Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 14 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
455 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 05/02/2023 - 12:36

Καλησπερα στην ομάδα!

Είστε ευχαριστημένοι απο την συσκευη σας;;

Εγω πάντως είμαι μπορω να πω προερχόμενος απο 11 προ. Καλυτερη καμερα / μπαταρια / αποδοση!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   NixName

NixName

    iPH User

  • 150 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2023 - 13:37

Καλησπερα στην ομάδα!

Είστε ευχαριστημένοι απο την συσκευη σας;;

Εγω πάντως είμαι μπορω να πω προερχόμενος απο 11 προ. Καλυτερη καμερα / μπαταρια / αποδοση!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλησπέρα πάρη , προσωπικά προερχόμενος απο Iphone 12 απλό , θα πω οτι για την χρηματική διαφορά που έδωσα δεν έμεινα και τόσο ευχαριστημένος . Μικρές διαφορές... Παρόλα αυτά το κινητό είναι τρομερό!



#408   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/02/2023 - 14:49

Με την μπαταρία τι γίνεται;
Πολύ απογοήτευση μέχρι στιγμής εδώ παιδιά.
Καλοκαίρι δεν πρόκειται να βγάζει μέρα με τίποτα.
Τώρα είμαι οριακά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#409   rebel1

rebel1

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα

Δημοσίευση 20/02/2023 - 15:17

Πόσες ώρες sot?
Πόσες ώρες εκτός wifi?
Σήμα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#410   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 21/02/2023 - 08:45

Ας γράψω με τη σειρά μου κι εγώ τις εντυπώσεις μου από μετάβαση από 12 pro
Max σε 14pro.
Αρχικά αλλαξα γιατί με κούρασε πολύ το βάρος και μέγεθος! Σε πρώτη φάση σ αυτόν τον τομέα είμαι πολύ ευχαριστημένος! Η οθόνη με τα 120hz είναι εξαιρετική (την είχα και στο iPad pro) κι επίσης παρατήρησα και διάφορες στην ταχύτητα του κινητού.
Αν αξίζει η μετάβαση από 12 pro και μετά σε αυτή την τιμή;Δεν νομίζω ..
Σίγουρα όμως δεν το μετάνιωσα ,όμως νομίζω πως δεν θ αλλάξω στην διετία αλλά θα το πάω 3ετια αυτή την φορά..(αν οι αλλαγές με τα νέα είναι ανάλογες των τωρινών αλλαγών σε 13 και 14 σε σχέση με το 12)..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#411   giannik

giannik

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:gianni_k

Δημοσίευση 21/02/2023 - 09:13

Καλημέρα
Αύριο ταξιδεύω εξωτερικό ,επιτρέπεται power bank μέσα στη χειραποσκευή στο αεροπλάνο;Ευχαριστώ

#412   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 21/02/2023 - 09:43

Καλημέρα
Αύριο ταξιδεύω εξωτερικό ,επιτρέπεται power bank μέσα στη χειραποσκευή στο αεροπλάνο;Ευχαριστώ


Όσες φορές ταξίδεψα, δεν είχα πρόβλημα. Πάντα στην τσάντα μου είχα το λιγότερο ένα power bank.

#413   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/02/2023 - 13:18

Καλημέρα
Αύριο ταξιδεύω εξωτερικό ,επιτρέπεται power bank μέσα στη χειραποσκευή στο αεροπλάνο;Ευχαριστώ

Το σωστό θα είναι να δεις και το εισιτήριο σου και να δεις στην αεροπορική σου και τι ισχύει.



#414   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/02/2023 - 10:46

Καλημέρα σε όλους.

 

Από 12 Pro Max σε 14 Pro Max, ειρήσθω εν παρόδω, πρόβλημα με διαθεσιμότητα δεν αντιμετώπισα, σε 3 μέρες το είχα στα χέρια μου (Space Black - 256GB).

Προσωπικά δεν περίμενα μεγάλες διαφορές για να είμαι ειλικρινής, άλλαξα περισσότερο για να αλλάξω.

 

Παρόλα αυτά η οθόνη και σε φωτεινότητα και σε απόκριση είναι αρκετά πιο ευχάριστη. Σε σχέση με το 13 ενδεχομένως όχι τόσο, αλλά και τα 120hz και η συνολική εμπειρία είναι καλύτερη στο 14. Ο ήχος επίσης μου φαίνεται πολύ καλύτερος, μπορεί να είναι και η ιδέα μου βέβαια. Τώρα σε ταχύτητα μπορεί να έχει διαφορά, μπορεί να είναι η ιδέα μου, μπορεί τα 120Hz, δεν έχω καταλήξει. Το AOD ωραίο featureακι, μου χε λείψει από την εποχή που ήμουν Samsung Knight. Μπαταρία δεν έχω άποψη ακόμα, εμφανώς καλύτερη διάρκεια από του 12 μετά από δύο χρόνια όμως. Επίσης νομίζω πιο γρήγορο Face iD. Dynamic island, οκ, ένα ευχάριστο gimik που ζούσα εύκολα χωρίς αυτό και ούτε εδώ μπορώ να συνηθίσω το True tone. Πολύ θερμά χρώματα για τα γούστα μου.

 

Overall εξεπλάγην θετικά, χωρίς να μπορώ να πω ότι προτείνω σε όλους με 12 να αλλάξουν γιατί όλοι ξέρουμε ότι αυτό δεν είναι μονοδιάστατη απόφαση. Νομίζω όμως ότι το pattern, αλλαγή κάθε δύο συσκευές, μου ταιριάζει.

 

Κάτι που μου έκανε εντύπωση και δεν ξέρω που οφείλεται είναι το εξής: Ήξερα ότι έχω περίπου 40GB photo/video, τόσο χώρο έπιαναν στο 12, τόσο πιάνουν και στο iCloud. Τα έφερε τοπικά και στην συσκευή πλέον πιάνουν 17GB (δεν έχω ενεργοποιήσει το Photo optimazation). Τι να συμβαίνει άραγε?

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  1.JPG   53.74KB   79 λήψεις
  • Συνημμένο αρχείο  2.JPG   50.96KB   77 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: due, 24/02/2023 - 10:54


#415   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/02/2023 - 10:47

Καλημέρα
Αύριο ταξιδεύω εξωτερικό ,επιτρέπεται power bank μέσα στη χειραποσκευή στο αεροπλάνο;Ευχαριστώ

Καλημέρα, σχεδόν πάντα έχω μαζί μου ένα γαϊδούρι 30.000 mAh, χωρίς πρόβλημα πότε.



#416   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/02/2023 - 12:17

Καλημέρα σε όλους.

 

Από 12 Pro Max σε 14 Pro Max, ειρήσθω εν παρόδω, πρόβλημα με διαθεσιμότητα δεν αντιμετώπισα, σε 3 μέρες το είχα στα χέρια μου (Space Black - 256GB).

Προσωπικά δεν περίμενα μεγάλες διαφορές για να είμαι ειλικρινής, άλλαξα περισσότερο για να αλλάξω.

 

Παρόλα αυτά η οθόνη και σε φωτεινότητα και σε απόκριση είναι αρκετά πιο ευχάριστη. Σε σχέση με το 13 ενδεχομένως όχι τόσο, αλλά και τα 120hz και η συνολική εμπειρία είναι καλύτερη στο 14. Ο ήχος επίσης μου φαίνεται πολύ καλύτερος, μπορεί να είναι και η ιδέα μου βέβαια. Τώρα σε ταχύτητα μπορεί να έχει διαφορά, μπορεί να είναι η ιδέα μου, μπορεί τα 120Hz, δεν έχω καταλήξει. Το AOD ωραίο featureακι, μου χε λείψει από την εποχή που ήμουν Samsung Knight. Μπαταρία δεν έχω άποψη ακόμα, εμφανώς καλύτερη διάρκεια από του 12 μετά από δύο χρόνια όμως. Επίσης νομίζω πιο γρήγορο Face iD. Dynamic island, οκ, ένα ευχάριστο gimik που ζούσα εύκολα χωρίς αυτό και ούτε εδώ μπορώ να συνηθίσω το True tone. Πολύ θερμά χρώματα για τα γούστα μου.

 

Overall εξεπλάγην θετικά, χωρίς να μπορώ να πω ότι προτείνω σε όλους με 12 να αλλάξουν γιατί όλοι ξέρουμε ότι αυτό δεν είναι μονοδιάστατη απόφαση. Νομίζω όμως ότι το pattern, αλλαγή κάθε δύο συσκευές, μου ταιριάζει.

 

Κάτι που μου έκανε εντύπωση και δεν ξέρω που οφείλεται είναι το εξής: Ήξερα ότι έχω περίπου 40GB photo/video, τόσο χώρο έπιαναν στο 12, τόσο πιάνουν και στο iCloud. Τα έφερε τοπικά και στην συσκευή πλέον πιάνουν 17GB (δεν έχω ενεργοποιήσει το Photo optimazation). Τι να συμβαίνει άραγε?

 

 

Θα συμφωνήσω σχεδόν σε όλα φίλε μου, την αντίστοιχη μετάβαση είχα κάνει και εγώ.

 

Εν ολίγοις για μένα τα κύρια σημεία αισθητής βελτίωσης είναι: Οθόνη, η ταχύτητα, ο ήχος, τα βίντεο και selfie.

 

Όντως τα 2 έτη , εξαιρόντας τον παράγοντα χρημάτων, είναι το min για αλλαγή (βλ. 13 ΡΜ). 

 

.



#417   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 01/03/2023 - 10:15

 

Κάτι που μου έκανε εντύπωση και δεν ξέρω που οφείλεται είναι το εξής: Ήξερα ότι έχω περίπου 40GB photo/video, τόσο χώρο έπιαναν στο 12, τόσο πιάνουν και στο iCloud. Τα έφερε τοπικά και στην συσκευή πλέον πιάνουν 17GB (δεν έχω ενεργοποιήσει το Photo optimazation). Τι να συμβαίνει άραγε?

Τελικά ήρθαν οι φωτό. Φαίνεται σαν να τις έφερε κατ'αρχας ως preview και να τις κατέβαζε σιγα σιγα.



#418   nmamag

nmamag

    iPH User

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 02/04/2023 - 07:46

Καλημερα

 

Απο τα  iPhone 14 Pro Model Number A2650, A2889, A2890, A2892, A2891 που κυκλοφορουν ποια ειναι λειτουργικα στην Ελλαδα ???

 

Αν ειναι αγορασμενα απο εξωτερικο καλυπτονται απο εγγυηση και στην Ελλαδα ?

 

Ευχαριστω ?



#419   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 772 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 02/04/2023 - 08:16

Εγώ παιδιά ερχόμενος από 13 pro max στο 14 pro max (αχρείαστη ΚΑΤ έμε αλλαγή αλλά ας όψεται ο κάλος) βλέπω διαφορα σε ταχύτητα ίσως και σε κάμερα αν και δεν είμαι ειδικός .
Τα θετικά λόγο πολύ όμως τα ξέρετε όλοι όποτε πάμε στα αρνητικά που βλέπω εγώ .
1. Η μπαταρία φαίνεται να εξαντλείται υπερβολικά γρήγορα αν χρησιμοποιήσεις Google maps . Γενικά η μπαταρία είναι έτσι κι αλλιώς ελάχιστα πιο κάτω από το προηγούμενο μου .
2. Η φωτεινότητα σε νορμαλ ή σκοτεινό χώρο δεν μου αρέσει . Το είχα πάντα στο αυτόματο και πάντα ήμουν ικανοποιημένος . Τώρα στο αυτόματο μου την χαμηλώνει παρά πολύ .
3. Πρώτη φορά σε iPhone νιώθω ζέστη την συσκευή . Μέχρι στιγμής το παρατήρησα μόνο κατά την χρήση των Google maps .

Έχει παρατηρηθεί από άλλους τίποτα από τα παραπάνω ; Ή έχει να κάνει με την επαναφορά μου από cloud backup . (Το κινητό για μένα είναι και εργαλείο δουλειάς , δεν μπορώ να μην επαναφέρω τα δεδομένα μου. Επίσης από την στιγμή που παίρνω πάντα iPhone κυρίως για αυτόν τον λόγο δεν μπορώ να μην το αξιοποιώ )

#420   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/04/2023 - 10:34

Καλημερα

 

Απο τα  iPhone 14 Pro Model Number A2650, A2889, A2890, A2892, A2891 που κυκλοφορουν ποια ειναι λειτουργικα στην Ελλαδα :huh:

 

Αν ειναι αγορασμενα απο εξωτερικο καλυπτονται απο εγγυηση και στην Ελλαδα ?

 

Ευχαριστω ?

Γενικότερα απο τη στιγμή που θα το πάρεις μόνο συσκευή, ξεκλείδωτο, δεν έχεις θέμα.

 

Το 2650 είναι US, που τα εξουσιοδοτημένα εδώ δε καλύπτουν ούτε τον πρώτο χρόνο της Apple λόγω διαφορετικών κωδικών.

 

Έχε το στο νου σου πρίν προχωρήσεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)