελλοντική χρήση της πληροφορίας) τι θα μπορούσα να έχω κάνει καλύτερα ?

Ευχαριστώ πολύ.


Istorm golden hall σωστα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#365   dimpia

dimpia

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/09/2022 - 15:04

Istorm golden hall σωστα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μυρίζει από μακριά :D  :D



#366   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/09/2022 - 15:18

Παρέλαβα μόλις από public Ηρακλείου iPhone 14 Pro 1 TB Deep Purple. Για όποιον ενδιαφέρεται έχει ετοιμοπαράδοτο ένα iPhone 14 Pro Max Gold 1 TB επίσης.



#367   bougos

bougos

    iPH Member

  • 212 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2022 - 15:22

Μυρίζει από μακριά :D :D


Ε ναι καποια στιγμη αποκτας εμπειρια σ αυτα [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk

#368   jimdem

jimdem

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/09/2022 - 15:24

Έβαλα και μια παραγγελία σε amazon καλού κακού. Παράδοση 12/10-16/11. Και πέρυσι που είχα βάλει προπαραγγελία Ελλάδα 10/10 παρέλαβα 22/11.... Αν έρθει πρώτο από amazon το κρατάω απο εκεί. Ηθικό δίδαγμα: Ποτέ ξανά τέτοιες αγορές απο τα ελληνικά ψιλικατζίδικα.



#369   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 23/09/2022 - 15:25

Ποτε και για κανενα λογο δεν πληρωνουμε την ωρα της παραγγελιας

Επιλέγουμε παραλαβη και πληρωμη στο καταστημα (εκτος απ'το Πλαισιο και τον Γερμανο που το παιζουν ντιβες)

εμενα στο πλαισιο πηραν την παραγγελια χωρις καταθεση , και μου στειλαν κανονικα επιβεβαιωση. Ειχα κανει απο τους πρωτους ομως εκδήλωση ενδιαφέροντος. (Δεν ξερω αν παιζει ρόλο αυτο) και επισης είναι με τιμολόγιο.



#370   dimpia

dimpia

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/09/2022 - 15:30

εμενα στο πλαισιο πηραν την παραγγελια χωρις καταθεση , και μου στειλαν κανονικα επιβεβαιωση. Ειχα κανει απο τους πρωτους ομως εκδήλωση ενδιαφέροντος. (Δεν ξερω αν παιζει ρόλο αυτο) και επισης είναι με τιμολόγιο.

Κανονική παραγγελία δεν παίζει σίγουρα, ούτε απ΄τις 16/9 ούτε ακόμα και σήμερα



#371   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 23/09/2022 - 15:33

Έβαλα και μια παραγγελία σε amazon καλού κακού. Παράδοση 12/10-16/11. Και πέρυσι που είχα βάλει προπαραγγελία Ελλάδα 10/10 παρέλαβα 22/11.... Αν έρθει πρώτο από amazon το κρατάω απο εκεί. Ηθικό δίδαγμα: Ποτέ ξανά τέτοιες αγορές απο τα ελληνικά ψιλικατζίδικα.

Φίλε μου είναι όλα σχετικά . Το 12 pro max και το 13 pro max τα πήρα από Amazon σχεδόν αμέσως. Φέτος με παραγγελία 9/9 με πήγε για 5-27 Οκτωβρίου . Έβαλα και μία λοιπόν στο Istorm 16/9 12:01 και σήμερα παρέλαβα pro max space black 256..Παίζουν ρόλο πολλά . Πέρυσιι και προπερσι δεν είχα βάλει καν στο Istorm! Τόσο σίγουρος ήμουν για Amazon. Φέτος όμως ειδικά στα max υπάρχουν καθυστερήσεις και παίζει ρόλο το χρώμα και ο αποθηκευτικός χώρος.Ευχομαι να σου έρθει γρήγορα!



#372   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 23/09/2022 - 15:57

Πολλά iPhones άμεσα διαθεσιμα στο site του MediaMarkt!
Για τσεκάρετε κι εκεί παιδιά

#373   dimpia

dimpia

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/09/2022 - 15:59

Πολλά iPhones άμεσα διαθεσιμα στο site του MediaMarkt!
Για τσεκάρετε κι εκεί παιδιά

Ολα Pro, κανενα ProMax, εκτος απο 1 χρυσο 1TB



#374   schatz

schatz

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/09/2022 - 16:07

O Κωτσό δίνει τα iphones με δόσεις με πρωτη δόση 22/01/23 , που σίγουρα θα εχεις παραλάβει πριν αρχίσουν οι δόσεις.



#375   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/09/2022 - 16:26

O Κωτσό δίνει τα iphones με δόσεις με πρωτη δόση 22/01/23 , που σίγουρα θα εχεις παραλάβει πριν αρχίσουν οι δόσεις.

Μακριά απο Κοτσό.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)