Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 14 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
455 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#376   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/12/2022 - 15:39

Μπορεις να αγορασεις φυσικα δωροκαρτα αλλα θα πρεπει να συννενοηθεις και με το μαγαζι να στην δεχτεί. Διοτι αν το κινητο ερθει μετα απο 2 μηνες απο οσο γνωριζω ειναι στην διακριτικη ευχερεια του μαγαζιου να στην δεχτει λογω του οτι τα περισσοτερα ειναι franchise. Δηλαδη εν ολιγοις θα πρεπει να πας να αγορασεις Δωροκαρτες 800€ για να σου αφαιρεσουν 200€. Θα σου ελεγα πριν το κανεις να περασεις απο εναν Γερμανο να ρωτησεις αν θα στο δεχτουν αυτο.



Έχει λογική αυτό που λες και ας μην είχα διαβάσει ότι δουλεύεις σε αλυσίδα παρόχου , γιατί προϊόντα apple πάντα βγαίνουν εκτός προσφορών/ εκπτώσεων / ενεργειών προώθησης και τώρα που είναι μέσα στις διάφορες προσφορές από κάθε πάροχο είναι για τα παλιότερα μοντέλα που πολύ απλά θέλουν να ξεστοκαρουν όσα του έχουν μείνει .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#377   ariadgr

ariadgr

    iPH Member

  • 210 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/12/2022 - 15:54

Έχει λογική αυτό που λες και ας μην είχα διαβάσει ότι δουλεύεις σε αλυσίδα παρόχου , γιατί προϊόντα apple πάντα βγαίνουν εκτός προσφορών/ εκπτώσεων / ενεργειών προώθησης και τώρα που είναι μέσα στις διάφορες προσφορές από κάθε πάροχο είναι για τα παλιότερα μοντέλα που πολύ απλά θέλουν να ξεστοκαρουν όσα του έχουν μείνει .

Καμια σχεση, OΛΑ τα προϊοντα που ειναι σε αποθεμα συμμετεχουν στην προσφορά
πχ iPhone 14 απλό
https://www.germanos...ductId=20418513
 
Επίσης πολύ αμφιβάλλω ότι συμμετέχουν οι δωροεπιταγές, καθώς δε νομίζω ότι εντάσσονται στα ΠΡΟΙΟΝΤΑ
H Προωθητική Ενέργεια αφορά μόνο σε αγορές προϊόντων από τα Kαταστήματα με χρήση της Kάρτας για ποσά 99€ και άνω ανά συναλλαγή

Αν και στις ρητές εξαιρέσεις είναι μόνο τα παρακάτω:
Από την Προωθητική Ενέργεια εξαιρούνται οι πληρωμές λογαριασμών οποιουδήποτε είδους καθώς και πληρωμές ανανέωσης χρόνου ομιλίας

 

Και επίσης ακόμα και αν μετράνε οι δωροεπιταγές, από το να στοκάρει κάποιος δωροεπιταγές Γερμανού, περιμένοντας τους επόμενους μήνες μήπως βρει διαθεσιμότητα, χίλιες φορές να το πάρει από amazon ευρώπης, που και φθηνότερα θα βγει, και γρηγορότερα θα έρθει.


Τελευταία επεξεργασία από: ariadgr, 26/12/2022 - 15:59


#378   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/12/2022 - 19:08

Καμια σχεση, OΛΑ τα προϊοντα που ειναι σε αποθεμα συμμετεχουν στην προσφορά
πχ iPhone 14 απλό
https://www.germanos...ductId=20418513
 
Επίσης πολύ αμφιβάλλω ότι συμμετέχουν οι δωροεπιταγές, καθώς δε νομίζω ότι εντάσσονται στα ΠΡΟΙΟΝΤΑ
H Προωθητική Ενέργεια αφορά μόνο σε αγορές προϊόντων από τα Kαταστήματα με χρήση της Kάρτας για ποσά 99€ και άνω ανά συναλλαγή

Αν και στις ρητές εξαιρέσεις είναι μόνο τα παρακάτω:
Από την Προωθητική Ενέργεια εξαιρούνται οι πληρωμές λογαριασμών οποιουδήποτε είδους καθώς και πληρωμές ανανέωσης χρόνου ομιλίας

 

Και επίσης ακόμα και αν μετράνε οι δωροεπιταγές, από το να στοκάρει κάποιος δωροεπιταγές Γερμανού, περιμένοντας τους επόμενους μήνες μήπως βρει διαθεσιμότητα, χίλιες φορές να το πάρει από amazon ευρώπης, που και φθηνότερα θα βγει, και γρηγορότερα θα έρθει.

Να συμπληρωσω και σε online αγορες απο τα ηλεκτρονικα καταστηματα του Γερμανου και της Cosmote
 



#379   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/12/2022 - 20:06

Να συμπληρωσω και σε online αγορες απο τα ηλεκτρονικα καταστηματα του Γερμανου και της Cosmote



Εγώ δεν θα την έκανα την παραγγελία πάντως την παραγγελία για 14αρη εφόδων ξέρω ότι 1) δεν υπάρχει διαθεσιμότητα 2) σίγουρα υπάρχουν ψηλά γράμματα και ίσως με αυτό τον τρόπο σε κρατάνε ότι μετά θα το πάρεις από αυτούς . Δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη πλέον

#380   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 26/12/2022 - 21:30

Πήρα εγώ homepod mini μαζι με κάτι άλλα μικροπράγματα. Συμπλήρωσα το 100αρικο. Η παραγγελία έγινε στις 22/12. Στις 24/12 μπηκαν τα 25 ευρώ στη payzy σαν επιστροφή. Τα έβγαλα μέσω apple pay στη revolut και τέλος. Εντωμεταξύ το homepod δεν το έχω παραλάβει ήδη🤣.

#381   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 09/01/2023 - 22:29

Όλο και περισσότεροι youtubers κάνουν αναφορά στο θέμα των καμερών
https://9to5mac.com/...-iphone-photos/

https://youtu.be/sVE0VfE0b5I

Ελπίζω να διορθωθεί σύντομα. Έκανα κ δοκιμές στο θέμα που έχω με δύο 14 προ μαξ και ένα 13 προ μαξ και το 13 βγάζει καλύτερης ποιότητας και ποιο φωτεινες και καθαρές φωτός εγγράφων.

Μου έρχεται να το πετάξω από το παράθυρο. Δε μπορεί να σκαναρει καθαρά κ δοκίμασα κ με halide τα ίδια ίσως μικρή βελτίωση.

Τελευταία επεξεργασία από: fdlap, 09/01/2023 - 22:36


#382   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/01/2023 - 07:29

Ναι, τα 14αρια κάνουν over processing τις φωτογραφίες.
Είναι καθαρά θέμα software και λογικά θα λυθεί σε κάποια από τα άμεσα updates.
Το ανέφερε ο zollotech, o Brandon o Butch, και ακόμα πιο ξεκάθαρα από όλους με live παραδείγματα ο MKBHD.

https://youtu.be/88kd9tVwkH8


Sent from my iPhone using Tapatalk

#383   vaggelis83

vaggelis83

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 10/01/2023 - 10:01

Μακάρι να το κ διορθώσουν γιατί και γώ έχω ξενερώσει με την κάμερα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#384   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/01/2023 - 10:33

Το θέμα με το Over Processing υπάρχει απο τα περσινά iPh 13 Pro και το HDR που δεν απεν/ποιείται.

 

Φώναζε και φωνάζει τόσος κόσμος και ανακάλυψαν ξαφνικά κάποιοι το τροχό.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 10/01/2023 - 10:33

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#385   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 10/01/2023 - 22:56

Φέτος είναι χειρότερα. Δεν είχα τα θέματα που έχω όταν είχα το 13
Παίζει ρόλο βέβαια και το focal length που χειροτέρεψε όπως και ότι αυξησαν το f/ στις κάμερες οπότε βγαίνουν και ποιο σκοτεινές

Τελευταία επεξεργασία από: fdlap, 10/01/2023 - 22:58


#386   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/01/2023 - 16:15

Ο νεος σενσορας είναι πολύ καλύτερος από τον περσινό. Τραβήξτε σε raw 48mp και μετατρέψτε τις σε heif με shortcut. Μέρα με τη νύχτα.

#387   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 25/01/2023 - 11:45

Χαιρετώ την παρεα! Έχω 12 pro max 256 αλλά έχει κουράσει το μέγεθος..με το trade and upgrade που τρέχει τώρα στο istorm μου παίρνουν το δικό μου 683€ και το 14 pro 128gb με τιμολόγιο βγαίνει 1128€..Αξίζει τα 445€ διαφορά ;
Να την κάνω την μετάβαση; Η περιμένω τον Σεπτέμβριο και να πάω στο 15pro με το οποιο μεγαλύτερο οικονομικό κόστος ;

Επίσης σε λύση για να μειώσω χωρητικότητα να πάω σε iCloud 200gb?

Τελευταία επεξεργασία από: emminad1925, 25/01/2023 - 11:55


#388   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/01/2023 - 12:35

Τα Trade & Upgrade που τρέχουν πάντα δίνουν χαμηλότερη τιμή απο αυτή που θα μπορούσες να πετύχεις αν το πούλαγες εσύ για προφανείς λόγους.

 

Απο εκεί και πέρα, αν δεν πρόκειται να σε απασχολήσει η επιπλέον αύξηση στη τιμή απο μεριάς Apple τον Σεπτέμβρη, καλύτερα να περιμένεις το 15.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#389   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 25/01/2023 - 12:39

Τα Trade & Upgrade που τρέχουν πάντα δίνουν χαμηλότερη τιμή απο αυτή που θα μπορούσες να πετύχεις αν το πούλαγες εσύ για προφανείς λόγους.

Απο εκεί και πέρα, αν δεν πρόκειται να σε απασχολήσει η επιπλέον αύξηση στη τιμή απο μεριάς Apple τον Σεπτέμβρη, καλύτερα να περιμένεις το 15.


Ναι Νίκο το ξέρω αυτό αλλά όσες φορές πούλησα με πρήζαν πολύ
Μέχρι να βρω σωστό αγοραστή..Επειδή λογικά Σεπτέμβριο θα ανέβουν κι άλλο οι τιμές (ή και ίδιες να μείνουν )και θα πέσει κι άλλο το δικό μου η διαφορά θα ξεπεράσει τα 600€ ,νομίζεις ότι αξίζουν τα 445€ την δεδομένη χρονική στιγμή για αυτή την μετάβαση;

#390   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/01/2023 - 13:02

Θεωρώ πως η διαφορά δεν είναι αντιπροσωπευτική για τους γνωστούς λόγους πιο πάνω.

 

Θα μπορούσε πολύ εύκολα να είναι στα μισά.

 

Αν το αποφασίσεις πάντως, έχω συσκευή διαθέσιμη για παραλαβή iStorm River West.

 

Να σου δώσω στοιχεία να πας να παραλάβεις.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 25/01/2023 - 13:02

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)