Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iBluetooth Released!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
170 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/03/2009 - 21:24

To iBluetooth, η εφαρμογή για την αποστολή και λήψη αρχείων μέσω Bluetooth είναι πλέον διαθέσιμη μέσω του iSpazio Repository στην τιμή των 3,99 ευρώ.

Απαιτείται έκδοση 2.1 ή νεώτερη και φυσικά jailbreak.

* • Θα μπορώ να στείλω οποιοδήποτε αρχείο?

Ναι, η αποστολή εικόνων είναι ενσωματωμένη και ο file viewer επιτρέπει την αποστολή οποιοδήποτε αρχείου

* • Θα μπορώ να στείλω μουσική?

Μπορείτε να στείλετε οποιοδήποτε αρχείο mp3/wav/aiff χρησιμοποιώντας τον file viewer. Ωστόσο, ακόμα δεν παρέχεται η δυνατότητα αποστολής των αρχείων που βρίσκονται στο iPod

* • Πως κλείνει η εφαρμογή?

Θα πρέπει να πατήσετε το 'χ' πάνω αριστερά

TUTORIAL

1. Ανοίξτε το iBluetooth. Δεν πρέπει να ανοίξετε το bluetooth από τα settings.

2. Η πρώτη σελίδα είναι η Home. Πατώντας στο σύμβολο πάνω δεξιά μπορείτε να μπείτε στα
Settings. Eκεί μπορείτε να επιλέξετε το όνομα της συσκευής σας, την ορατότητα (υποχρεωτικό αν θέλετε να σας στείλουν αρχεία),

το PIN σας (προαιρετικό) και ρυθμίσεις για την αποστολή εικόνων καθώς και την τοποθεσία που θέλετε να αποθηκεύονται τα αρχεία που σας στέλνουν

3. Για να στείλετε μια εικόνα πηγαίντε στο Images. Επιλέξτε την εικόνα που θέλετε και πατήστε το μεσαίο κουμπί.
Θα μεταφερθείτε στην οθόνη όπου το iPhone θα κάνει αναζήτηση για άλλες συσκευές.
Επιλέξτε τη συσκευή που θέλετε και πατήστε 'Send'. Aν έχετε ενεργοποιήσει το PIN θα σας ζητηθεί να βάλετε και τον κωδικό.
Τέλος, θα μεταφερθείτε στο μενού με την εξέλιξη της μεταφοράς του αρχείου.

4. Πατώντας στο File System μπορείτε να επιλέξετε να στείλετε οποιοδήποτε άλλο αρχείο εκτός εικόνας.
Η διαδικασία είναι ακριβώς η ίδια. Επιλέγετε το αρχείο, επιλέγετε τη συσκευή και περιμένετε να ολοκληρωθεί η μεταφορά

Δείτε και το βίντεο αν σας διευκολύνει περισσότερο με την διαδικασία:

http://www.youtube.com/watch?v=MMMLfb8P_kA


5. Όταν σας στέλνουν αρχεία θα σας εμφανιστεί popup μήνυμα.
Για εικόνες υπάρχει η δυνατότητα αποθήκευσης απευθείας στην gallery του iPhone (προσοχή το όνομα της εικόνας θα πρέπει να είναι
με λατινικούς χαρακτήρες) αλλιώς μπορείτε να επιλέξετε την τοποθεσία όπου μπορείτε να αποθηκεύσετε τα αρχεία και τις εικόνες.
Το iBluetooth δεν επιτρέπει την αναπαραγωγή/προβολή αρχείων. Θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε κάποιο τρίτο πρόγραμμα ανάλογα τον τύπο αρχείου.
Για παράδειγμα θα μπορούσατε να χρησιμοποιήσετε το iStorage που επιτρέπει την αναπαραγωγή/προβολή πάρα πολλών τύπων αρχείων.
Τα αρχεία τα αποθηκεύετε στο /private/var/mobile/Media/DCIM. Για αρχεία 3gp μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το vlc4iphone

[iBluetooth Guide via Sepsis]

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   cyb0rg

cyb0rg

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2009 - 21:31

επιτελους παιδια :)
αποτομα το ειδα στο cydia και σοκαρηστικα!
περιμενουμε κρακ...

#3   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2009 - 21:34

δουλευει κανονικα;;;δεν το εχω δοκιμασει ακομα

#4   iHacker

iHacker

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2009 - 22:05

tested it's working for me :P

#5   virQ

virQ

    Advanced Member

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2009 - 22:06

Απο τον Admin του iSpazio, ..... γινεται πανικός :PPP

Quote

iSpazio Admin il 11 March alle 1:48 pm



1) CANNOT WORK ON IPOD TOUCH 2G.. ONLY IPHONE 2G AND 3G



2) PLEASE GUYS STOP TO TAP "GET LICENSE" BUTTON. MEDEVIL SAID THAT AS SOON AS HE RESTORE THE SERVER, IT GOES DOWN AGAIN BECAUSE THERE ARE 10.000 QUERIES IN 10 SEC!



3) PLEASE TRY TO GET A LICENSE IN SOME MINUTES.


#6   Xristos

Xristos

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/03/2009 - 01:14

And yes it's true! Η πρώτη μου μεταφορά στο παλιό μου 5300! Έστειλα μια φωτογραφία η οποία όμως συμπιέστηκε εξαιρετικά... Ίσως είναι κάποια ρύθμιση που αγνοώ;

#7   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/03/2009 - 01:24

ΝΑΙ στελνει και λαμβανει τα παντα :) ..αν στείλεις φωτο στο iphone το καταλαβενει και σε ρωταει αν θες να την αποθηκευσεις στο album. αν ειναι καποιο αλλο αρχειο το αποθηκευει στον φακελο που εχεις δηλωσει στα settins του προγραμματος. το μονο μειονεκτημα οτι δουλευει όποτε γουσταρει :)... ας μην τα θελουμε και ολα :P

#8   ackel

ackel

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/03/2009 - 01:28

Μπορώ να στείλω σε άλλα κινητά αλλά δεν μπορώ να λάβω με τίποτα !

#9   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/03/2009 - 01:31

εγω το δοκιμασα με εναν φορητο msi wind και λαμβανε κανονικα το iphone και εστελνε. τετοια ωρα δεν μπορω να βρω αλλο κινητο :P αλλα αυριο θα δοκιμασω

#10   minotavrs

minotavrs

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 12/03/2009 - 01:32

Παντως καλό ειναι να ειμαστε λιγο προσεκτικοι γιατι το δικο μου έφαγε κόλλημα με την εγκατασταση του και δεν μετα δεν άνοιγε ... φυσικα ο γνωστος συνδυασμός

1) "Κρατήστε πατημένο το πλήκτρο Home για 5 δευτερόλεπτα" και χωρίς να το αφήσετε,

2) "Κρατήστε πατημένο και το πλήκτρο Power για 10 δευτερόλεπτα"

3) "Αφήστε το κουμπί Power και συνεχίστε να πατάτε το κουμπί Home για 30 δευτερόλεπτα"

το έφερε πάλι στα συγκαλά του

#11   ackel

ackel

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/03/2009 - 01:35

Και κάτι άλλο... Παρατηρώ ότι ακόμα και όταν εχεις βγεί από το πρόγραμμα αυτό δουλεύει στο backround κάτι που σημαίνει ότι διαλύει την μπαταρία.

Q: Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί ?

A: Λοιπόν αν πατήσετε το Home για να βγείτε από την εφαρμογή αυτη παραμένει Ανοικτή. Για να την κλείσετε τελείως πατήστε το κόκκινο Χ πάνω αριστερα !

#12   minotavrs

minotavrs

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 12/03/2009 - 01:56

Λαμβανει μια χαρα απο ενα sony ericsson που εχω... απο το hp netbook τζιφος εως τωρα,,, για να στειλει ακομα το προσπαθω...

#13   Xristos

Xristos

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/03/2009 - 01:59

Εγώ έχω δύο προβλήματα:
1. Για την αποστολή φωτογραφιών από το iPhone (ανάλυσης 2MP της κάμερας), η συμπίεσή τους είναι πολύ μεγάλη. Στις πιο μικρές εικόνες που μπορεί να έχω, η συμπίεση είναι μηδενική.
2. Κατά την λήψη εικόνων ανέφερε κάποιος ότι αναγνωρίζει μόνο του ότι είναι εικόνα και τις αποθηκεύει στο φάκελο των εικόνων. Σ' εμένα βγάζει το εξής σφάλμα:

Error Domain=com.apple.photos Code=12 UserInfo=0x354eb0 "Failed to encode image for saved photos"

Να σημειώσω ότι κατάφερε μόνο μία φορά να αποθηκεύσει μία εικόνα που έστειλα αλλά όταν μπήκα να την δω την εμφάνιζε παραμορφωμένη!

#14   messijohn

messijohn

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/03/2009 - 02:01

Βρήκα λοιπόν

1) Να βάλετε στο Settings το Visible στο ON
2) Ένα Restart το iPhone και όλα κομπλέ :P

πώς στέλνεις όμως ρε παιδια plz help............

#15   minotavrs

minotavrs

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 12/03/2009 - 02:02

Τελικα παιζει και στο netbook και κατορθωσα να στειλω photo στο se :)

@ ackel προσπαθησε παλι εμενα επαιξε με την 4η φορα που ξεκινησα το προγραμμα..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες