Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iBluetooth Released!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
170 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   iliasv82

iliasv82

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:iliasv82

Δημοσίευση 12/03/2009 - 09:36

Καλημέρα παιδιά!

Εγώ 'χθές κατέβασα το iBluetooth 1.0.7 απο Cydia και έχω την Demo έκδοση για 7 μέρες.
Τη δοκίμασα σε κινητά και έχω καταφέρει να στείλω φωτογραφίες σε Sony Ericsson W910i, Samsung D900i και πήγαν όλες επιτυχώς.
Αλλά όταν πάω να δεχτώ με το Samsung κολάει στο 23% και με το Ericsson έρχονται αλλά οι φώτο είναι χτυπημένες (αλλοιωμένες)!

Μήπως είναι από την Demo έκδοση;...
Αν το αγοράσω θα έρχονται κανονικά;...

Το έχει τεστάρει κανείς με (PC Laptop, PC Desktop, Mac Book, Mac Pro); Δεν έχω προλάβει ακόμα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/03/2009 - 09:46

Quote

Καλημέρα παιδιά!



Εγώ 'χθές κατέβασα το iBluetooth 1.0.7 απο Cydia και έχω την Demo έκδοση για 7 μέρες.

Τη δοκίμασα σε κινητά και έχω καταφέρει να στείλω σε Sony Ericsson W910i, Samsung D900i φωτογραφίες.

Αλλά όταν πάω να δεχτώ με το Samsung κολάει στο 23% και με το Ericsson έρχονται αλλά οι φώτο είναι χτυπημένες (αλλοιωμένες)!



Μήπως είναι από την Demo έκδοση;...

Αν το αγοράσω θα έρχονται κανονικά;...



Το έχει τεστάρει κανείς με (PC Laptop, PC Desktop, Mac Book, Mac Pro); Δεν έχω προλάβει ακόμα...


Και εμενα με samsung δεν ερχονται αλλα του στελνω
Αν είναι χτυπημενες τοτε κανε restart το iPhone
kαι θα ειναι οκ
Σε νοκια κτλ ολα οκ

#33   iliasv82

iliasv82

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:iliasv82

Δημοσίευση 12/03/2009 - 10:06

Γενικό πρόβλημα με τα Samsung!!! Το δοκίμασα και με άλλο μοντέλο της εταιρίας.
Από το Samsung F210 μου λέει ότι πήγε αλλά στο iBluetooth δε μου δείχνει καμιά διαδικασία πως έρχεται ενώ μου ζητάει στην αρχή επιβεβαίωση για μεταφορά αρχείου!...

#34   dnik69

dnik69

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/03/2009 - 10:27

με νοκια κινητα στέλνει και παίρνεις  κανονικά?

#35   cyb0rg

cyb0rg

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2009 - 10:34

δουλεψε αψογα με 2 μοντελα nokia! και send και receive...
κανενα προβλημα μεχρι τωρα! :)

#36   iliasv82

iliasv82

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:iliasv82

Δημοσίευση 12/03/2009 - 10:42

Με το Nokia 2630 με Ελληνικό μενού και ελληνικό όνομα αρχείου φωτογραφίας βγάζει σφάλμα κατά την αποθήκευση της στο iPhone. Οπότε δε βλέπει αρχεία με Ελληνικούς χαρακτήρες!

#37   iliasv82

iliasv82

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:iliasv82

Δημοσίευση 12/03/2009 - 11:36

Πρόβλημα με HTC Pro HD στέλνει αλλά δεν δέχεται!!!!

#38   spyrospal

spyrospal

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/03/2009 - 11:40

σημερα μπορω να πω καποια συμπερασματα που εβγαλα αφου ξενυχτησα ολο το βραδυ δοκιμαζοντας το...
1.μερικες φορες τρωι κολλημα (εμενα μου κολησε 2 φορες στην μεταφορα)
2.ολες οι φοτο που μεταφερονται αλλαζουν ποιοτητα αναλογα στο κινητο η που πανε η που προερχονται..
μερικες καλητερες,μερικες χειροτερες..
3.στελνει σε ολα τα κινητα samsung,lg,ακομη κ σε toshiba εστηλα κ σε 2 κινεζικα που εχω...
κ σε pocket pc (eten glofish) και σε λαπτοπ...απλα να προσεχουμε γιατι μερικες φορες μονο του κανει το
  κινητο μη ανιχνευσιμο λογο του οτι ειναι cracked version..
4.στελνει ολοκληρα αρχεια .ipa δηλαδη εφαρμογων αλλα πρεπει να βρουμε εναν explorer στηλ
  ωστε να τα ανοιγει
5.οτι ειναι σε ελληνικα τα βγαζει !@#!$@#!%@#%$@#%@$%@#  καπως ετσι

  η εκδοση 1,0,7 κανει δουλεια.. οποιος την εχει σωσμενη σε ipa να την μοιραστει..
            τελικα η εφαρμογη με συνεργεια με συνδεση ssh ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΞΑΝΑΓΑΠΗΣΩ ΤΟ IPHONE MOU!

#39   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/03/2009 - 12:20

Οντως με τις φωτο υπαρχει το προβλημα του downcale. μπορεις ομως να τις στειλεις μεσα απο το  filesystem, οπότε τις στελνει στην αναλυση που ειναι τραβηγμενες οι φωτο

#40   AlexCry

AlexCry

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/03/2009 - 13:05

Γειά σας! η εφαρμογή είναι τέλεια έτσι όπως φαίνεται αλλά εγώ έχω πρόβλημα όταν πάω να την ανοίξω μου λέει "The application "ibluetooth" cannot be opened" Γιατί το βγάζει αυτό?? Το έχω κάνει και επανακίνηση αλλά τίποτα  ???

#41   spyrospal

spyrospal

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/03/2009 - 13:07

καντην ενα reinstall.
k σε οσους κολαει αυτο! ενα reinstall θα τα λυσει ολά,αν ειναι απο την καλη παρτιδα................. :P ;D ;D ;D ;D ;D!

#42   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2009 - 13:53

Quote

Γειά σας! η εφαρμογή είναι τέλεια έτσι όπως φαίνεται αλλά εγώ έχω πρόβλημα όταν πάω να την ανοίξω μου λέει "The application "ibluetooth" cannot be opened" Γιατί το βγάζει αυτό?? Το έχω κάνει και επανακίνηση αλλά τίποτα  ???
και εμενα μου γινεται αυτο συνεχεια με την εκδοση του xsellize...please help!!!!

EDIT: Ακυρο,με ενα restart ολα οκ!!!

#43   ackel

ackel

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/03/2009 - 15:04

Quote

Quote

Quote

μηπως μπορει καποιος να μου πει πως αποθηκευω και που οταν μου στελνουν το κομματι με bluetooth σας παρακαλω απαντηστε....και κατι αλλο μου λεει οτι εχω μπει με το trial sto bluetooth ενω το εχω αγορασει...μολις τελειωσουν οι μερες trial θα ειμαι κανονικα???




Στο δικό μου δεν μπορώ να κάνω receive αλλά νομίζω επιλέγεις το path από τα settings του ibluetooth( στην κεντρικη οθονη πάνω δεξιά).Το πως τα παίζεις τα κομάτια δεν ξέρω είναι η αλήθεια.


τα περνεις μεσω Ssh στο πς σου και ειτε τα χρησιμοποιεις οπως ειναι η τα αλαζεις 


Δοκιμάστε να επιλέξετε να αποθηκεύονται στον φάκελο του mewseek pro μήπως και μπορείτε να τα παίξετε απευθείας απο εκεί.

#44   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/03/2009 - 22:32

Δεν υποστηρίζεται η ενσωμάτωση mp3 στο iPod ακόμα. Οπότε μη περιμένεις να τα δεις στο iPod του κινητού. Θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποιον άλλον player για να τα παίξεις

#45   BHacker

BHacker

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2009 - 22:34

Έβαλα το path που αντιστοιχεί στο Airsharing...  and I have not got any problems

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες