Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

Apple Watch Ultra: Πρώτες εντυπώσεις/πληροφορίες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
421 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/01/2023 - 23:22

Με επιστολή δε θα αλλάξει κάτι.

 

Μόνο με AppleCare ο,τι καταφέρεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 29/01/2023 - 15:06

Καλησπέρα , επανέρχομαι με το θέμα του apple care για το ρολόι που μου έσπασε .

Κατάφερα μέσω φίλου που μένει Αγγλία και φυσικά έχει κ κάρτα Αγγλίας να ξεκλειδώσουμε τηλεφωνικά την επιλογή για την αγορά του , η οποία κ ολοκληρώθηκε επιτυχώς .

Με την εξυπηρέτηση apple Ιταλίας οι πληροφορίες που λαμβάναμε ήταν λάθος , οπότε είναι που θα πέσει κανείς η τύχαμε στον λάθος άνθρωπο .

Ελλάδα το έπαιρναν με απόσυρση και μου έδιναν νέο με 739€, apple care η κάτι παρόμοιο δεν υπάρχει.

Τώρα μένει να συντονίσω πως θα γίνει η επισκευή σε κάποιο κατάστημα Apple Store σε δεύτερο χρόνο μιας και όπως ανεφερα η συσκευή είναι πλήρως λειτουργική .

Θεωρώ τον εαυτό μου αρκετά μεγάλο υποστηρικτή της apple, για την κατοχή αρκετών προϊόντων ανά τα χρόνια και στις πρώτες επικοινωνίες που έφαγα τα άκυρα , ένιωσα αδικία για ένα ατυχές συμβάν που μου έτυχε , αλλά τελικά όπως επιβεβαιώνεται από το ρητό, «ο επιμένων νικά».

Ελπίζω να μη τύχει σε κανέναν , και προτείνω ανεπιφύλακτα για ένα τέτοιο προϊόν , την αγορά του(115€ φουλ ασφάλεια by Apple ).f88abefe8c68865429be4092e58180e9.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: kostakiss, 29/01/2023 - 15:13


#303   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1883 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/01/2023 - 16:47

Και τώρα πως θα προχωρήσεις με την επισκευή;
Πρέπει να αποσταλεί σε Αγγλικό Apple Store ή μπορεί να γίνει και σε iStorm/Document;


Sent from my iPad using Tapatalk

#304   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 29/01/2023 - 17:12

Και τώρα πως θα προχωρήσεις με την επισκευή;
Πρέπει να αποσταλεί σε Αγγλικό Apple Store ή μπορεί να γίνει και σε iStorm/Document;


Sent from my iPad using Tapatalk

σίγουρα γινεται σε apple stores globally.

βεβαια θα το επιβεβαιωσω αν μπορει να μεσολαβησει καποιος apple reseller , αυτο θα το μαθω ομως μολις ερθει η ωρα να το τακτοποιησω.

υπαρχει κ υπηρεσια  Express Replacement Service , η οποια θα δω αν εξυπηρετει Ελλαδα .



#305   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1883 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/01/2023 - 18:54

Keep us updated. Έχω πάρει αρκετά Apple προϊόντα από Γερμανικό Amazon κι ακόμη έχω διορία να κάνω Apple Care. Γερμανική κάρτα έχω τη Ν26. Τώρα βέβαια δε ξέρω αν θέλει και Γερμανική διεύθυνση κατοικίας (πιστοποιημένη μέσω κάποιου εγγράφου/λογαριασμού).


Sent from my iPhone using Tapatalk

#306   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 29/01/2023 - 19:10

Keep us updated. Έχω πάρει αρκετά Apple προϊόντα από Γερμανικό Amazon κι ακόμη έχω διορία να κάνω Apple Care. Γερμανική κάρτα έχω τη Ν26. Τώρα βέβαια δε ξέρω αν θέλει και Γερμανική διεύθυνση κατοικίας (πιστοποιημένη μέσω κάποιου εγγράφου/λογαριασμού).


Sent from my iPhone using Tapatalk

ήθελε κ διεύθυνση οπωσδήποτε ίδια με της κάρτας , βγάζει σφάλμα κατά την συμπλήρωση στοιχείων , οπότε το έκανα με φίλο μου που ήρθε εδώ για μερικές μέρες από Λονδίνο

Life hack: να το κάνεις τις τελευταίες μέρες ,δηλαδή πριν τις 60, καθώς ισχύει από την μέρα που θα κάνεις την αγορά το Apple care η διετία [emoji41]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: kostakiss, 29/01/2023 - 19:16


#307   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 29/01/2023 - 20:03

Keep us updated. Έχω πάρει αρκετά Apple προϊόντα από Γερμανικό Amazon κι ακόμη έχω διορία να κάνω Apple Care. Γερμανική κάρτα έχω τη Ν26. Τώρα βέβαια δε ξέρω αν θέλει και Γερμανική διεύθυνση κατοικίας (πιστοποιημένη μέσω κάποιου εγγράφου/λογαριασμού).


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ενημερωτικά δεν είναι γερμανική καρτα της Ν26. Πρακτικά ο αριθμός της κάρτας θα βγάζει ως χώρα την Ελλάδα αν κανείς κάποια αναζητηση για το BIN number της κάρτας. Κοινώς επειδή είχες δηλώσει ως διεύθυνση την Ελλάδα, η καρτα σου είναι ελληνική.

#308   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/01/2023 - 20:03

Καλησπέρα , επανέρχομαι με το θέμα του apple care για το ρολόι που μου έσπασε .

Κατάφερα μέσω φίλου που μένει Αγγλία και φυσικά έχει κ κάρτα Αγγλίας να ξεκλειδώσουμε τηλεφωνικά την επιλογή για την αγορά του , η οποία κ ολοκληρώθηκε επιτυχώς .

Με την εξυπηρέτηση apple Ιταλίας οι πληροφορίες που λαμβάναμε ήταν λάθος , οπότε είναι που θα πέσει κανείς η τύχαμε στον λάθος άνθρωπο .

Ελλάδα το έπαιρναν με απόσυρση και μου έδιναν νέο με 739€, apple care η κάτι παρόμοιο δεν υπάρχει.

Τώρα μένει να συντονίσω πως θα γίνει η επισκευή σε κάποιο κατάστημα Apple Store σε δεύτερο χρόνο μιας και όπως ανεφερα η συσκευή είναι πλήρως λειτουργική .

Θεωρώ τον εαυτό μου αρκετά μεγάλο υποστηρικτή της apple, για την κατοχή αρκετών προϊόντων ανά τα χρόνια και στις πρώτες επικοινωνίες που έφαγα τα άκυρα , ένιωσα αδικία για ένα ατυχές συμβάν που μου έτυχε , αλλά τελικά όπως επιβεβαιώνεται από το ρητό, «ο επιμένων νικά».

Ελπίζω να μη τύχει σε κανέναν , και προτείνω ανεπιφύλακτα για ένα τέτοιο προϊόν , την αγορά του(115€ φουλ ασφάλεια by Apple ).

Ήταν δεδομένο (στα μάτια μου τουλάχιστον) πως αυτά που σο έλεγαν απο το ιταλικό Support δεν έστεκαν.

 

Δεν υπήρχε ποτέ τέτοιος περιορισμός όπου θα έπρεπε η συσκευή να είναι αγορασμένη απο την ίδια χώρα που θες να βάλεις AppleCare.

 

Μπορείς πλέον να πας και εδώ σε κάποιο εξουσιοδοτημένο απο τη στιγμή που έχει εν/ποιηθεί το AppleCare.

 

Πρώτα θα μπορούσες να μιλήσεις τηλ. με το ελληνικό Support για να έχεις έτοιμο Case ανοιχτό για αντ/σταση.

 

Ευτυχώς έβγαλες άκρη.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#309   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 29/01/2023 - 20:05

Ενημερωτικά δεν είναι γερμανική καρτα της Ν26. Πρακτικά ο αριθμός της κάρτας θα βγάζει ως χώρα την Ελλάδα αν κανείς κάποια αναζητηση για το BIN number της κάρτας. Κοινώς επειδή είχες δηλώσει ως διεύθυνση την Ελλάδα, η καρτα σου είναι ελληνική.


Και όσον αφορά τα παραπάνω, εδώ μπορείς να δεις και τα bin numbers της Ν26 που αφορούν την Ελλάδα.

https://bintable.com...uer/gr/N26-GmbH

#310   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 29/01/2023 - 20:07

Ήταν δεδομένο (στα μάτια μου τουλάχιστον) πως αυτά που σο έλεγαν απο το ιταλικό Support δεν έστεκαν.

Δεν υπήρχε ποτέ τέτοιος περιορισμός όπου θα έπρεπε η συσκευή να είναι αγορασμένη απο την ίδια χώρα που θες να βάλεις AppleCare.

Μπορείς πλέον να πας και εδώ σε κάποιο εξουσιοδοτημένο απο τη στιγμή που έχει εν/ποιηθεί το AppleCare.

Πρώτα θα μπορούσες να μιλήσεις τηλ. με το ελληνικό Support για να έχεις έτοιμο Case ανοιχτό για αντ/σταση.

Ευτυχώς έβγαλες άκρη.

την άλλη βδομάδα θα πάει η κοπέλα μου Μιλάνο κ θα δω αν μπορεί να γίνει εκεί πιο σύντομα γιατί αλλιώς από εδώ έχω την εντύπωση ότι θα καθυστερήσει


Sent from my iPhone using Tapatalk

#311   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1883 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/01/2023 - 20:23

Ενημερωτικά δεν είναι γερμανική καρτα της Ν26. Πρακτικά ο αριθμός της κάρτας θα βγάζει ως χώρα την Ελλάδα αν κανείς κάποια αναζητηση για το BIN number της κάρτας. Κοινώς επειδή είχες δηλώσει ως διεύθυνση την Ελλάδα, η καρτα σου είναι ελληνική.

Αυτό δε το γνώριζα να είμαι ειλικρινής. Thanks για το heads up.
Δε μπορώ να βρω όμως το ΒΙΝ της κάρτας. Κοίταξα πάνω στην κάρτα, στο Ν26 app, το γκούγκλαρα, αλλά φεύ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#312   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/01/2023 - 20:29

Keep us updated. Έχω πάρει αρκετά Apple προϊόντα από Γερμανικό Amazon κι ακόμη έχω διορία να κάνω Apple Care. Γερμανική κάρτα έχω τη Ν26. Τώρα βέβαια δε ξέρω αν θέλει και Γερμανική διεύθυνση κατοικίας (πιστοποιημένη μέσω κάποιου εγγράφου/λογαριασμού)

Δε θα περάσει.

 

την άλλη βδομάδα θα πάει η κοπέλα μου Μιλάνο κ θα δω αν μπορεί να γίνει εκεί πιο σύντομα γιατί αλλιώς από εδώ έχω την εντύπωση ότι θα καθυστερήσει

Τη καλύτερη δουλειά θα κάνεις.

 

Πιθανόν και την ίδια μέρα να παραλάβει.
 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#313   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 30/01/2023 - 09:52

Αυτό δε το γνώριζα να είμαι ειλικρινής. Thanks για το heads up.
Δε μπορώ να βρω όμως το ΒΙΝ της κάρτας. Κοίταξα πάνω στην κάρτα, στο Ν26 app, το γκούγκλαρα, αλλά φεύ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το BIN της κάρτας είναι τα πρώτα 6-8 ψηφία του αριθμού



#314   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1883 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 30/01/2023 - 10:53

Το BIN της κάρτας είναι τα πρώτα 6-8 ψηφία του αριθμού

Aαα, τόσο απλό! Θενξ! Έχουν δίκιο οι YAz και Νίκος λοιπόν.



#315   supergeorge

supergeorge

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/01/2023 - 14:42

Aαα, τόσο απλό! Θενξ! Έχουν δίκιο οι YAz και Νίκος λοιπόν.

Διεύθυνση μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε, δε γίνεται κανένας έλεγχος. Κάρτα όμως θέλει της χώρας αγοράς οπωσδήποτε. Αν έχεις κάποιος συγγενή ή φίλο στη Γερμανία πες του να σε βοηθήσει.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες