Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#496   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 03/08/2010 - 09:05

Κι εμένα το ίδιο θέμα με απασχολεί.
Και δεν έχω βρει κάτι στο internet...

Μάλιστα εγώ έκανα 2 φορές restore και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο....

Γνωρίζει κανείς κάτι για το συγκεκριμένο θέμα;

Καλημέρα παιδιά!
Όλα λειτούργησαν άψογα σε 3gs 32g από 3.1.3 σε 4.0.1. Μέσα σε 10 λέπτα ήταν έτοιμο. Το μόνο μου θέμα που βλέπω ότι το έχουν και άλλοι φίλοι είναι η μνήμη που βλέπω στο sbsettings που έχει πέσει κατά πάρα πολύ. Με την 3.1.3 το storage ήταν στα 242 ΜΒ και τώρα είμαι στα 89ΜΒ! Είναι όντως τόσο βαριά η 4.0.1 ή υπάρχει περίπτωση με ένα restore ακόμα να στρώσει αυτό; Φυσικά βέβαια δεν βλέπω κάποια καθυστέρηση στο τηλέφωνο απλά στο μάτι δεν μοπυ κάθετε καλά αυτή η μεγάλη διαφορά.

Σας ευχαριστώ



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#497   marconi

marconi

    iPH User

  • 164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 09:15

Καλημέρα και απο εμένα στην παρέα,χτες έκανα και εγω jailbreak σε 4.0.1 με επιτυχια σε 3GS.
Παρατήρησα όμως οτι δεν μπορώ να εγκαταστήσω καμοία σπασμένη εφαρμογή βγαζει ενα error συμβαίνει σε κανεναν αλλο αυτο?Τελος μου κόλησε 2-3 φορες η κάμερα και καποια προβληματακια στις κλήσεις.

#498   nirve

nirve

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/08/2010 - 09:20

παιδες, πολυ καλο ακουγεται!!! προσπαθω απο χτες. σημερα μου βγαζει μηνυμα:
( Δεν βρεθηκε ο διακομηστης με το συγκεκριμενο ονομα host )

#499   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 03/08/2010 - 09:21

Παιδιά χρειάζομαι βοηθεια... Εχω το 1st generation iPhone και το εκανα Jailbreak απο το site Jailbreakme.com και ολα μια χαρα.
Όμως το έχω πάρει απο UK to 2006 και και μου κλείδωσε. Παρεμπιπτόντως μου εχει καεί και το StartButon. Του εχω την Original SIM tou 02, και το εκανα
Jailbreak με το καινουριο σηστημα, και πίστευα πως θα ξεκλειδώσει κιόλας, αλα δεν έγινε αυτό.


ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ???????????

Έκανες jailbreak to 2G με το jailbreakme.com γιατί στο πρώτο post λέει ότι είναι εφικτό ε; right...

Hint: Πρώτο post 3η γραμμή.

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 03/08/2010 - 09:21


#500   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 09:24

Καλημέρα και απο εμένα στην παρέα,χτες έκανα και εγω jailbreak σε 4.0.1 με επιτυχια σε 3GS.
Παρατήρησα όμως οτι δεν μπορώ να εγκαταστήσω καμοία σπασμένη εφαρμογή βγαζει ενα error συμβαίνει σε κανεναν αλλο αυτο?Τελος μου κόλησε 2-3 φορες η κάμερα και καποια προβληματακια στις κλήσεις.

Πρέπει να εγκαταστήσεις πρώτα το appsync 4 από το cydia

#501   Varaderistas

Varaderistas

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 09:48

Βλέποντας όλες τις σελίδες προσεκτικά παρατηρώ αρκετούς που αναφέρουν προβλήματα μετά το jailbreak .. έχω την εντύπωση ότι ήταν λίγο βιαστική κίνηση να το βγάλουν σε κυκλοφορία πόσο μάλιστα τώρα που μέσα σε μια εβδομάδα θα έχουμε και την καινούργια έκδοση iOS 4.0.2 (το αναφέρει και ο comex στο twitter)!
Προσωπική μου γνώμη είναι να περιμένουν λίγο όσοι δεν το έχουν κάνει ήδη έτσι ώστε να τελειοποιηθεί το jailbreak που νομίζω δεν θ' αργήσει να γίνει, ειδικά με την επερχόμενη αναβάθμιση από την Apple...!! Υπομονή θέλει!!! :)


Πράγματι θεωρώ ότι ήταν λίγο πρόωρο, και ευελπιστώ να φτιαχτεί, γιατί από εχθές το Cydia βγάζει μόνο προβλήματα και νομίζω πως οι περισσότεροι έχουν λίγο εκνευριστεί... Το πιο εύκολο jailbreak μας έφερε σε πιο δύσκολες καταστάσεις...

Εγώ πάω για complete restore το απόγευμα, γιατί δεν την παλεύω άλλο. Θα δοκιμάσω και αυτό, μπας και..!

#502   Stefanos944t

Stefanos944t

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 10:05

Εγώ παιδιά έκανα restore και εγκατέστησα την 4.0 και δεν ανοίγει το iPhone..Ανοίγει και το μονο που κάνει είναι να λέει "slide το emergency call" και από πίσω δείχνει την σύνδεση του iTunes.. Στο iTunes δεν το ανοίγει. Βάζω την κάρτα μου, βάζω το pin και δεν κάνει τίποτα..Τι παίζει?



Να αποσυνδέσεις το τηλέφωνο από τον υπολογιστή, κάνε Restart και βάλε το PIN σου. Μετά επανασύνδεσε το στο PC.

#503   PpaKko

PpaKko

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/08/2010 - 10:11

Αν κανω JB μέσω της ιστοσελίδας και αναβαθμίσω σε ios4 τι θα γίνει με τα carrier settings?
Εχω το 3G σε Vodafone με data plan 250 MB και έκδοση 3.01 .
οταν θα το συνδέω με το laptop θα μου χρεώνει η Vodafone τα MB που κατεβαίνουν ξεχωριστά? Ή θα τα αφαιρεί από τα δωρεάν MB που έχω?
Μήπως υπάρχει άλλος τρόπος να γίνει JB και να κρατήσω τα παλιά carrier settings?
Ευχαριστω!

#504   xxxice

xxxice

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 10:18

Πράγματι θεωρώ ότι ήταν λίγο πρόωρο, και ευελπιστώ να φτιαχτεί, γιατί από εχθές το Cydia βγάζει μόνο προβλήματα και νομίζω πως οι περισσότεροι έχουν λίγο εκνευριστεί... Το πιο εύκολο jailbreak μας έφερε σε πιο δύσκολες καταστάσεις...

Εγώ πάω για complete restore το απόγευμα, γιατί δεν την παλεύω άλλο. Θα δοκιμάσω και αυτό, μπας και..!

Με συγχωρεις που επεμβαινω φιλαρακι...αλλα εγω εκανε εχτες Jailbreak και δουλευον ολα μια χαρα to cydia Μονο κολλαγε λιγο εχτες το βραδυ(λογικο επεσαν και οι χρηστες απο USA) κατα τα αλλα ολα οκ, δεν νομιζω οτι δημιουργει καποιο προβλημα μεγαλυτερο απο αυτα που λυνει...τελοσπαντων το jailbreak ειναι αποψη για καποιους, για καποιους αλλους ευκολια και για καποιους αλλους αχρηστο.......οποτε διαλεγεις σε ποιο στρατοπεδο θελεις να εισαι

#505   profitis

profitis

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/08/2010 - 10:26

Καλημέρα, ένας φίλος μου μου το είπε και μου έκανε jailbreak σε 3GS με παλιά Bootrom και έκδοση 3.1.2

Στο cydia πάτησα το make my life easier. Αυτό αν κατάλαβα καλα κρατάει τα αρχεία για να μπορεις να κάνεις downgrade μετά ή και να ξεγελας την Apple;

Επειδή όμως ετσι και αλλιως θέλω να βάλω το iOS 4 τώρα, θα έχω κανα πρόβλημα να κάνω εκει jb; Επίσης αν γίνει fixed το exploit του jailbreakme.com , θα μπορώ να κάνω jb στην 4.0.1 με τις άλλες επιλογές για jb;

#506   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 03/08/2010 - 10:32

Πλεον δεν μπορεις να πας στην iOS 4.0 εφοσον εχει βγει η iOS 4.0.1 και αυτο γιατι με καθε καινουργια εκδοση λογισμικου η Apple σταματα να υπογραφει τις παλαιοτερες.

Μπορεις και στην 4.0.1 να κανεις jb.

#507   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 10:33

Καλημέρα παιδιά!
Όλα λειτούργησαν άψογα σε 3gs 32g από 3.1.3 σε 4.0.1. Μέσα σε 10 λέπτα ήταν έτοιμο. Το μόνο μου θέμα που βλέπω ότι το έχουν και άλλοι φίλοι είναι η μνήμη που βλέπω στο sbsettings που έχει πέσει κατά πάρα πολύ. Με την 3.1.3 το storage ήταν στα 242 ΜΒ και τώρα είμαι στα 89ΜΒ! Είναι όντως τόσο βαριά η 4.0.1 ή υπάρχει περίπτωση με ένα restore ακόμα να στρώσει αυτό; Φυσικά βέβαια δεν βλέπω κάποια καθυστέρηση στο τηλέφωνο απλά στο μάτι δεν μοπυ κάθετε καλά αυτή η μεγάλη διαφορά.

Σας ευχαριστώ


δοκιμασε να κλεισεις τις εφαρμογες απο το multitasking.

#508   Stefanos944t

Stefanos944t

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2010 - 10:40

Μόλις έχω κάνει το 3GS restore από 3.1.2 σε 4.01 γιά να το κάνω jb.
Η ερώτιση μου είναι: να του περάσω το jailbreak και μετά στο iTunes να το κάνω "Restore from Backup"
ή πριν το jailbreak να το κάνω "Setup as new iPhone"; Το πρόβλημα με το δεύτερο είναι ότι θα χάσω όλα τα SMS, contacts κτλ.

#509   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 03/08/2010 - 10:47

From Backup και ολα jet :)

#510   teriparatide

teriparatide

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/08/2010 - 10:48

Καλημέρα παιδιά!
Όλα λειτούργησαν άψογα σε 3gs 32g από 3.1.3 σε 4.0.1. Μέσα σε 10 λέπτα ήταν έτοιμο. Το μόνο μου θέμα που βλέπω ότι το έχουν και άλλοι φίλοι είναι η μνήμη που βλέπω στο sbsettings που έχει πέσει κατά πάρα πολύ. Με την 3.1.3 το storage ήταν στα 242 ΜΒ και τώρα είμαι στα 89ΜΒ! Είναι όντως τόσο βαριά η 4.0.1 ή υπάρχει περίπτωση με ένα restore ακόμα να στρώσει αυτό; Φυσικά βέβαια δεν βλέπω κάποια καθυστέρηση στο τηλέφωνο απλά στο μάτι δεν μοπυ κάθετε καλά αυτή η μεγάλη διαφορά.

Σας ευχαριστώ

τετοια διαφορα?? ξερει κανεις να μας απαντησει? ποια μνημη ειναι αυτη? storage για το firmware?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες