Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#646   nikrose555

nikrose555

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 02:18

Παιδια σας παρακαλω οποιος γνωριζει ας μας πει το Ipad υπαρχει περιπτωση να χαλασει??? .
Δεν καταλαβαινω ρε παιδια εγω εκανα update to ipad μου σε 3.2.1 και μετα jaibreak και ολα δειχνουν να δουλευουν μια χαρα .
Δηλαδη φοβαμαι επειδη ολα δουλευουν καλα και εφαρμογες και ολα .Τι γινεται τελικα ?
Αν γνωριζει καποιος ας απαντησει. Ευχαριστω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#647   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 05/08/2010 - 03:27

Εγινε σημερα μετα απο λιγο coding :D
Αναρτημένη εικόνα

#648   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/08/2010 - 07:09

Σε ποιο itunes πρεπει να γινει το restore ? Exω το 9.2.0.61 .. Πρεπει να χουμε το τελευταιο itunes?? :blush:

#649   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 05/08/2010 - 07:11

Κανε το εκεί. Δεν υπάρχει πρόβλημα σε ποιο iTunes θα κανείς restore.

#650   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 08:30

Παιδιά μήπως πρέπει να διαχωρίσουμε jailbrake σε iphone 4, 3gs...κτλ??
Γιατί πιθανόν άλλα bugs να έχει στο καινούριο και άλλα σε κάθε μοντέλο ξεχωριστά...
Το λέω για την διευκόλυνση των χρηστών..και πάντα φιλικά!

Το πρότεινα κι εγω φίλε μου αλλα απορρίφτηκε...

#651   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 08:37

Με το που ξεκλείδωσα το iphone 4 με το νέο ultrasn0w, όλα καλά, έχω και δίκτυο vodafone κανονικά και όλα δείχνουν να δουλεύουν ρολόι. Παρατηρώ όμως τραγική μείωση της μπαταρίας, δηλ μέσα σε 7 ώρες ύπνου, χωρίς να φωτίσω καν την οθόνη ούτε δευτερόλεπτο το άφησα στο 100% και το βρήκα σήμερα το πρωί στο 84%. Σίγουρα δεν είναι φυσιολογικό. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος? Μήπως παίζει τίποτα με καμιά ρύθμιση που δεν έχω κάνει?

#652   chris

chris

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/08/2010 - 09:02

Ε δεν ειναι φυσιολογικο. Εμενα μου κατεβαινει περιπου 2% με 10 ωρες stanby.. Τσεκαρε ποσα προγραμματα τρεχουν στο background

#653   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 09:06

Ε δεν ειναι φυσιολογικο. Εμενα μου κατεβαινει περιπου 2% με 10 ωρες stanby.. Τσεκαρε ποσα προγραμματα τρεχουν στο background

Αντε 4% σου λέω εγώ. Αλλα 16??? με τίποτα. Εκείνες τις ώρες έτρεχαν τα μυνήματα, οι κλήσεις, το ipod, και ο cydia. Ηδου η μεγάλη ερώτηση: Ο cydia πρέπει να τρέχει υποχρεωτικά πίσω (πχ μήπως παάζει κόμπλα με το unlock αν δεν τρέχει) η μπορώ να τον κάνω kill?

#654   chris

chris

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/08/2010 - 09:13

Kill Cydia καλε!! :) Αυτο μπορει να εφταιγε

#655   spipis

spipis

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 09:31

παιδια εκτος απο το ευχαριστο το οτι βγηκε επιτελους....
διαβασα σχολια του τυπου οτι εξαφανιστικαν τα mms, κρασαρει ο σαφαρι , συνεχόμενα reboot κτλ...
εσεις που το κανατε εχετε προβληματα η ολα οκ?



Εμενα μου χαθηκαν οι φωτογραφιες απο τον φακελο.Και οταν εννοω χαθηκαν σημαινει οτι οταν μπαινω στο φακελο για να τις δω μου τις εμφανιζει μαυρες.

#656   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 09:35

Kill Cydia καλε!! :) Αυτο μπορει να εφταιγε

Το έκανα kill. Θα κάνω νέα καταμέτρηση το βράδυ να δουμε

#657   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 05/08/2010 - 09:35

Σε γενικές γραμμές το 90% των προβλημάτων φαίνεται να εμφανίζεται σε αυτούς που ΔΕΝ έκαναν restore + set as new...

Εμενα μου χαθηκαν οι φωτογραφιες απο τον φακελο.Και οταν εννοω χαθηκαν σημαινει οτι οταν μπαινω στο φακελο για να τις δω μου τις εμφανιζει μαυρες.



#658   andapo

andapo

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 09:46

Έχω Iphone 3g στην 4.0.1 jailbreak με redsn0w_win_0.9.5b5-5 και unlock αναγκαστικά με ultrasn0w. To αναγκαστικά παει στο γεγονός ότι ενώ ήταν αγορασμένο απο Ελλάδα, με τον εν λόγω jailbreak ήθελε αναγκαστικά και unlock για να παίξει. Ερωτήσεις:

1) Σκέφτομαι να κάνω restore και εκ' νέου jailbreak με την νέα μέθοδο (χωρίς unlock αυτή την φορά μιας και δεν χρειάζεται). Κέρδιζω τίποτα συνολικά μιας και αποφεύγω το unlock ή τσάμπα κόπος?
2) Έχω κρατήσει αυτή την στιγμή τα SHSH στον server για την 4.0.1. Αν αποφασίσω κάποια στιγμή αργότερα να γυρίσω πίσω θα χρειαστεί πάλί unlock λόγω της παρούσας κατάστασης του κινητού?


Anyone?????

#659   noodles1980

noodles1980

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 09:51

Σε γενικές γραμμές το 90% των προβλημάτων φαίνεται να εμφανίζεται σε αυτούς που ΔΕΝ έκαναν restore + set as new...

έχεις δίκιο έκανα και γω στην αρχή jb και με backup μετά είχα πρόβλημα στις φωτογραφίες τις έδειχνε θολές και μετά ξαναέκανα jb με set as new device και όλα καλά..

#660   nickolas

nickolas

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 09:52

Γεια σας παιδια. Βοηθεια. Εχω 3gs με 3.1.2 και αναβαθμισα σε 4.0.1 για να κανω το jb. Το αγορασα ομως απο την αγγλια και οταν βαζω την καρτα της ο2 που εχω για να κανω activation μου βγαζει οτι η sim it's not supportet. Καποια βοηθεια σας παρακαλω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες