Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jailbreakme.com: Jailbreak για ΟΛΑ τα μοντέλα iPhone, iPad και iPod Touch απευθείας από την συσκευή σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2956 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#661   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/08/2010 - 10:00

H κάρτα της o2 που έχεις είναι ενεργοποιημένη?Αν δεν είναι ενεργοποιημένη είναι λογικό να μην στην αναγνωρίζει μιας και δεν μπορεί να δεχτεί δεδομένα.

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#662   tigerdaytona

tigerdaytona

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/08/2010 - 10:16

καλημερα σας, εκανα το jailbreakme.com σε iphone 3gs (os 4.0) & αφου κατεβασα απο CYDIA το ΟpenSS & iphonedelivery Τωρα δεν εχει συνδεση σε cecular data. Eβαλα ξανα τις ρυθμισεις για Wind (APN: gint.b-online.gr) αλλα οταν ανοιγω safari ή αλλη εφαρμογη (facebook, weather etc) μου γραφει παλι could not activate ceccular data network (you are not subscribed to a ceccular data service) .

Ti Κανω ???

#663   rossen

rossen

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/08/2010 - 10:29

Το εκανα και εγω το 3G μου απο την 3.1.2 στο τελευταιο itunes jailbrake και πηγαν ολα αψογα.
Παιζει να ειναι και λιγο πιο γρηγορο το 4.0.1 σε σχεση με το 3.1.2.(Για το 3G και οχι για το 3GS)
Απλα ορισμενα app απο cydia εχουν θεματα και την ψαχνω λιγο

#664   vassilis19

vassilis19

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/08/2010 - 10:31

Καλημέρα Γκουρούδες της μηλιάς!!!

Εχω ένα μικρό πρόβλημα. Μετά από το jailbreak στην 4.0.1 σε 3gs έχασα την επιλογή των mms. Με ενεργοποιημένο το 3g και τα δεδομένα δικτύου καθώς και με επαναφορά των ρυθμίσεων δικτύου αλλά πάλι τίποτα. Αυτό βέβαια που παρατήρησα είναι ότι στα Γενικά στις Πληροφορίες στον φορέα μου γράφει μη διαθέσιμος. Το τηλέφωνο λειτουργεί όμως κανονικά. Το σύνδεσα και στο itunes άλλα δεν μου βγάζει κάποιο carrier setting update. Δεν θα έπρεπε εκεί κανονικά να μου λέει COSMOTE 7.0 ή 7.1; Μπορεί να βοηθήσει κανείς;

Ευχαριστώ

#665   BASDA

BASDA

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 12:40

Παρατηρησα κατι...οταν κανω επανεκκινηση το κινητο, χανετε τελειως το APN ΤΟΥ INTERNET!!! τι γινεται...δε περαστηκε σωστα? 3gs 4.01 j/b

#666   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 13:11

Παρατηρησα κατι...οταν κανω επανεκκινηση το κινητο, χανετε τελειως το APN ΤΟΥ INTERNET!!! τι γινεται...δε περαστηκε σωστα? 3gs 4.01 j/b

Περίεργο. Τι φορέα έχεις? Υποτείθεται ότι τα APN, user, pass, κλπ είναι στη sim ενσωματωμένα και περνιόνται αυτόματα στο κινητό από την sim. Η συσκευή σου ήτανε locked και την ξεκλείδωσες με το ultrasn0w, η ήτανε ξεκλείδωτο απ'τη μάνα του?

#667   BASDA

BASDA

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 13:27

θα πρεπει να ξαναπερασω ολη την 4.01?? δωστε τα φωτα σας

#668   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 13:38

Καλημέρα Γκουρούδες της μηλιάς!!!

Εχω ένα μικρό πρόβλημα. Μετά από το jailbreak στην 4.0.1 σε 3gs έχασα την επιλογή των mms. Με ενεργοποιημένο το 3g και τα δεδομένα δικτύου καθώς και με επαναφορά των ρυθμίσεων δικτύου αλλά πάλι τίποτα. Αυτό βέβαια που παρατήρησα είναι ότι στα Γενικά στις Πληροφορίες στον φορέα μου γράφει μη διαθέσιμος. Το τηλέφωνο λειτουργεί όμως κανονικά. Το σύνδεσα και στο itunes άλλα δεν μου βγάζει κάποιο carrier setting update. Δεν θα έπρεπε εκεί κανονικά να μου λέει COSMOTE 7.0 ή 7.1; Μπορεί να βοηθήσει κανείς;

Ευχαριστώ

Δημιουργήθηκε ένα θέμα με το που βγήκε το jailbreakme τη Δευτέρα τα ξημερώματα: Οσοι έκαναν τη διαδικασία νωρίς, μέχρι το μεσημέρι ας πούμε έπεσαν θύματα κάποιων bugs, και το πιο τραγικό απ'άυτα ήταν ότι τους χανόταν η επιλογή των mms. Γι'αυτο ο κυριούλης που έβγαλε το jailbreakme από το μεσημέρι και μετά το διόρθωσε. Γι'αυτο θυμήσου αν έκανες το jb απ'τους πρώτους πολύ φοβάμαι ότι θα πρέπει να τα ξανακάνεις όλα απ'την αρχή. Αυτή βέβαια είναι δυστυχώς η λύση που θα σου πρότεινα ούτως η άλλος...

#669   BASDA

BASDA

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 13:40

Περίεργο. Τι φορέα έχεις? Υποτείθεται ότι τα APN, user, pass, κλπ είναι στη sim ενσωματωμένα και περνιόνται αυτόματα στο κινητό από την sim. Η συσκευή σου ήτανε locked και την ξεκλείδωσες με το ultrasn0w, η ήτανε ξεκλείδωτο απ'τη μάνα του?


οχι αγορασμενο απο εδω ειναι! εβαλα την 4.01 πηγα και στο jailbreakme κανονικα. και σημερα το παρατηρησα. οτι καθε φορα που κανω επανεκκινηση την συσκευη χανετε το apn του ιντερνετ... λες να εγινε κανενα λαθος περασμα του firm? μπα δε νομιζω....

#670   vassilis19

vassilis19

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/08/2010 - 13:46

Δημιουργήθηκε ένα θέμα με το που βγήκε το jailbreakme τη Δευτέρα τα ξημερώματα: Οσοι έκαναν τη διαδικασία νωρίς, μέχρι το μεσημέρι ας πούμε έπεσαν θύματα κάποιων bugs, και το πιο τραγικό απ'άυτα ήταν ότι τους χανόταν η επιλογή των mms. Γι'αυτο ο κυριούλης που έβγαλε το jailbreakme από το μεσημέρι και μετά το διόρθωσε. Γι'αυτο θυμήσου αν έκανες το jb απ'τους πρώτους πολύ φοβάμαι ότι θα πρέπει να τα ξανακάνεις όλα απ'την αρχή. Αυτή βέβαια είναι δυστυχώς η λύση που θα σου πρότεινα ούτως η άλλος...


Αυτό έκανα μόλις τώρα φίλε και διορθώθηκε και όλα καλά. Δεν ξέρω βέβαια αν αυτό ήταν το πρόβλημα γιατί το σπάσιμο το έκανα κατά τις 10 το βράδυ και το έκανα σε 2 τηλέφωνα. Το ένα ήταν οκ και το άλλο (φυσικά το δικό μου την γκαντεμιά μου) είχε πρόβλημα. Τέλος καλά όλα καλά. Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον και την βοήθεια φίλε.

#671   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 13:54

οχι αγορασμενο απο εδω ειναι! εβαλα την 4.01 πηγα και στο jailbreakme κανονικα. και σημερα το παρατηρησα. οτι καθε φορα που κανω επανεκκινηση την συσκευη χανετε το apn του ιντερνετ... λες να εγινε κανενα λαθος περασμα του firm? μπα δε νομιζω....

Δοκίμασε με το κινητό σε κατάσταση αναμονής να βγάλεις το συρταράκι της sim. Θα σου γράψει ¨δεν υπάρχει sim¨, θα πας να δεις τι γράφει στο apn και μετά από 10 δευτερόλεπτα να το ξανασπρώξεις στη θέση του. Και πήγαινε να δεις πάλι τι γράφει στο apn

#672   noodles1980

noodles1980

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 14:32

πως γίνεται μετά απο jb να έχω περάσει εφαρμογές απο installous να μην ανοίγουν και όταν τις πήρα απο appstore δουλεύουν?έχω 3gs απο 3.1.2 σε 4.0.1 όποιος γνωρίζει κάτι ...ευχαριστώ πολύ

#673   northside

northside

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/08/2010 - 15:08

μαγκες εχω το εξης προβλημα...πηγα να κανω jb κ ενω εκανε μου εκλεισε το iphone(3gs) μετα οταν πηγα να το ξανακανω μου ελεγε "oops it looks like the installer crashed last time you tried to jailbreak. it might work if you try again" και απο κατω μοθ εχει το slide bar που λεει για το jb το παταω μου λεει οτι κατεβαζει κ αφου μοθ ολοκληρωνει το κατεβασμα με πεταει εξω απο το safari... ξερει κανεις τι να κανω???? ευχαριστω προκαταβολικα...

#674   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 15:09

Kill Cydia καλε!! :) Αυτο μπορει να εφταιγε

Η κατρακύλα συνεχίζεται... απο 100% στις 23.30 χθες έχω τώρα 59% με 11 λεπτά ομιλία και 2 sms. 41% σε 16 ώρες και με κλειστά όλα στο Multitasking. Τι να κάνω?

#675   m3talaxis

m3talaxis

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 15:54

Oλα καλα με το jailbreak στο Ipad κανενα προβλημα, αν και δεν εγινε με την πρωτη. Την πρωτη φορα κολλησε. Με τη δευτερη οκ.

Τωρα σχετικα με το Iphone, γνωριζει κανεις αν υπαρχει τροπος να βρω σε ποιο δικτυο ειναι κλειδωμενο το κινητο? Γιατι στην AT&T που εχω καρτα, δεν τη δεχτηκε και αναγκαστηκα να κανω downgrade σε 3.1.2... :mad:

H εστω αν γνωριζει κανεις που μπορω να βρω στην Ελλαδα phonebook SIM για να κανω activation.

Τελευταία επεξεργασία από: m3talaxis, 05/08/2010 - 15:58


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες