Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Bluetooth για iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
36 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   idomeneas

idomeneas

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2010 - 00:02

Ποιά είναι η μέγιστη απόσταση που μπορείς να έχεις από το κινητό σου με το jawbone και να μιλάς;

Ασχετο.. κανένα πρόβλημα έχει;

Γενικά νομίζω με κάλυψες.. :D


Ευχαριστώ

Υ.Γ. Δεν ήξερα ότι είναι και multipoint!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   takiskl

takiskl

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2010 - 09:52

Εγω το αγόρασα απο την Ελλάδα για να είμαι καλυμένος όσον αφορά την 2ετή εγγύησή του. Δεν θέλω αν συμβεί κάτι να το στέλνω εξωτερικό και από εκεί στη jawbone. Γιατί χέρι δεν βάζει κανείς. Αν συμβεί κάτι πάει κατευθείαν στη Jawbone. Το αγόρασα 109 ευρώ αλλα δεν το έχω μετανοιώσει καθόλου. Καλύτερα ενα καλό bluetooth και σύνδεση με μέτριο τηλέφωνο παρά ενα καλό τηλέφωνο με μέτριο bluetooth.
Έχει δυνατότητα να συνδεθεί με 2 συσκευές και να αναγνωριστεί απο 8 ταυτόχρονα(το έχω συνδέσει με hd2 και iphone 3g) και δουλεύει τέλεια. Αφου τα σύνδεσα για πρώτη φορά, τα κράτησε στη μνήμη του και οταν το απενεργοποίησα και το ενεργοποίησα ξανά, έκανε σύνδεση και με τις δυο συσκευές σε 2 δευτερόλεπτα.



Σε ευχαριστω φιλε μου!

#18   takiskl

takiskl

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2010 - 10:42

Αυτο ειναι πιο καινουργιο μοντελο;
http://www.skroutz.g...bone-Prime.html

επισης το βρισκω και σαν "Aliph Jawbone Prime Blah Blah Black". Αυτο πρεπει να ειναι στην φωτογραφια που εχεις ανεβασει, ετσι; Στην περιγραφη ομως του συγκεκριμενου μοντελου (Aliph... δηλαδη), δεν αναφερει υποστηριξη περισσοτερων απο ενα τηλεφωνων.
Τα φωτα σου φιλε μου!!!
Ευχαριστω.

#19   idomeneas

idomeneas

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2010 - 11:16

Φίλε μου αυτό είναι το ίδιο!
Μην σε μπερδεύει.. απλά έχει διάφορα ονόματα για τα διαφορετικά του χρώματα!

Είναι το jawbone 3 ή jawbone prime συν τις διάφορες ονομασίες για τα χρώματα που έχει!

Αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι το διαφορετικό earbud που κάθεται καλύτερα
στο αυτί σου και κυρίως στο ότι δεν έχει earloop συγκριτικά με το jawbone 2 που μοιάζει!! :D

#20   idomeneas

idomeneas

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2010 - 11:24

Για το pairing με δεύτερο τηλέφωνο όντως γίνεται όπως λέει και ο Nikos123!!


Το αναφέρει απ' ότι βρήκα μόνο στα FAQ!! (πάτα εδώ να το δείς κι εσύ!!)

Και για περισσότερες πληροφορίες δες στο site της εταιρίας εδώ!!

Ελπίζω να σε κάλυψα :D

#21   takiskl

takiskl

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2010 - 13:32

Φυσικα και σε ευχαριστω πολυ! :D

#22   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/03/2010 - 23:16

Να δώσω και το link με το Manual του bluetooth προς επιβεβαίωση των λεγομένων μου: http://eu.jawbone.co...ebase/UserGuide . Δείτε και τα demo: http://eu.jawbone.co...DemoLandingPage
Δεν θα το μετανοιώσει κανείς.

#23   Tachtsman

Tachtsman

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/04/2010 - 20:35

Παιδιά ΜΑΚΡΥΑ από το official Bluetooth της Apple!!! Είναι μεγάλη απάτη! Το έχουν αποσύρει κιόλας αλλά το λέω σε περίπτωση που ψάξει κάποιος στο ebay ή σε κάνα μαγαζί με στοκ. Τα καλύτερα Bluetooth είναι το Plantronics 975 & Jawbone Prime.

+ 1000
- Μεγάλη απογοήτευση, ντυμένo υπέροχα και σε υπέροχη συσκευασία - όπως κάθε Apple device - αλλά ως εδώ.
- Μικρή αυτονομία - Εμβέλεια max 2 μέτρα και σοβαρολογώ - Το πλέον σημαντικό: αφού απαντήσω σε κλήση μετά από 15-20 '' ακούω το συνομιλητή να μου λέει το απαίσιο: "... έλα δεν σε ακούω... από που μιλάς ... κλείσε την ανοιχτή ακρόαση ...".
- Επειδή δεν ήθελα να πιστέψω ότι ο "συνεργάτης" του κορυφαίου κινητού στον κόσμο ήταν "μάπα", ρώτησα 2 φίλους που το έχουν και μου είπαν τα ίδια ακριβώς.
- Δεν είναι τυχαίο ότι η Apple το κατήργησε λίγο καιρό μετά την κυκλοφορία του.
- Σήμερα παρήγγειλα το Jawbone Prime Platinum, μετά από όσα καλά διάβασα εδώ. Ελπίζω να ποστάρω και εγώ θετικότατα σχόλια σύντομα.

Τελευταία επεξεργασία από: Tachtsman, 21/04/2010 - 20:40


#24   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/04/2010 - 13:58

Περιμένω εντυπώσεις. Το σίγουρο είναι οτι δεν θα το μετανοιώσεις. :)

#25   Tachtsman

Tachtsman

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/04/2010 - 17:10

Δυστυχώς φίλε Νίκο, το μετάνιωσα!!! Νιώθω ότι μόλις "πέταξα" και άλλα ΕΥΡΩ (85 για την ακρίβεια) για ένα bluetooth. Δε χρειάστηκε παραπάνω από 1 ώρα για να καταλάβω ότι ΚΑΙ ΑΥΤΟ (JAWBONE) ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ. Με αγωνία το φόρτισα και το έκανα pairing, στα πρώτα όμως τηλεφωνήματα άκουγα το γνωστό εφιάλτη: "Έλα ρε Κώστα... δεν σε ακούω" - "έλα ... μίλα καθαρά ..." - "... Δεν άκουσα λέξη από όσα είπες, μήπως δεν έχεις σήμα;".

Εννοείται, βέβαια, ότι και σήμα είχα και τα πάντα, εκτός από την υπομονή να το δoκιμάσω πέραν της 1 ημέρας. Το δοκίμασα και στο iPhone της γυναίκας μου και τί έκπληξη: πάλι δεν με άκουγαν καθαρά. Το έβαλα, λοιπόν, στην ωραία συσκευασία του, το αποθήκευσα για μελλοντική χρήση (ίσως με το επόμενο iPhone4G) και επανήλθα στο εκνευριστικό handsfree. To Jawbone δεν το χάρισα σε κάποιον, όπως έκανε με τα υπόλοιπα 5 bluetooth που δοκίμασα για το τηλέφωνό μας. Το κράτησα, γιατί είναι φαντασικό bluetooth.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Φταίει το αγαπημένο μας κινητό. Αν υπήρχε 1 λόγος για τον οποίον θα έλεγα σε κάποιον να μην πάρει το iPhone είναι το θέμα του bluetooth. Τί κάνει για αυτό, όμως, η μαμά Apple; Άραγε κάποιος πιο έμπειρος χρήστης-poster έστειλε κάποιΟ σχετικό ερώτημα στην Apple; Είμαι περίεργος.

Υ.Σ. Δεν ξέρω, Νίκο, πώς είναι δυνατόν να δούλεψε σε σένα, ίσως η μόνη εξήγηση είναι ότι έχεις το iPhone 3GS και εγώ το 3G.

#26   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2010 - 13:04

Και εγω το 3G έχω φίλε μου. Δεν καταλαβαίνω πραγματικά. Σε εμενα δεν έχει κανει κανένας παράπονα. Τους ακούω και με ακούνε τέλεια. Και μιλήσαμε και στο τηλέφωνο κιόλας. Επιμένω πως ίσως κατι άλλο φταιει. 3.1.2 jailbreak.

#27   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 29/04/2010 - 13:07

παιδια εγω εχω παρει ενα της apple και παιζει τελεια. 50 λιρες απο αγγλια.

#28   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2010 - 13:16

Είμαι σίγουρος σε αυτά που λέω. Δεν λέω χαζομάρες. Δεν ξέρω πραγματικά γιατι δεν τον ακούνε... :(

#29   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2010 - 13:22

Ενεργοποίησες το noise assasin; Ίσως να είναι απενεργοποιημένο. Μου κάνουν εντυπωση τα λεγόμενά σου... :(

#30   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/05/2010 - 00:31

Μόλις το σύνδεσα με το iphone 3gs και δουλεύει τέλεια. Τους ακούω και με ακούνε πεντακάθαρα. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες