Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Torchy app


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
70 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 30/09/2010 - 17:49

Ελάτε Ελληνάρες που κράζατε το παιδί πριν , πάρτε ένα promo να νιώσετε έξυπνοι επειδή δεν πληρώσατε 0,79 ευρώ για μια εφαρμογή αλλά αγοράσατε το κουτάκι με τις τσίχλες από το LIDL.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 30/09/2010 - 17:52

Την zuper δεν λες;

Ωραία η δουλειά και αρκετά μπορώ να πω χρήσιμη η εφαρμογή, αλλά η τιμή είναι απαγορευτική. Με 0,79€ παίρνω ένα 2rd παιχνίδι ή το angry birds.

Κάτσε γιατί κάτι δεν κατάλαβα.
Μάθαμε μια λέξη(απαγορευτική) και την κάναμε καραμέλα?
Μετά το 0,79 φίλτατε είναι το 0.Τι απαγορευτική τιμή λες?Δηλαδή είναι ο βλάκας που έκαψε τον εγκέφαλο του στο να διαβάζει βιβλία και να ψάχνεται στο xCode για να παίζεις εσύ ΤΣΑΜΠΑ?
2nd όχι 2rd και καλησπέρα!

#33   GR1337

GR1337

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2010 - 18:23

Ελάτε Ελληνάρες που κράζατε το παιδί πριν , πάρτε ένα promo να νιώσετε έξυπνοι επειδή δεν πληρώσατε 0,79 ευρώ για μια εφαρμογή αλλά αγοράσατε το κουτάκι με τις τσίχλες από το LIDL.

Υπάρχουν και κάποιοι που δεν θα την κατέβαζαν ούτε free...

#34   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 30/09/2010 - 18:26

true.

#35   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 30/09/2010 - 18:32

Ελάτε Ελληνάρες που κράζατε το παιδί πριν , πάρτε ένα promo να νιώσετε έξυπνοι επειδή δεν πληρώσατε 0,79 ευρώ για μια εφαρμογή αλλά αγοράσατε το κουτάκι με τις τσίχλες από το LIDL.


Kαταρχήν αν μπορείς ηρέμισε, και μίλα λίγο πιο όμορφα.

Κάτσε γιατί κάτι δεν κατάλαβα.Μάθαμε μια λέξη(απαγορευτική) και την κάναμε καραμέλα?Μετά το 0,79 φίλτατε είναι το 0.Τι απαγορευτική τιμή λες?Δηλαδή είναι ο βλάκας που έκαψε τον εγκέφαλο του στο να διαβάζει βιβλία και να ψάχνεται στο xCode για να παίζεις εσύ ΤΣΑΜΠΑ?2nd όχι 2rd και καλησπέρα!


Συμφωνώ εν μέρει, σίγουρα η τιμή δεν είναι απαγορευτική, αλλά το τι έκανε ο δημιουργός εμένα ποσώς με απασχολεί. Εσύ δηλαδή όταν πας και αγοράζεις κάτι οποιοδήποτε προϊόν κοιτάζεις τον κόπο αυτού που το δημιούργησε ή αν το αποτέλεσμα αυτού του κόπου σε ικανοποιεί ποιοτικά και σε τιμή;

#36   jolinaras

jolinaras

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2010 - 18:43

Περισσότερα Promo Codes θα βρείτε στην σελίδα υποστήριξης της εφαρμογής...

link

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 30/09/2010 - 18:47


#37   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 898 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 01/10/2010 - 07:32

Πάντως και ο developer του iTorch Έλληνας είναι...

http://itunes.apple....d384295424?mt=8

Τελευταία επεξεργασία από: sellia, 01/10/2010 - 07:36


#38   evripidis90

evripidis90

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 01/10/2010 - 07:40

Eγώ που δεν έχω δηλωμένη πιστωτική στο itunes,πώς μπορώ να χρησιμοποιήσω promo code?

#39   GR1337

GR1337

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2010 - 09:21

Πάντως και ο developer του iTorch Έλληνας είναι...

http://itunes.apple....d384295424?mt=8

Αυτή φαίνεται πολύ καλή. Βέβαια δεν την αγοράζω γιατι την βρίσκω περιττή, αλλά σίγουρα αξίζει αν κάποιος τη θεωρεί χρήσιμη.

#40   jolinaras

jolinaras

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2010 - 09:43

Eγώ που δεν έχω δηλωμένη πιστωτική στο itunes,πώς μπορώ να χρησιμοποιήσω promo code?


Βγάλε την καρτα που εχεις για τωρα και αλλάξε και την διεύθυνση με μια αμερικανικη. Μετα ξαβαλε τα κανονικα σου στοιχεια.

#41   LegalRadiationTeam2

LegalRadiationTeam2

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2010 - 19:39

Χαιρετώ τα καλύτερα παιδιά της ελληνικής κοινότητας iPhone :)

Γιατί γράφω εδώ ?
Γιατί ίσως κάποιοι φίλοι καταλάβουν πως πρέπει να κάνουν χρήσιμες κριτικές για ώφελος όλων - άσχετα αν είναι καλές ή κακές.

Διάβασα με προσοχή όσα έχουν γραφτεί σε αυτό το thread.
Με άλλα συμφωνώ και με άλλα διαφωνώ αλλά πιστεύω γενικά παρόλο που δεν με συμφέρει πολλές φορές ούτε εμένα ως δημιουργό, όλες οι κριτικές πρέπει να ακούγονται.
Γι`αυτό υπάρχουν τα forums, για να ακούγονται οι γνώμες και ο καθένας ανάλογα με την λογική του, να τις διαχειρίζεται και να γίνεται καλύτερος.

ΟΜΩΣ σε αυτό που πάντα διαφωνούσα και με ενοχλούσε - γιατί πραγματικά κάνει ζημιά και σε σκληρά εργαζόμενους ανθρώπους με όραμα και δεν το αξίζουν - είναι η κακή κριτική χωρίς αιτιολογία.
ΟΚ κάνε την κριτική σου, βρίσε κιόλας, αλλά δικαιολόγησέ την για να είσαι και χρήσιμος αλλιώς μην ανοιγοκλείνεις το στόμα σου χωρίς να βγάζεις νόημα.
Αντίθετα μια κριτική που θα εξηγεί γιατί έβαλε ας πούμε ένα αστέρι, θα κάνει καλό σε εμένα ως developer - που αν είμαι σοβαρός θα την λάβω υπόψη μου και θα γίνω καλύτερος - αλλά και τον ίδιο τον αγοραστή γιατί αύριο θα βρει μια σαβούρα λιγότερη μπροστά του.
ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν αναφέρομαι στον συνάδελφο που έφτιαξε το Torchy αφού δεν το έχω δει ακόμη.

Ακούστε μια σύντομη εμπειρία μας λοιπόν:
Σε εμάς με το Flying Discs (το οποίο από βδομάδα θα λέγεται Tap Disc αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία), όσο περίεργο κι αν ακούγεται αυτό, αρκούσε ένα πολύ κακό review από έλληνα αγοραστή για να ανακόψει την πορεία του παιχνιδιού στο ελληνικό appStore. Ήταν σαν κάποιος να έβαλε ένα ταβάνι στον ουρανό και από νο1 εξαφανίστηκε από το ελληνικό "μαγαζί" σε λιγότερο από 2 μέρες...

Ακούγεται απίστευτο ε ?
Κι όμως αν δεν έχεις κάποιον "μεγάλο" να "σπρώχνει", μπορεί να σου κάνει ζημιά...
Δεν τρέχει τίποτα. Ποιος είπε πως υπάρχει δικαιοσύνη σε αυτό τον κόσμο τελικά ?

Το σχόλιο ήταν κάπως έτσι "Πολύ κακό παιχνίδι. Βαρετό και κουραστικό. 'Έλεος. Τι του βάζετε όλοι 5 αστεράκια επειδή το έφτιαξαν έλληνες και μας παρασύρετε να το αγοράζουμε κι εμείς οι υπόλοιποι που απλά κοιτάμε τις κριτικές ? ".
Ο τύπος φαινόταν ο σωτήρας που ήρθε να προστατεύσει τους εξαπατημένους συμπατριώτες του από τους εθνικόφρωνες πορωμένους αγοραστές !
Αυτό θα μπορούσε να είναι ακόμα και από κακόβουλο ανταγωνιστή που γνωρίζει από pr.
Δεν του φαίνεται, αλλά είναι εκπληκτικά αρνητικό και κάνει ζημιά.
Είμαι σίγουρος πως ο φίλος που το έγραψε, αν ήξερε πόσο πραγματικά κακό ήταν, δεν θα το έκανε.

Αν ο φίλος έμενε στο "βαρετό για τα γούστα μου" και το δικαιολογούσε, σίγουρα στο major update που μόλις ολοκληρώσαμε κάτι θα κάναμε και γι`αυτόν.
Ίσως του έσπασε λίγο τα νευράκια γιατί το παιχνίδι δεν είναι το ευκολότερο που μπορείς να βρεις ούτε είναι τύπου "το παίζω και βλέπω και λίγο τηλεόραση". Ίσως είναι fun των FPS. Αλλά εγώ ποτέ δεν μάθω τι τον χάλασε τελικά στο παιχνίδι μου...
Δεν το πήραμε στα σοβαρά γιατί ήδη είχαμε την απάντησή μας από τους πλέον ειδήμονες στον χώρο του iPhone gaming αλλά οι έλληνες αγοραστές είμαστε πεπεισμένοι πως επηρεάστηκαν.

Σχετικά με το κόστος.
Το έχουμε ψάξει το πράγμα και έχουμε καταλήξει στο εξής.
Η πολιτική των μεγάλων εταιρειών έχει οδηγήσει το κόστος σε μονόδρομο.
$0.99 standard για τους indie developers.
Δεν έχει να κάνει με το ότι δεν παίρνεις ούτε τσίχλες με αυτά τα λεφτά, δεν έχει να κάνει με το ότι δούλεψες 1 χρόνο για να σκοτώσεις την δουλειά σου στο τέλος.
Έχει να κάνει με την ψυχολογία του αγοραστή που βλέπει εταιρείες με παραγωγές Holywood να πουλάνε χαμηλά. Το Monkey Island, ή το Angry Birds να πωλείται $0.99

Σημείωση (άσχετο αλλά επειδή μιλάμε για τίμες):
Μην αγοράσετε αυτή τη στιγμή το Flying Discs στα $2.99 Μπορώ να δικαιολογήσω γιατί έχει αυτή την τιμή τώρα αλλά όχι σε αυτό το thread.
Έρχεται από Δευτέρα με ένα Super Update στα .99 ως Tap Disc με πολλές βελτιώσεις και προσθήκες
!

Αυτό που θα έλεγα στον συνάδελφο που έκανε το Torchy και του εύχομαι κάθε επιτυχία στο μέλλον (ξέρει που έμπλεξε άραγε ?) είναι κάτι που κάποιος πολύ "μεγάλος" είπε και σε εμάς. Άκου το κοινό (όλες τις κριτικές, ακόμα και τις πολύ αρνητικές) και βελτιώσου. Αν "τό`χεις" κάποια στιγμή θα σε πάει μόνο του. Και δουλειά. Πολύ δουλειά αν θες να έχεις μέλλον. Τα apps των 2 βδομάδων σύντομα θα πεθάνουν.
Η πόρτα στο appStore δυστυχώς έκλεισε και πλέον χωρίς conne πέφτεις σε τοίχο.

Φιλικά
Σταμάτης - Legal Radiation Team

#42   GR1337

GR1337

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2010 - 19:56

Κατα τη γνώμη μου το αρνητικό σχόλιο δεν έχει καμία σχέση με την πτώση των πωλήσεων ή έστω έχει πολύ μικρή, αλλά ας πούμε οτι δέχομαι όλα όσα λες.
Στο US Store το ίδιο συνέβη; Γιατί και εκεί δεν το βλέπω τουλάχιστον στο top200. Έγινε και εκεί κάποιο αρνητικό σχόλιο που έριξε τις πωλήσεις;

Hint: Μήπως η κυκλοφορία του στην "δωρεάν" έκδοση δημιούργησε το πρόβλημα...;

#43   LegalRadiationTeam2

LegalRadiationTeam2

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2010 - 20:16

Κατα τη γνώμη μου το αρνητικό σχόλιο δεν έχει καμία σχέση με την πτώση των πωλήσεων ή έστω έχει πολύ μικρή, αλλά ας πούμε οτι δέχομαι όλα όσα λες.
Στο US Store το ίδιο συνέβη; Γιατί και εκεί δεν το βλέπω τουλάχιστον στο top200. Έγινε και εκεί κάποιο αρνητικό σχόλιο που έριξε τις πωλήσεις;

Hint: Μήπως η κυκλοφορία του στην "δωρεάν" έκδοση δημιούργησε το πρόβλημα...;


Δεν υπήρξε ποτέ δωρεάν έκδοση στο παιχνίδι και ούτε θα υπάρξει !
Lite version πιθανό να κυκλοφορήσει κάποια στιγμή.

Στην Αμερική ποτέ δεν πούλησε (εκτός από λίγα κομμάτια με πολύ καλές κριτικές από τους αμερικανους παίκτες που το έπαιξαν / αν μπεις στο US store θα δεις) γιατί ποτέ κανείς δεν το είδε.
Αυτό εννοώ όταν λέω "Η πόρτα στο appStore δυστυχώς έκλεισε".

Επανερχόμαστε όμως με άλλες δυνάμεις αυτή τη φορά προσανατολισμένοι σε Αμερική.
Γι`αυτό και η αλλαγή του ονόματος στο Major Update σε Tap Disc, που θα είναι live την Τρίτη 05 Οκτωβρίου.
Ξεκινήσαμε με όνομα που ήταν τραγικό λάθος για το Αμερικάνικο κοινό αφού το μπέρδευαν με frisbees !!!

Ίσως να έτυχε η πτώση παράλληλα με το σχόλιο ?
Έχω λόγους να πιστεύω πως όχι, αν κρίνω από την πορεία του και την διάρκεια που έμεινε στο Top 10.
Σε προηγούμενη εφαρμογή, είχαμε πολύ μεγαλύτερη διάρκεια.
Αλλά αυτά είναι και λίγο εικασίες τελικά οπότε ας μην κολήσουμε εκεί.
Το μήνυμα πάντως ελπίζω να το πέρασα.

Φιλικά
s

#44   GR1337

GR1337

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2010 - 20:34

"Δωρεάν" εννοούσα σπασμένο.

#45   jolinaras

jolinaras

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2010 - 21:14

Αυτό που θα έλεγα στον συνάδελφο που έκανε το Torchy και του εύχομαι κάθε επιτυχία στο μέλλον (ξέρει που έμπλεξε άραγε ?) είναι κάτι που κάποιος πολύ "μεγάλος" είπε και σε εμάς. Άκου το κοινό (όλες τις κριτικές, ακόμα και τις πολύ αρνητικές) και βελτιώσου. Αν "τό`χεις" κάποια στιγμή θα σε πάει μόνο του. Και δουλειά. Πολύ δουλειά αν θες να έχεις μέλλον. Τα apps των 2 βδομάδων σύντομα θα πεθάνουν.
Η πόρτα στο appStore δυστυχώς έκλεισε και πλέον χωρίς conne πέφτεις σε τοίχο.

Φιλικά
Σταμάτης - Legal Radiation Team


Δυστυχως έχω καταλάβει, πάνε οι μέρες που αγόραζαν εφαρμογές και που δεν υπήρχε τεράστιος ανταγωνισμός από τους κολλοσούς...

Ευχαριστώ για τις συμβουλές...

Φιλικά Γιάννης...
Έχω σοβάρα σκεφτεί να μην βγάλω πολλές εφαρμογές ακόμα... Έχω σκεφτεί μια λυση για το app store αλλα δεν ξέρω αν πετύχει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες