Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

IP camera ως baby monitor ίσως την aqara g2h pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2023 - 09:59

Wi-Fi από πότε παίζει ; Από το 97 ;

Δεν υπάρχει ακόμα κάποια αποδεδειγμένη επίδραση του στον ανθρώπινο οργανισμό.

Ρωτήστε οποιονδήποτε ενημερωμένο παιδίατρο, νεογνολόγο.

Αυτή είναι και η σύσταση του ΠΟΥ. Η ελεύθερη χρήση ασύρματων συσκευών.

Τα μου που εξαιρούνται είναι τα ασύρματα dects. Ειδικά τα παλαιότερα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   vasillios

vasillios

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα

Δημοσίευση 29/06/2023 - 22:10

Δεν έχει λογική. Ένα σκαναρισμα να κάνεις με το κινητό πάνω από το μωρό τα κανάλια που θα βρεις είναι πάρα πολλά. Δεν χρειάζονται τέτοιες υπερβολές. Η ζωή μας είναι γεμάτη μικροκύματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεκάδες τα ασύρματα δίκτυα. Στην μεταφορά δεδομένων αλλαζει η ισχύ εκπομπής ,θα το εχεις διαπιστώσει φανταζομαι ,απο το ποσο γρηγορα τελειώνει η μπαταρια ή απο το ποσο πολυ ζεσταίνεται το ρουτερ.

#18   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1581 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/09/2023 - 09:26

Παρήγγειλα εχθές από το Amazon και την Aqara G2H pro και την Eufy 2K Tilt να τις δοκιμάσω. Με έψησε και η λύση του ΙΚΕΑ οπότε πιστεύω θα βρω τη λύση.

Πάντως 200+ - 300+ για baby monitor με οθόνη δε δίνω. Τουλάχιστον η κάμερα μετά θα έχει και μια κάποια χρήση.


Τελικά έχω καταλήξει να βάζω την Aqara στο παιδικό και να την έχω περάσει και στο HomeKit όπου και δουλεύει απροβλημάτιστα.
Από την αλλη η ντροπή της Eufy μου έχει σπάσει τα νεύρα όσον αφορά το HomeKit. Τρεις και δυο ενώ την έχω περάσει στο secure video, σταματάει την εγγραφή. Από μόνη της. Ενώ είναι ενεργοποιημένος οι επιλογές για συνεχόμενη εγγραφή, αυτή δουλεύει για λίγο και μετά σταματάει. Συνέχεια την βγάζω από το Home app και την ξανά περνάω και συνέχεια σταματάει από μόνη της.

#19   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3914 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 28/09/2023 - 09:51

Τελικά έχω καταλήξει να βάζω την Aqara στο παιδικό και να την έχω περάσει και στο HomeKit όπου και δουλεύει απροβλημάτιστα.
Από την αλλη η ντροπή της Eufy μου έχει σπάσει τα νεύρα όσον αφορά το HomeKit. Τρεις και δυο ενώ την έχω περάσει στο secure video, σταματάει την εγγραφή. Από μόνη της. Ενώ είναι ενεργοποιημένος οι επιλογές για συνεχόμενη εγγραφή, αυτή δουλεύει για λίγο και μετά σταματάει. Συνέχεια την βγάζω από το Home app και την ξανά περνάω και συνέχεια σταματάει από μόνη της.


Μια από τα ίδια πάντως για την Eufy. Δεν κάνει εγγραφή με τίποτα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#20   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1581 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/09/2023 - 09:52

Η ειρωνεία είναι πως ξεκινάει την εγγραφή και δουλεύει άλλοτε για λίγες ώρες, άλλοτε για καμία μέρα και άλλοτε καθόλου. Δε ξέρω τι σκατα φταίει

#21   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1086 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 28/10/2023 - 08:48

Παιδιά αυτή υποστηρίζει person detection και ειδοποιήσεις χωρίς συνδρομή; έχω μία της xiaomi και ενώ παλιά έστελνε ειδοποιήσεις για person detection, πλέον το έχουν αφαιρέσει..

#22   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 932 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 28/10/2023 - 15:39

TP-LINK Tapo C210 v1 IP Κάμερα Παρακολούθησης Wi-Fi 3MP Full HD+ με Αμφίδρομη Επικοινωνία και Φακό 2.4mm TAPO C210

Tp link εγγύηση, έχω στο εξοχικό c500 εξωτερικού χώρου. Πολύ καλή.


Sent from my iPhone using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες