Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Οδηγός Jailbreak/Unlock iPhone 3G[S] στο iOS 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
77 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Οδηγός Jailbreak/Unlock iPhone 3G[S] στο iOS 4

Πόσο σας βοήθησε αυτός ο οδηγός ?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#76   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 03/07/2010 - 21:35

Κανονικά το έχω. :(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   GPAD

GPAD

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/07/2010 - 12:05

Δούλεψε σε εμένα πάντως, Συγχαρητήρια

#78   fantomduck

fantomduck

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2010 - 09:05

Παλι τα ιδια κ μου εμφανιζει ο σφαλμα 2006 πω πω δεν μπορω αλλο. εγω λεω να παρω το ιφονε του αδερφου μ που ειναι 3.1.2 με ΙΒ με παλιο βοοτρομ να το δοκιμασω αλλα φοβαμαι να το κανω γιατι μηπως τυχον του κλειδωσει επισης κ αυτο ειναι αγορασμενο απο την αμερικη την ιδια μερα που αραγγειλα κ γω απο περυσι ..
Τι λες να κανω φιλε??



καλημέρα,

Δεν είδα πουθενα να λες αν έχεις σωσει τα shsh αρχεια στο σερβερ του saurik... αν δεν το εχεις κανει είτε αλλάξεις το hosts είτε όχι είναι το ίδιο. Εγώ δοκίμασα το JB 4.01 σε ένα 3GS με καινούργιο bootrom και είχα το πρόβλημα με το 1604, αλλά ο φίλος που το είχε, είχε βάλει την 3.1.3 την οριτζιναλ και μετά έκανε JB με spirit, οπότε στον σερβερ του saurik δεν είχε shsh για την 3.1.2 που προσπαθούσα να του περάσω κι έτσι μου έβγαζε το error 1604.
Για να μην παιδευεσαι κατέβασε το προγραμματακι (ireb) που είπε κι έαν άλλος φίλος αυτό εδώ δηλαδή: http://www.funkyspac...are-313-restore

σύνδεσε το iphone σ ενα pc (προς θεου κάπου θα βρεις ενα ) και τρέξε το. μόλις επιλέξεις το fix recovery mode loop θα γυρίσει το τηλέφωνο στην κατάσταση που ήταν πριν το βάλεις σε DFU mode με όλα τα προγράμματα σου κανονικά. μετά από εκεί και πέρα αν είχες την 3.1.2 JB μπορείς να σώσεις τα shsh αρχεια μέσα απ το cydia και να προχωρήσεις ξανα.


Ελπίζω να σε βοήθησα.


E.D




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες