Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ch0ry Euro! Wi-fi hack


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
48 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2010 - 22:45

Κismac για MacOS X (παπάδες κάνουν τα Mac).

Έχω μπει σε όλα τα ασύρματα της γειτονιάς και σε όσα βρίσκω ανοιχτό shared folder τους αφήνω ένα txt αρχείο:

"Αγαπητέ φίλε/ φίλη,

μόλις μπήκα μέσα στον υπολογιστή σου. Μην ανησυχείς, δεν έχω βάλει ούτε ιό, ούτε έχω πάει παραπέρα από αυτόν τον φάκελο. Άλλαξε τον κωδικό σου και βάλε τουλάχιστον 2-3 σύμβολα σε αυτόν καθώς και 2-3 αριθμούς. Παράδειγμα: kl1d0m3no!.

Ωστόσο, εάν στην πολυκατοικία σου έχεις φοιτητή ο οποίος δεν έχει Ίντερνετ, θα ήταν πολύ καλή ιδέα να του το μοιράσεις. Βοηθάς!

Φιλικά"

15 Ευρώ φοιτητικό 24mbit από Connx παιδιά δεν είναι ακριβό! Μην τρελαθούμε!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   aromeo

aromeo

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/06/2010 - 09:01

^^^

χαχαχα...τα σπασε!

#33   appsLover

appsLover

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/08/2010 - 18:19

Kai γιατι δεν κανεις μια συνδεση με 15 ευρω για να εχεις και δικο σου ιντερνετ; Ελατε ρε παιδια πειτε την αληθεια: γενικα η σκεψη να « κλεψω» το ιντερνετ του γειτονα ειναι παιδικη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν είναι αυτό ... απλώς οταν πας σε ένα ξενοδοχειο και ο ιδιοκτητης σου λεει οτι για να παρεις aceess στο internet πρεπει να πληρωσεις μια καρτουλα 10 ευρω..! ε οχι! οχι ξαναλεω!! linux kai backtrack και του το εσπασες ..! αν ειναι wep,wpa αλλιως περνεις την καρτουλα :P μου ετυχε τετοιο συμβαν στο Bansko (βουλγαρια)

#34   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 05/08/2010 - 09:39

Δεν είναι αυτό ... απλώς οταν πας σε ένα ξενοδοχειο και ο ιδιοκτητης σου λεει οτι για να παρεις aceess στο internet πρεπει να πληρωσεις μια καρτουλα 10 ευρω..! ε οχι! οχι ξαναλεω!! linux kai backtrack και του το εσπασες ..! αν ειναι wep,wpa αλλιως περνεις την καρτουλα :P μου ετυχε τετοιο συμβαν στο Bansko (βουλγαρια)

Αυτα με την καρτουλα οπως λες δημιουργουν καρτες για να βαζεις μεσα σε ενα interface τον κωδικο που σου εχει δωσει και να εχεις ιντερνετ για 1-2-3-4 ωρες.
Αν ειναι να δωσω 10 ευρω για να παρω μια καρτουλα με ενα wpa - wep πολυ απλα θα ζηταγα την καρτουλα ευγενικα και οταν μου ζητουσαν να πληρωσω θα τους ενημερωνα οτι πληρωσα Χ ευρω για να ερθω στο ξενοδοχειο αυτο.Το λιγοτερο που μπορουν να προσφερουν ειναι η δωρεαν συνδεση στο διαδικτυο.

#35   appsLover

appsLover

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 19:42

Αυτα με την καρτουλα οπως λες δημιουργουν καρτες για να βαζεις μεσα σε ενα interface τον κωδικο που σου εχει δωσει και να εχεις ιντερνετ για 1-2-3-4 ωρες.
Αν ειναι να δωσω 10 ευρω για να παρω μια καρτουλα με ενα wpa - wep πολυ απλα θα ζηταγα την καρτουλα ευγενικα και οταν μου ζητουσαν να πληρωσω θα τους ενημερωνα οτι πληρωσα Χ ευρω για να ερθω στο ξενοδοχειο αυτο.Το λιγοτερο που μπορουν να προσφερουν ειναι η δωρεαν συνδεση στο διαδικτυο.

εχεις απολυτο δικιο..ομως εγω αυτο συναντησα και φρικαρα!

#36   Exte

Exte

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 20:02

Όταν σε κάθε γωνία στο κέντρο (που λέτε ότι θέλετε ίντερνετ όταν είστε έξω γιατι δεν νομίζω να πηγαίνετε στα χωράφια προσπαθώντας να βρείτε Wireless network) βρίσκεις απο 20 δίκτυα και τα 10+ είναι ξεκλείδωτα τι να το κάνεις το wifi hacker?
Τουλάχιστον στην Πάτρα το να βρώ Wifi ειναι το πιό εύκολο πράγμα, σκέψου Αθήνα/θεσ/νίκη.

#37   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2010 - 07:16

Δηλαδη δεν υπαρχει καμια εφαρμογη για σπασιμο ασυρματων δικτυων ?

#38   xameleon

xameleon

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/08/2010 - 08:28

το οτι υπαρχουν ανθρωποι οπως φοιτητες για παραδειγμα,που δεν εχουν ουτε καν τηλεφωνο δεν αποτελει απαντηση?
η γιατι οπως και διποτε πρεπει ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ να πληρωνεις ΚΑΙ τηλεφωνο ΚΑΙ ιντερνετ?και φιλε computeras σε πληροφορω οτι οι περισσοτεροι που θα κατσουν να ασχοληθουν με χακαρισμα wifi ειναι οσοι το εχουν αναγκη,τελος αν θελετε να μην σας κλεβουν ξεχαστε κλειδια,wep/wpa κτλπ MAC address Λεγεται...

#39   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 06/08/2010 - 08:55

το οτι υπαρχουν ανθρωποι οπως φοιτητες για παραδειγμα,που δεν εχουν ουτε καν τηλεφωνο δεν αποτελει απαντηση?
η γιατι οπως και διποτε πρεπει ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ να πληρωνεις ΚΑΙ τηλεφωνο ΚΑΙ ιντερνετ?και φιλε computeras σε πληροφορω οτι οι περισσοτεροι που θα κατσουν να ασχοληθουν με χακαρισμα wifi ειναι οσοι το εχουν αναγκη,τελος αν θελετε να μην σας κλεβουν ξεχαστε κλειδια,wep/wpa κτλπ MAC address Λεγεται...



Σωστος !!!!!!!!!!!!!!!

#40   Exte

Exte

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2010 - 09:05

Να λέμε την αλήθεια, τα τραγικοποιήτε (σωστά το 'γράψα? :lol: ) τα πράγματα.
Δεν νομίζω να υπάρχει φοιτητής που να μην μπορεί να κουμαντάρει 15 ευρώ επιπλέον και στο κάτω-κάτω το να παίρνεις έναν Η/Υ μαζί σου (Αν σπουδάζεις σε άλλη πόλη) ΕΛΠΪΖΩΝΤΑΣ κάποιος γείτονας να έχει Wifi είναι ελεεινό εκ μέρους μου.

ΝΑΙ στο να χρησιμοποιήσεις ένα ασύρματο ενώ είσαι έξω και χρειάζεσε το ίντερνετ αλλά ΟΧΙ στο να κλέβεις 24/7 το ίντερνετ του άλλου. (Που και αυτός φταίει γιατί δεν το κλείδωσε σωστά αλλά όταν το 70% των χρηστών του ίντερνετ δεν ξέρει τίποτα άλλο απο το να μπαίνει Facebook/MSN δεν φταίει μόνο ο φοιτητής)

#41   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2010 - 09:20

το οτι υπαρχουν ανθρωποι οπως φοιτητες για παραδειγμα,που δεν εχουν ουτε καν τηλεφωνο δεν αποτελει απαντηση?
η γιατι οπως και διποτε πρεπει ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ να πληρωνεις ΚΑΙ τηλεφωνο ΚΑΙ ιντερνετ?και φιλε computeras σε πληροφορω οτι οι περισσοτεροι που θα κατσουν να ασχοληθουν με χακαρισμα wifi ειναι οσοι το εχουν αναγκη,τελος αν θελετε να μην σας κλεβουν ξεχαστε κλειδια,wep/wpa κτλπ MAC address Λεγεται...


Σωστος !!!!!!!!!!!!!!!


Να λέμε την αλήθεια, τα τραγικοποιήτε (σωστά το 'γράψα? :lol: ) τα πράγματα.
Δεν νομίζω να υπάρχει φοιτητής που να μην μπορεί να κουμαντάρει 15 ευρώ επιπλέον και στο κάτω-κάτω το να παίρνεις έναν Η/Υ μαζί σου (Αν σπουδάζεις σε άλλη πόλη) ΕΛΠΪΖΩΝΤΑΣ κάποιος γείτονας να έχει Wifi είναι ελεεινό εκ μέρους μου.

ΝΑΙ στο να χρησιμοποιήσεις ένα ασύρματο ενώ είσαι έξω και χρειάζεσε το ίντερνετ αλλά ΟΧΙ στο να κλέβεις 24/7 το ίντερνετ του άλλου. (Που και αυτός φταίει γιατί δεν το κλείδωσε σωστά αλλά όταν το 70% των χρηστών του ίντερνετ δεν ξέρει τίποτα άλλο απο το να μπαίνει Facebook/MSN δεν φταίει μόνο ο φοιτητής)


Ολα αυτα που λετε ειναι εκτος θεματος και θα παρακαλουσα εναν mod να τα σβησει !!!

#42   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/08/2010 - 12:45

Κοιτάξτε σε εμένα τι συμβαίνει, εδώ που είμαι δεν μπορείς να βάλεις adsl γραμμή, μπορείς να έχεις internet (νομίζω ότι είναι κάτι σαν adsl) από δορυφόρο (όχι από εταιρία κινητής τηλεφωνίας).Κόστος: κεραία=600€ συνδρομή/μήνα=50€ και αυτός που το έχει, είναι ιδιοκτήτης μιας καφετέριας και πουλάει τον κωδικό 3€ για μία μόνο μέρα!!!Θα τρελαθούμε. Άντε απο δω. <_< Παιδιά όντως αν το ψάξεις μπορείς να κάνεις κάτι; Πρέπει να έχεις γνώσεις προγραμματισμού; Σε windows 7 γίνετε; :P :)

#43   alexcbr

alexcbr

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Alex 2000

Δημοσίευση 06/08/2010 - 13:05

Linux και backtrack.... το αναφέρει και ένα παιδί σε προηγουμένη σελίδα....
Ψάξε λίγο στο google,δεν είναι δύσκολο(πολύ) 8) 8)



Ψάξε και για "XANIA.XAKERS.CREW"
έχουν ανεβάσει έναν αναλυτικό οδηγό πως να το κάνεις B)

Τελευταία επεξεργασία από: alexcbr, 06/08/2010 - 13:13


#44   trixotoulis

trixotoulis

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2010 - 13:08

Συμφωνώ.
Βέβαια, το γεγονός ότι έχεις τηλέφωνο 600 ευρώ είναι αδικαιολόγητο αλλά έγκεινται πολλοί λόγοι, δε συμφωνώ δηλαδή με την πρόταση "Πήρες κινητό 600 ευρώ, τι είναι 15 ευρώ". Για την ακρίβεια, είναι 180 ευρώ το χρόνο. Ξέρω αρκετούς που έχουν iPhone χωρίς data plan και είναι ΟΚ, άλλωστε τα Wi-Fi εξαπλώνονται ραγδαίως. Και, στην τελική, ας το παραδεχτούμε, κανείς πάροχος δεν προσφέρει πρόγραμμα με όγκο με πάγιο 15 το μήνα. Ακόμα και να ήταν έτσι, υπάρχει το ΦΠΑ, τα Τέλη Χρήσης, τέλη τερματισμού, πάμε έτσι στα 30 ευρώ, ποσό διόλου ευκαταφρόνητο, ειδικά στην κατάσταση που βρισκόμαστε σήμερα.


και 10000 RT απο μένα.

#45   xameleon

xameleon

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/08/2010 - 13:08

1ον pc δεν νομιζω οτι υπαρχει ανθρωπος και φοιτητης που δεν κουβαλαει,2ον οχι δεν το κουβαλας μαζι ελπιζοντας καποιος να χει wifi απλα ΑΝ εχει,γιατι να μην το δανειστεις?ΤΕΛΟΣ δεν εινε 15€ το μηνα και το ξερετε πολυ καλα,καποιος που εχει 1 6μηνο ακομα παραδειγμα,η θα μεινει καπου προσορινα,γιατι πρεπει ΣΟΝΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ να πληρωνει το παγειο του τηλεφωνου,οταν σε αλλες χωρες το adsl ειναι ΚΑΙ πιο φθηνο,ΚΑΙ δεν χρειαζετε τηλεφωνο ΚΑΙ φυσικα,εχει σοβαρες ταχυτητες,δεν μιλησα για facebook και msn,τα οποια αποσο ξερω εκμεταλεβοντε μηδενικο bandwitch απο την γραμμη,και εσενα να σου κλεβαν ουτε που θα το περνες πρεφα...

τελος το να χρησιμοπιεισεις ενα ασιρματο και να το σπασεις εκεινη την ωρα ειναι κατι το οποιο απλα δεν γινετε,το ξεκλειδομα στα wifi δεν ειναι οπως το blackra1n που πατας ενα κουμπι και γινοντε ολα σε δεπτερολεπτα,μπορει να χρειαστει ωρες,ακομα και μερες..δεν το υποστηριζω το να κλεβεις αλλα δεν ειμαι κατα...δηλαδη αν καποιος μενει 1 μηνα καπου και βρισκει 50 δικτυα γιατι ΣΟΝΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ?
ειναι πολυ περιεργες εποχες,οπως ειπε και καποιος απο πανω για τις καφετεριες,αν κοιταξεις καλητερα θα δεις τα μισα απο αυτα να ειναι απο 13 εως 16,ο μεσος ελληνας δεν εχει ουτε να παρει τσιγαρα
και εχουν μαθει το msn και το facebook γιατι πολυ απλα εινε ΤΣΑΜΠΑ και περνανε την ωρα τους

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες