Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ch0ry Euro! Wi-fi hack


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
48 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   trixotoulis

trixotoulis

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2010 - 13:13

και κάτι για να γελασουμε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Exte

Exte

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2010 - 13:19

και κάτι για να γελασουμε http://www.youtube.com/watch?v=o7HQzinHScE

Μέγιστος χάκερ! :lol:

#48   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/08/2010 - 22:51

το οτι υπαρχουν ανθρωποι οπως φοιτητες για παραδειγμα,που δεν εχουν ουτε καν τηλεφωνο δεν αποτελει απαντηση?
η γιατι οπως και διποτε πρεπει ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ να πληρωνεις ΚΑΙ τηλεφωνο ΚΑΙ ιντερνετ?και φιλε computeras σε πληροφορω οτι οι περισσοτεροι που θα κατσουν να ασχοληθουν με χακαρισμα wifi ειναι οσοι το εχουν αναγκη,τελος αν θελετε να μην σας κλεβουν ξεχαστε κλειδια,wep/wpa κτλπ MAC address Λεγεται...



Κάποιες παρατηρήσεις μιας και εγώ φοιτητής είμαι:

Αν είναι θέμα γραμμής, πολύ απλά όταν θα κάνεις της αίτηση θα έρθουν να σου περάσουν και το καλώδιο (έστω και εξωτερικό και όχι μέσα στον τοίχο).

Δεν νομίζω οτι το έχει κάποιος ανάγκη. Και εγώ έχω ασχοληθεί και το έχω κάνει πολλές φορές αλλά όχι για να κλέψω internet αλλά για τελείως διαφορετικό λόγο.

Όσον αφορά αυτό που λες για την MAC θα σου πω απλά δύο λέξεις: mac spoofing (μια εντολή είναι και τέλος).

Τέλος πάντων, ο καθένας έχει μια νοοτροπία και δεν είμαι εδώ για να κρίνω ούτε να αλλάξω την γνώμη κανενός. Απλά η γνώμη μου είναι οτι δεν υπάρχει λόγος την σήμερον ημέρα να σπάσεις ασύρματο. Και προς κάποιον που είπε οτι δεν είναι 15 ευρώ, ναι λάθος είναι 20 ευρώ τον μήνα :P

#49   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 09/09/2010 - 21:33

Υπάρχει και το iWep PRO αλλά όλα αυτά έχουν μια λογική.

Τα ρούτερ βάζουν ένα ντιφόλ κωδικό που βασίζεται στο ονομά τους.
Κάποιοι μαθηματικοί έχουν εντοπίσει τον αλγόριθμο που θέτει τον κωδικό σε ένα δίκτυο.

Δηλαδή αυτό εδώ δουλεύει για Thomson Routers ασ πούμε ένα που υποστηρίζεται.
Τα Θόμσον, βάζουν κωδικό βασιζόμενα στο SSID τους.
Παίρνουν το δεύτερο μέρος του SSID π.χ. Thomson9DX2 και το κάνουνε HEX ή κάτι τέτοιο αν θυμάμαι καλά.
Μετά αφαιρούν τα διπλά C και D από το HEX και το κάνουνε μία άλλη κωδικοποίηση. Από εκεί κρατάνε ένα κομμάτι το οποίο βάζουν σαν κωδικό.

Διαβάζωντας το SSID, το iPhone εκτελεί τον αλγόριθμο και βρίσκει ένα string. Με αυτό προσπαθεί να μπέι στο δίκτυο και αν τα καταφέρει και ο χρήστης δεν έχει αλλάξει κωδικο, είναι μέσα!
Αν ο ιδιοκτήτης έχει αλλάξει SSID/PW τότε δεν δουλεύει.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες