Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Bluetooth για iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
36 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   apapagia

apapagia

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/03/2010 - 11:12

Καλημέρα σας,
Εχω δυσκολευτεί πολύ να βρω ένα κατάλληλο τρόπο να μιλάω με το iphone μου χωρίς να το έχω στο αυτί. Απφάσισα ότι θα πάρω ένα καλό και ακριβό bluetooth γιατί χρειάζομαι αξιοπιστία και ποιότητα.\
Μια έρευνα στα παλαιότερα θέματα έδειξε τα plantronics discovery 925 ;h 975, to Jawbone prime και το jabra bt 8040.
Θα ήθελα τη γνώμη σας επ αυτών των 4 μοντέλλων ή αν έχετε να μου προτείνετε με σιγουριά κάποιο άλλο.
Ευχαριστώ πολύ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   darkrider

darkrider

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/03/2010 - 12:05

My link the best απλα δες μονο τον τιτλο

#3   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/03/2010 - 12:16

Πιστεύω πως στο επίσημο site της εταιρείας βλέπεις και τη συμβατότητα με συσκευές.

#4   xrisis

xrisis

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/03/2010 - 13:22

φιλε μου χωρις 2η σκεψη αγορασε αυτο που προτινε ο darkrider απλα δες και μονος σου

My link

ειναι το επισημο bluetooth headset της apple

#5   apapagia

apapagia

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/03/2010 - 19:03

Ωστόσο κάποιοι λένε πως το bluetooth της μαμας, δεν είναι τόσο καλό. Αυτονομία? Μείωση θορύβου? Κυρίως με ενδιαφέρει να με ακούν οι άλλοι καλά και να ακούω εγώ με ένταση.

#6   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/03/2010 - 08:27

Αγόρασα πριν 10 μέρες περίπου το jawbone 3 prime black και έχω να πώ ότι είναι απλά τέλειο. Το χρησιμοποίησα στο σπίτι, στο αυτοκίνητο με ανοιχτό το παράθυρο και σε ενα καφέ-μπάρ το βράδυ και με άκουγαν-τους άκουγα καμπάνα. Το σύνδεσα ταυτόχρονα με HD2 και Iphone 3g και δουλεύει άψογα. Έχω μείνει άφωνος. Το συστήνω για όποιον ενδιαφέρεται να αγοράσει ενα καλό bluetooth (εγω βαρέθηκα να αγοράζω τα φτηνα και να τα αλλάζω κάθε 6 μήνες). Είμαι στο γυμναστήριο με μουσική και θόρυβο, και ενεργοποιόντας το noise assassin ο συνομιλητής νομίζει οτι είσαι στο σπίτι (δεν ακούει κανένα θόρυβο). Στα flocafe δίπλα απο το ηχείο μουσικής και το μόνο που ακούει ο συνομιλητής είναι η φωνή μου(έχει αισθητήρα αναγνώρισης φωνής και εξάλειψη όλων των άλλων θορύβων). Χρησιμοποιείται και απο τον Αμερικανικό στρατό. Η αυτονομία του είναι περίπου 2 μέρες με 2,5 ώρες ομίλιας την ημέρα. Το καλυτερο bluetooth ίσως στην αγορά.

#7   eGalaxy

eGalaxy

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/03/2010 - 10:07

Παιδιά ΜΑΚΡΥΑ από το official Bluetooth της Apple!!! Είναι μεγάλη απάτη! Το έχουν αποσύρει κιόλας αλλά το λέω σε περίπτωση που ψάξει κάποιος στο ebay ή σε κάνα μαγαζί με στοκ. Τα καλύτερα Bluetooth είναι το Plantronics 975 & Jawbone Prime.

#8   idomeneas

idomeneas

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2010 - 23:31

Αγόρασα πριν 10 μέρες περίπου το jawbone 3 prime black και έχω να πώ ότι είναι απλά τέλειο. Το χρησιμοποίησα στο σπίτι, στο αυτοκίνητο με ανοιχτό το παράθυρο και σε ενα καφέ-μπάρ το βράδυ και με άκουγαν-τους άκουγα καμπάνα. Το σύνδεσα ταυτόχρονα με HD2 και Iphone 3g και δουλεύει άψογα. Έχω μείνει άφωνος. Το συστήνω για όποιον ενδιαφέρεται να αγοράσει ενα καλό bluetooth (εγω βαρέθηκα να αγοράζω τα φτηνα και να τα αλλάζω κάθε 6 μήνες). Είμαι στο γυμναστήριο με μουσική και θόρυβο, και ενεργοποιόντας το noise assassin ο συνομιλητής νομίζει οτι είσαι στο σπίτι (δεν ακούει κανένα θόρυβο). Στα flocafe δίπλα απο το ηχείο μουσικής και το μόνο που ακούει ο συνομιλητής είναι η φωνή μου(έχει αισθητήρα αναγνώρισης φωνής και εξάλειψη όλων των άλλων θορύβων). Χρησιμοποιείται και απο τον Αμερικανικό στρατό. Η αυτονομία του είναι περίπου 2 μέρες με 2,5 ώρες ομίλιας την ημέρα. Το καλυτερο bluetooth ίσως στην αγορά.


:excl: Μια βασική ερώτηση.. με το redial πως τα πάει;

Δηλαδή με το πρώτο πάτημα καλεί τον τελευταίο στη λίστα χωρίς δεύτερη σκέψη
με αποτέλεσμα να καλείς άλλους χωρίς να το καταλάβεις;

Αν το έχεις μέσα στην τσέπη σου και πιεστεί μερικά δευτερόλεπτα απενεργοποιείται;

Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω και θα με ενδιέφερε η άποψη σου αφού το έχεις συνδέσει
με το iphone σου. 8)


Υ.Γ. Πρόσεξε τα αυτά τα δυο γιατί είναι πολυ σημαντικά κατά την άποψη μου (ιδίως το πρώτο)!
Υ.Γ.2 Το κουμπί για την αυξομείωση της έντασης του ήχου σε έχει βολέψει; Max Απόσταση από το κινητό;

#9   takiskl

takiskl

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2010 - 13:38

Αγόρασα πριν 10 μέρες περίπου το jawbone 3 prime black και έχω να πώ ότι είναι απλά τέλειο. Το χρησιμοποίησα στο σπίτι, στο αυτοκίνητο με ανοιχτό το παράθυρο και σε ενα καφέ-μπάρ το βράδυ και με άκουγαν-τους άκουγα καμπάνα. Το σύνδεσα ταυτόχρονα με HD2 και Iphone 3g και δουλεύει άψογα. Έχω μείνει άφωνος. Το συστήνω για όποιον ενδιαφέρεται να αγοράσει ενα καλό bluetooth (εγω βαρέθηκα να αγοράζω τα φτηνα και να τα αλλάζω κάθε 6 μήνες). Είμαι στο γυμναστήριο με μουσική και θόρυβο, και ενεργοποιόντας το noise assassin ο συνομιλητής νομίζει οτι είσαι στο σπίτι (δεν ακούει κανένα θόρυβο). Στα flocafe δίπλα απο το ηχείο μουσικής και το μόνο που ακούει ο συνομιλητής είναι η φωνή μου(έχει αισθητήρα αναγνώρισης φωνής και εξάλειψη όλων των άλλων θορύβων). Χρησιμοποιείται και απο τον Αμερικανικό στρατό. Η αυτονομία του είναι περίπου 2 μέρες με 2,5 ώρες ομίλιας την ημέρα. Το καλυτερο bluetooth ίσως στην αγορά.



Που κυμαινεται η τιμη του;
Εχει δυνατοτητα για συνδεση με 2 τηλεφωνα;
Ευχαριστω.

#10   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 26/03/2010 - 13:58

i Tech V Clip, συνδεεται με δυο συσκευες και η τιμη του ειναι στα 39.90 ευρω

#11   takiskl

takiskl

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2010 - 14:11

Προσοχη ομως! Αυτο χρησιμοποιω και εχει τα εξης μειονεκτηματα: 1)το γνωστο προβλημα με το καλωδιο το οποιο μετα απο καποιο διαστημα χαλαει και δεν το αναγνωριζουν σαν βλαβη για να το αλλαξουν απο την αντιπροσωπεια,
2) εχω 2 iphone ενα 8gb και ενα 32gb 3gs. Οταν μιλαω με το πρωτο και τερματισω μια κληση απο το bluetooth πατωντας το κουμπι του, ενεργοποιειται στο δευτερο το voice control... Δεν ειναι ιδιαιτερα σοβαρο, αλλα ειναι ιδιαιτερα σπαστικο...

#12   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/03/2010 - 22:30

:excl: Μια βασική ερώτηση.. με το redial πως τα πάει;

Δηλαδή με το πρώτο πάτημα καλεί τον τελευταίο στη λίστα χωρίς δεύτερη σκέψη
με αποτέλεσμα να καλείς άλλους χωρίς να το καταλάβεις;

Αν το έχεις μέσα στην τσέπη σου και πιεστεί μερικά δευτερόλεπτα απενεργοποιείται;

Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω και θα με ενδιέφερε η άποψη σου αφού το έχεις συνδέσει
με το iphone σου. 8)


Υ.Γ. Πρόσεξε τα αυτά τα δυο γιατί είναι πολυ σημαντικά κατά την άποψη μου (ιδίως το πρώτο)!
Υ.Γ.2 Το κουμπί για την αυξομείωση της έντασης του ήχου σε έχει βολέψει; Max Απόσταση από το κινητό;


Συγγνώμη δεν είχα δει τις απορίες σας.
Για να γινει επανάκληση του τελευταίου καλούντως θα πρέπει να πατήσεις 3 φορές συνεχόμενα το noise assassin button.
Απαιτούνται να πατήσεις 4 δευτερολεπτά παρατεταμένα το talk button. Πίστεψε με δεν μπορεί να πατηθεί. Είναι έτσι η γεωμετρία του jawbone που δεν πατιέται μονο του(θέλει και πίεση για να πατηθεί). Αν εννοείς να το κάτσεις τοτε θα το σπάσεις.
Χωρίς υπερβολές για να δείξω τι καλή επιλογή έκανα, δεν έχω ξανασυναντήση bluetooth με τετοια ποιότητα ήχου. Με ακούνε και τους ακούω όπου και αν είμαι(ακόμα και διπλα απο ηχείο μουσικής). Νομίζει ο συνομιλητής οτι εισαι σε ενα δωμάτιο μονος σου,ήσυχα. Είναι απλά κορυφαίο

#13   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/03/2010 - 22:41

Ξέχασα να απαντήσω στην άλλη ερώτηση με την ένταση: Τι εννοείς αν με έχει βολέψει; Πατάς μία φορά το noise assassin button την ώρα που μιλάς και αυξάνεται η ένταση. Πατάς δυο φορές συνεχόμενα και μειώνεται η ένταση. Είναι γαμάτο. Και πανέμορφο.

#14   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/03/2010 - 22:57

Που κυμαινεται η τιμη του;
Εχει δυνατοτητα για συνδεση με 2 τηλεφωνα;
Ευχαριστω.

Εγω το αγόρασα απο την Ελλάδα για να είμαι καλυμένος όσον αφορά την 2ετή εγγύησή του. Δεν θέλω αν συμβεί κάτι να το στέλνω εξωτερικό και από εκεί στη jawbone. Γιατί χέρι δεν βάζει κανείς. Αν συμβεί κάτι πάει κατευθείαν στη Jawbone. Το αγόρασα 109 ευρώ αλλα δεν το έχω μετανοιώσει καθόλου. Καλύτερα ενα καλό bluetooth και σύνδεση με μέτριο τηλέφωνο παρά ενα καλό τηλέφωνο με μέτριο bluetooth.
Έχει δυνατότητα να συνδεθεί με 2 συσκευές και να αναγνωριστεί απο 8 ταυτόχρονα(το έχω συνδέσει με hd2 και iphone 3g) και δουλεύει τέλεια. Αφου τα σύνδεσα για πρώτη φορά, τα κράτησε στη μνήμη του και οταν το απενεργοποίησα και το ενεργοποίησα ξανά, έκανε σύνδεση και με τις δυο συσκευές σε 2 δευτερόλεπτα.

#15   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/03/2010 - 23:08

Η αυτονομία του είναι περίπου 2 μέρες με 2,5 ώρες ομιλία την μέρα(watch up είναι αυτή). Αυτό που ξέχασα να αναφέρω είναι ότι χρόνος επαναφόρτισης είναι 50 λεπτά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες