Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Greenpois0n


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
441 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   giorgiog13

giorgiog13

    iPH Member

  • 341 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2010 - 19:20

το 3g δηλαδή το κλέμε δεν παίζει JB για το κακόμοιρο το τηλεφωνάκι μου?


Φιλος, ετσι κι αλλιως το 3g σερνεται σε os4 και πανω...τι να το κανεις το j/b? Μεινε στην 3.1.3 καλυτερα λεω εγω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107 Guest_puntakias_*

Guest_puntakias_*

Δημοσίευση 12/10/2010 - 19:20

Επιτέλους κυκλοφόρησε και για mac !! - Άκυρο!! την πάτησα με το εικονίδιο :(

Τελευταία επεξεργασία από: puntakias, 12/10/2010 - 19:22


#108   Plato

Plato

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2010 - 19:30

Επιτέλους κυκλοφόρησε και για mac !! - Άκυρο!! την πάτησα με το εικονίδιο :(

χαχαχαχ Εδώ το καλό ! Dual Boot !

#109   cretan

cretan

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/10/2010 - 20:13

Εγώ έκανα jb με greenpois0n rc3 όλα οκ εδώ και ώρα όλα δουλεύουν άψογα!
Win xp sp3 ip4
(´αχετο αλλά όταν έκανα restore από την 4.01 στην 4.1 μου έβγαλε error 1014 μπήκε σε recovery mode και χρησιμοποιώντας το tinyumbrella επανέφερα το τηλ ΑΛΛΑ η basebant είναι η παλιά η 1.59 μπορώ να κάνω update μόνο την baseband;)

#110   dnik69

dnik69

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/10/2010 - 21:52

παιδιά όλα σε εμένα θα συμβούν;
Έκανα jailbrake με greenpoison πλεον και οταν έκανε επανεκκίνηση δεν μου έβγαλε κανέναν loader...

Συγνώμη το κλείνεται το κινητό και μετά το συνδεέται στοn υπολογιστή και πατάτε prepare dfu mode και ξεκινάτε;

Ποτέ δεν είχα προβλήματα και τώρα έχουν πέσει όλα μαζί!!!

#111   cretan

cretan

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/10/2010 - 23:11

παιδιά όλα σε εμένα θα συμβούν;
Έκανα jailbrake με greenpoison πλεον και οταν έκανε επανεκκίνηση δεν μου έβγαλε κανέναν loader...

Συγνώμη το κλείνεται το κινητό και μετά το συνδεέται στοn υπολογιστή και πατάτε prepare dfu mode και ξεκινάτε;


Ποτέ δεν είχα προβλήματα και τώρα έχουν πέσει όλα μαζί!!!


Ναι Εγώ δεν το πέτυχα με την πρώτη και μου έβγαλε jailbrake failed αλλα με τη δεύτερη πέτυχε. Για ξαναδοκιμασε....

Τελευταία επεξεργασία από: cretan, 12/10/2010 - 23:14


#112   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 12/10/2010 - 23:15

Ναι Εγώ δεν το πέτυχα με την πρώτη και μου έβγαλε jailbrake failed αλλα με τη δεύτερη πέτυχε. Για ξαναδοκιμασε....


αν δεν τα καταφέρεις με το gp υπάρχει και το limera1n
και ναι πρέπει να είναι κλειστό το κινητό σου.

#113   bikwn

bikwn

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:connx

Δημοσίευση 12/10/2010 - 23:19

Ψάξε καλύτερα για Redsnow 0.9.5b5-5 (για Windows πάντα) και θα το βρεις

το κατεβασα..κατεβασα και το 4.1 ipsw απο εδω My link

αλλα δεν μου το αναγνωριζει το redsn0w ;)

#114   SunOfABeach

SunOfABeach

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2010 - 23:21

Η αλήθεια είναι ότι το greenpois0n είναι λιγάκι πιο περίπλοκο από το limera1n...
Είναι, όμως, ΤΟ ΜΟΝΟ που μου δούλεψε!!!

#115   dacaro

dacaro

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2010 - 23:59

Για χαρα σας τσεκαρετε σας παρακαλω αν δουλευει το face time μετα το JB .Thanks you

#116   iLok

iLok

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2010 - 00:24

ολα καλα τελικα με το poison..αν ακολουθησεις τα βηματα που σου λεει ΔΕΝ παιζει να "χαθεις"..ολα δουλεψαν τελεια και επιτελους μετα απο καιρο στην 3.1.3,εβαλα ios4 με jail!

#117   n00binator

n00binator

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2010 - 00:28

Γενικά πιστεύω ότι είναι μεγάλο λάθος να κράζεται την Chronic Dev Team, δεν λέω το έπαιξαν πολυ θα το βγαλουμε οταν θέλουμε και μην μας πρηζεται, αλλα το συγκεκριμένο tool που έβγαλαν ΔΕΝ είναι αυτό που δούλευαν τόσο καιρό, αλλα μια παραλαγή του exploit του GeoHot. Είναι 3 ημερών δουλειά και δεν νομίζω ότι εφόσον δηλώνουν ότι είναι beta και όχι stable να περιμένεται να μην έχει bugs.

#118   aria7

aria7

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/10/2010 - 00:32

Γενικά πιστεύω ότι είναι μεγάλο λάθος να κράζεται την Chronic Dev Team, δεν λέω το έπαιξαν πολυ θα το βγαλουμε οταν θέλουμε και μην μας πρηζεται, αλλα το συγκεκριμένο tool που έβγαλαν ΔΕΝ είναι αυτό που δούλευαν τόσο καιρό, αλλα μια παραλαγή του exploit του GeoHot. Είναι 3 ημερών δουλειά και δεν νομίζω ότι εφόσον δηλώνουν ότι είναι beta και όχι stable να περιμένεται να μην έχει bugs.

Iσα ισα ενω ειχαν στρωμενη δουλεια βγαλανε το poison με περισσοτερα bugs απο τον ΜΕΓΑΛΟ.Το παλικαρακι απλα δεν παιζεται.... ::)

#119   n00binator

n00binator

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2010 - 00:35

Iσα ισα ενω ειχαν στρωμενη δουλεια βγαλανε το poison με περισσοτερα bugs απο τον ΜΕΓΑΛΟ.Το παλικαρακι απλα δεν παιζεται.... ::)


Εντάξι δεν νομίζω να τους πάσαρε ο GeoHot το exploit στο πιάτο. Λογικά θα τους έδωσε απλά το exploit δεν θα τους είπε πως να φτιάξουν τυχόν bugs που συναντησε και αυτός. Κάτι θα κράτησε για την πάρτυ του ωστέ να αναδικτεί το δικό του tool.

#120   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/10/2010 - 01:27

(Για να δούμε αν έχω πiασει το νόημα...)

Λοιπόν, δεν νομίζω να δούμε το SHatter στην 4.2. Και το Shatter αλλά και το exploit του Geohot, είναι bootrom exploits - δηλαδή η Apple δεν μπορεί να τα κλείσει αν δεν αλλάξει το hardware. Δηλαδή, το SHatter δεν "φυλάχθηκε" για μελλοντικά firmware, αλλά για μελλοντικά devices (απαραίτητη προϋπόθεση να φοράνε τον Α4). "Καινούργιο" device μπορεί να θεωρηθεί ακόμη και νέα παρτίδα του iPhone 4 με νέο bootrom (όπως π.χ. 3GS old/new bootrom).

Τώρα, και τα δύο exploits (SHatter & Geohot) είναι από την φύση τους tethered - αυτό που τα κάνει untethered είναι το userland exploit που έχει ενσωματωθεί στα limera1n και greenpois0n και το έχει αναπτύξει ο comex. Αυτό το userland exploit λοιπόν θα κλείσει η Apple με την έκδοση νέου firmware (4.2 ή και πιο πριν με 4.1.1) και θα περιμένουμε πάλι τον comex να ανακαλύψει ένα νέο (είμαι σίγουρος ότι έχει ήδη) ώστε να γίνεται untethered jailbreak με το παρόν exploit και στα επόμενα firmware.



Τα 'πες όλα..

+1
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες